Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דרבי אמריקאי

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 2233 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נחתנו בארה"ב לפני שלושה שבועות, והאנלוגיה המתבקשת היא של ילד בחנות ממתקים - יש כ"כ הרבה ומותר לבחור רק אחד, מה עושים?

הרכב הקודם שלי היה הוטהאצ', ולמרות שנהניתי ממנה (מאוד) החלטתי שהפעם אני רוצה כיוון אחר - הצידה.

הנעה אחורית.

החלטתי להגביל את עצמי בתקציב של 20-40K$, למה? כובע... (אנאערף) - זה נשמע לי כמו סכום סביר או משהו (אני לא מכיר מספיק את השוק האמריקאי עדיין, בשביל להבין עלויות אחזקה אמיתיות), באמת שאין לי משהו חכם לומר.

צריך אולי להוסיף כי מבחינתי אין משמעות אמיתית למחיר הרכישה ("בגבול הטעם הטוב"), אלא בעיקר למחיר האחזקה, שבד"כ הולך ביחס ישר למחיר הרכישה - אבל זה כבר נושא אחר.

בכל מקרה, ברוב ההתייעצויות ו/או השוואות, אנשים קודם כל בוחרים סגמנט ואז מנסים להבין מהי הבחירה הנכונה ביותר עבורם בתוך הסגמנט הזה. יש מבחני דרכים, יש התייעצויות בפורומים, נהיגות מבחן סקירות השוואתיות וכו' - ולאחר שמשקללים הכל פנימה מקבלים החלטה.

אני לא עובד ככה.

הדרך שלי קצת שונה - היות ואני לא מגביל עצמי מראש לסגמנט כזה או אחר. אני בוחר בכל סגמנט (רלוונטי) את הפייבוריטית, ואז מנסה להשוות אותן ראש בראש. קצת כמו בתים בפלייאוף. בדרך הזו אני משווה "תפוחים לתפוחים" בהתחלה, ובסוף מתחיל להתעסק בהשוואות המסובכות יותר - "תפוחים לתפוזים".

לענייננו, מה אני מחפש?

הנעה אחורית, רכב שירגיש דינאמי ו'קל', עלויות אחזקה שפויות (ירידת ערך, תיקונים, טיפולים, דלק, ביטוח, …).

אני רוצה אבזור, וחובב פונקציונליות ממוקדת. אני אוהב SHOW, ונמשך לסליפריות. אני נהנה ללחוץ על הדוושה ולהדבק למושב, ולגמרי בסדר עם רכב שיודע לספק הנאה במהירויות שפויות (וחוקיות...). אני חובב רכב - ויודע להנות מכל מיני סוגים וכל מיני צורות. קבעונות הגבלות ופלצנויות - ממני והלאה.

השאלה היא מהי החבילה הכוללת, ומה הFEEL שמתלווה אליה.

הרכב ישומש לשני דברים: רואדטריפים עם הגברת, וכצעצוע להרים / קניונים.

בזמן הקרוב אני אתגורר במרחק שיאפשר לי להגיע לעבודה על אופניים כך שזה מוריד מחשיבות הדיילי דרייבנס - אבל כן חשוב לי שזה יהיה בר ביצוע.

הדרבי מתחיל:

בבית הראשון: הטריו האמריקאי - קמארו, מוסטנג, צ'לנג'ר

רכבים מפוצצים בכוח, זולים לתחזוקה מבחינת ביטוח וטיפולים, יקרים מבחינת דלק.כבדים, לעתים מגושמים (יחסית לתחרות, לא יחסית לקורולה), ומשהו שחשוב לזכור - בזמן שבישראל כל פעם שראיתי מוסטנג יצא לי קצת ריר מזווית הפה, בארה"ב מוסטנג זה הקורולה של רכבי הספורט…נפוצים מאוד בגרסאות אוטומטיות דוחות (כמשומשות), לא שימושיים בעליל מבחינת מושב אחורי, והגג הנפתח הוא בד בלבד.

בבית השני: הגיישות היפניות - מיאטה, BRZ, 307Zכן כן אני יודע, ה307Z קצת לא קשורה לצמד האחר - בכל זאת כפול נפח והרבה יותר כוח. מצד שני אפשר לטעון כי הBRZ לא קשורה כי הגג קבוע והמושב קיים… אז זרמו איתי על הגזענות שניה. רודסטריות יפניות זה כאן.

בבית השלישי: הרציניות מגרמניה - 235, 435, C63, CLA45 וה ATS-V שכנראה זייפה את הדרכוןכשביצועים פוגשים יוקרה, טוב - אולי חוץ מהקאדי והCLA. רכבים שידרשו ממני ללכת קצת אחורה בזמן, לגיל 3-4 ככה, ועם זאת אפשר למצוא רכבים שמגיעים עם אחריות ו/או לרכוש כזו. מנגד, מלבד האבזור העשיר ואיכות החומרים מדובר כאן בפצצות כוח.אבל כמו שאמר הדוד בן - with great power comes great maintenance costs, וזה בהחלט משהו שיש לקחת בחשבון.

בבית הרביעי: המילפיות (או אולי GILF?) - קיימן, בוקסטר, Z4M, קורבטעוד יותר אחורה בשנתון, עוד יותר סכנה פוטנציאלית לארנק… אבל (ואני מסתכל עלייך קיימן) לעתים נסיון עתיר שנים מתורגם לחוויה אמיתית.

יאללה עד כאן לבינתיים,בפעם הבאה נתחיל לדבר על המוקדמות.

מוזמנים לשתף את הפייבוריטיות שלכם לכל בית, ואת כל מי ששכחתי.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ראשית , מגיעים לך מיטב האיחולים, כפי שמגיע לכל חבר פורום בגולה, שבא לספר לנו על רכב.

אתייחס לבית הראשון. יש לרכבי הללו תחומי מחירים מאוד גבוהים , מרכב כניסה ב 20k שמשמש לפוזה בלבד. ולדעתי חבל על הכסף ועד לדגמי הקצה כמו הדימון שעולה 85k לפני תוספות בסיסיות כמו מושב נוסע וכזה.

אז לדעתי תתמקד לפחות בתצורת המנוע המומלצת v8!!!

יא, נפולת .....

[emoji23][emoji23]

עריכה אחרונה על ידי YaronNahum

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע שתשנה כיוון לגמרי ותקנה טנדר אמריקאי גדול, כמו פורד F250 או דודג׳ ראם, כמובן 4 על 4 ובגירסה מפוארת.

או פורד F150 ראפטור.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-370Z יותר מתאימה לבית הראשון מלבית השני (למרות שניסאן אמרו שהם תכננו אותה עם הקאיימן בראש מעייניהם. על זה נאמר... פחחח...).

בלי להתייחס לענייני עלות ותחזוקה (לא מבין) אני אומר ללכת על החויה עד הסוף. זה אומר, מנוע מרכזי וגג נפתח - בוקסטר. אולי פעם הבאה שתהיה לך הזדמנות לכזו, תהיה כבר אפור שיער ורחב מותניים...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שציינו, הבית הראשון, אם זה לא V8 אז זה רק פוזה.

אני דווקא הייתי הולך על הבית השלישי, 335/435. או אפילו יורד בשנתון לM3 E92. גם S4 יכולה להיות אופציה מעניינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי מחירה בארה״ב, אבל לדעתי רכב שלא ציינת והוא הפייבוריט שלי :

ניסאן GTR.

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק את הכדאיות של "ליסינג" אופוס בנצי. לא יודע אם יש בזה כדאיות למישהו שהוא לא בעל עסק.

ככה תוכל לדגום את כולם לאט לאט.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתי עושה רילוקיישן לארה"ב, הייתי כבר משתגע עד הסוף ולוקח לוטוס אליז, אין לי ספק בכך.

מכיוון שאתה רוצה גם קצת פיצ'רים (כמו מזגן ומערכת סטריאו) ושימושיות יומיומית (כמו תא כפפות) אז כנראה שהיא פחות מתאימה.

בבית הראשון לפי דעתי הקמארו מנצחת שכן היא הדבר הקרוב ביותר ל"רכב לנהג" מכל המפלצות השמנמנות האלו. הדודג' כנראה הכי פחות מתאימה כי היא נשארה מאסל קאר טהורה לקו ישר בעיקר ולא עשתה את הקפיצה בדור האחרון כמו שעשו המוסטאנג ואפילו יותר, הקמארו.

בבית השני כולן מדהימות, במיוחד לאור העובדה שאתה יכול לקנות שם גרסאות אפטר-מארקט גודשות ובכך וחסל את כל החסרונות שלהן כסטוק בצורה חוקית. אני הייתי הולך על מיאטה טורבו\סופר מבין כולן או על ברז. ה-370 נראית המרשימה מכולן, אבל היא לא רכב ספורט מבריק וקליל כמו הזוג BRZ/MX-5. הרבה משתמשים באנלוגיה של לתור בעיה דומה עם פתרונות שונים סכין מנתחים (מיאטה\BRZ) מול פטיש 5 קילו (370).

מכיוון שזה לא דיילי, אני הייתי מוותר לגמרי על הבית ה-3. מה אתה צריך טנק כמו C63 בשביל נסיעה פה ושם בקניון או לרודטריפ? אם כבר הייתי חושב על אחת מהן זה או ה-ATS-V או ה-M235 הקטנות יחסית.

בבית הרביעי כולן מתמודדות ראויות, ה-Z4M פרועה יותר, הקיימן ואחותה המופקרת הבוקסטר מאוד מדוייקות וסטריליות יחסית ל-Z4M. שאלה של מה שאתה אוהב. הפורשה כנראה יותר אקזוטי (גם המותג וגם המנוע המרכזי) ממה שתקנה אם תחזור לארץ, לכן אולי הייתי מנצל את השהות בחו"ל על מנת לטעום מהפרי הזה.

בהצלחה!!!

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק את הכדאיות של "ליסינג" אופוס בנצי. לא יודע אם יש בזה כדאיות למישהו שהוא לא בעל עסק.

ככה תוכל לדגום את כולם לאט לאט.

מה שישה אומר נראה לי הפתרון הטוב ביותר ,

להכנס לסוכנות רכב ולצאת עם אחד הרכבים, אחרי חודש +- להחליף לבא בתור.

אם ממש כיף נשארים עוד שבוע שבועיים ואם לא מקצרים בשבוע שבועיים.

Sent from ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ארוחות חינם ...

(כלכלית: לא כדאי בעליל - אחרת כולם היו שוכרים רכב ולא רוכשים)

המקרה של בן כולל(/כלל) *המון* מיילים ושדרוגים כאלו ואחרים עקב היסטוריית השכרות, זה לא מקרה סטנדרטי ובעיקר - לא רלוונטי לצרכים שלי.

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכלס, הכי חכם זה ללכת ל-Turo שזה שירות להשכרת רכבים מעניינים מאנשים פרטיים. כן, אתה תבזבז קצת כסף, אבל תצבור נסיון וחוויות. הבחירה שלך בסוף התהליך תהיה בעל סמך נסיון אישי ולא על סמך המלצות של אנשים עם טעם אחר לגמרי (בקארז פורום או בכל מיני מבחני דרכים אחרים).

לאתר:

https://turo.com

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכלס, הכי חכם זה ללכת ל-Turo ...

רעיון חביב ביותר, הבעיה היא שאתה חייב להחזיק ברשיון של קליפורניה (הם לא מקבלים רישום מרשיון בינ"ל, ניסיתי לפני שנה ודחו), מה שמכניס תקורה די רצינית לכל העניין. לצורך העניין - אני כבר חודש כאן, ומאמין שרק עוד חודש בערך יהיה לי ביד את הרשיון.

קח בחשבון שבארה"ב קל מאוד לקבל נסיעות מבחן על רכבים, ובתכלס בכל אחד מהרכבים בהם התעניינתי כבר הספקתי לנהוג לבינתיים. אז כמובן שנהיגה קצרה לא מחליפה סופ"ש שלם עם הרכב, אבל זו אינדיקציה לא רעה. בסה"כ לשמחתי הספקתי לצבור נסיון על כל מיני רכבים מכל מיני סגמנטים, ואני די גמיש ולא נטפקן רציני, אז נסיעות המבחן האלו (אמורות ל/)מהוות אינדיקציה סבירה בנוגע לחיבור אל הרכב.

אבל הרעיון עצמו ממש נחמד ואני מאמין שאשתמש בו בהמשך הדרך בצורה זו או אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2233 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...