Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Hertz DSK vs Hertz ESK vs Morel Tempo

zcahana
שימו לב! השרשור הזה בן 2289 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מעוניין לשדרג את הרמקולים ברכב שברשותי (אופל אסטרה ברלינה).

כרגע הרכב מצויד ברמקולים המקוריים (קדמיים בלבד) ומערכת מולטימדיה סינית, ואיכות השמע בהתאם.

התקציב הוא סביב 1000 ש"ח והכוונה היא להתקין סט קומפוננט, ואולי בעתיד להוסיף מגבר.

שלושת האופציות העיקריות כרגע הן:

1. Hertz DSK-165.3

זו האופציה ה"זולה" (600 ש"ח לפני התקנה), אך מקריאת ביקורות התרשמתי שסה"כ מדובר על תמורה די טובה למחיר.

2. Hertz ESK-165L.5

האופציה הזו חורגת במעט מהתקציב (1000 ש"ח + התקנה 200-300 ש"ח?), אבל אם מדובר על קפיצת מדרגה משמעותית ביחס ל-DSK אז מוכן להשקיע. להבנתי גם יש להם פוטנציאל טוב יותר להנות מהוספת מגבר עתידית (אם תהיה...) לעומת ה-DSK.

3. Morel Tempo 6

כאן מדובר על סט משומש (כ6 שנים) שאני יכול לפרק מהרכב של אשתי (היא לא תרגיש בהבדל :wink:), ככה שהעלות היא עלות התקנה (ופירוק) בלבד. זו כמובן האופציה הזולה ביותר, ואולי מאפשרת לקנות מגבר קטן במקום. השאלה העיקרית היא - איך הסט הזה ביחס לסטים הנ"ל של Hertz?

אשמח לשמוע דעות של אנשים שמכירים את הסטים הנ"ל.

תודה מראש לכל העוזרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה שואל אותי חכה טיפה - תחסוך עוד כמה שקלים.

ממליץ לך להביא את המגבר hdp4 שעלותו בסביבות ה1500 ש''ח ואת הסט של hertz hi energy, מהסטים הטובים שיש בשוק, בסביבות ה1500 ש''ח גם, תמורה מעולה למחיר.

אין טעם להתקין סט קומפוננט ללא מגבר, לא משנה מה הנצילות, לסט קומפוננט דרוש אות מוגבר כדי לנצל אותו.

hu: pioneer prs80

amp: celestra fa2300x, Zapco ST-2000XM II, hertz hdp4

front: hertz spl show ST44 + SV165L

sub: fi q15, psi recone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

ברור לי שמגבר ישדרג משמעותית, ואולי בעתיד אני באמת אוסיף (נגיד אם אתקל במגבר יד2 משתלם), אבל בינתיים הכוונה להסתפק בסט קומפוננט ללא מגבר חיצוני. אני בטוח שגם זה ישפר משמעותית את השמע ברכב, ככה שלטעמי דווקא יש טעם.

השאלה העיקרית שלי, היא איך הסטים של הרץ (DSK/ESK ועכשיו גם HSK) לעומת ה-Morel Tempo 6, שכאמור יש לי סט כזה משומש מהרכב הקודם.

עריכה אחרונה על ידי zcahana
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון 1. 450 ש"ח לפני התקנה ו-2. 900 ש"ח לפני התקנה (בעצם, דגם אחר מאותה סדרה. אבל ההבדלים לדעתי מינוריים וקיימים רק במידבאס שאולי יהיה קצת יותר חם ע"ב הנתונים המוצגים) כן? :wink:

* אין לי קשר לחנות ומדובר בסריקת מחירים בכמה אתרים שאני עושה בדר"כ. שים לב שיתכן ומדובר ביבוא מקביל או הסבר אחר משכנע.

אומנם אתה לא יודע איך הוא בהשוואה, אבל אתה יכול לפחות לדעת אם אופי הסאונד של המוראל מתאים לך. אם כן, אז למה ללכת רחוק? ומצד שני, מה תתקין אצל אישתך ברכב? ומצד נוסף, אולי לא שווה את הטירחה אם אתה מכוון ממילא למוצר חדש כלשהו.

כמובן שבחלל רכב אחר, עם הגברה, ועם יחידת ראש שונה, התוצאה עשויה להיות שונה. לטוב לדעתי (בתוספת הגברה) אבל גם עשוי להיות לרעה, לטעמך.

נסה למצוא מקום שמציע האזנה לרמקולים שאתה מעונין בהם או מישהו עם הרכיבים מורכבים כבר ברכב (ושוב, לקחת בחשבון צליל מעט שונה, אבל אופי אמור להישאר דומה).

בניגוד לדעתם של המגיבים האחרים, לטעמי זה בסדר להחליף/להתקין קומפוננט בלי מגבר, אבל עם מחשבה עתידית כזו (וגם בלעדיה, אבל אז הבחירה צריכה להיות בהתאם). אוסיף ואומר, שכשתגיע לשלב ההגברה, בהחלט הייתי הולך על משהו מיד2 כאן בפורום או בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אכן מתחיל להשתכנע שהניצול הטוב ביותר של התקציב יהיה להשתמש בסט Morel הקיים, ולצוות אותו עם מגבר קטן (אולי באמת משומש). החיסרון העיקרי הוא קצת יותר לוגיסטיקה/עלות התקנה (ליסוע פעמיים למתקין, לטפל בשני הרכבים), אבל זה כנראה שווה את זה. ברכב של אשתי אתקין בחזרה את הרמקולים המקוריים שמעלים אבק באיזו קופסה, או את הרמקוליים המקורים שאפרק מהרכב שלי (אותו קוטר).

אגב, לגבי המחירים של Hertz - אלו המחירים שהוצעו לי בחנות בה אני מתכוון להתקין.

ה-DSK נמכרים ב500 ש"ח ליבוא מקביל ו600 ש"ח ליבוא רשמי, ואילו ה-ESK נמכרים ב900 ש"ח לדגם 165.5 ו-1000 ש"ח לדגם 165.5L, שנשמע (*נקרא) לי עדיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון אישי שלי קומפוננט ללא מגבר לא נשמע טוב והאמת גם ללא סאב.

בתקציב הזה הייתי קונה מגבר נחמד וסאב צנוע משומשים ומתקין את הטמפו הישנים.

אתה יכול לחפש 4 ערוצים של חברה מוכרת שמספק לפחות 60 RMS לערוץ ככה שתוכל להפעיל את הקדמיים ולחבר בגישור את הסאב.

מגבר טוב משומש:600-800

סאב קטן משומש:200-400

אם בכל זאת תחליט ללכת רק על סט קומפוננט חדש אני הייתי הולך על אודיסון פרימה ׁ(APK 165), לטעמי נשמע יותר טוב מהרץ אנרג'י ונמכר גם ב900, שיהיה בהצלחה!

Hu: Jvc 2 din + dsp bit one

Amps: Zapco reference 350.2 + Audison sr 4 + Audison sr1DK

Comp: Morel Hybrid 602 + Audison Apk 165

Sub: Jl audio12W3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ פרט בבקשה את נסיונך המלא; דגם הקומפוננט שהותקן וצורת ההתקנה (ישר על הפח, טבעות, בידוד וכד'), איזו יחידת ראש, איזה רכב.

כמו כן נסה לתאר בבקשה מה היה ההבדל בפועל בין הרמקולים המקוריים לקומפוננט אליהם החלפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב, הקביעה כי סט קומפוננט ישמע יותר טוב עם מגבר או ללא מגבר הינה מניסיוני שגויה.

סט קומפוננט עם נצילות גבוה ישמע מעולה גם אם יוגבר ע״י ההגברה המקורית שקיימת ברכב.

בנוסף לכך, מכיוון שבמערכות מקוריות אין יציאות RCA הנדרשות להגברה איכותית זקוקים בהרבה מקרים למתאמים כאלה ואחרים שפוגעים קשות באיכות השמע.

לדעתי סט איכותי עם נצילות גבוהה שמוגבר ע״י המערכת המקורית ישמע טוב יותר (בהרבה) מסט איכותי שמוגבר ע״י מגבר זול ומנחת.

מכיוון שהתקציב אינו גבוהה, חפש לך סט קומפוננט נציל ואיכותי - למורל יש את המקסימוס שישמע מעולה.

להרץ ואודיסון יש גם סטים מאוד נצילים שישמעו מעולה בחיבור למערכת המקורית.

בקיצור, סט נציל (92-93 DB ומעלה) יותר מיספק את הצרכים שלך ללא צורך בציוד נוסף והתקנות מסובכות.

מומלץ מאוד לבצע איטום ואפילו בסיסי בדלתות, גורם זה ישפיע על הסאונד באופן המשמעותי ביותר, חובה לפי דעתי בכל התקנה ואפילו הבסיסית ביותר.

~ COMP-morel maximo 6.5 SUB-helix db 12 AMP-helix db four H.U-alpine bt177

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על לפני כמה שנים טובות שרכשתי את הסט הראשון שלי לפונטו 04 סט של- alpine spg 17cs והוא היה מחובר ישירות לרדיו דיסק של קנווד(דגם קצת ישן אבל לא רע),נכון ללא בידוד וללא טבעות עץ אבל בוא נגיד שהשינוי היה יותר מדי טוב ומשמעותי אחרי הוספת מגבר שזה הצליח לשכנע אותי שקומפוננט מיועד להגברה.

לפני כן היו קוקסיאלים של רוקפורד שדווקא עבדו לא רע בלי מגבר.

יכול להיות שעם יצירת תנאים מסויימים הקומפ׳ ישמע יותר טוב אבל אני באופן אישי הייתי מתעדף מגבר פה בסיפור.

עריכה אחרונה על ידי Michael Yaacov
הוספה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א' - זה כבר לא סט כניסה.

ב' - נצילות לא גבוהה במיוחד של 88.5dB/m.

ברור לי שהשינוי היה לטובה עם הוספת המגבר. השאלה שלי במהותה היא אל מול המצב לפני ההתקנה של הרמקולים, לא תוספת המגבר.

העובדה שהרוקפורד (זוכר דגם?) עבדו בסדר, רק מוכיחה שאין צורך חד משמעי במגבר. רק בגלל שמדובר בקומפוננט לא משנה יותר מדי את המשוואה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אני חושב שיש עיניין של התאמה,היצרן מרכיב רמקולים מסוימים שמתאימים ליכולות המערכת המקורית,אני לא רואה היגיון בלהתקין סט שמסוגל לספוג פי 4 יותר ממה שהמערכת מסוגלת לתת.

בכל מקרה שיהיה בהצלחה:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר, קניתי והתקנתי את ההרץ אנרג'י (ללא מגבר, עם איטום בסיסי), לאחר שהמורל פורק מהרכב הישן והתברר כי אחד הרמקולים סדוקים.

בשורה התחתונה אני מרוצה ומבחינתי מדובר על שדרוג משמעותי באיכות השמע לעומת הרמקולים המקוריים - וכן גם בלי מגבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2289 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...