Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אומדן (על ידי שמאי) לשכ"ד

A.E.M
שימו לב! השרשור הזה בן 2275 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הקבלן ממנו קניתי דירה מתחמק מלשלם פיצוי בשל איחור במסירה.

על מנת לתבוע את המגיע לי (לשיטתי), אני מניח שעלי לקבל הערכה מקצועית של שכ"ד ההוגן לפיו יש לפצות אותי.

האם מישהו עבר תהליך דומה? אשמח להחכים.

האם מישהו יכול להפנות אותי לשמאי (באיזור הדרום) לצורך עבודה שכזו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מנת לתבוע את המגיע לי (לשיטתי), אני מניח שעלי לקבל הערכה מקצועית של שכ"ד ההוגן לפיו יש לפצות אותי.

חוות הדעת אכן כוללת גם את אובדן דמי השכירות, אך לא רק.

קרא את החוזה ובדוק האם רשום שכ"ד קבוע או שכ"ד הוגן.

תוכל להתייעץ עם אלי אמזלג ודני כודדי. שניהם שמאי ועדות ובנקים באזור הדרום ושולטים היטב.

גילוי נאות: אני מהתחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל יש סכום קבוע של "שכ"ד" בחוזה.

אני מסתמך על חוק המכר. לא ניתן להתנות עליו, להבנתי.

חוות הדעת אכן כוללת גם את אובדן דמי השכירות, אך לא רק.

קרא את החוזה ובדוק האם רשום שכ"ד קבוע או שכ"ד הוגן.

תוכל להתייעץ עם אלי אמזלג ודני כודדי. שניהם שמאי ועדות ובנקים באזור הדרום ושולטים היטב.

גילוי נאות: אני מהתחום.

תודה.

כאמור, אני מתבסס על ההגדרה בחוק המכר- "סכום השווה לדמי שכירות של דירה דומה בגודלה ובמיקומה"

נשמע כמו שווי שוק.

עריכה אחרונה על ידי A.E.M
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

כאמור, אני מתבסס על ההגדרה בחוק המכר- "סכום השווה לדמי שכירות של דירה דומה בגודלה ובמיקומה"

נשמע כמו שווי שוק.

אכן שווי שוק.

בתביעה מהסוג הזה, לא מדובר אך ורק בדמ"ש ראויים, כיוון שישנם "ראשי נזק" נוספים שאולי יש לכלול בחוות הדעת.

כל מקרה לגופו. מומלץ לבדוק היטב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בד"כ שני ויכוחים בנושא

הראשון מתי חל יום המסירה ממנו מתחילים לספור את הימים המגיעים, מה קורה במקרה שבו הרוכש מבקש שינויים שדוחים את זמן המסירה, או עיכובים של כוח עליון ועוד.

השני הוא הסכום של שכר הדירה המגיע ממנו מחשבים את המגיע.

על מה אתם מתווכחים?

כאמור מה שכתוב כסכום פיצוי בהסכם תקף רק למקרה שהוא גבוה מהסכום המתקבל ממציאת שכר הדירה של דירה דומה בגודלה ובמיקומה מוכפל ב 1.5 לתקופה של 8 חודשים ואחרי זה מוכפל ב1.25.

אתה יכול לבדוק גם אצל מתווך ולא רק שמאי. למרות שאצל שמאי תקבל גם חוות דעת מוסמכת.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן שווי שוק.

בתביעה מהסוג הזה, לא מדובר אך ורק בדמ"ש ראויים, כיוון שישנם "ראשי נזק" נוספים שאולי יש לכלול בחוות הדעת.

כל מקרה לגופו. מומלץ לבדוק היטב.

מה הכוונה ל"ראשי נזק"? ליקויי בנייה למשל?

יש בד"כ שני ויכוחים בנושא

הראשון מתי חל יום המסירה ממנו מתחילים לספור את הימים המגיעים, מה קורה במקרה שבו הרוכש מבקש שינויים שדוחים את זמן המסירה, או עיכובים של כוח עליון ועוד.

השני הוא הסכום של שכר הדירה המגיע ממנו מחשבים את המגיע.

על מה אתם מתווכחים?

כאמור מה שכתוב כסכום פיצוי בהסכם תקף רק למקרה שהוא גבוה מהסכום המתקבל ממציאת שכר הדירה של דירה דומה בגודלה ובמיקומה מוכפל ב 1.5 לתקופה של 8 חודשים ואחרי זה מוכפל ב1.25.

אתה יכול לבדוק גם אצל מתווך ולא רק שמאי. למרות שאצל שמאי תקבל גם חוות דעת מוסמכת.

אנחנו מתווכחים על יום המסירה.

כמו כמעט בכל דירה, גם אני בצעתי שדרוג של המפרט כגון שינויים בנקודות חשמל, תאורה, וכד'. שינויים אלה בוצעו חודשים רבים לפני שהמסירה נראתה באופק. מה גם שבשום שלב לא עלתה מצד הקבלן טענה לפיה הדירה מתעכבת בגלל "שינויי דיירים".

כאשר באתי בדרישה בעקבות העיכוב, נשלף הסעיף בחוזה שאתה מדבר עליו- שאילו האיחור נגרם עקב שינויים שהרוכש מבקש, הרוכש לא יהא זכאי לפיצוי.

אני לא חושב שעצם שדרוג מפרט המכר מונע מרוכש לקבל פיצוי בשל איחור. לטעמי, נדרש גם שהאיחור יגרם כתוצאה מאותם שינויים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מתווכחים על יום המסירה.

כמו כמעט בכל דירה, גם אני בצעתי שדרוג של המפרט כגון שינויים בנקודות חשמל, תאורה, וכד'. שינויים אלה בוצעו חודשים רבים לפני שהמסירה נראתה באופק. מה גם שבשום שלב לא עלתה מצד הקבלן טענה לפיה הדירה מתעכבת בגלל "שינויי דיירים".

כאשר באתי בדרישה בעקבות העיכוב, נשלף הסעיף בחוזה שאתה מדבר עליו- שאילו האיחור נגרם עקב שינויים שהרוכש מבקש, הרוכש לא יהא זכאי לפיצוי.

אני לא חושב שעצם שדרוג מפרט המכר מונע מרוכש לקבל פיצוי בשל איחור. לטעמי, נדרש גם שהאיחור יגרם כתוצאה מאותם שינויים.

יעלה כבודו את נוסח הסעיף המדוייק

ככל הנראה הסעיף לא יהיה תקף.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מצטער שנעלמתי, טבעתי בבלאגן של מעבר הדירה... :-)

הסעיף שהקבלן מנסה להשען עליו הוא:

"במידה ועל אף האמור לעיל, יבוצעו עבור הקונה שינויים כאמור, באופן שיביא לדחייה במועד

מסירת החזקה, ידחה מועד מסירת החזקה בפרק הזמן שנדרש לצורך ביצועם של השינויים, ויראו

את מועד המסירה הנדחה כתוצאה מביצוע השינויים כמועד המסירה החוזי על פי הסכם זה לכל

דבר ועניין, ולקונה לא יהיו טענות ו/או דרישות ו/או תביעות כלפי המוכר בקשר עם מועד המסירה

ו/או הדחייה "

מיותר לציין כי לא נגרם שום עיכוב בעקבות שדרוגים שביצעתי, אשר בוצעו עוד בשלב השלד (הזזת/הוספת נקודת חשמל/מאור/מתגים בעיקר).

כמובן שהסעיף לא תקף לדעתי.

את כתב התביעה כבר ניסחתי. אני צריך להחליט מה סכום הפיצוי. מרגיש לי יותר רציני לשכור שירותיו של איש מקצוע (שמאי) מאשר לנקוב בסכום (הגיוני ומציאותי) מתוך היכרות עם הסביבה. מעניין אותי האם זה מחוייב.

כמובן שאת שכרו של איש המקצוע אבקש להוסיף לסכום התביעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגגל

רע"א 6605/15

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...