Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן לא מחמם, פיג'ו 205. מה יכול לגרום לבעיה?

farkash7
שימו לב! השרשור הזה בן 2242 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבוע טוב.

המזגן לא מחמם טוב. הוא מוציא אוויר שאולי אפשר להגדיר כממש מעט חמים, גם לאחר שהמנוע מתחמם.

ממה שזכור לי הוא עבד בעבר וחימם, אבל אני לא בטוח (הרכב נקנה לפני שנה).

ממה הבעיה יכולה להיגרם והאם יש דברים פשוטים שאני יכול לבדוק בעצמי?

תודה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

פשוט מאוד.

במידה ויש לך שתי ידיים ימניות...

אתה פותח מכסה מנוע,פותח את מכסה מיכל העיבוי לשחרר לחץ.:splat:

ישנם שתי צינורות שמתחברים לקיר האש, מנתק אותם.

אמור לצאת משם נוזל קירור של האוטו לכן יש לשים לב לא:nono::nono: לבצע את התהליך לאחר נסיעה ברכב.

לאחר שניתקת אותם העבר את הבורר בדשבורד למצב חימום, קח צינור גינה או כל צינור עם לחץ מים והכנס באחד החורים שנמצאים בקיר האש ( מדובר בכניסה ויציאה של ראדיאטור החימום), במידה והוא סתום מה שנראה לי אמורה לצאת לך ג'יפה... ולאחר שאתה שם לב שיוצאים לך בצד השני רק מים אתה יכול לסגור את צנור המים.

לאחר מכן יש לחבר את הצינורות השחורים לקיר האש למלאות נוזל קירור, לנקז אוויר ולבדוק את המערכת לאחר שהמנוע חם.

יכול להיות מצב שלמרות שאין סתימה החימום לא עובד, במצב כזה ככל הנראה צריל להחליף את הרדיאטור (חימום).

מקווה שעזרתי.:wink:

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק להבהיר, ברכב הזה אין ברז חימום ולכן אין חובה להעביר למצב חימום ברכב.

יותר קל להחליף תרמוסטט והייתי מחליף את זה קודם.

שים לב שאם אתה מפרק צנרת, שהיא לא במצב "פריך", שלא תשאר עם חצי צינור בכל צד.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מדובר על הבורר בדש בורד, דבר שני אפשר לבדוק כאשר האוטו עומד מונע.

תיגע בצינורות שנכנסים לקיר האש, במידה ושניהם חמים מאוד! והפעלת חימום ללא שיפור בתוצאות, תבצע את מה שכתבתי למעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד אתה בטוח שאין ברז חימום? חשבתי שרק מ ZX והאלה אין.

אם אין ברז חימום (כמו בכל אוטו מודרני) אז יש זרימה של נוזל קירור דרך כל המערכת כל הזמן וזה ממש לא משנה באיזה מצב נמצא בורר בתא נוסעים. הוא לא משפיע על זרימת נוזל, רק על מצב מדף אוויר חם/קר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח. אתה אולי מתבלבל עם פיאט אונו שם היה ברז לזכרוני.

זה השרטוט הרלוונטי

Screenshot_20180108-160015.jpg

עריכה אחרונה על ידי מלטבשי

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השירטוט שצורף נראה די דומה למה שאני מצליח לראות.

הרכב יחגוג 20 בפברואר.

שני הצינורות מרגישים חמים בכניסה אז אני מאמין שהוא סתום חלקית.

מקווה שזה המצב כי הדשבורד הזה הוא ביסקוויט פריך שבאופן מפתיע במצב שלם ולא בא לי להתעסק איתו.

לגבי התריסים, נגישים או שצריך לפרק ביסקוויטים?

כמו כן איך אני יכול לדעת אם הטרמוסטט תפוס?

*רק אבהיר שעוד לא ניסיתי לפתוח את הסתימה אז אין חדש.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אם הצינורות חמים מאוד והחימום פושר מינוס..., אז זה לא בעיה של טרמוסטט.

במידה ואתה בכל זאת רוצה לבדוק אותו ולא התקנת שעון חום, האפשרות היא לפרק את הטרמוסטט ולשים אותו בתוך כוס עם מים רותחים ולוודא שהוא נפתח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

מקפיץ.

זה לקח זמן כי על הדרך החלטתי להחליף את צינורות החימום של הרדיאטור וחיכיתי לחלקים.

ביצעתי ניקוי לרדיאטור אתמול, האמת שנראה שהוא לא היה סתום. על הדרך החלפתי גם את הצינורות לא יודע למה אבל זה בטוח לא יזיק.

אז אני מבין שהבעיה כנראה מקורה בתריסים, כי האוטו בוודאות מתחמם לטמ"פ עבודה.

לא יודע אם זה קשור אבל המנוע שמחליף בין סירקולציה פנימית לחיצונית ברכב כנראה נשבר. מדובר במזגן של אלכס. לפי מה שהבנתי אין לזה פתרון בלי לפרק את הדשבורד, אז "הפתרון" היחיד הוא לקבע את התריס על מצב אחד, כנראה עדיף פנימית. בכל מקרה לא יודע אם זה קשור אבל ראיתי צורך להזכיר את זה.

איך ניגשים לזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן. נמצאה הבעיה וככה לומדים לעתיד.

פירקתי את הפנל של החוגות של המזגן, פעולה מאוד פשוטה שמצריכה הורדה של שני ברגים. אחרי שהוצאתי את החוגות מהפנל מיד התברר המקור לבעיה. כפי שאפשר לראות בתמונות המחבר של החוגה סדוק. החוגה ששולטת בטמפ' מהצד השני היא מאוד קשה.

בגלל שחם עכשיו לא ממש יעיל לבדוק את החימום, העברתי עם פלייר את החוגה לקירור, יצאתי לנסיעת מבחן והדלקתי את המזגן (שגם לא "קירר טוב" קודם), המזגן מקפיא, תענוג! וזה עוד כשהרכב תקוע על סירקולציה חיצונית.

חשבתי לשחרר מעט את החוגות ע"י שימון או גירוז אבל לפי מה שראיתי זה דורש פירוק של חופת הדשבורד וברכב הזה אין סיכוי שאני עושה את זה. אני אזמין כמה חוגות חדשות ואחליף כל שנה אם צריך לפני שאני מפרק את החופה ב205.

בקיצור במקרה של ה205 עדיף קודם כל להסיר את שני הברגים ולפרק את חוגות המזגן כי זה הרבה יותר פשוט ופחות מסוכן מלשחק עם צינורות החימום.

עשיתי הכל לבד אז לא הפסדתי הרבה כסף, על הדרך שמתי צינורות חימום חדשים (לא היה צריך יש לציין) אז בזה מסתכם ההפסד שלי...

52z9cj.jpg

9ap8bs.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן יש לי 309, 2 רכבי 309, באחד באמת הממנגנון הזה של השליטה על מיזוג האוויר (זהה לשלך) היה די קשה.

כן הצלחתי לברור בין מצבים עם ג'בקה.

ממליץ לך לנסות לקבע את הסירקולציה על פנימית והיות שלא כל כך קר אז שווה להשאיר את המיזוג על קירור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2242 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...