Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב למשפחה - קוראיה מול צרפת

yuvalsa
שימו לב! השרשור הזה בן 2285 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

מחפש לקנות רכב לזוג + 3

מתלבט בעיקר בין קיה סיד סטיישן לרנו מגאן דיזל.

תקציב 60-70, רכב שנת 2014 בערך.

אני נוטה לכיוון הרנו אבל מפחד מהצרפתיים.

מישהו עם ניסיון יכול לתת חוות דעת.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למגאן גיר רובוטי שמגיע פעם מצריך תחזוקה לא זולה (מצמדים, מח גיר). אם אתה נוסע הרבה בפקקים הבלאי יהיה גדול יותר.

לא מכיר את הסיד, יכול להיות שגם לה יש גיר רובוטי.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תריץ חיפוש על מגאן אסטייט דיזל / פלואנס דיזל, יש המון חומר עדכני, כולל חוות דעת מפורטות מאוד של מספר כותבים, כולל אני. חוו"ד על הפלואנס גם רלוונטית לך מאחר שמדובר ברכבים החולקים מכלולים רבים זהים.

ביחס לפלואנס, המגאן אסטייט מטבע הדברים יותר שימושית מבחינת הנפח הפנימי, קצת יותר צרה במושב האחורי, איכות הרכבה עדיפה שכנראה מתבטאת גם בפחות בעיות חשמל מינוריות מאשר בפלואנס (תיכף דור יקפוץ ויגיד שזה בגלל מערכת חשמל שונה - זה נכון, אבל כנראה שגם לאיכות ההרכבה יש חלק בכך). לרכבים האלה יש בסה"כ נקודת תורפה אחת והיא הגיר הרובוטי; הגיר עובד טוב מאוד אבל מחשב הגיר עלול להתפגר אחת ל-X שנים או Y ק"מ (יהי X>3 או Y>100000). צריך פשוט להתייחס לכך כמו רכיב מתכלה עם אורך חיים ידוע שעלות החלפתו ידועה ולקחת זאת בחשבון - אם מתאים לך או לא.

מעבר לכך, כדאי לדעת שרכב דיזל מודרני, בפרט עם גיר רובוטי, לא חי טוב בנסועה שעיקרה תנועה עירונית עמוסה/פקקים. קח זאת לתשומת לבך בהתאם למתאר הנסועה שלך.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוצא לי לסוע לא מעט על הסיד סטיישן. בסיד הגיר הוא רובוטי גם כן(חושב שגם השנתון שאתה מחפש,לא בטוח). הרכב לא רע בכלל כמוביל משפחה.עד כה הרכב אצלנו כבר כ25 אלף קמ בחצי שנה ובינתיים ללא שום בעיות/רעידות מהגיר אבל זה מעט מדי זמן על מנת להוות מדד.נפח תא המטען עצום ויספיק+ לצרכי משפחה ממוצעת שמרבה לטייל. מבחינת צריכת דלק, על פי המחשב הממוצע הוא 1:12 כאשר הנסועה מעורבת עם פקקים וכביש 6 .

לסיד גם יתרון של אחריות מורחבת לגיר והמנוע שאמורה להיות בתוקף במידה והרכב טופל במוסכי היבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם הצרפתיות שאם יש לך בעיה מכאנית אתה יכול להידפק חזק, יש להם ביצועים טובים וחסכוניות אבל יש נטייה לבעיות..

איזו נטייה לבעיות? מנוע טורבו דיזל וותיק שלא נחשב בעייתי, תריץ חיפוש באינטרנט (לא רק בארץ) ותראה שה-K9K הוא מנוע מאוד אמין ושורד מאות אלפי ק"מ בלי שום בעיה.

המגאן אסטייט לא סובלת גם מבעיות חשמל בנוסף לכך, ב-4.5 שנים שהייתה אצלנו לא היו שום בעיות חשמל.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם הצרפתיות שאם יש לך בעיה מכאנית אתה יכול להידפק חזק, יש להם ביצועים טובים וחסכוניות אבל יש נטייה לבעיות..

לאנשים יש נטיה להגיב ללא שמץ של מושג על מה הם מגיבים.

הפלואנס והמאגאן אסטייט הם רכבים מאוד אמינים בגירסאות הסולר שלהם שאותם אני מכיר.

מלבד עידכון תוכנה לגיר לא שמעתי על רכבים אשר הוחלף להם גיר ואו קלאצים, והרכבים שאני מכיר עברו בין 130K ועד ל 305K בתקופות של 3-5 שנים.

הרכבים הפגינו אמינות גבוהה, צריכת דלק מעולה שנעה בין 16 קמ"ל לרכבים שננהגו באגרסיביות ועד 22 קמ"ל לגברת שלא עברה את ה 120 אי פעם...

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

מה העלויות של החלפה/תיקון גיר?

עלות החלפת מחשב גיר כ-3200 ש"ח קומפלט כולל עבודה וכולל מע"מ. עלות החלפת מצמדים לא ידוע לי ממקור ראשון, אבל זה ככל הנראה סכום גדול פי 2 עד 3.

מחשב גיר יכול להחזיק 100K ק"מ ויכול להיות שיחזיק גם פי שלוש. מצמדים יכולים להחזיק בעקרון לאורך כל חיי הרכב. החלפת מצמדים נובעת מבלאי ואינה תקלה. יש מן הסתם קשר ישיר לאופי הנסועה והשימוש ברכב. למיטב זכרוני נתקלתי פה בעדות אחת מיד-שניה לגבי החלפת מצמדים בקילומטרז' גבוה.

מובן מכל האמור לעיל שאם אתה בכיוון, צריך להעדיף רכב שיש אינדיקציה שנסע בעיקר בין עירוני ובלי פקקים. כמו כן קילמטרז' גבוה מדי ייתכן ומקרב אותך להחלפת מחשב גיר, אלא אם כן כבר הוחלף ואז דווקא זה יתרון מבחינתך.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חברים,

מקפיץ את הנושא.

הציעו לי בטווח מחירים שאמרתי כיוון אחר טיפה, את הטויוטה אוריס סטיישן היברידית.

הבנתי שהרכב מוצלח, טויוטה קלאסית.

מה דעתכם? יש מה לחשוש מהמערכת ההיברידית מבחינת התחזוקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אשרי מפחד תמיד" זה מוטו מוכר ואולי גם מבוסס, אבל לקשור אותו למוצאן האתני של מכוניות, או לסוג ההנעה זה מיותר. מכוניות הן מוצרים מורכבים שעשויים מאלפי חלקים שלכל אחד מהם פוטנציאל שיבוש כזה או אחר. מי שרוצה להמנע מהענין הזה שייסע במוניות, או שייקח ליסינג תפעולי, אלו ירגיעו קרוב לודאי את החששות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי זה רעיון מצוין. אעבור למוניות.

אני מחזיק הרבה שנים רכבים ומכיר מצויין תחזוקה של רכב.

את הבירורים לגבי הרכבים עשיתי מבחינת ההתאמה של הדגמים לצרכים שלי.

מה שאני מחפש בשרשור זה הוא בעיקר חוות דעת על אמינות, שכן יש סטיגמות על הרכבים ואני רוצה לדעת אם אלו סטיגמות או מציאות.

אשמח אם אנשים עם חוויות חיוביות/שליליות עם הרכבים האלו יגיבו.

ותודה לך רועי שהסברת לי שרכבים מתקלקלים ומוניות לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברר על ביטוח למערכת ההיברידית אצל טויוטה , היה פה מקרה של מישהו שהתקלקל לו ולא היה תחת אחריות ודרשו ממנו כמה אלפי שקלים.

פה יש גיר רציף פשוט יותר בניגוד לקיה ולרנו עם הכפול מצמדים שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2285 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...