Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בצומת בו הפנייה מותרת רק לכיון מסוים = חלה חובת איתות?

שימו לב! השרשור הזה בן 2268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נניח ואני מגיע לצומת אשר בו הפניה מותרת רק לצד ימין, לשם הענין. הפניה שמאלה אסורה עקב שילוט "אין כניסה" (כביש חד סיטרי) או רמזור שמפנה רק ימינה. האם חובה לאותת ימינה? או שבעצם אין צורך היות ובין כה וכה אין לי כיוון אחר לנסוע אליו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההיגיון אומר שכן כי האיתות לא נועד לנהג אלא לאלה שמסביב ואלה לא תמיד רואים את התמרורים והשילוט שאתה רואה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן, מעבר להיבט החוקי, לעתים יש בצע בלאותת גם במצב שבו האיתות לכאורה מיותר כמו בפניה מנתיב ייעודי, בעצירה ברמזור לפני פניה וכך הלאה: אתה מעלה את הניראות שלך ואתה מסייע לאנשים אחרים שאולי לא רואים את התמרור או את הסימון על הכביש (שיכול להיות מוסתר בצומת על ידי הרכבים העומדים).

מה שכן, כשאני עומד בצומת ומגיע נהג מאחורי, אני מפסיק את האיתות עד שהרמזור מוריק ואני עומד להתחיל בפניה עצמה. הוא גם ככה מסתיר את האיתות שלי מהנהגים הבאים מאחוריו.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך התקנה....

חובת איתות חלה כשנוהג רכב העושה אחד מאלה:

(1) מתכונן לנוע או להפנות את רכבו;

(2) מתכוון לסטות מנתיב נסיעתו;

(3) עוצר את רכבו;

יתן אות בזמן וממרחק מספיקים כדי להזהיר עוברי דרך אחרים ובצורה המבטיחה כי האות ייראה לעיניהם, זולת אם סיבה סבירה מנעה אותו מלתת אות כאמור.

מכאן עולה שחובת האיתות חלה גם במקרה הנשאל.

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. כשתגיע, בצד אחד יהיה סימן שאתה נכנס לרח' חד סטרי ובשני יהיה שלט אין כניסה.

ביציאה מחנייה אין שום שילוט כי מי שהגיע עם הרכב אמור לדעת לאיזה כביש הוא יוצא.

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצומת הם לרוב יוצבו, כדי למנוע מהנהג לפנות ורק אז לגלות תמרור האוסר כניסה.

הנחיות הצבת תמרורים גם מעדיפות את התמרורים הללו, על אליה שאוסרים פניה כדי להגדיר בבירו לאן מותר לפנות. אבל לא מצאתי חובה להציבם.

ביציאה מחניון כאמור הם לרוב לא יהיו אם כי נתקלתי גם בכאלה (לא תמיד מי שמוציא את הרכב הוא זה שהגיע איתו, למשל ביציאה ממגרש חברת השכרה, מוסך וכו').

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...