Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

באילו מכוניות בארץ,עד 200K שקל, יש בקרת שיוט אדפטיבית שעובדת בכל טווח המהירויות?

erezarmo
שימו לב! השרשור הזה בן 1578 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

טויוטה:

קורולה

CHR

RAV 4

מיצובישי:

אקליפס קרוס

ניסאן:

אקסט טריילר

קשקאי

בשאר לא בטוח

יונדאי:

סונטה

קיה

אופטימה

זה מה שזכור לי

פחות מקיר את קונצרן VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון עם איביזה וקארוק, כן ועובדות דיי טוב.

אתה יכול לפרט בבקשה?

אתה אומר למערכת לנסוע במהירות מסוימת אחרי מישהו והרכב מאט אם מי שלפניך מאט ומאיץ שוב למהירות שקבעת אם מי שלפניך מאיץ?

זה מספיק אמין גם בפקקים? הרכב עוצר לבד ומתחיל לנסוע לבד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד סביר... אם אתה עומד במקום יותר מ 5 שניות זה מתנתק.

ב BMW אתה יכול לעמוד 10 דק' במקום והרכב יתחיל לנסוע לבד ברגע שזה שלפניך זז [לפחות בסדרה 8].

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיאט הציגו לתקופה קצרה מחירון ללאון עם אופציה לבקרת שיוט אדפטיבית בדגמי 1.4 ומעלה בתוספת של 2,000 ש"ח.

בימים האחרונים הם העלו אתר חדש וכבר לא מציגים את אותו המחירון והשורה נעלמה, גם במפרט אין אזכור.

כאן ציין פותח השרשור שהוצעה לו אוקטביה עם בקרת שיוט אדפטיבית. באתר של סקודה אין אזכור לעניין.

ובצ'מפיון עסקים כרגיל - בקרת שיוט אדפטיבית של רצון טוב...

למה לדבר סתם בלי לבדוק?

תוך שניות מצאתי את המפרט באתר ובשורה הראשונה מופיעה בקרת שיוט אדפטיבית.

ובקארספורום העסקים כרגיל - העיקר לרדת על יבואן כשאפילו לא בודקים.

https://www.seat.co.il/models/seat-leon-5dr/

LEONACC.png

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש קבוע בבקרת שיוט אדפטיבית בסיאט איביזה FR 2018 מהצורה החדשה.

עובד נהדר, הרכב מאט אם הרכב מלפניך מאט, שומר על מהירות קבועה בהתאם לרכב שמלפניך. אם הגדרת 120 והרכב לפניך נוסע על 80- אתה תיסע קבוע על 80.

אם רכב משמאלך נוסע לאט יותר מהמהירות שהגדרת- אתה תיסע במהירות שלו ע"מ שלא לבצע עקיפה מימין. לחיצה קטנה על הגז תגיד למערכת להתעלם ממנו.

בפקקים, יש לך בערך 5 שניות ללחוץ על הבלם או שהמערכת יוצאת מהעבודה. אם עצרת לפחות מ 5 שניות והרכב שלפניך התקדם, אתה תתקדם והמערכת תעבוד רגיל. בפקקים קשים היא לא יעילה, אבל בפקקים שבהם אתה עומד פחות מ 5 שניות אני מוצא את זה מאוד יעיל ותמיד מפעיל אותה. שים לב שרכבים יראו שאתה במרחק גדול מהרכב לפניך וידחפו לנתיב שלך בפתאומית, צריך להיות עירניים.

אם רכב חותך אותך צריך לבלום (לחיצה על הבלם מנתקת את המערכת), צריך להיות עירניים.

לסיכום- אני מוצא את המערכת הזאת מאוד יעילה ונוחה. אין כביש מהיר שאני לא מפעיל אותה, ב 99% מהמקרים אין לי שום צורך להתערב וללחוץ על גז וברקס לכל הדרך. אני יכול להגיד שהיא עובדת טוב ומאוד מרוצה ממנה, היום לא הייתי קונה רכב בלעדיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר בסיאטים להגדיר את המרחק מהרכב שמלפנים. האם גם במרחק הכי קרוב, זה מספיק כדי שיחתכו אותך בכביישם מהירים או שידחפו בפראות מלפניך בפקקים?

זה לא מסוכן אם כל הזמן חותכים אותך?

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את זה בקורולה החדשה, אבל הבלימה שלה מזעזעת, כמו של מישהו שלומד נהיגה.

לא בטוח לגבי הפעלה מ0 קמ"ש, אבל אם היא הופעלה לפני כן אז היא תעבוד בלחיצת כפתור (לא יצא לי לעמוד פחות מ10 שניות עם הרכב בעצירה, ככה שאני לא יודע אם היא מתחילה נסיעה לבד).

Peugeot 208 GTI 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויוטה:

ניסאן:

אקסט טריילר

קשקאי

בניסאן האלה אין בכלל בקרת שיוט אדפטיבית אלא רק בקרת שיוט רגילה.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את זה בקורולה החדשה, אבל הבלימה שלה מזעזעת, כמו של מישהו שלומד נהיגה.

לא בטוח לגבי הפעלה מ0 קמ"ש, אבל אם היא הופעלה לפני כן אז היא תעבוד בלחיצת כפתור (לא יצא לי לעמוד פחות מ10 שניות עם הרכב בעצירה, ככה שאני לא יודע אם היא מתחילה נסיעה לבד).

הבלימה שלה בסדר גמור בהרבה מצבים, בחלק מהמצבים פחות טובה ובחלק קטן לא טובה בכלל.

המערכת פועלת עד אפס קמ״ש ומאפס קמ״ש ואפשר להתחיל ולהפעיל אותה בעצירה מוחלטת ולא רק במהלך נסיעה ואז היא פועלת על הגבלת מהירות של 30 קמ״ש (ואפשר להעלות את המהירות אם רוצים כמובן).

לאחר עצירה הרכב מתחיל נסיעה לבד כל עוד שהעצירה היא עד 3 שניות.

בעצירה יותר מ- 3 שניות נדרשת לחיצה על אחד הכפתורים שעל ההגה או לחיצה על דוושת התאוצה כדי להתחיל נסיעה.

בקורולה גם מערכת הבקרה מסטייה מנתיב האקטיבית עובדת ממהירות אפס שזה יתרון גדול בפקקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רכב חותך אותך צריך לבלום (לחיצה על הבלם מנתקת את המערכת), צריך להיות עירניים.

אבל חלק מהמטרה היא שהמערכת תבלום לבד, לא?

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1578 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...