Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי בC4 HDI בציר 2011, או צרפתיה שלישית גלידה

Igalz
שימו לב! השרשור הזה בן 230 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חל שיפור לאחר החלפת הנרות? בהתנעה קרה?

כפי שציין בוקי הנעה קרה זה כלל לא העניין.

לנרות ישנן שתי פונקציות:

1. pre glow - דולקים לפני הנעה לאפשר הנעה קלה במזג אויר קר, לא ממש רלוונטי לישראל.

2. post glow - הנרות ממשיכים לדלוק אחרי הנעה עד שהמנוע מגיע ל60 מעלות, על מנת לקיים בערה יעילה על מנוע קר ובכך לצמצם צריכת דלק וזיהום אויר.

כאשר אחד הנרות מתחיל לזייף, זה מתבטא בעבודה לא חלקה של המנוע בדקות הראשונות, תחושה כאילו צלינדר אחד קצת מפספס לפעמים.

אעדכן בימים הקרובים אם התופעה נעלמה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכשהמנוע מזייף מעט עד 60 מעלות, האם נדלקת התראה כלשהיא?

משמע - מלבד זיוף יש דברים נוספים שמכוונים דווקא למצתי להט?

אין שום נורה או התראה. לפחות לא בשלבים הראשונים. אולי כאשר אחד הנרות יפסיק לעבוד לגמרי תהיה התראה, לא יודע.

בכל אופן, יחסית קל לבודד את התקלה, פשוט מנתקים את נרות החימום לכמה ימים ורואים שהמנוע עובד חלק.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ונסיעה קבועה איתם מנותקים? בעצם תגרום לנזק לטווח הארוך?

שאלה טובה. לא יודע..

הנזק היחיד שאני יכול לחשוב עליו (חוץ מזיהום אויר) זה לממיר הקטליטי ואולי למסנן חלקיקים, אבל לא יודע לומר בודאות אם אכן יש כזה.

מה שכן, כשהם מנותקים יש נורת תקלה גדולה דולקת בלוח שעונים, וציפצוף עצבני בכל הנעה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח לגבי 60 מעלות? לדעתי Pre glow לא פועל במשך זמן ארוך כך כך אלא כמה עשרות שניות אחרי ההתנעה.

עד שהמנוע יגיע ל 60 מעלות יכול לקחת גם חצי שעה בתנאים מסויימים, לא חושב שמצתי להט יכולים לעבוד כל כך הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח לגבי 60 מעלות? לדעתי Pre glow לא פועל במשך זמן ארוך כך כך אלא כמה עשרות שניות אחרי ההתנעה.

עד שהמנוע יגיע ל 60 מעלות יכול לקחת גם חצי שעה בתנאים מסויימים, לא חושב שמצתי להט יכולים לעבוד כל כך הרבה.

חצי בטוח,

במקום אחד שלא קשור לסיטרואן קראתי שהנרות דולקים כ3 דקות.

בספרות של סיטרואן קראתי שהם דולקים עד 60 מעלות.

אני יכול לומר בודאות שהם דולקים לפחות 2 דקות, בגלל שיש רמזור שאני עוצר בו בדרך חזרה מהעבודה, ותמיד שם בסרק אני מרגיש את התופעה. הרמזור נמצא כשתי דקות נסיעה מהעבודה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יותר פשוט להגדיל את המרחק בין הבית לעבודה?

לגבי הרעש מבתי הגלגלים - קודם כל צמיגים חדשים ושקטים יותר.

לאחר מכן אם אתה רוצה לבודד את בתי הגלגלים אני ממליץ להשתמש בשילוב של ספוג בעל תאים סגורים - מה נקרא CCF

CLOSED CELL FOAM

ביחד עם ויניל צפוף מסה או PVC -> מה נקרא MLV

MASS LOADED VINYL

תביט -> כאן. על חומר שנקרא K-FONIK PU

כמובן לא על בסיס עופרת אלא על בסיס פלסטיק - תוודא עמידות לחום, מים ותרפד את בתי הגלגלים האחוריים ואת מגני הרפש (מחלקם העליון) בשכבה של זה - אם יש רעשי כביש ורצפה ויש לך כוח להסיר שטיח ובידוד קיר אש - אחרי שתיישם שכבה כזאת תשכח מרעשים.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יותר פשוט להגדיל את המרחק בין הבית לעבודה?

לצערי זה באמת קורה, החל מחודש הבא המרחק יגדל מ5 דקות ל10 דקות :mm_cry:

לגבי הרעש מבתי הגלגלים - קודם כל צמיגים חדשים ושקטים יותר.

לפני החורף החלפתי מאחור זוג קלבר שחוק בזוג גודייר אפישן גריפ טרי ואכן יש שיפור משמעותי. מקדימה עדיין מותקנים קלבר שיוחלפו לקראת החורף הבא.

לאחר מכן אם אתה רוצה לבודד את בתי הגלגלים

בודדתי את בתי הגלגלים עם חומר ביטומני, פשוט כי הוא היה לי זמין בחינם.שיכבה כפולה, גם על חיפוי הפלסטיק וגם על הפח. ברור לי שזה לא בדיוק החומר הנכון למשימה אבל ציפיתי לשיפור כלשהו, האמת שקשה לומר שאני מרוצה מהתוצאה.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי זה לא חומר שמהווה מחסום לגלי קול ויותר גרוע מתייבש ונסדק בחום.

אבל עכשיו לפחות יהיה למנוע שלך זמן להתחמם! ולך קצת זמן נתק בין הבית לעבודה בשביל לתת למחשבות לרוץ קצת - זה לא כזה נורא - תביט בצד החיובי של הפקקים.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה.

[email protected]

בהחלט מחזיקים חלפים מקוריים לרנו במחירים טובים. מעבר לכך יש להם יתרון בדמות שילוח זול ובדואר רגיל.

אין להם אתר מסודר, הם מוכרים אונליין דרך פלטפורמת מסחר אלקטרוני דמויית איביי, למקרה שאתה שוחה בפולנית מדוברת. אחרת פשוט שלח מייל עם מק"טים והם יחזרו אלייך.

זו חנות אי שם בפרברי ורשה, שמוכרת חלפים מקוריים לרכבים צרפתים.

הם עובדים עם paypal ושולחים בכיף לישראל (לא בחינם).

התקשורת איתם מתבצעת באמצעות המייל הזה

[email protected]

רצויי לפנות אליהם כאשר אתה מצוייד במק"טים, או לכל הפחות מספר שילדה.

בהצלחה.

תודה רבה לשניכם , אבקש ממנו הצעת מחיר לטיפול הבא בהקדם :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אחד הנרות מתחיל לזייף, זה מתבטא בעבודה לא חלקה של המנוע בדקות הראשונות, תחושה כאילו צלינדר אחד קצת מפספס לפעמים.

אעדכן בימים הקרובים אם התופעה נעלמה.

לאחר קצת יותר משבוע של נסיעות יומיומיות, אני שמח לעדכן שהמנוע עובד עגול וסוחב חלק בכל הנעה, גם כאשר 6 מעלות בחוץ.

great success

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
אפשר להשוות בשביל הקטע..

סגרתי הרגע הזמנה, סט בושינגים לשני המשולשים (4 בושינגים) של TRW ותושבת תחתונה של SASIC יצא לי 92$ כולל משלוח.

תראה כמה אתה מצליח למצוא פה

לכבוד חגיגות 270K ק"מ החלטתי להוציא לפועל את ההחלפה של התותבים והתושבת התחתונה. זו גם הזדמנות מצויינת לבדוק את היכולות של הפרס החדש שבבעלות הכנופיה.

כפי שרואים בתמונות למטה, כל התותבים סדוקים אבל לא קרועים, לא הורגשו שום בעיות מהכיוון הזה בנסיעה. לכן ההחלפה הייתה בגדר תחזוקה מונעת ובאמת בנסיעה אין שום שינוי.

התושבת לעומת זאת באמת דרשה החלפה. קשה לראות בתמונות אבל באיזור מסויים הגומי של התושבת נפרד מהמסגרת המתכתית, וגם יש בו קרע קטן. הדבר גרם לכל מיני תופעות שבהתחלה בכלל גרמו לי להאשים את הקלאצ', דוגמת רעידות בחצי קלאצ'. בזמן האחרון גם הרגשתי שאני מתקשה לייצר שילוב קלאצ' "לא מורגש" בהעברת הילוך ומעבר ממצערת פתוחה לסגורה גם כן הורגש יותר מהצפוי. לאחר ההחלפה כל התופעות הללו נעלמו קליל. תענוג אמיתי.

העבודה דורשת כמובן פירוק משולשים ופירוק ציריה ימין לטובת הוצאת התושבת.

זו הזדמנות מצויינת להחליף שמן גיר, אבל דווקא באותו יום לא היה לאוטוסטור שמן גיר של סיטרואן במלאי, ולא היה לי כח לסוע לאבי לרחובות, אז מיחזרתי את השמן הישן. הוא רק בן שנה.. לא נורא.

הפרס התמודד עם העבודה בצורה מדהימה. לקח קצת זמן לבנות סטאפ של טבעות דוחפות ומקבלות, ומשם העבודה זרמה.

קצת תמונות מהתהליך:

20190419_112316.jpg20190419_112324.jpg20190419_112729.jpg

תושבת גיר ישנה מתה לצאת החוצה

20190419_113101.jpg

והחדשה כבר בפנים

20190419_114816.jpg

מבט בוחן על התותבים הישנים

20190419_115206.jpg20190419_115214.jpg

חדש מול ישן

20190419_122124.jpg

מאז ההחלפה עברתי כבר כ700 ק"מ (סופש עמוס), וניתן להכריז על הצלחה.

במהלך העבודה התגלו שני תפוחי הגה עם גומיות קרועות. התפוחים עצמם עדיין שמישים אבל הטסט מתקרב ואין לי חשק לקשקשת הזו.

הוזמנו זוג תפוחים של TRW בעלות 78 יורו כולל משלוח. כעת רק נותר להתפלל לאלוהי המכס.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 230 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...