Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיאטה 2006, יד שלישית, 135,000 ק"מ

השרשור נעול! רק פותח השרשור וצוות האתר יכולים להגיב
שימו לב! השרשור הזה בן 2286 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מיאטה 2006, יד שלישית (02 בעלים קודמים), 135 אלף ק"מ.

תחזוקה וטיפולים:

יש תיעוד מלא של כל היסטוריית הטיפולים מיומו הראשון של הרכב (ככה זה כשאתה מכיר את הבעלים הקודמים היטב), בשנים האחרונות מטופל אצל ירון מ-G-Force.

כל מחלות המיאטה טופלו בשנים האחרונות: טרמוסטט חדש וריענון נוזל קירור, שמנים (כולל שמן תיבה עליונה! רוב האנשים בכלל לא יודעים שיש כזה...), מיכל עיבוי, ממיר קטליטי, קלאץ' חדש, משאבות קלאץ, הבאמפ-סטופים, השרוולים והתושבות מתלים היו בלויים והוחלפו. הותקן גג חדש וטופלה גם מסילת הגשם, אין נזילות כלל. מזגן עובד, חימום וקרור תקינים, אפילו עשיתי ניקוי וחיטוי למערכת לפני פחות משנה. מצבר (וורטה) בן שנה.

תאונות, מכות וכו':

לא היו תאונות כלל.

כנף קידמית הוחלפה בשל מכה חניה (הנהגת השאירה פתק!), לא היו שום נזקים מעבר לנזק לפנל עצמו (יש תמונות).

היו שפשופים בכנפים הקידמיות ובכנף האחורית - ובוצעו תיקוני צבע. הטמבונים נצבעו (תחזוקה שלי, לא בגלל תאונות כאמור).

התנהגות:

לרכב יש קיט מתלים מלא ומקורי של מזדהספייד - קפיצים, בולמים ומוטות מייצבים - מק"ט של מזדה. יש צלחות מחורצות של EBC מלפנים ורפידות של EBC Yellowstuff מסביב, הרכב עוצר מעולה.

צמיגים - נועל רביעיה של מישלין פיילוט Supersport שנמצאים באמצע ימיהם בערך (כ-10,000 ק"מ), החלק הכיפי במחזור החיים שלהם אם תשאלו אותי.

כוח:

יש קיט יניקה של מזדהספיד מקורי, סעפת פליטה ומיד פייפ של בראיין גודווין. הדוד מקורי לטובת רעש סביר. כל הטוב הזה מכוייל על ידי תוכנה של ECUTEK והטיונינג בוצע על ידי ג'ו מ-TDR, שם דבר בתחומו. מדדתי לאוטו 151 כ"ס בנאבה לפני כ-3 שנים וזה היה לפני הטיונינג... כך או כך הרכב מרגיש בריא וחזק, אין בור מומנט האופייני לרכבים רגילים והוא מושך יפה במעלה הסל"ד, מרגיש חזק יותר מ-BRZ חדשה (מניסיון).

יש גלגל תנופה קל, יש Auto-blip (גז ביניים) בהורדה של הילוכים (זה מגניב ויעיל!)

קוסמטיקה:

הגג חדש כאמור, הפלסטיקה נראית טוב, ההגה חודש באוטו אלגנס עם תפירה תואמת לצבע הרכב, יש ידית הילוכים של מודיקשיין בהזמנה מיוחדת, תא מרכזי הוחלף ל"אמיתי" (במקום מחזיקי הכוסות המעצבנים האלו), שטיחי פנים MX5 מארה"ב, גאנטים נבדקו, שופצו ונצבעו בשחור "משי" באבקה ונראים מעולה, ללא שיפשופים כלל!

איכות חיים:

יש מערכת שמע משודרגת (עם תמיכה ב-BT סטרימינג ודיבורית), כולל מגבר דיגיטלי ורמקולים JBL משופרים בכל הרכב, כולל בניית קאסטום של טיוטרים בקורות A (עבודה מהממת של יוסי "אלפיין" למי שמכיר, יש תמונות).

כללי: חונה בחנייה מקורה, לא נסעה הרבה אצלי ובשנה האחרונה נוסעת רק בסופי שבוע

יש עוד כל מיני פיצ'פקעס קטנים, אבל נשמור משהו לשיחה אם תבואו לראות :)

מיאטה היא כמו עץ בונסאי, תמיד יש מה לסדר ולשפר עוד, אז מה לא מושלם:

יש הזעה ממסרק ההגה, לא משהו דרמטי ולא חייבים לסדר (התחושה בהגה מצויינת ברכב הספציפי הזה), אבל אם תתעקשו עלויות שיפוץ מסרק ההגה הוא כ-2,000 ש"ח

הבולמים והצמיגים לא חדשים אך תקינים, כאמור, וגם הבושינגים מקוריים וכנראה ימי הזוהר מאחוריהם, סה"כ בלאי סביר.

ו...זהו בערך.

כל זה מתורגם למחיר מבוקש של 86,000 ש"ח. כן, אני יודע שזה מעט יקר ל-2006, אבל לדעתי לא תמצאו גם 2008(NC1 הכי מאוחרת) עם נתונים כאלו של יד וק"מ, שלא לדבר על הרשימה מעלה. כך שלדעתי מדובר על מחיר סביר והוגן לכל הפחות, בוודאי ובוודאי תמורה הולמת לכספכם. אני אולי (מה זה אולי... בטוח!) משוחד, אבל אני חושב שמדובר באחד האקזמפלרים השמורים והמיוחדים שאפשר למצוא.

אני יודע ומוכן לנהל מו"מ, אשמח לשמוע את טיעוניכם ליד הרכב ואם השתכנעתי - נסתדר.

הרכב נמצא ברמת-גן

054-5556545

בובי

תמונות יועלו בהמשך

עריכה אחרונה על ידי BobbyMiata
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...