Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יועץ בתשלום למציאת רכב - כדאי או לא?

Avi82
שימו לב! השרשור הזה בן 2268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כיוון שלמדתי שקשה מאוד לסמוך על גוף מסחרי בתחום הרכב, עלתה בי תהייה. מה רמת האחריות ומחוייבות של המתווך כלפי? איך אני יכולה להיות בטוחה שהאינטרס שלי עומד לנהג עיניו קודם כל והוא ימצא עבורי את הרכב הטוב ביותר ולא יעדיף לסגור עסקה למשל עם מגרש/סוחר שהוא עובד איתו תמורת עמלה נוספת? או שאולי בעצמו עוסק בסחר בקטנה?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מעדכן שנפגשתי היום עם יונתן לטקר והוא הותיר רושם מצוין ואני מתרשם שהוא נטול פניות, אישש לי את מה שחשבתי

עליו מבחינה של עמוד הפייסבוק שלו.

החלטנו לבדוק אופציה של ראב 4 משנים 2011-12 או מיצובישי אאוטלנדר משנים קצת יותר מאוחרות.

יצא לי עכשיו לקרוא לא מעט מבחני רכב באתר ג׳יפולוג ועושה רושם שגם פורסטר משנים מוקדמות יותר הוא בחירה לא רעה (בעיקר לנסיעות בינעירוניות אבל נחמד שאפשר לצאת איתו לשטח), מה דעתכם עליו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לא לסמוך על אף אחד.

בקשר לברנש המדובר,כמו שאמרתי,לא לסמוך על אף אחד.

ומכון בדיקה תמצא אתה שלא יהיו קומבינות למינהן.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן שנפגשתי היום עם יונתן לטקר והוא הותיר רושם מצוין ואני מתרשם שהוא נטול פניות, אישש לי את מה שחשבתי

עליו מבחינה של עמוד הפייסבוק שלו.

החלטנו לבדוק אופציה של ראב 4 משנים 2011-12 או מיצובישי אאוטלנדר משנים קצת יותר מאוחרות.

יצא לי עכשיו לקרוא לא מעט מבחני רכב באתר ג׳יפולוג ועושה רושם שגם פורסטר משנים מוקדמות יותר הוא בחירה לא רעה (בעיקר לנסיעות בינעירוניות אבל נחמד שאפשר לצאת איתו לשטח), מה דעתכם עליו?

מה המחיר שהוא גובה על השירות ?

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גילוי נאות: לאחרונה התחלתי עסק של ייעוץ בקניית רכב.

אני מלווה את הלקוחות שלי משלב הגדרת הצרכים ועד שלב העברת הבעלות.לגבי השאלות שעלו כאן, כמה נקודות:לא כל אחד צריך את זה ויש אנשים שיכולים לעשות את רוב הדברים לבד.זה דורש זמן והתעסקות שלא לכולם יש.אנשי הפורום כנראה לא קהל היעד של שירות כזה.

אני לא עובד עם סוחרים וגם לא עם מגרשי ליסינג כל עוד הלקוח לא מבקש זאת מפורשות.נכון שתחום קניית הרכב הוא קצת פישי מיסודו ובמיוחד בארץ ודווקא בגלל זה, לאדם שלא מכיר את התחום מומלץ להיוועץ. רכב זאת ההוצאה השניה בגודלה לרב האנשים וכמו שבבחירת דירה/בית יש אנשי מקצוע שיכולים לעזור/לקצר תהליכים/למנוע אי נעימויות ובסופו של דבר, לחסוך כסף, כך גם בקניית רכב.

לגבי אחריות:אני לא יכול לקחת אחריות על רכב יד 2 וגם לא על חדש ואני מדגיש את זה טוב ללקוחות שלי. מה שאני כן יכול, זה לצמצם בצורה משמעותית את הסיכונים וההפתעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע לי שזה לא פורום פרסומי אבל מכיוון שהנושא עלה, אפרט כאן. נתחיל מהשורה התחתונה -המחיר. עלות השירות שלי היא 3000 שח או 5אחוז מסכום העסקה. השירות שלי כולל פגישת יעוץ בה ממלאים טופס ומפרטים העדפות/צרכים/רצונות. לאחר מכן אני מתמקד בכמה אופציות ובאישור הלקוח ננעל על דגם. השלב הבא הוא איתור של אקזמפלר טוב לשמור ופגישה עם המוכר. אני מבצע בדיקות שלי לרכב על פי מפרט בדיקות שבניתי. במידה והרכב עובר את הבדיקה שלי (כמובן בציון נקודות למומ) ממשיכים לבדיקה במכון בדיקה.יש לציין שאת עלות הבדיקה במכון הבדיקה הלקוח משלם. במידה והרכב נמצא ללא תקלות מהותיות במכון הבדיקה(פגיעות שלדה ,כל השאר המכונים מכסתחים) ממשיכים להעברת בעלות.היה והרכב נמצא עם פגיעת שלדה או עם ליקויים משמעותיים החורגים מגבול הכסתח הרגיל , אני מתחייב למצוא ללקוח אקזמפלר נוסף ואת עלות בדיקתו במכון הבדיקה אני אשלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע לי שזה לא פורום פרסומי אבל מכיוון שהנושא עלה, אפרט כאן. נתחיל מהשורה התחתונה -המחיר. עלות השירות שלי היא 3000 שח או 5אחוז מסכום העסקה. השירות שלי כולל פגישת יעוץ בה ממלאים טופס ומפרטים העדפות/צרכים/רצונות. לאחר מכן אני מתמקד בכמה אופציות ובאישור הלקוח ננעל על דגם. השלב הבא הוא איתור של אקזמפלר טוב לשמור ופגישה עם המוכר. אני מבצע בדיקות שלי לרכב על פי מפרט בדיקות שבניתי. במידה והרכב עובר את הבדיקה שלי (כמובן בציון נקודות למומ) ממשיכים לבדיקה במכון בדיקה.יש לציין שאת עלות הבדיקה במכון הבדיקה הלקוח משלם. במידה והרכב נמצא ללא תקלות מהותיות במכון הבדיקה(פגיעות שלדה ,כל השאר המכונים מכסתחים) ממשיכים להעברת בעלות.היה והרכב נמצא עם פגיעת שלדה או עם ליקויים משמעותיים החורגים מגבול הכסתח הרגיל , אני מתחייב למצוא ללקוח אקזמפלר נוסף ואת עלות בדיקתו במכון הבדיקה אני אשלם.

זה לא פורום פרסומי אבל אני חושב שכאשר משתמשים מבקשים מידע זה נחמד שיש בעל מקצוע ונותן מידע.

בנוסף אשמח לדעת באיזה תקציבים בערך עובדים עם יועץ לרכישת מכונית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי תקציבים, הגבול התחתון שלי הוא 30000. גם זה די גבולי כי העמלה על השירות מהווה כבר 10 אחוז מסכום הרכישה. בתקציבים נמוכים יותר, אני מסביר ללקוח שהשירות שלי לוקח לו נתח משמעותי מאוד מהתקציב . אני כן יכול לתת לו כיוון כללי לחיפוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לדעת מה ההכשרה הפורמלית שלך בתחום אם יש כזו?
אשמח גם
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מהנדס מכונות עם התמחות ברכב. מעבר לעסק הפרטי שעליו מדובר אני עובד בחברה שמספקת ייעוץ למנהל הרכב הממשלתי ולגופים נוספים בתחום הרכב.בנוסף לזה, אני כרגע בתהליכים של השלמת התמחות רכב מורחבת (2 קורסים שנותרו לי)שתקנה לי את הזכות לגשת למבחן לניהול מוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

גם אני עוסק בתמיכה ברכישת רכב יד שניה, כבר חמש שנים, ואני אעיד רק לגבי עצמי:

1. אחרי התאמת סוג הרכב לצרכים ולתקציב, אני מאתר רכב כזה מתוך יד 2 בלבד, ובהשתדלות בקרבת הלקוח
  2. אמנם אין אחריות, אבל אני מתחייב לאתר רכב:
    • עד יד שנייה לכל היותר
    • שהמוכר הוא בעליו הרשום ומחזיק אותו יותר משנה
    • שהרכב טופל כל ימיו רק במוסכי רשת היבואן
    • שהרכב שמור היטב מכל הבחינות (מכנית, בטיחותית, פנימית וחיצונית)

[*]אני קובע עם המוכר את המחיר לפני הבדיקה (אני לא "שוחט" אנשים, בטח לא כאלה ששמרו היטב על רכבם, אבל יודע להגיע למחיר הגון לשני הצדדים), כשמחיר הקניה בפועל יהיה על בסיס מה שיימצא ברכב

[*]אני מלווה את הקונה לכל אורך הדרך, כולל אחרי הקנייה, במידה והוא זקוק לייעוץ כזה אחר

[*]את כל הנ"ל אני עושה טלפונית, וגובה 1,400 ש"ח + מע"מ.

[*]אם הלקוח מבקש, אני גם רואה את הרכב, בודק אותו (במוסך), מתמחר בתלות במצבו ובהוצאות צפויות והכל, כשלמחיר הנ"ל מתווסף מחיר שעתי.

[*]אין אצלי סוחרים, אלי לי מלאי של מכוניות, אני לא גובה דבר מהמוכר, והמחיר שלי הוא פיקס, לא קשור לערך הרכב (כן, אני יכול למצוא לכם רכב ב 1,000 ש"ח שיעמוד בקריטריונים הנ"ל, ועדיין אגבה את הסכום הזה, כי בקנייה כזו, הסיכון גדול הרבה יותר, ואני יכול לחסור לקונה ה-רבה צרות ובעיות).

[*]אני קצין בטיחות בתעבורה, ניהלתי ציי רכב גדולים, ואני מכיר היטב את השוק. אני בעצמי נוסע כבר 25 שנה בצרפתיות שאני קונה לפי התנאים הנ"ל, ומעולם לא נפלתי בפח.

[*]בעזרתי, גם אישה שלא בדקה שמן מימיה, מטופלת בתינוק בן חצי שנה, קנתה רכב טוב... אפילו שאני בצפון והיא בתל אביב! (וכבר החליפה אותו באחר, שוב, בעזרתי).

מעבר למה שאפשר לראות בדף הפייסבוק שלי, מי שירצה יוכל לקבל טלפון של לקוחות מרוצים.

דב

עריכה אחרונה על ידי דב קרדו

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...