Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גידול carolina reaper יש המלצות?

system_x

פוסטים מומלצים

בעקבות חיבתי לחריף וסקרנות של ''עד כמה מטורף זה יכול להיות'' הזמנתי מאיביי זרעים של קרולינה ריפר.

הגיעה אריזה עם מלא זרעים, אני ואשתי ניסינו 2 שיטות, שלה לשים כוס עם צמר גפן ומעט מים בפנים ועל זה כמה זרעים, שלי פשוט לחתוך בקבוק חלב 2 ליטר, לחורר למטה, לשים אדמה ומים, שמתי איזה 5 זרעים בפנים.

עד כה 2 התפתחו יפה, אחד משלה ואחד משלי + כמה הנביטו בקטנה ועוד לא נשטלו.

רציתי לדעת אם מישהו גידל? מתי רואים פרי? משהו חשוב להקפדה? איזה גודל עציץ מומלץ?

S80106-21214688.jpg

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בעקבות חיבתי לחריף וסקרנות של ''עד כמה מטורף זה יכול להיות'' הזמנתי מאיביי זרעים של קרולינה ריפר.

לא יודע לגבי גידול, אבל בטעימות בטוח יהיה מעניין.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אניח את זה פה בנונשלנטיות:

38328380105_dc3399c3d2_o.jpg

בעיקר הבנרו, פה ושם חלפיניו אדום + שיפקה + פלפל נוי כלשהו.

כולם גדלו מזרעים ששמרתי מאוסף של פלפלים חריפים אשר גודלו בערבה והגיעו (לדעתי לגמרי בטעות) למכולת השכונתית.

זרעתי אותם בחודשים אפריל-יוני, ויצאו יופי של שיחים שהחלו להניב פרי ברצף מהקיץ ועד עכשיו.

הסתיו השחון והטמפרטורות הגבוהות יחסית בדצמבר גרמו להמשך הופעת פירות עד סוף השנה (!) אם כי בחריפות נמוכה בהרבה.

לא עלה לי שקל משום שמדובר בזרעים שנשמרו ממה שאכלתי בכל מקרה.

החלפיניו והשיפקה עדינים, בקושי חריפים, ההבנרו כשהם בשלים זה די טירוף,

במיוחד הזן הצהוב-חיוור שנמצא בתמונה (צד שמאל, שני מלמעלה). מה זה טירוף?

גם אם אתה מקפיד שלא לאכול את הזרעים, כל הריריות שלך בגוף בוערות, לא רק באזור הפה.

בנוגע לגידול - אחוז ההנבטה גבוה יחסית בפלפלים, לא קשה לגדל, אבל הם רגישים לקור.

מהבחינה הזו לא ממש זרעתם בעיתוי המתאים, אבל אם תקפידו להגן עליו יהיה בסדר.

אחרי שיגדל ויתחזק, ואחרי שיסתיים החורף, כדאי לשתול בחוץ כדי שייחשף לשמש ויתחיל לפרוח.

אצלי דישנתי מדי פעם ב-20-20-20, שוב, רק אחרי שכבר גדלו לשיחונים בגודל סביר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה אוסף מכובד מאוד!

אצלי כרגע הם בבית כמובן עד שיגדלו קצת וחלק מהזמן יש מזגן בגלל הילדים, סה''כ לא כ''כ קר בבית.

כשיהיה ימים חמים יותר אוציא אותם.

באיזה גודל עדנית מומלץ להביא?

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שיותר גדולה? לא יודע...

הבעיה ברוב האדניות היא העומק המוגבל שלהן, אני מעדיף עציץ.

למנהלים - אני ממליץ לאחד את השרשורים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החדשות הרעות הן שזה התחלה לא טובה לקנות זרעים מאיביי, הם לרוב מאוד רחוקים מהמקור אם לא יצאו גמבות מעוצבות...

יש אתרים מהיימנים לדברים האלו, זה עולה כמה דולרים לעומת חצי דולר מהמחיר שלהם באיביי.

זה בכל זאת מאכזב לגדל שתיל במשך כמה חודשים ולגלות שיצא לך משהו אחר לא קרוב בכלל, אבל הכל יכול להיות.

החדשות הטובות הן שיצא לך משהו, לפחות נבטו למרות שזו עדיין לא התקופה לגדל פלפלים אלא רק שיתחיל האביב.

בעיקרון לקרולינה ריפה שזה ממשפחת ה c.chinense לוקח מנביטה עד לפרי בממוצע 5 חודשים, בעיקרון זו משפחת הפלפלים שהכי קשה להנביט, לוקח הכי הרבה זמן לגדול, להבשיל והכי פגיעים למזיקים ומזג אויר וגם הכי חריפים :)

תנאי הגידול פשוטים, זה שיח גדול עם הרבה שורשים, אז צריך כלי גדול, אפשר להתחיל בליטרים בודדים אך לשיח בן כמה חודשים מומלץ יותר 15+ ליטר.

השקיה "רגילה" שזה לא לתת לו להתייבש ולא להציף אותו כל יום, כלומר כשמרגישים שהכלי קל יחסית אז משקים ל-א-ט עד נגירת מים מהתחתית

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה! האמת את הזרעים רכשתי ממוכר באיביי שהמליצו עליו באחד הסרטונים ביוטיוב, האמת עד שלא יגדל לא נדע ואולי גם אחרי שיגדל לא נדע, מקווה לטוב!

בנתיים הנביטו יותר מדי ויש לי עוד לא מעט בתוך שקית, מקסימום שיגדלו מעט אמסור כמה ואשאיר לי איזה 2-3 וזהו.

אגב יש המלצה לעוד פלפל קיצוני כלשהו שגדל מהר יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העקרב הטרינידדי גדל מעט מהר יותר. הוא מקום אחד אחרי הריפר מבחינת החריפות, ובהפרש זעום, ומאחר והשיאים הללו מחושבים על פי ממוצע וללא התחשבות בטווח הסטיה - זה עניין של מה בכך.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כבר אשכול פלפלים.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=5266658

תתחיל מהסוף

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החדשות הרעות הן שזה התחלה לא טובה לקנות זרעים מאיביי, הם לרוב מאוד רחוקים מהמקור אם לא יצאו גמבות מעוצבות...

אם הוא לא יהיה מספיק מטורף לטעום את זה, אז אולי מראה חיצוני יספיק כדי להגיד "יש לי".

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש טבסקו הבנרו - אחד הדברים הלוהטים והמגניבים. מספיק כמה טיפות כדי להבעיר את החלל (ועוד מדובר ברוטב מדולל בכל מיני פירות). לא מתאר לעצמי איך זה להכניס פלפל אחד כזה שלם לפה. מומלץ בכל אופן!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרוטב הזה במקרה הטוב 10000 סקוביל (והוא דוחה ויש בו אחוזים בודדים של הבנרו)

פלפלים סופר חריפים הם 1-2 מיליון סקוביל.

אז הטבסקו שווה ערך ליוגורט פירות

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...