Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נפילות אצל מבוגרים

bjlb
שימו לב! השרשור הזה בן 2298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב.

אימי, בת 79, סה"כ בריאה (הכל יחסי לגיל, כן) , אבל יש לב בעיית ברכיים חמורה, שמונעת ממנה כמעט לחלוטין תזוזה. בנוסף, היא נופלת הרבה. אני חושב שפעם בשבוע בערך. היא מסתובבת איפה שאפשר עם עגלה, וזה עוזר, אבל לא בכל מקום בבית אפשר. המון מהנפילות הם בקימה מהמיטה. הורדתי מהתיקרה חבל עם טבעת על מנת שתעזר בו, זה אמנם עוזר קצת לטענתה, אבל עדיין יש נפילות.

אולי אתם מכירים אביזר שיכול לעזור בקימה מהמיטה?

תודה, ליאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

היי, נסה את זה: http://www.sitnstand.com

בדוק אם יש להם מוצר ללא גב.

גילוי נאות - הייתי שותף לפיתוח, אין לי כיום קשר לחברה.

יש בעולם מוצרים דומים.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לעזור לך עם מה שביקשת, אבל ממליץ לך לטפל בזה במהירות האפשרית (כולל מגורים אצלה אם זה מתאפשר)

סבי ז''ל היה עצמאי וחזק מאוד בגיל 80, ניהל סדר יום של בן 30 כולל רכיבה יומית על תלת אופן הגורר עגלה ועליה מצרכי שוק לכל הזקנים בסביבתו. בקיצור, חזק.

הספיקה לו נפילה אחת על האגן, ממנה לא התאושש עד יומו האחרון, כולל סבל מתמשך של 6 שנים בהם הפך לסיעודי ושאל נפשו למות.

עדיף למנוע את הנפילות בכל מחיר מאשר להתמודד עם התוצאות שלהן לאחר מעשה.

כמובן, כל האביזרים הרגילים (יש חברות שמתמחות בזה): ידיות אחיזה בכל מקום אפשרי בבית בעיקר אמבטיה ושירותים, מיטה בגובה יותר נוח, שטיחים לרכך את המכות, כפתור לקריאה לעזרה בדמות צמיד שלא יורד מהיד, וכו' וכו'.

אני מאמין שסיבוב בבתי דיור מוגן יפתח לך את העיניים לרעיונות נוספים שהם משתמשים בהם ואולי תוכל לממש אצלכם.

רק בריאות!

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן, כל האביזרים הרגילים (יש חברות שמתמחות בזה): ידיות אחיזה בכל מקום אפשרי בבית בעיקר אמבטיה ושירותים, מיטה בגובה יותר נוח, שטיחים לרכך את המכות, כפתור לקריאה לעזרה בדמות צמיד שלא יורד מהיד, וכו' וכו'.

מסכים עם הכל, למעט השטיחים.

שטיחים הם גורם משמעותי בנפילה של מבוגרים.

כשהודעתי לאמי לפני כארבעה חודשים שאני מעיף את השטיחים, כמעט איבדתי את הירושה, אבל לא וויתרתי. ושטיח לא היה מעורב בשינוי מצבה לסיעודית בגיל 88.

היא קצת נרגעה כשפגשה עוד ועוד נפגעי שטיחים במח' השיקום.

ממליץ להתייעץ גם בסניף "יד שרה" הקרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה קראתי אתמול את הכתבה הזו https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3729144,00.html?dcRef=ynetCube על כרית אוויר למבוגרים. נראה קצת מסורבל אך כמובן שעדיף על האלטרנטיבה של מה שנפילה לא טובה עלולה לעשות לאיכות החיים של אדם מבוגר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
אם הבנתי נכון שהמוצר הישראלי, למה כמעט לא מוצאים מידע בעברית?

נכנס לפייסבוק שלהם, מחפש קישור לחנות או קנייה ולא מוצא.

לא יודע מה השיקול שלהם. הטלפון (ואני מניח שגם ה-contact) בוודאות של בעל החברה, ישראלי.

מדהים איך שברים באגן מדרדרים את מצבם של אנשים מבוגרים שעד אותו רגע היו עצמאיים לגמרי.

רבים מחליקים באמבטיה, יש לתת דגש רציני גם שם.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולכם על העצות.

הבעיה שהם לא מוכנים ללכת עם האביזרים האלו :-(.

יש צמיד מצוקה כבר שנים. אבל אף פעם לא הלכה איתו על היד. לא ברור למה משלמים על השרות ולא משתמשים בו. לפני שבועיים נפלה ולא יכלה לקום, אבי לא היה בבית, שכבה על הרצפה במשך יותר משעה בלי יכולת לקום.

לגבי ייעוץ איש מקצוע אמין שיגיע בהייתה - אשמח להמלצות מאיזור חיפה והקריות.

ליאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לפנות לרופא גריאטר. הוא יוכל לאתר גורמים לנפילות, למשל תרופות העלולות לגרום נפילת לחץ דם.

2. לגבי אביזרי עזר הכתובת היא מרפאה בעיסוק המתמחה בהתאמת הבית למחבלים. עד כמה שזכור לי קיבלנו את השירות על ידי "כללית" והחימום היה מצויין (בחיפה).

3. ייתכן שגם פיזיותרפיסטים יוכל לסייע, אבל ההמלצות הקודמות הן החשובות.

4. האם אינה מועמדת לניתוח בברך?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לפנות לרופא גריאטר. הוא יוכל לאתר גורמים לנפילות, למשל תרופות העלולות לגרום נפילת לחץ דם.

כרגע עם הפנייה לניורולוג.

2. לגבי אביזרי עזר הכתובת היא מרפאה בעיסוק המתמחה בהתאמת הבית למחבלים. עד כמה שזכור לי קיבלנו את השירות על ידי "כללית" והחימום היה מצויין (בחיפה).

לא הבנתי מה כתבת...

4. האם אינה מועמדת לניתוח בברך?

בגלל הגיל ומחלות רקע, סכרת סוג 2 ואנגינה פקטוריס, לא רוצים לדבר איתה על זה.

עריכה אחרונה על ידי bjlb
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהי מבוגרת שאני מכיר נפלה גם כמה פעמים. בבית החולים אמרו לה שיש לה פרקינסון

מקווה מאוד שלא זה המקרה פה, רק זה חסר לה. לצערי הרב שמתי לב לרעידות בכף היד :-(. כרגע מופנה לניורולוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי טלפון עצמאי לגמרי, עם יציאות מקוריות. לפעמים אפילו אחרי הגהה.

בקיצור, ובתקווה שהטלפון לא יחבל:

1. טוב שתבדק על ידי נאורולוג, אבל לא לוותר על הגריאטר. יש לו נקודת מבט ייחודית עם מיקוד במגבלות של בני הגיל המבוגר. הוא ישים לב, למשל, לריבוי תרופות העלול לסבך אותה, התנגשות בין טיפולים שונים, וגם לדברים סביבתיים שאחרים לא יראו. כמוכן כדאי שיהיה מבט טרי על מצבה. רופאים המכירים אותה עלולים להיות שבויים באיזו קונספציה, תקועים אינרציה או סתם בלי מספיק זמן למחשבה חדשה, מישהו מבחוץ עשוי לראות דברים חשובים שהרופא המטפל אינו רואה.

2. התאמת הבית היא ענין למרפאה בעיסוק המתמחה בכך. אנחנו קיבלנו את השירות באמצעות היחידה להמשך טיפול בחיפה, צריך לבדוק איך תוכלו לקבל שירות כזה. אולי השרות הגריאטרי באזורכם יסייע.

3. מחלות הרקע לא בהכרח מהוות גורם המונע טיפול או ניתוח, זה מצריך הערכה אינדיבידואלית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מובן (להם) שהם מנסים להמנע ולהתנגד לאביזרי עזר. כדי שהסובבים אותם (שכנים וחברים) לא יחשבו שהם מבוגרים/זקנים.

אני כבר שנים אומר לאימי "הגיע הזמן שתחיי בשביל עצמך ולא בשביל השכנים".

השיא היה כשאמרתי לה על חמי, שאם הוא היה הולך עם מקל, הוא היה איתנו עד היום...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...