Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה מההכנסה השנתית נכון להקציב לקניית רכב?

Yurgus Mytullus
שימו לב! השרשור הזה בן 2294 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתחיל מזה שברור שבסופו של דבר זאת החלטה אישית, שתלויה גם בשאר ההוצאות של הבן־אדם ובעוד המון גורמים אחרים, אבל אני מנסה להגיע לאיזשהו כלל אצבע – כמו שבתחום הדיור יש המלצה שהוצאות שכ"ד או משכנתא יהיו כשליש מההכנסה הפנויה, האם יש נתון דומה גם לתחום הרכב?

נתון אחד שחשבתי עליו, הוא שמחיר רכבים חדשים בארץ מתחיל בסביבות 55,000-60,000 ש"ח, שזה שווה ערך ל־10-11 משכורות חודשיות בשכר מינימום (5,300 ש"ח לחודש ברוטו, נכון לדצמבר 2017).

האם לדעתכם נכון להשתמש ביחס הזה – 10 עד 12 משכורות ברוטו – גם עבור סכומים גבוהים יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ניסיתי פעם להעלות שאלה כזו בפורום, בסופו של דבר הגעתי למסקנה שהשאלה הזו מאוד מאוד אינדיבידואלית לכל אדם.

לדוגמה במידה ולא הייתי חובב רכב, אך כן צרכן נבון - הייתי קונה פיאט פנדה בכ 15K וסוגר את הסיפור, רכב אמין מאוד בעלות מינימלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזה פונקציה של משך שימוש:תשלומים. אם מתכוונים להחזיק ברכב 4 שנים, אז אפשר לקחת עסקה של 36 חודשים (השנה אקסטרא היא כאילו לכסות על המקדמה והתשלום הסופי)

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין תשובה לשאלה כי אין דבר כזה "רכב". כמה אתה מוכן להשקיע בשעון? בוויסקי?

אכן מה זה רכב?

1. אמצעי תחבורה

2. תחביב

3. אובססיה

4. פסל סביבתי.

אם 1 בלבד, אז אולי אפשר למצוא איזה מפתח סביר. אבל אם תכניס לתוך 1 גם "מערכות מצילות חיים" ולא רק "מסיע מ-A ל-B" אז ההצעה של סיטרא אחרא מעלי אינה צרכנות נבונה.

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רואה כלל אצבע, כי כל אחד קונה בהתאם לדרישות שלו ולצרכים שלו ואני רוצה לקוות שגם בהתאם למשכורת ו/או היכולת הכלכלית שלו.

אם אני נוסע הרבה וחשוב לי רכב נוח וחסכוני למשל - יכול להיות שאצטרך יותר מ-10-12 משכורות מינימום.

מצד שני אם אני נוסע מעט, וחשוב לי רק רכב קטן - יכול להיות שאצטרך רק 4-5 משכורות מינימום כדי לרכוש את הרכב. (משומש כמובן)

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הכל תלוי מה אתה מצפה מהרכב, אם אתה רוצה רק להגיע מנקודה a ל b אז כל רכב מודרני יעשה זאת.

אם אתה רוצה נוחות תשלם יותר.

אם אתה רוצה ביצועים תשלם יותר וגם כנראה תשלם יותר בדלק.

אם אתה רוצה תא כל החבילה נוחות\עיצוב\ביצועים אז אתה תצטרך לשלם יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נורא תלוי בך,

לא רואה את עצמי מוציא יותר מ75-85 על רכב.

שזה בערך משפחתית/משפחתית גדולה בת 2-3.

זה נכון שלהוצאות "מתרגלים",אבל יש דברים יותר טובים לחסוך אליהם מ"לשרוף" את הכסף על רכב במצבי.

אגב,כשעושים אותו דבר למחירי דיור בודקים כמה משכורות ממוצעות צריך.

שכר ממוצע עומד על 10,000-11,000(ברוטו) מה שאומר 6-7 חודשי חסכון לרכב חדש.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלל אצבע ההוצאה על תחבורה אמורה להיות עד 20% מהכנסה חודשית נטו.

חישוב לדוגמא לרכב חדש לתקופה של 3 שנים:

רכב חדש שעלותו 100 אלף שקל(אין משמעות בחישוב הזה), לאחר 3 שנים יעלה 60 אלף שקל = 1100 שקל פחת בחודש

דלק 800 שקל בחודש

ביטוחים וטיפולים 500 שקל בחודש

סך הכל הוצאה - 2400 שקל לחודש (זה בערך המחיר להחזקה של רכב חדש ממוצע, בין 2000 ל2500)

זאת אומרת, מתאים למי שההכנסה שלו 12 אלף שקל+ נטו.

בחישוב משפחתי, להוסיף גם את עלות הנסיעות של הבן\בת זוג.

הוצאה על תחבורה היא שניה בגודלה אחרי דיור בהוצאות של משפחה ישראלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלל אצבע ההוצאה על תחבורה אמורה להיות עד 20% מהכנסה חודשית נטו.

חישוב לדוגמא לרכב חדש לתקופה של 3 שנים:

רכב חדש שעלותו 100 אלף שקל(אין משמעות בחישוב הזה), לאחר 3 שנים יעלה 60 אלף שקל = 1100 שקל פחת בחודש

דלק 800 שקל בחודש

ביטוחים וטיפולים 500 שקל בחודש

סך הכל הוצאה - 2400 שקל לחודש (זה בערך המחיר להחזקה של רכב חדש ממוצע, בין 2000 ל2500)

זאת אומרת, מתאים למי שההכנסה שלו 12 אלף שקל+ נטו.

בחישוב משפחתי, להוסיף גם את עלות הנסיעות של הבן\בת זוג.

הוצאה על תחבורה היא שניה בגודלה אחרי דיור בהוצאות של משפחה ישראלית.

זה נכון מעל גיל מסוים או מצב כלכלי כלשהו.

אתה גר עם ההורים או שוכר ב2500 ומרוויח 12.

שום דבר לא מונע ממך להוציא גם 6500 בחודש על רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום דבר לא מונע ממך להוציא גם 6500 בחודש על רכב.

חוץ משכל ישר. להוציא יותר מחצי הכנסה נטו על רכב בסיטואציה בה אתה שוכר (כלומר אין לך דירה) זה כמובן אפשרי, אבל כנראה לא הצעד הכי נבון כלכלית.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי מאוד במשכורת.

אם אתה מרויח מינימום אז אתה מטומטם אם אתה שם 10 משכורות על הרכב אבל אם אתה מרויח 100K אז לשים 10 משכורות זה כסף קטן.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין תשובה נכונה/ לא נכונה אלא כל אחד עושה לעצמו את החישוב כמה חודשים בשנה הוא מוכן לקום לעבוד רק עבור הזכות להחזיק רכב.

לדוגמה, אדם שמחזיק רכב שעלותו השנתית היא 30 אלף שקל והמשכורת השנתית שלו היא 60 אלף שקל הרי שהוא קם חצי שנה לעבודה רק בשביל להחזיק רכב.

שילוב של שכר מינימום עם רכב חדש שמאבד יחסית הרבה מערכו יביא למתואר בדוגמה.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ משכל ישר. להוציא יותר מחצי הכנסה נטו על רכב בסיטואציה בה אתה שוכר (כלומר אין לך דירה) זה כמובן אפשרי, אבל כנראה לא הצעד הכי נבון כלכלית.

לדעתי לקחת הלוואה/מימון על רכב גם נוגד את השכל הישר(אם מדובר ברכב פרטי).

אבל זה ממש להיכנס לפינות, כי בסופו של דבר לכל רכב על הכביש יש הצדקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לקחת הלוואה/מימון על רכב גם נוגד את השכל הישר(אם מדובר ברכב פרטי).

בכלל לא, אם אני מקבל על אותו כסף במקום תשואה שלילית (ירידת ערך) תשואה חיובית בהקשעות (בחיסור הריבית על המימון)?

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל לא, אם אני מקבל על אותו כסף במקום תשואה שלילית (ירידת ערך) תשואה חיובית בהקשעות (בחיסור הריבית על המימון)?

פרט למקרים כאלה.

אבל רוב הציבור לוקח הלוואה/מימון כי אין לו את הכסף בקרן/תיק השקעות אלא כי כי פשוט אין לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2294 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...