Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משאל עם(/"תחרות"): הרכב הכי וותיק בקארספורום

Maor Bracha
שימו לב! השרשור הזה בן 2291 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 8 חודשים מכרתי את הטנדר מוסו שלי ששרת אותי 10 שנים (שנת 2005) באמינות מופתית!

כרגע מתנייד ברכב המשלוחים של העסק, אימפרצה 1600 סטיישן, 4X4, ידנית שנת 2005 עם 350 אלף ק"מ (מנוע חדש הותקן ב 300 אלף) שאני בשלבי איספוף חלקים להפוך אותה ל RAT-ROD.

אישית הרגש לרכבים לקח אותי למקום אחר- רוצה לטעום מהכל, אף רכב לא החזיק יותר משנה בבעלותי עד כה.

פריבילגיה של טחונים :wink:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תמיד עניין אותי לשאול, מה עומד מאחורי החזקת רכב לתקופה של מעל לנניח 5 שנים עבורכם? האם הרכב עד כדי כך טוב? הרגש כלפי הרכב עצמו? או שאולי פשוט החלפה אינה מוצדקת?

אישית הרגש לרכבים לקח אותי למקום אחר- רוצה לטעום מהכל, אף רכב לא החזיק יותר משנה בבעלותי עד כה.

לחם טרי מחזיק יום יומיים, גבינה צהובה שבוע בערך אחרי הפתיחה, אוטו קצת יותר, אין באמת סיבה להחליף. אצלי כבר שבע עשרה וחצי שנים וקרוב מאוד ל 210K ק"מ ( אני הוצאתי חדש מהחנות, שכבר איננה אגב, אוטו הדר מול בית מעריב למי שזוכר ). הכיף של אוטו חדש מובן, אבל מחזיק די מעט זמן וגם יקר לאללה, אז בשביל מה. במיוחד שהאוטו הנוכחי לא עושה בעיות ועומד בכבוד מול נסיעות מבחן באיזה חדש דנדש שנערכות מפעם לפעם כשעולה הג'וק לראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד עניין אותי לשאול, מה עומד מאחורי החזקת רכב לתקופה של מעל לנניח 5 שנים עבורכם? האם הרכב עד כדי כך טוב? הרגש כלפי הרכב עצמו? או שאולי פשוט החלפה אינה מוצדקת?

אותי תמיד עניין מדוע אנשים מחליפים רכב כל כמה שנים, הרבה לפני שהוא מנוצל ומתבלה.

בעייני, זה צריך להיות כמו כל מוצר צריכה אחר. קונים חדש, משתמשים בו עד שהוא מתבלה (שזה נאמר 15 שנה או 300 - 400 אלף ק"מ) ואז קונים עוד פעם חדש. אין יד שניה/שלישת/רביעיות ואין החלפות כל שנה/שנתיים/שלוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שבחתימה. נראית בסדר, מתחת למכסה המנוע הרבה יותר מבסדר, כמו גם מערכת המתלים בולמים וכל מה שמתבלה בשאסי או מחליד בבודי. יש הנאה בנהיגה ברכב פשוט, אלמנטרי. לא CV2 אבל מזכיר לפעמים...

להסעת המשפחה יש חיות אחרות באורווה.

עריכה אחרונה על ידי Jack457

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי תמיד עניין מדוע אנשים מחליפים רכב כל כמה שנים, הרבה לפני שהוא מנוצל ומתבלה.

בעייני, זה צריך להיות כמו כל מוצר צריכה אחר. קונים חדש, משתמשים בו עד שהוא מתבלה (שזה נאמר 15 שנה או 300 - 400 אלף ק"מ) ואז קונים עוד פעם חדש. אין יד שניה/שלישת/רביעיות ואין החלפות כל שנה/שנתיים/שלוש.

חוץ מהקטע של שופוני/השכן וכאלה, יש את אלה שמחליפים ובצדק עקב צרכים ומגבלות משתנות (למשל: גם את האיביזה ואת הלאון שלי החלפתי כאשר עקב התרחבות המשפחה הכתיבה צרכים אחרים). כמובן יש גם את אלה שהאוטו מתחיל לעשות להם יותר מידי בעיות ואין להם רצון/יכולת להמשיך ולהשקיע בו, ואז מתים להיפטר ממנו.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אני מחליף לרוב כשיש תחושת מיצוי ואם לא, אז בחישוב קר של "דיל" - מה יצא לי ממכירה עכשיו (בכמה אמכור וכמה אצטרך להוסיף לרכב הבא)

ומה יצא לי ממכירה עוד שנה-שנתיים כשאני גם משקלל תחזוקה לא יומיומית כמו צמיגים, טיימינג וכו'.

הבראבו היא דוגמא טובה: הגיעה למצב שהיתה שווה כ-32-33 אלף ש"ח, ידענו שמתישהו צריך כבר החלפה

(בעיקר בגלל צפיפות למשפחה ואיבוד ערך) ולמרות שהיא לא הראתה מ"מ של עייפות,

עשינו עצירה כדי לא להצטרך להוסיף עוד ועוד כסף למען התקדמות.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני מחליף רכבים רק מתוך אילוץ. אם הייתי יכול לא הייתי מחליף אלא רק מוסיף על הקיים לפי הצורך. איבוד ערך לא רלוונטי לגבי כי אני לא מתעסק עם מכוניות בסכומים של יותר מ6000 ש"ח.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מהקטע של שופוני/השכן וכאלה, יש את אלה שמחליפים ובצדק עקב צרכים ומגבלות משתנות (למשל: גם את האיביזה ואת הלאון שלי החלפתי כאשר עקב התרחבות המשפחה הכתיבה צרכים אחרים). כמובן יש גם את אלה שהאוטו מתחיל לעשות להם יותר מידי בעיות ואין להם רצון/יכולת להמשיך ולהשקיע בו, ואז מתים להיפטר ממנו.

זה בסדר, כמו שאנשים מחליפים מקרר 300 ליטר במקרר 600 ליטר כשהמשפחה גדלה, זה הגויני מאוד.

אבל לא מכיר מישהו שמחליף מקרר 600 ליטר תקין לגמרי במקרר 600 ליטר חדש כל שלוש שנים. עם רכב הגיוני שיהיה אותו דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויוטה אוונסיס נקנה חדש בשנת 2003 ומשייט בכבישים עד היום.

מיצובישי l200 1994 ,שנקנה ב1997 וקיים עד היום. שניהם עם 400k. ומשמשים על בסיס יומיומי.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר, כמו שאנשים מחליפים מקרר 300 ליטר במקרר 600 ליטר כשהמשפחה גדלה, זה הגויני מאוד.

אבל לא מכיר מישהו שמחליף מקרר 600 ליטר תקין לגמרי במקרר 600 ליטר חדש כל שלוש שנים. עם רכב הגיוני שיהיה אותו דבר.

באמת השוות רכב למקרר, בפורום רכב?

אז נכון שאני נמצא על צד אחד של הקיצון ואם השיקול שלך הוא הגיון אז לא צריך להחליף כל שנה (וגם לא כל 3). עם זאת, להשוות רכב למקרר (בפורום רכב) זה דיי צד שני של הקיצון.

לכן אמרתי- עד 5 שנים מטעם שיקולי הגיון מובן לי, מעבר לזה למשוך עם רכב גנרי 5 שנים נוספות נשמע לי פשוט... משעמם. משהו שמובן לי אך ורק במידה ורכב הוא כלי להגעה מנקודה א' לנקודה ב' בלבד ולא משהו שעוד איכשהו מדבר ללב/תחביב שלך (מה שלא ציפיתי לקרוא פה).

פרויקט חדש, מאור יוצא להתחרות - עקבו כאן

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לזה למשוך עם רכב גנרי 5 שנים נוספות נשמע לי פשוט... משעמם.

רצית דעות, לא? רכב אצלי משמש לעבודה, לתחבורה, לטיולים, רכב זה אמצעי ולא מטרה.

רמת השיעמום אצל לא משתנה, ולא נמאס לי מאף רכב אחרי פרק זמן מסויים. רכב משעמם אותי באותה מידה בדיוק גם אחרי 10 שנים.

אפשר לאהוב מכוניות ולהיות חובב רכב למרות

מה שאמרתי, זה מסתדר מצויין יחד. פשוט אני שם דגש על דברים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, רציתי דעות. להזכירך, אתה הגעת בשאלה משלך- מדוע להחליף לעיתים תכופות.

אתה נמצא בפורום רכב, הגיוני שתמצא כאן תשובות של החלפה רגשית, תחושת מיצוי מהירה, רצון לטעום עוד וכן הלאה. בדיוק כפי שהגיוני לשמוע שחלק מהמגיבים כאן מחזיקים ברכב מספר שנים עד שמגיעה התקלה מכאנית, חישוב עלות-תועלת ומה לא.

אבל תשובה שמשווה רכב למקרר, עם החלפה פעם ב15 שנים והצהרה שרכב משעמם אותך בדיוק באותה מידה גם אחרי 10 שנים? לא ציפיתי לקרוא בפורום רכב. מה אתה עושה פה אם רכב משעמם אותך בעצם?

פרויקט חדש, מאור יוצא להתחרות - עקבו כאן

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון, זה לא שהרכב משעמם אותי בדיוק באותה מידה אחרי 10 שנים.

הוא לא משעמם אותי בכלל, לא אחרי שנה ולא אחרי 10, אני לא מתייחס לזה בתור משהו שיכול לשעמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2291 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...