Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ לגבי סקודה אוקטביה 1.4 2018 כרכב משפחתי

ozba
שימו לב! השרשור הזה בן 2001 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אנחנו משפחה עם ילדה בת 4 ותינוק בן כמה חודשים,

נוסעים בסביבות 22-25 אלף בשנה

מחפשים רכב מרווח, חזק, אמין, נוח

(כרגע יש שני רכבים - סיאט איביזה שמשמשת עבודה-בית בפחות מ10K בשנה, רכב שני שאותו מחליפים i-30 מ2013 ליסינג של העבודה)

קיבלתי הצעה לרכישת סקודה אוקטביה 1.4 אקסלוסיב, 3 שנים אחריות, ועם כל התוספות (בקרת שיוט אדפטיבית, מצלמה אחורית, מערכת זיהוי שטח מת, ושאר ירקות) כל זה ב150,000 ש"ח.

1. האם עסקה טובה?

2. בליסינג אצלי בעבודה יעלה לי ליסינג תפעולי (כולל דלק, טיפולים, הכל ו22,000 ק"מ בשנה) בעלות נטו של 4351 ש"ח (ללא שום פגיעה בפנסיה או קרנות השתלמות), אבל כנראה בלי התוספות שלא מגיעות בילט אין באקסלוסיב. האם זה משתלם יותר?

3. כמה אני איחתך אחרי 3-4 שנים שנתכוון להחליף את הרכב?

4. האם אמינה? מה לגבי הגיר הבעייתי ששמעתי DSG7?

5. יש לכם הצעה אחרת לרכב מרווח וחזק בטווח המחירים הזה?

6. אולי מיצובישי אאוטלנדר?

האם סביר תימכר ב-86000 ש"ח אחרי שלוש שנים?

תודה רבה!

עריכה אחרונה על ידי ozba
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. עסקה טובה תלויה בצרכים וברצונות שלכם, אם המכונית מתאימה לצרכים ולרצונות היא עסקה טובה.

2. הליסינג נראה לי די יקר, אבל כדאי לפתוח גליון אקסל לשים את כל הנתונים, ולבדוק. על פניו נראה שהליסינג יקר יותר בערך ב-1000 ש"ח לחודש.

3. מעריך שהרכב יפסיד כ-50-70% מערכו - קשה לדעת, כי תנאי השוק משתנים כל הזמן.

4. הגיר משתפר כל הזמן, תלוי גם באופי הנסועה (לעירוני פחות מומלץ)

5. צריך לחשוב על זה...

6. מיצובישי אאוטלנדר אולי מרווח, אבל ממש לא חזק.

קשה לצפות את השוק בעוד 3 שנים - 86000 ש"ח נראה לי אופטימי מדי.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. עסקה טובה תלויה בצרכים וברצונות שלכם, אם המכונית מתאימה לצרכים ולרצונות היא עסקה טובה.

2. הליסינג נראה לי די יקר, אבל כדאי לפתוח גליון אקסל לשים את כל הנתונים, ולבדוק. על פניו נראה שהליסינג יקר יותר בערך ב-1000 ש"ח לחודש.

3. מעריך שהרכב יפסיד כ-50-70% מערכו - קשה לדעת, כי תנאי השוק משתנים כל הזמן.

4. הגיר משתפר כל הזמן, תלוי גם באופי הנסועה (לעירוני פחות מומלץ)

5. צריך לחשוב על זה...

6. מיצובישי אאוטלנדר אולי מרווח, אבל ממש לא חזק.

קשה לצפות את השוק בעוד 3 שנים - 86000 ש"ח נראה לי אופטימי מדי.

1. הכוונה האם המחיר סביר ביחס לתמורה?

2. לפי החישוב שלי הוא אכן יקר ב1000 שח בחודש, וכנראה לא משתלם, אלא אם שקט נפשי שווה לי אלף שח בחודש.

3. אז אתה אומר שיכול להיות שאני אמכור אותו ב 75,000 ואולי אפילו 45,000 שח?!? אם כך, הליסינג שלי כבר משתלם, על מה אתה מתבסס ירידה של 70%? זה לא ממש קיצוני?

4. הכוונה שהגיר משתנה משנה לשנה אפילו שזה אותו מודל?

5. מחכה לחשיבה :)

6. כן, רכב עם 2.0 שעושה 0 ל100 מעל 11 שניות וה I-30 שלי יותר מהירה ממנו (עם מנוע שנשמע על הנייר הרבה יותר חלש) פשוט לא מובן לי, וחבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הנייר...

מעניין כמה המחיר בפועל שיש אלפי אקזמפלרים שרובם סיימו חוזה של ליסינג תפעולי - רמז: הקשר בין מחירון הרשמי למחיר עסקה בפועל יהיה רחוק מאד...

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הנייר...

מעניין כמה המחיר בפועל שיש אלפי אקזמפלרים שרובם סיימו חוזה של ליסינג תפעולי - רמז: הקשר בין מחירון הרשמי למחיר עסקה בפועל יהיה רחוק מאד...

על הנייר מה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שהאוטלנדר אחד הרכבים עם שמירת הערך הטובה ביותר...

הבנתי...

ואיך שמירת הערך של הסקודה אוקטביה בשנים האחרונות?

באמת 50%-70% ירידת ערך בשלוש שנים?!?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב כלי הרכב הנמכרים היום מאבדים כ-50% מערכם אחרי שלוש שנים. סביר להניח שאם תרכוש את רמת הגימוטר הגבוהה יהיה לך יותר קל למכור, אבל לפי התנהגות שוק המשומשות בשנים האחרונות לחשב ירידת ערך של 50-70% ל-3-4 זה די ריאלי (ואם הירידה תהיה קטנה יותר - הרווחת) במצב השוק הנתון כלכלית עדיף לרכוש מכונית משומשת בת 3 מאשר חדשה.

אאוטלנדר בן 3 עם קילומטראז די נמוך תוכל למצוא בטרייד של כלמוביל בפחות מ-100K.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוקטביה משפחתית מצויינת - מרווחת מאוד, תא המטען ענק ונוח, איכות חומרים טובה והרכבה מצויינת, נוחה לנהיגה ומאובזרת.

הענן היחיד שמרחף מעליה הוא עניין האמינות שדי מוטלת בספק. אם אתה גם ככה מתכוון למכור את הרכב בתום תקופת האחריות, זה משהו שכנראה לא ידאיג אותך. אאוטלנדר כנראה יהיה הימור "בטוח יותר", אבל הפשרה תהיה בביצועים ובסביבת נהג\נוסעים פחות מזמינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקודה אוקטביה משתייכת גם לסגמנט הרכבים המשפחתיים וגם למותג שאינו יפני קוריאני.

היא תפסיד יותר בערכה מאשר מיצובישי אאוטלנדר שהוא גם מותג יפני וגם ג'יפון.

בשרשור מקביל אאוטלנדר 2015 הפסיד בשנה שעברה כ- 3 אחוז והאוקטביה כ- 13 אחוז.

ירידת הערך הטובה במיוחד של האוטלנדר הנ"ל היא חריגה בשנה זאת ולדעתי היא מהווה תיקון או לירידת ערך גדולה יחסית בשנה או שנתיים קודם לכן או שהתיקון יהיה בשנה או שנתיים הבאות.

עדיין בממוצע האוטלנדר יורד כמה אחוזים פחות כל שנה מאוקטביה.

בהנחה שתרכוש אאוטלנדר במחיר דומה לאוקטביה, לאחר כשלוש שנות אחזקה ההבדל יכול להגיע לסכום 5 ספרתי (למיטב זכרוני מבדיקה שעשיתי לאחרונה במחירון יצחק לוי, לאחר 3 שנים אוקטביה ירדה 39 אחוז מערכה ואאוטלנדד ירד רק 28 אחוז מערכו. 10 אחוז הבדל יתבטא בסדר גודל של 15 אלף ₪ לרעת האוקטביה).

סגמנט הרכבים המשפחתיים נחלש והולך בשביל הלקוחות הםרטיים באופן כללי.

אם אתה חושב על סקודה, הייתי ממתין לסקודה קארוק, כנראה שמדובר יהיה ברכישה בטוחה יותר מבחינת ירידת ערך וסחירות, ללא חסרונות מול האוקטביה ואפילו מרחב פנימי גדול יותר (אם ניקח את הסיאט אטקה אחיו של הקארוק כדוגמה) וישיבה גבוהה יותר. כמו כן חלון אחורי פחות משופע ולכן פחות חדירת שמש.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...
האוקטביה משפחתית מצויינת - מרווחת מאוד, תא המטען ענק ונוח, איכות חומרים טובה והרכבה מצויינת, נוחה לנהיגה ומאובזרת.

הענן היחיד שמרחף מעליה הוא עניין האמינות שדי מוטלת בספק. אם אתה גם ככה מתכוון למכור את הרכב בתום תקופת האחריות, זה משהו שכנראה לא ידאיג אותך. אאוטלנדר כנראה יהיה הימור "בטוח יותר", אבל הפשרה תהיה בביצועים ובסביבת נהג\נוסעים פחות מזמינה.

אשמח לדעת יותר פרטים על אמינות אוקטביה בכללי. האם יש שרשור נפרד שעוסק בנושא זה בפורום?

אני מעוניין ברכב אמין לטווח ארוך, לא למכור . למשפחה 2-3 ילדים עם כסאות בטיחות/סלקל.

בנוסף לכל שאר מאפיינים צריכת דלק נמוכה ונוחות וכו'..

בתקציב כמו אוקטביה 1.4 TSI 2019 בגימור בסיסי או אחד מעל הבסיסי (STYLE ? AMBITION ?)

בגלל ירידת הערך, אני שוקל לקנות חדש ולהחזיק ~10 שנים או כמה שיותר. בגלל זה שאלות אמינות.

עוד דבר נוסף שאני שוקל : האם שווה לקנות חדש כי בגרסאות האלה יש עוד מנגנוני בטיחות ושיוט אדפטיבי. אז בעצם אני מסתכל שההפרש במחיר הוא גם בגלל הדברים האלה (לעומת אוקטביה ישנה בת 3 למשל).

איזה עוד רכב מומלץ לטווח ארוך עם מאפיינים שהזכרתי?

אני אוהב והייתי מעדיף את האוקטביה SPACE , למרות שנראה אותו גודל , אורך ותא מטען. מה אני מפספס ?

תודה רבה לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שאפשר להגדיר את האוקטביה כרכב אמין לטווח ארוך, גיר כפול מצמדי ומגדשי טורבו הם רכיבים שיש לדעתי סיכוי גדול יותר שיתקלקלו מאשר גיר אוטומטי רגיל (וכנראה גם יותר מגיר רציף) ומנוע אטמוספרי.

יש גם פרסומים בפורום שהאוקטביה לא אמינה גם ברכיבים נוספים.

אם אמינות היא פרמטר מרכזי בשיקולים שלך, תבחר רכב עם גיר אוטומטי רגיל ואולי רציף (שההתרשמות שלי היא שהוא יותר אמין מגיר כפול מצמדי אבל פחות אמין מגיר פלנטרי) ומנוע אטמוספרי.

בגדול כנראה גם שרכב יפני וקוראיני יהיו אמינים יותר מרכבים אירופאים (וממילא אין למיטב זכרוני רכבים אירופאים משפחתיים או ג׳יפונים בישראל עם מנועים ללא מגדשי טורבו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2001 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...