Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פסאט 2008 בעיה בגיר בעת החלפת הילוכים .

יונתן יונתן
שימו לב! השרשור הזה בן 2268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

אשמח לקבל עצה בקשר לבעיה שיש לי בגיר של האוטו .

מדובר בפסאט 2008 FSI גיר אוטומאטי .

האוטו עבר כ- 155 אלף ק"מ

די הרבה זמן שבנסיעות קצרות או ארוכות כשהאוטו מאט ומוריד הילוך מחמישי לרביעי

בעת ההורדה הגיר מקבל מכה שמורגשת היטב.

זה קורה רק מחמישיי לרביעי ולא בשום מצב אחר

כשהאוטו מאיץ ומעלה הילוכים - לא מופיעה הבעיה .

יש נסיעות שההחלפה היא חלקה אבל ברוב המקרים פעם או פעמיים הגיר נותן מכה .

מה זה יכול להיות ?!

ומה כיוון הטיפול בבעיה ?

אשמח לשמוע מנסיונם של אחרים

בתודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה

די ברור לי שלא ניתן לאפיין את הבעיה מהתיאור שנתתי

אך קראתי בכמה מקומות שמקור התקלה עשוי להיות בתוכנת ניהול ההילוכים במחשב הרכב.

עד כמה זה ריאלי ?

ולצעד הבא (והכואב)

אם הולכים לקראת טיפול ,שמן הסתם לא הולך להיות זול

האם למסור את האוטו למכון גירים שזו העיסוק וההתמחות הבלעדית שלהם

או שמא לתת אותו למוסך מורשה של פולקספאגן ששם יש להם את המכשור הכי מתאים

לאבחן בעיות ולפתור תקלות .

אשמח לשמוע דעות שנות

בתודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום שלי היה גדוש בפעילות בחיפוש פתרון לבעיית הגיר

זה תחיל הבוקר שנסעתי למוסך "מכונית"מורשה פולקספאגן בתלפיות ירושלים הם היו אדיבים(יועץ שרות -אלי) ואחרי שתיארתי את הבעיה,ביקשתי סריקת תקלות במחשב שכפי שנמסר לי טלפונית עלותה כ-500 ש"ח (יקר בעליל).המנהל קבע שיש צורך שמדובר בהחלפה של גיר ולא שום דבר אחר והעלות מעל 10000 ש"ח

אמרתי תודה רבה נפרדתי מהם .

משם המשכתי ל-קובי גירים שיושב ממש בצד השני של המבנה שכדי להגיע אליו פשוט ממשיכים עם הכביש .

עשה רושם של ממוחה גדול ולאחר תיאור הבעיה אמר שרוב הסיכויים שמדובר במוח הגיר שעלותו 3500 אלף ש"ח אך יש סיכוי קטן שמדבור בגיר עצמו (המכני) שהחלפתו תעלה 6000 ש"ח .

ולגבי חיבור למחשב הוא יקח לי כ-250 ש"ח אך הוא לא רואה טעם לעשות את זה כי הסריקה לא תגלה דבר

התרשמתי לטובה.

משם המשכתי לצדוק גירים שנמצא קרוב אליו באותו האזור

תיארתי את הבעיה ,והוא ביקש לנסוע להתרשם מהבעיה(מראה רצינות).

נסענו ונסענו ולרוע מזלי(כן כן ,מאוד רציתי שתופיע ה הבעיה ) האוטו החליט להתנהג יפה ובבדיקה הכל נראה טוב, המהלכים עברו חלק ויפה כפי שמוקדם יותר היה בנסיעה מביתי אל המוסך (כ-40 דקות נסיעה ).

הוא שיתף אותי בלבטיו

אמר שאפשר להחליף שמן גיר וסיכוי מסויים שיפתור את הבעיה כמו כן אמר שהמוח גיר שיש אצלי הוא משופר ועמיד יותר אך כפי הנראה אין מנוס מלהחליף מוח גיר שככל הנראה יפתור את הבעיה דבר שיעלה לי כ-4000 ש"ח.

בשלב הזה כבר נמוגו תקוותי מפתרונות אלגנטיים כמו חיבור מחשב עדכוני תוכנה או איפוס מערכות .

הוא פשוט אמר שהמחשב לא יראה כלום משום שמדובר בחלקים מכניים .

נפרדתי ממנו להתייעצויות וחזרתי לעבודה .

חיפשתי בפורומים מכון גירים מומלץ ומצאתי המון המלצות על י.ס גירים בצומת סגולה

צלצלתי לשם ענה לי יניב,הסברתי לו את הבעיה אמר לי להגיע עם האוטו ולהשאיר אותו לבדיקה

.

שמתי פעמיי אליהם ,הגעתי אליהם (אחרי שהסתבכתי בדרך בגלל ה-WAZA שתעתע בי) .פגשתי ביניב וזה פנה אלי בחביבות ואמר לי להכניס את האוטו פנימה .תדלקתי בתחנה סמוכה והכנסתי את האוטו ופגשתי את ספי ,סיפרתי לו על הבעיה .יצאנו לסיבוב עם האוטו ושוב האוטו לא "שיתף פעולה" (אולי לא התפללתי מספיק ) ,חזרנו והוא ניתח את המצב .

אמר שאם הולכים על מוח גיר זה ב-90% יפתור את הבעיה אלא שהעלות היא 4000 ש"ח

אפשרות אחרת היא להחליף שמן גיר ולחזור על פעולה וזה יעלה 1200 ש"ח אך הסיכוי לפתרון הוא קטן .

בסוף בחרנו באפשרות הזולה של להחליף שמן גיר עד כמה שאפשר בפעם אחת (40% מהישן לא נוקז) וזה עשוי לטפל בשבבים קטנים שיוצרים סתימה וגורמים לחבטה בהילוך .

העלות היתה כ-520 ש"ח עבודה +שמן (לטעמי קצת הרבה לאור העובדה שזמן העבודה היה כ-15-20 דקות אבל אם זה פתר את הבעיה זה היה שווה כל גרוש)

אני חייב לציין שספי היה תכליתי נתן הסברים מניחים את הדעת ופרש בפניי את כל האפשרויות כולל הצעה מתחשבת שאם הולכים לטיפול שמנים גדול ואח"כ אצטרך להחליף מוח גיר כ- 30-40% אחוז מהעלות תקוזז מהמחיר של המוח .

נפרדתי ממנו ושמתי את פעמיי לירושלים .

יצאתי ברגשות מעורבים עם דילמות

האם השמן פתר את בעיה או לא פתר ,איך אדע ? כי היה לי יום טוב עם הגיר והתקלה לא הופיע (למורת רוחי)

והתשובה לכך תהיה ימים יגידו....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש חבל שהלכת על החלפת שמן.

פשוט כסף מבוזבז.

הבעיה כמעט בוודאות במוח הגיר, מדובר בתקלה מאוד מאוד נפוצה.

גם לי זה קרה בגיר זהה (התקנתי מוח משופץ מאיביי).

לו אני במקומך הייתי מבקש מספי שיקזז את מה ששילמת ויתקין מוח משופץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם קו המחשבה שלך

אלא שלא היו אינדיקציות מהתקלה עצמה שמשום מה אתמול לאורך כל היום ההילוכים עבדו מצויין

אני די מציאותי ואם תחזור התקלה באמת שלא יהיה מנוס מלהחליף את המוח שכולל בין היתר החלפת השמן כולו .

נקווה לטוב

אגב,

רשמת שהזמנת מוח מאיביי.

בסיכום כל ההוצאות ,בכמה אחוזים זה חתך לך במחיר ?

תודה על התגובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לשתף שהיו לי התחלה של בעיות כאלה כמו של פות"ש שבאות והלכות והחלפתי שמן גיר חלקית 3 פעמים פלוס מסנן גיר + קולר חיצוני והכל בסדר. לא להספיד מוח לפני שרואים שהחלפת שמן לא עוזרת במיוחד שזה גם ככה כדאי וגם אם בסוף מחליפים מוח אפשר לשמור את השמן ולהחזיר (רק להקפיד על איסוף ואחסנה סופר נקיים..)

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...