Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיקנטו מול ארונה

hgyh
שימו לב! השרשור הזה בן 2290 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני צריכה רכב חדש. כרגע אני ללא רכב.

החודשים הקרובים מלאים שינויים בחיי - התגרשתי (לא יהיה לי בקרוב מישהו שיטפל ברכב), אני עוזבת את העבודה (וטרם החלטתי איפה אעבוד), אני צריכה למצוא דירה חדשה (ולא יודעת מה יהיה מצב החניה). בקיצור, ממש חיים חדשים וכל זה אני צריכה לבנות כשאני ללא רכב. כן משערת שתהיינה לי נסיעות בין עירוניות ועירוניות.

בהתחלה רציתי רכב יד שניה בטווח ה30 אלף שאותו אוכל למכור עוד כמה חודשים או שנה - החלטתי בסוף שאני גם מעדיפה רכב עם איבזור בטיחות כמו בלימה אוטונומית ובקרת שיוט אדפטיבית, וגם רכב עם אחריות.

אחרי שהחלטתי שאני רוצה בלימה אוטונומית ושיוט אדפטיבי (ואולי אפילו בקרת שטח מת למרות שאת זה אני כבר לא יודעת איפה כן יש), עדיף חסכוני בדלק, ושאני רוצה רכב חדש או "אפס קילומטר", אז אני מתלבטת בין רכבים שונים לגמרי לכאורה -

1. קיה פיקנטו - היתרון שהיא זולה יותר (תמיד טוב!), קטנה (למקרה שבמקום עבודה ומגורים חדש תהיה לי בעית חניה), ונראה לי שאוכל למכור אותה יותר בקלות כשאחליט מה אני רוצה באמת, גם אם זה אומר שאמכור כמה אחוזים מתחת למחירון. מתלבטת אם בטיחותית. ראיתי "אפס קילומטר" במחיר של 67 אלף. תוהה אם יכנס בה עוד תינוק (רוצה אח/ות לבן שלי) ובגז' בהתאם.

2. סיאט ארונה - ג'יפון במחיר של 112 אלף בערך (=איבוד יותר ערך אם אצטרך למכור, וגם הוצאה של 45 אלף שקל יותר מקניית פיקנטו), קצת יותר גדולה מהפיקנטו (=סיכון בחניה), נראה לי שקצת יותר בטיחותית מהפיקנטו בגלל הגודל שלה (אולי זו אשליה שלי), אולי יהיה לי יותר קשה למכור אותה עוד שנה (כי יקרה יותר)

** מעדיפה ארונה על פני איביזה כי במחיר של עוד 10 אלף נראה לי שעדיף ג'יפון

** קיה ספורטאג' מרגיש לי גדול מדיי וגם בזבזני מדיי בדלק (למרות שבאפס קילומטר אפשר להשיג הנחה יפה)

** לא רוצה היברידי

לסיכום, לכאורה שתי מכוניות שונות, מקטגוריות שונות, הבדל של 45 אלף (לכאורה הרבה, אבל מוכנה להשקיע את ההפרש אם זה יצדיק את זה), ואני עדיין מבולבלת.

אם למישהו תהיה עצה חכמה, אשמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההפרש בין האיביזה לארונה קרוב יותר ל-20K כי על האיביזה יש "הנחת השקה".

בגלל שאת נמצאת במצב חדש ועדיין לא בטוחה לגבי העתיד אולי שווה לך לשקול עסקת ליסינג אקספרס.

בעסקה כזאת תוכלי לקבל פיקנטו חדשה לגמרי במקדמה של כמה אלפי שקלים ותשלום חודשי נמוך יחסית, התשלום על הרכב במהלך התקופה משול פלוס מינוס לירידת הערך של הרכב. היתרון הוא שבסוף התקופה את מחזירה את הרכב בלי להסתבך על מכירה והחלפה. לגבי הטיפולים שכבר אין מי שיעשה, אפשר לרכוש חבילת אחזקה, לעיתים היא אפילו מוצעת במחירים אטרקטיביים.

את הפיקנטו סתם לקחתי כדוגמה, יש היום לא מעט רכבים במסלולים האלה כולל ג'יפונים קטנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא באמת שאלה רצינית, נכון?

אין פה באמת מקום להשוואה. אף אחד פה לא יודע כמה ההפרש הכספי משמעותי בשבילך. אם הוא משמעותי, לכי על הפיקנטו. אם לא, ואת מודעת למגבלות של הארונה (גיר עם פוטנציאל לבעיות, אחריות קצרה), לכי על זה.

לדעתי, אם את במצב זמני, עדיף באמת לחפש משהו לטווח קצר (השכרה, ליסינג) כדי שלא תצטרכי למכור רכב בן חצי שנה - שנה ולהפסיד המון על ירידת ערך.

וחוץ מזה, שני ילדים בפיקנטו זה קצת אתגר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא באמת שאלה רצינית, נכון?

אין פה באמת מקום להשוואה. אף אחד פה לא יודע כמה ההפרש הכספי משמעותי בשבילך. אם הוא משמעותי, לכי על הפיקנטו. אם לא, ואת מודעת למגבלות של הארונה (גיר עם פוטנציאל לבעיות, אחריות קצרה), לכי על זה.

לדעתי, אם את במצב זמני, עדיף באמת לחפש משהו לטווח קצר (השכרה, ליסינג) כדי שלא תצטרכי למכור רכב בן חצי שנה - שנה ולהפסיד המון על ירידת ערך.

וחוץ מזה, שני ילדים בפיקנטו זה קצת אתגר.

על הארונה - אחריות שנתיים, ושנה שלישית בתוספת 1000 שח, אכן הפריעה לי. אחד אומר לי שזה בעייתי, שני אומר לי שזה בגלל שסיאט אמין ולא צריך אחריות.

גיר בעייתי? לא ידעתי. בשיחת מסדרון מישהו באמת אמר לי שהחליף את הגיר בסיאט ליאון, לא הצלחתי להבין למה, מילמל משהו שאם אני לא קורעת את הכביש זה לא כל כך חשוב לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במצב שאת נימצאת בו שאת לא יודעת מה יוליד יום (בית,רכב,עבודה) הייתי קונה את הפשוט והזול יותר להחזקה, מעבר לרכישה יש עוד המון הוצאות והמחירון רק יורד , אני במקומך רוכש סוזוקי אלטו ואם רק חדש אולי את הדציה ואחרי שתסתדרי קצת רוכש רכב עדיף !

בהצלחה בדרך החדשה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההפרש בין האיביזה לארונה קרוב יותר ל-20K כי על האיביזה יש "הנחת השקה".

בגלל שאת נמצאת במצב חדש ועדיין לא בטוחה לגבי העתיד אולי שווה לך לשקול עסקת ליסינג אקספרס.

בעסקה כזאת תוכלי לקבל פיקנטו חדשה לגמרי במקדמה של כמה אלפי שקלים ותשלום חודשי נמוך יחסית, התשלום על הרכב במהלך התקופה משול פלוס מינוס לירידת הערך של הרכב. היתרון הוא שבסוף התקופה את מחזירה את הרכב בלי להסתבך על מכירה והחלפה. לגבי הטיפולים שכבר אין מי שיעשה, אפשר לרכוש חבילת אחזקה, לעיתים היא אפילו מוצעת במחירים אטרקטיביים.

את הפיקנטו סתם לקחתי כדוגמה, יש היום לא מעט רכבים במסלולים האלה כולל ג'יפונים קטנים.

לא ידעתי על הנחת ההשקה של איביזה!

אני פתוחה להצעות (אני יודעת שארונה זו גרסא מוגבהת של האיביזה פחות או יותר)

כמה אמורה לעלות איביזה חדשה (שיש בה איבזור בטיחות הכולל בלימה אוטונומית ושיוט אדפטיבי, ואולי אפילו ניטור שטח מת)?

ליסינג אקספרס? זה מינוח אמיתי? מניחה שלא כי גוגל לא מכיר. בסוף תקופת הליסינג אני מחזירה את הרכב ולא מחוייבת לקחת במקומות רכב אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אקצין את זה מעבר לפו הדב: רכב זה הדבר האחרון שאת צריכה לקנות.

כלומר - בעצם אנחנו משחקים "פרה עיוורת" - אין מושג מה המצב הכלכלי שלך, אין מושג מה הצרכים שלך, אין מושג מה ההכנסות שלך, אין מושג מה החסכונות שלך.

בתנאים כאלה אין שום דרך לייעץ לך.

אם את שואלת אותי - אם אין לך ריפוד כלכלי טוב המתיני עם הרכב עד שהמצב יתייצבותדעי מה הכנסותיים ומה הוצאותייך. קודם כל עבודה וקורת גג לך ולילד. הגלגלים באים אחרי זה לפי היכולת ולפי הצרכים. וכאשר אני מדבר על ריפוד כלכלי זה סכום שיספיק לקיום שלך ושל הילד לפחות לשנה בלי רכב ובלי הכנסות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אקצין את זה מעבר לפו הדב: רכב זה הדבר האחרון שאת צריכה לקנות.

כלומר - בעצם אנחנו משחקים "פרה עיוורת" - אין מושג מה המצב הכלכלי שלך, אין מושג מה הצרכים שלך, אין מושג מה ההכנסות שלך, אין מושג מה החסכונות שלך.

בתנאים כאלה אין שום דרך לייעץ לך.

אם את שואלת אותי - אם אין לך ריפוד כלכלי טוב המתיני עם הרכב עד שהמצב יתייצבותדעי מה הכנסותיים ומה הוצאותייך. קודם כל עבודה וקורת גג לך ולילד. הגלגלים באים אחרי זה לפי היכולת ולפי הצרכים. וכאשר אני מדבר על ריפוד כלכלי זה סכום שיספיק לקיום שלך ושל הילד לפחות לשנה בלי רכב ובלי הכנסות.

אני צריכה רכב. להיות מחוסרת רכב פוגע בי בדברים האחרים בחיים (עבודה ובית). לא בכל מקום יש תחבורה ציבורית נוחה ומהירה (אתמול עמדתי באוטובוס 40 דקות, אחרי שחיכיתי לו גם 25 דקות בקור של 7 בבוקר. הגעתי לעבודה לא במיטבי).

יש לי תקציב שחסכתי לרכב והארונה עומדת בו, אני יכולה להרשות לעצמי גם מעט יותר (אם זה יהיה שווה את זה).

להיות ללא רכב, בפירוש יפגע לי במציאת עבודה ובית.

כמובן שתמיד אפשר להשקיע את הכסף בדברים אחרים (כסף זה לא משאב בלתי מוגבל אבל חסכתי עוד קודם בשביל רכב שלא רק יזיז אותי ממקום למקום אלא גם יגן עליי ועל הילד בכביש ולא יגרום לי להתעצבן במוסכים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה בדיוק הבעיה אם את משוכנעת שאת חייבת רכב

והארונה עומדת בתקציב שלך ?וזה שאמר לך רכב אמין אין צורך באחריות תגידי לו שזה אחד המישפטים שעדיף שינסה קודם על עצמו .

:fadein:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הנתונים שתיראת אני חושב שהייתי הולך על סיטרואן C3 המאובזרת.

יש לה אבזור בטיחות הולם, היא לא גדולה מדי, יש לה 5 שנות אחריות, ותקבלי עודף מ-100K ש"ח(יש ימי מכירה עד ה-12/1).

בהצלחה עם כל השינויים :)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה בדיוק הבעיה אם את משוכנעת שאת חייבת רכב

והארונה עומדת בתקציב שלך ?וזה שאמר לך רכב אמין אין צורך באחריות תגידי לו שזה אחד המישפטים שעדיף שינסה קודם על עצמו .

זה שטכנית הארונה בתקציב, לא אומר בהכרח שזו הבחירה העדיפה.

יכול להיות שחיפשתי חיזוקים למה כדאי לי את הפיקנטו, לדעת שהיא בטוחה לפחות כמו הארונה, אולי חיפשתי הארות אחרות (כמו זה שענה שהגיר בעייתי), או שחיפשתי חיזוקים למה השקעת העוד 45 אלף שח על הארונה שווים את זה.

זה לא כזה פשוט כמו שאתה מציג את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידעתי על הנחת ההשקה של איביזה!

אני פתוחה להצעות (אני יודעת שארונה זו גרסא מוגבהת של האיביזה פחות או יותר)

כמה אמורה לעלות איביזה חדשה (שיש בה איבזור בטיחות הכולל בלימה אוטונומית ושיוט אדפטיבי, ואולי אפילו ניטור שטח מת)?

ליסינג אקספרס? זה מינוח אמיתי? מניחה שלא כי גוגל לא מכיר. בסוף תקופת הליסינג אני מחזירה את הרכב ולא מחוייבת לקחת במקומות רכב אחר?

איביזה סטייל עם בקרת שיוט אדפטיבית ובלימה אוטונומית עולה בסביבות 91K אחרי הנחת השקה. האיביזה לא מוצעת בישראל עם מערכת לניטור שטחים מתים.

לגבי ליסינג אקספרס, זה שם של עיסקה שאוויס הציעו בעבר, אבל כמעט כל חברת ליסינג מציעה היום עיסקאות כאלה. תוכלי להשאיר פרטים בבאנר של אחת החברות וכבר ידאגו למסור לך את כל הפרטים. היתרון של העיסקאות האלה הוא שבסוף התקופה את פשוט מחזירה את הרכב, לא מחוייבת לקנות אותו ולא מחוייבת לעיסקה נוספת ולכן זה נשמע לי מתאים למצב לא וודאי כשלא בטוחים מה רוצים ומה צריכים אבל חייבים רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני צריכה רכב. להיות מחוסרת רכב פוגע בי בדברים האחרים בחיים (עבודה ובית).

יש לי תקציב שחסכתי לרכב והארונה עומדת בו, אני יכולה להרשות לעצמי גם מעט יותר (אם זה יהיה שווה את זה).

להיות ללא רכב, בפירוש יפגע לי במציאת עבודה ובית.

חסכתי עוד קודם בשביל רכב שלא רק יזיז אותי ממקום למקום אלא גם יגן עליי ועל הילד בכביש ולא יגרום לי להתעצבן במוסכים)

תסלחי לי אבל אני נאלץ להסכים עם ספריאל. אני מתרשם שאת עדיין לא הסתגלת למצבך החדש, במיוחד שענייני העבודה והמגורים עוד לא סגורים.

האינסטינקט הראשוני שלך הוא כנראה יותר נכון: סופר מיני חסכוני ולא ישן מדי, שספג את רוב ירידת הערך אבל עדיין חדש מספיק להיות אמין. משלמים בנוחות ובבטיחות הנסיעה ומרוויחים בבטחון הכלכלי בזמן אי־וודאות.

בהצלחה בהמשך דרכך.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם ההגיון, פיקנטו קטנה ומגניבה ,בלי הפתעות בהמשך.

יש לציין שהייתי הולך על המנוע ה1.2 ליטר והדגם המאובזר.

גם היונדאי I10 דומה בנתונים שלה לקיה והפנים יותר צבעוני ונחמד לטעמי.

בשני הרכבים הייתי כנראה מחפש את המאובזר יותר שיש.

בעסקאות 0 קמ, יש לדעת על איזה רכב מפורסם? המאובזר או גרסת הליסינג :shock:.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם רבים מעליי כבר הגיבו ברוח הדברים, אך ללא ספק נראה כי ההחלטה הלא נכונה היא לקנות את הארונה.

מנקודת מבט כלכלית את מסתכלת על איבוד של עשרות אלפי שקלים לחינם ב3 שנים בלבד (וזה עוד כשאני מחזיק אצבעות שהגיר לא יגנוב לך עוד עשירייה בדרך).

כל אבזור הבטיחות שאת מתייחסת אליו ומוכנה להוסיף בעבורו 40 אלף שקל, שתאבדי ב3 שנים בלבד, אינו הכרחי. הרי איך נהגנו עד היום בלעדיו?

ואגב.. ג'יפון? במקרה הטוב סופר מיני מוגבהת.

רוצה להינות מהכסף שחסכת? קני לך פיקנטו ועם היתר תפנקי את עצמך בחול או באיזה השקעה שתניב לך תשואה.

My 2 cents.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2290 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...