Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפוץ דירה - מה סוגרים עם הקבלן?

nikitales
שימו לב! השרשור הזה בן 2292 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

בכוונתי לשפץ את הדירה של ההורים שלי. השבוע אני נפגש עם הקבלן לסגור דברים. האם מישהו יודע אם נהוג לחתום על איזה חוזה ואם כן איפה משיגים נוסח דוגמא? על מה לשים דגשים? אשמח לקבל טיפים בעניין.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שלחתום חוזה, כולל כתב כמויות. יש שפע של דוגמאות באינטרנט. תגגל.

מקווה שאתה ניפגש עם יותר מקבלן אחד. חלק מהצעות המחיר שאני קיבלתי היו כפולות מאחרות, וגם כשהחלטתי ללכת על הצעה שהיא לא הכי זולה היו לי יותר כלים במשא ומתן וגרמתי לו לשפר את ההצעה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נותנים למספר קבלנים תוכניות + כתבי כמויות + אפיונים לגמרים + רשימות כלים סניטריים / אלומניום / מסגרות / נגרות למכרז + תוכניות מיזוג / חשמל / תאורה / אינסטלציה.

לאחר שתקבל את המכרזים תוכל לבחור קבלן, והתכנית היא חלק מהחוזה בינכם (בחוזה תסכמו מועדי ביצוע, אחריות מקצועית וכו).

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפ נוסף: אל תתפתה להצעות מפוקפקות, דאג שאת עבודות החשמל בדירה יבצע חשמלאי מוסמך בלבד כנדרש בחוק (או בפיקוח של אחד בעבודות התשתית). טעויות שיבוצעו בזמן השיפוץ יהיה לעיתים קשה מאוד לתקן לאחר מכן.

לרוב, חשמלאי מוסמך (רציני) יבצע את העבודה על פי התקן וכנדרש בחוק, בנוסף הוא מודע לחומרת ההשלכות של קומבינות וקיצורי דרך. אז נכון "שכל אחד" יכול לחבר חוטים, אבל לא כל אחד מבין את ההשלכות של החיבורים האלו, ואדם מוסמך יבין בדיוק מה הוא עושה ואם יש צורך לבצע בדיקות מקיפות, יש את הציוד הנדרש על מנת לבצע אותן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיז הסוג שיפוץ מדובר: משהו שטחי או שיפוץ עמוק?

האם יש תכניות לשיפוץ, ומי הכין אותן

האם יש כל מה שרז הזכיר ?

מי אחראי לרכישת החומרים ה"שחורים" ומי לחומרי הגימור?

שים לב אם הצעת המחיר כוללת את כל העבודות, או שמדובר בתמחור "לפי מטר\לפי מ"ר" וכו' - מה שיהפוך את העסק לנזיל, הרי אינך יודע בדיוק מה שטחו של כל קיר שצריך לחשוף או לצבוע.

מה מחיר שינויים שיתבצעו תוך כדי העבודה?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...