Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השיפור הטוב ביותר של הרכב הוא הנהג

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 2265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמה גז לתת בפניה (הרבה גז - תת היגוי, תזרוק את הגז - תעוף מהכביש).

אני לא אומר שצריך לפתוח 100% מצערת, אבל בנהיגה מנהלתית עד נמרצת (שבה הצמיג פועל בתחום האלסטי) האצה בפניה מייצרת רכיב צדי ולכן יכולה (במידה והנהג נכנס לפניה מספיק לאט מראש) לסייע לניצול נכון של מעטפת הביצועים, ולהקטין את תת-ההיגוי. טוב יהיה אם מכוניות אוטונומיות יתכונתו לנהוג כך בעיקולים.

הרי כשאתה מאיץ בפניה, אתה מפעיל כוח בכיוון אליו מתגלגלים הצמיגים, קרי לתוך הפניה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דוגמא מושלמת מאתמול בפצאל. בחור עם סוויפט 2008 אוטומטית סטנדרטית לחלוטין. אני מאחוריו עם ב. מ. וו 118 ולא מצליח להתקרב ולעקוף. הבנאדם פשוט נוהג מושלם.

לעומת זאת בחור עם לאון ישנה 20vt, עם 180 כ"ס(חזק מהב.מ.וו. ב-40 סוסים) ואני מגיע בכל מקצה למצב שהוא מעכב אותי ואני נאלץ לעקוף אותו(ספציפית פעם ראשונה שלו בפצאל).

היית בחמישי במקצה של מור?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיימת בכלל שאלה האם לתכנת את הרכב האוטונומי לפי התקנות או לאפשר גם גמישות. שאלה שאין לה עד כה תשובה.

כבר כתבתי את זה יותר מפעם אחת בשרשורים אחרים, אתה כושל בהבנה של המושג אוטונומי, במיוחד בשימוש במילה "לתכנת".

המכוניות של גוגל הגיעו ל-ב-ד להתנהגות מסוימת בצומת לא פנויה, שעוברת על החוק לפי הכללים היבשים אבל דווקא אנושית להפליא - מין מעין "גלישה" הדרגתית לצומת עד שכבר "אופס, מאוחר מדי, אני כבר בפנים" ומשם השלמת המהלך.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אומר שצריך לפתוח 100% מצערת, אבל בנהיגה מנהלתית עד נמרצת (שבה הצמיג פועל בתחום האלסטי) האצה בפניה מייצרת רכיב צדי ולכן יכולה (במידה והנהג נכנס לפניה מספיק לאט מראש) לסייע לניצול נכון של מעטפת הביצועים, ולהקטין את תת-ההיגוי.

כמובן, בתנאי שנכנסים לאט, ומאיצים מהר, אז הגלגלים הקדמיים מושכים את הרכב בכיוון הבניה. תת היגוי יווצר אם נכנסים מהר מדי, זאת הייתה הכוונה שלי.

ברכב עם הנעה קדמית כמובן (אין לי ניסיון על הנעה אחורית, אז אין לי מה להגיד בנושא).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצליח לערוך... ההסבר על ההתנהגויות המאוד לא טרוויאליות בתנאי דרך שונים מופיע בהרצאה הזאת ובעוד הרצאות ממושכות ומעמיקות יותר -

שימו לב, עברו כמה שנים טובות מאז.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר כתבתי את זה יותר מפעם אחת בשרשורים אחרים, אתה כושל בהבנה של המושג אוטונומי, במיוחד בשימוש במילה "לתכנת".

המכוניות של גוגל הגיעו ל-ב-ד להתנהגות מסוימת בצומת לא פנויה, שעוברת על החוק לפי הכללים היבשים אבל דווקא אנושית להפליא - מין מעין "גלישה" הדרגתית לצומת עד שכבר "אופס, מאוחר מדי, אני כבר בפנים" ומשם השלמת המהלך.

תראה, הקורס האחרון שלי במחשבים היה בפורטראן או PL/C, כך שהידע שלי בלמידת מכונה הוא אפס אליפטי וסימטרי. אבל מה שברור לי הוא שגם ל"לימוד" מציבים מגבלות, והשאלה היא איפה יציבו אותם. במהירות המותרת באותו קטע? 5 קמ"ש מתחת? 10 קמ"ש מעל? האם המחשב יתיחס למהירות במפה המובנה או בתמרור האחרון ש"ראה" ואולי זיהה תמרור של נתיב שכן? כיצד יתיחס הרכב להוראה של שוטר (וכיצד בכלל יפענח אותה?). מה יהיה תחליף ל"קשר העין" שבין משתמשי דרך?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכוניות של גוגל מפענחות גם סימני יד של שוטרים ורוכבי אופניים. יש התייחסות לכך בהרצאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שהיא תלמד לפענח אצבע משולשת, ואפשר לשחרר אותה לכבישי ישראל.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן, בתנאי שנכנסים לאט, ומאיצים מהר, אז הגלגלים הקדמיים מושכים את הרכב בכיוון הפניה. תת היגוי יווצר אם נכנסים מהר מדי, זאת הייתה הכוונה שלי.

ברכב עם הנעה קדמית כמובן (אין לי ניסיון על הנעה אחורית, אז אין לי מה להגיד בנושא).

זה נכון בכל צורת הנעה: אחרי רבע שניה, גם הגלגלים האחוריים מופנים לתוך הפניה, מפאת הסבסוב של המרכב. במידה והכניסה אטית, ההאצה (שכאמור פועלת בכיוון הגלגול ולכן לתוך הפניה) תיצור גם רכיב צדי שיתווסף לכוח הפניה.

רק אם הפניה ארוכה יחסית, אז הרכב יספיק לצבור יותר מדי מהירות באיזשהו שלב, ויווצר תת-היגוי, אבל רוב הפניות בכביש קצרות מאוד ואם ההאצה עדינה, הרכב יספיק לצבור במהלכן רק כמה קילומטרים בודדים לשעה, ובסך הכל תצא עם רווח בכוח הפניה.

אם שום מניעה לתכנת מכוניות אוטונומיות לנהוג כך, אם כי זה לא הכי חסכוני בדלק כי אתה מאט מעט יותר ממה שהכרחי, ומאיץ כנגד החיכוך שנוצר במהלך הפניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית בחמישי במקצה של מור?
אכן אכן. בימר 118 בצבע לבן. רזה רזה עם שיער ארוך.

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר הטוב ביותר יהיה לבטל לאת הקורס המטופש שצריך לעשות לאחר 5 שנים של רישיון, ולחייב את הנהגים לעבור קורסי נהיגה מתקדמים.

אפשרי ליצור מן עקומת למידה שבה מחייבים את הנהגים ללמוד קורסי העשרה\נהיגה מתקדמתם כל x שנים.

או לתת הנחות ברישוי\ביטוח אם הנהג עבר קורסים רציניים שמלמדים אותו הרגלי נהיגה נכונה, נהג טוב עדיף על 10 מערכות עזר ממוחשבות שיהיו אצלו ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא לא ניסחף.

אני כמובן בעד להחליף את ההשתלמות התאורטית בהשתלמות מעשית (או שתיים) אבל אי אפשר לשלוח את כל ציבור הנהגים לסדרת הדרכות ארוכה. זה פשוט לא ריאלי.

והדרכות הנהיגה המתקדמת הסטנדרטיות של היום - פחות רלוונטיות לציבור הנוהגים הרחב. עבורם צריך הדרכות שמתמקדות יותר בנהיגת כביש מגננתית, ופחות בהיבטים הדינמיים של הנהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, הקורס האחרון שלי במחשבים היה בפורטראן או PL/C, כך שהידע שלי בלמידת מכונה הוא אפס אליפטי וסימטרי. אבל מה שברור לי הוא שגם ל"לימוד" מציבים מגבלות, והשאלה היא איפה יציבו אותם. במהירות המותרת באותו קטע? 5 קמ"ש מתחת? 10 קמ"ש מעל? האם המחשב יתיחס למהירות במפה המובנה או בתמרור האחרון ש"ראה" ואולי זיהה תמרור של נתיב שכן? כיצד יתיחס הרכב להוראה של שוטר (וכיצד בכלל יפענח אותה?). מה יהיה תחליף ל"קשר העין" שבין משתמשי דרך?

קודם כל, אם כל המכוניות תהיינה אוטונומיות ומקושרות, פתרת חלק גדול מהבעיות.

אבל כן, בינה מלאכותית זו בעיה, כי התפיסה שלנו של מהו דבר מסויים תלויה במצב, כמו גם למה אנחנו שמים לב. הולך רגל שעומד בצד הדרך, יכול להיות מישהו שייקפוץ לכביש או... לא. איך אתה מלמד מכונה לקלוט את הרמזים הקטנים שייצפו כניסה שלו לכביש?

אתה רואה אותו, יש לו תרמיל גב, הוא ילד, אתה יודע שיש ביצפר מהצד השני של הכביש או שאתה רואה אותו משחק בכדור ויודע שהכדור עלול לעוף לכביש... אלפי נתונים שאתה מעבד, באופן לא מודע, איך מכונה תדע אותם?

שלט מתנדנד ברוח, הוא כבר לא שלט, הוא משהו שעלול לעוף לכביש. מכונית שמזגזגת באופן משונה, אומרת נהג שיכור, אולי, ואתה יודע לשמור אקסטרא מרחק. איך מכונה תדע את זה?

אנחנו רחוקים רחוקים רחוקים ממכונית אוטונומית, שתדע לנוע עצמאית, בתוך סביבה של בני אדם.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא לא ניסחף.

אני כמובן בעד להחליף את ההשתלמות התאורטית בהשתלמות מעשית (או שתיים) אבל אי אפשר לשלוח את כל ציבור הנהגים לסדרת הדרכות ארוכה. זה פשוט לא ריאלי.

והדרכות הנהיגה המתקדמת הסטנדרטיות של היום - פחות רלוונטיות לציבור הנוהגים הרחב. עבורם צריך הדרכות שמתמקדות יותר בנהיגת כביש מגננתית, ופחות בהיבטים הדינמיים של הנהיגה.

למה לא ריאלי? ברור שאנשים שמעל 30 -40 שנה על הכביש אין טעם לשלוח לסדנה כזאת, אבל כל ציבור הנהגים הצעיר צריך ויכול לעבור הכשרה טובה יותר.

כמו שאפשר לחייב כל תלמיד לקחת 30 ומשהו שיעורים, אז ניתן לחייב את כולם כמובן שצריך להכין תשתית לזה ולא מהרגע להרגע.

בשיעורי נהיגה אתה לוקח שיעורי נהיגה נטו בשביל לעבור טסט, לא מלמדים אף אחד איך לנהוג, מעבר לכך לא אחת ראיתי מורים שמלמדים את התלמידים שלהם הרגלי נהיגה גרועים.

אפשר לעשות שלאחר שהתלמיד סיים את חובתיו עם המלווה.

הוא יעבור הכשרה עם מדריך מקצועי, ולאחר מספר שנים הכשרה נוספת.

וכמובן שכשלון בכל אחת מההדרכות יהיה עילה מספקת לפסילת הרישיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...