Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת + סיכום חצי שנתי ו7000 קילומטר עם פג'ו 108 1.2 ידנית.

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 2175 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה לשתף אותכם בחווית הקנייה והנסיע בחצי שנה האחרונה שלי עם פג'ו 108 1.2 ידנית.

כשרכשתי את הרכב לא מצאתי כלל ביקורת משתמשים וותיקים ברכב, אלה רק ביקורות של מגזיני רכב בארץ ובחו"ל שהתרשמו מהרכב לכל היותר לכמה שעות ולכמה עשרות קילומטרים על הכביש.

הרכב השני במשפחה היה מאזדה 2. רכשתי אותה חדשה ובמשך כעשור ו80K היא שירתה אותי בסדר למרות סדרת תקלות במזגן ובפלסטיקה מאוד עייפה ושבירה. המאזדה נמכרה במהרה והחלו החיפושים אחרי רכב אחר.

לא ניצלתי כלל את הגודל של הסופר מיני הישנה ולכן היה ברור לי שהפעם אלך על הרכב הכי קטן שאפשר.

הרכב הראשי במשפחה הוא סקודה אוקטביה סטיישן (ליסינג) ולאבי יש טויוטה איילקס שתמיד אפשר להלוות במידת ויש משהו גדול להעביר.

ולכן, גודל הבאגאג' או נוחות היושבים מאחורה לא היו שיקולים בקנייה כלל.

חיפשתי רכב כמה שיותר קטן, חסכוני, בטיחותי ופרקטי שיכנס בחניות קטנות בדגש על מרכז הארץ.

ככל ישראלי סטנדרטי מיד חשבתי על קיה פיקנטו.

הקיה נפסלה די מהר עקב:

1. מחיר.

2. הדגם 1.2 הידני הוא רק דגם הספורט עם 3 הדלתות בלבד, אני אישית לא אוהב שאין גישה ישירה למושבים האחוריים. (לשים תיק, להסיע מידי פעם מישהו למרחק קצר וכו').

3.צריכת הדלק משתווה כמעט לצריכה של משפחתית ממוצעת.

הדגם הבא שקרץ לי הוא הפג'ו 108 מכיוון ש:

1. יש במשפחה פג'ו 107 רובוטית שמראה אמינות מוחלטת כבר 6 שנים.

2. צריכת דלק טובה.

3. מבצע תמידי בלובינסקי ב60,000 ש"ח לדגם ה1.2 הידני או ה1.0 הרובוטי.

קבעתי נסיעת מבחן:

1.0 רובוטית:

הגיר הרובוטי החד מצמדי תפקד יותר טוב מב107, הוא מרגיש טיפה בוגר יותר אבל עדיין מרגישים מצויין שזה גיר רובוטי חד מצמדי. עשיתי סיבוב עם הרכב ודי נהנתי, עד כמה שאפשר במיני רובוטית עם מנוע ליטר.

1.2 ידנית:

ברגע שהתחלתי את נסיעת המבחן על דגם ה1.2 הידני מיד הבנתי שאין סיכוי שאני הולך על דגם ה1.0 הרובוטי.

הנהיגה על גיר ידני משמעותית נעימה מהרובוטי ומרגישים נהדר את התוספת כוח שמקבלים במנוע ה1.2.

אחרי שכנוע קל של הבוסית שחששה מהדוושה השלישית חתמנו על 108 ידנית עם חיישני רוורס, מצלמת רוורס ומוביילי שאי אפשר לוותר עליו ב62,000 ש"ח על הכביש.

תוך שבוע קיבלתי את הרכב.

חוות דעת אישית אחרי חצי שנה ו7000 קילומטר.

חיובי:

1. המערכת המובנת מצויינת, מתחברת מהר לנייד עם בלוטוס ועושה עבודה מינמלית אבל עם 0 תקלות או תקיעות, מערכות מקורית מהיצרן כפי שהיא צריכה להיות.

2. המושבים לא רעים כלל, אני לא סובל מאי נוחות או כאבי גב כלשהם למרות שהגב התחתון שלי מאוד רגיש.

3. אני לא מרגיש שחסר לי כוח גם בנסיעות בינעירוניות, המנוע סוחב את הרכב הקליל בכל עלייה ללא מאמץ מיוחד.

4. צריכת דלק נהדרת. המהירות הממוצעת בה אני נוסע היא 27 קמ"ש. פקקים על פקקים על פקקים, תמיד עם מזגן (אני מהאלה שתמיד חם להם) והרכב מוציא 1 ל13.

5. מזגן מקפיא בקיץ די מהר ומחמם בחורף די מהר, לא מורגש מחסור בפתחי מזגן אמצעיים שאפשר לכוון אותם.

6. קלאץ' וידית הילוכים נעימים למדי,אם כי לוקח קצת זמן להתרגל לקלאץ' ולטעמי ההילוך הראשון קצת קצר מידי.

7. הרכב יפה לטעמי יותר מהקיה פיקנטו הדור הישן.

8. יש בקרת מהירות, לפעמים נחמד כשיש דבר כזה בנסיעות ארוכות בכביש 6 למשל.

9. מנוע הPURETECH של פג'ו בנוי ככה שאין צורך למשוך את הסלד מעבר ל3,000. ככה שמנוע 3 הצלינדרים נשמע סביר בתוך הרכב.

10. הגה חשמלי רך, קצת מוזר לשימוש אבל בסך הכל בסדר.

חסרונות:

1. חסכו בכל מה שאפשר לחסוך, חוץ ממערכת המולטימדיה וכפתור ההגה חסכו על כל אגורה ברכב הזה.

2. פלסטיקה זולה, אם מרעידים את המשענת יד כל הקונסולה של ידית ההילוכים רועדת ביחד איתה :lol:.

3. משענת הראש היא חלק מהכיסא ולכן לא ניתנת לכיוון, למשהו במושב האחורי היא כן ניתנת לכיוון.

4. אפשר להסיע 4 אנשים בלבד ולא 5.

6. קירקושים, הכל מקרקש, החלונות מקרקשים, הפלסטיקה מקרקשת, לוח השעונים מקרקש, האבזם של החגורות דופק בדפנות הרכב בנסיע, באיזשהו שלב משלימים עם זה מגבירים טיפה את הרדיו וחיים עם העניין. בקיצור כל מה שיכול לקרקש עושה את זה ברכב הזה.

7. מנוע 3 צלינדרים רועש, לא רועש כמו ב107 הבידוד משמעותית טוב יותר אבל כשנותנים גז מרגישים את זה היטב יחסית למנוע 4 צלינדרים למרות שזה מנוע PURETECH יחסית שקט.

8. בידוד רעשים די גרוע, שומעים בערך כל דבר שקורה בחוץ, כולל כל אבן שעפה על הרכב מהגלגל.

9. ההגה החשמלי אומנם די מתקשר אבל ולפעמים יש תחושה שהוא רך מידי. יש תחושה שמצד אחד ההגה מגיב מצויין אבל לפעמים יש לו נקודות "מתות". כמו למשל כשההגה ישר, בנסיע ישרה אפשר לנדנד את ההגה ימינה ושמאלה כמה מ"מ לכל צד והרכב פשוט ממשיך לסוע ישר. בהתחלתה חשבתי שזאת תקלה אבל לאחר שבדקתי זאת ב107 ובC1 חדשה הבנתי שככה ההגה פשוט.

10. כיוון מראות עם מקל, גם בגרסא המפוארת עם הגג הנפתח... ברצינות אנשים? גג נפתח, הגה מעור, מסך מגע אבל ידיות בכיוון מראות? לי אישית פחות אכפת כי כיוונתי אותם בסוכנות ומאז הם ככה אבל במידה ויש כמה נהגים זה יכול להיות ממש מעצבן.

לסיכום:

לרכב יש יתרונות וחסרונות. לפי דעתי ב62K על הכביש זאת עסקה נהדרת בשביל 82 כ"ס עם גיר ידני.

במידה ואתם מחפשים רכב מיני ידני זאת בחירה מצויינת והתמורה הכי טובה יחסית למחיר.

במידה ואתם מחפשים רכב מיני אוטומטי הייתי הולך לכיוון הפיקנטו אלה אתם חובבים גיר רובוטי חד מצמדי (או במילים אחרות מזוכיסטים).

אשמח לענות לשאלות אם למישהו יש. :-D

עריכה אחרונה על ידי Alkash
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה על הסיכום המפורט!

האמת, שאני לא לגמרי מצליח להבין את הקטגוריה באופן כללי, בלי קשר ל-108 ספציפית. לכל מי שחייו לא מתרכזים במרכז תל אביב בלבד, למה לא לקנות נניח 208 משומשת בת שנה במקום? ולקבל שקט, אבזור, בטיחות ונוחות עדיפים?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח שאנשים רוצים את חווית הרכב החדש.

לדעתי הפיגו מיני מצוינת תודות לצריכת דלק בשילוב מנוע זריז יותר.

היא מציגה שיפור לעומת הדגם הקודם בכול תחום.

מעניין שיש קירקושים, היו איזשהם התקנות?

אני זוכר מרכב המבחן דווקא שהיה שקט מהבחינה הזאת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את המנוע מה208 ידנית, והוא מפתיע מאוד ביכולותיו, לא מרגישים בכלל שהוא 1.2, הוא עדיף מה1.3 (המצוין) של הג"אז, וה1.4 הישנים של הקורסה והפולו, כנראה שחילקו א הגיר טוב מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את המנוע מה208 ידנית, והוא מפתיע מאוד ביכולותיו, לא מרגישים בכלל שהוא 1.2, הוא עדיף מה1.3 (המצוין) של הג"אז, וה1.4 הישנים של הקורסה והפולו, כנראה שחילקו א הגיר טוב מאוד.

המנוע הזה מצליח להזיז את ה2008 שלי בקצב לגמרי סביר כשמחוברת מאחורה עגלה כשעליה מעשנה של 200 קג ומלא ציוד, ובלי עגלה מוציא 1ל15.6 משולב. באמת הברקה הדבר הזה!

פיג'ו 2008 82כ"ס ידנית, 2014, עגלה נגררת ומעשנת בשר ענקית!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שזכור לי על ה-208 היו מבצעים כבר באיזור המחיר של 65 אלף ש"ח לדגם הבסיסי הידני.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חבר שעובד חשמלאי (איש דיאגנוזה) בטויוטה הוא קנה 108 ולפי דבריו הרכב מיוצר 100% במפעל טויוטה,

הוא אמר לי שזה בעצם כמו הטויוטה אייגו רק בשינויים קוסמטיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטויטה אייגו-פיג׳ו 108 וסיטרואן c1 מיוצרות תחת חברה ששמה ״PSA-טויוטה צ׳כיה״ שזה חברה שנמצאת בבעלות משותפת שווה בשווה של קונצרן PSA(סיטרואן-פיג׳ו והיום גם אופל) וטויוטה - ולכן הרכבים זהים יחסית מכאנית אבל הם בפיתוח משותף של 2 היצרנים ולא 100% טויוטה.

תודה על הסיכום המפורט!

האמת, שאני לא לגמרי מצליח להבין את הקטגוריה באופן כללי, בלי קשר ל-108 ספציפית. לכל מי שחייו לא מתרכזים במרכז תל אביב בלבד, למה לא לקנות נניח 208 משומשת בת שנה במקום? ולקבל שקט, אבזור, בטיחות ונוחות עדיפים?

רכבי מיני במרכז הם פשוט תענוג! אני אפילו עם הקליאו יש סימטאות ביפו/חניות כחול לבן במרכז תל אביב שאני מרגיש כמו ״פיל״ בזמן שרכבי המיני מסתובבים בהם בקלילות.

בנוסף, ה108 מאובזרת משמעותית מול ה208 אקסס העירומה לחלוטין.

עריכה אחרונה על ידי noknok

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיכום המפורט!

רכב יותר קטן, צריכת דלק עדיפה וסיכון יותר קטן לתקלות. מה רע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שפירטתי קודם: הבטיחות, הנוחות, קצת האבזור (לפחות מול האקטיב) ובעיקר הרעש. קרקושים כמו שמתוארים פה מוציאים אותי מדעתי.

מדובר על אותו מנוע (בדיוק) כמו של ה-208 הידנית, לדעתי האמינות שלהם וצריכת הדלק יהיו די קרובות. ה-108 (או כל רכב מיני אחר לצורך העניין) אכן קצרה יותר, אבל למי שלא מתפקד כשליח במרכז ת"א זה נראה לי שולי.

כלומר, הרווח יחסית מצומצם, ההפסד לא. לדעתי כמובן.

אם זה לא רכב שני שלא יוצא מגבולות העיר, אני באופן אישי הייתי מעדיף סופר מיני. אם כי אני מקבל (ועדיין קשה לי להבין) שיש אנשים שלא אכפת להם בכלל שכל הרכב מקרקש בכל רגע נתון.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קניתי 208 כי אין למה. זה סתם יקר יותר, גדול יותר ושוב יהיה לא מנוצל כמו המאזדה 2.

והאורך מאוד משמעותי בחניות בין מיני לסופר מיני.

מקרקש זה באסה, בהתחלה זה הוציא אותי מדעתי אבל גם ה208 שבזמנו לגרסא מאובזרת נורמלי היה תוספת של עוד 20k. אבל להוציא עוד 20k על משהו שאין לך צורך בו זה קצת לזרוק כסף לפח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בטוח שקצת השקיעו יותר באיכות החומרים מה- 107 הדלילה.

הופתעתי לשמוע שגם היא מקרקשת זה קצת מאכזב...

לגבי רעשי החוץ והסביבה:

ראה את הפוסט שלי - במינימום עבודה ומאמץ, אפשר להשיג שיפור דיי משמעותי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח שאנשים רוצים את חווית הרכב החדש.

לדעתי הפיגו מיני מצוינת תודות לצריכת דלק בשילוב מנוע זריז יותר.

היא מציגה שיפור לעומת הדגם הקודם בכול תחום.

מעניין שיש קירקושים, היו איזשהם התקנות?

אני זוכר מרכב המבחן דווקא שהיה שקט מהבחינה הזאת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

רעשי הרוח לא קשורים להתקנות מקומיות במקרה הזה.

החגורות דופקות בדופני הרכב בזמן נסיע, אי אפשר להזיז אותם ככה שלא ידפקו.

המכסה פלסטיק של הבאגאג' מקרקש בכל פס האטה.

במידה והחלונות פתוחים למחצה הם מתחילים לרעוד ולטקטק החל ממהירות מסויימת.

זה נשמע יותר רע ממה שזה במציאות, חווית הנסיע סבירה לחלוטין אבל מרגישים שזה רכב זול שחסכו בו כמה שאפשר מהבחינה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיכום המפורט!

אני לא גר במרכז - למעשה, אני גר הכי רחוק שאפשר מגוש דן.

ובכל זאת קניתי לאחרונה ספארק 2011 ולא פונטו 2010 שמחירה די דומה.

הדרישות היו רכב ידני וקטן ככל האפשר. אני נוסע לבד 99% מהזמן, במחיר מעט פחות מקום קיבלתי רכב מעט יותר חזק, מאובזר בצורה דומה (כלומר, בשתיהן אין כלום), קצת יותר חזק וקצת יותר בטוח.

מסכים שכרכב חדש יש אופציות עדיפות יותר כיד שניה.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2175 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...