Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי בC4 HDI בציר 2011, או צרפתיה שלישית גלידה

Igalz
שימו לב! השרשור הזה בן 255 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתה פה פעם שאלה על המזגן, הוא באמת לא מדהים יחסית למה שהתרגלנו ברכבים ישנים אבל בהחלט סביר. בשביל נהג בודד ברכב הוא עושה עבודה מספקת לדעתי. אישית לרוב בנסיעות צהריים אני על מהירות מאוורר שניה (מתוך 5) ולפעמים כשנכנס לרכב חונה מפעיל מהירות שלישית לכמה דקות.

יש לך מדחס ספיקה משתנה ומזגן עם פיקוד מכאני, לא בקרת אקלים?

אם כן, מעניין לדעת לפי מה נקבעת ספיקה של המדחס. כשיש בקרת אקלים אז זה לפי טמפ' שקובע הנהג, לפי חיישן טמפ' בתוך תא הנוסעים, לפי חיישן קרינת שמש מתחת לשמשה.

במזגן מכאני אין את הדברים האלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך מדחס ספיקה משתנה ומזגן עם פיקוד מכאני, לא בקרת אקלים?

אמת, מדחס ספיקה משתנה מלא (ללא קלאצ') ובקרת האקלים ידנית. קצת קשה לקרוא לזה מכאני כשכל הגלגלות הן למעשה אלקטרוניות לגמרי :wink:

אני מניח שהספיקה המשתנה פשוט מונעת מהמאייד לרדת אל מתחת לטמפרטורת הקיפאון.. שזה בדיוק מה שמערכת on-off עושה בניתוקים שלה.

במחשבה שניה אולי גם בורר הטמפרטורה משפיע, אבל אין לי איך לבדוק את זה בפועל (חוץ מלסוע עם לפטופ על הברכיים).

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך לקסיה, שנה את ההגדרה של איזור האקלים בארץ מ-חם ל-חם מאוד.

זה מגביר את הקירור של המערכת.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

נ.ב תבדוק נשם מנוע במידה ומשולב במכסה אצלך.

תודה על הטיפ, הדיאפרגמה נבדקה ונמצאה שלמה ובריאה. מסתבר שלהגיע אליה נורא פשוט, סך הכל שיחרור קליפס פלסטיק קטן.

בנוסף אתמול הוחלף במלואו נוזל בלם וקלאצ',

והיום הוחלפה רצועת אביזרים של גייטס. למי שמתעניין, המידה הנדרשת היא 6PK975. רצועה של גייטס עלתה לי 50 ש"ח, על רצועה מקורית רוצים מעל 140.

ההחלפה שלה לוקחת שניה וחצי, וכבודה של גייטס במקומה מונח, לכן לא ראיתי צורך להשקיע במקורית.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

248K על השעון, הוחלף אטם מכסה שסתומים.

עלות האטם זניחה, כ120 ש"ח לצרכן הממוצע בארץ הקודש לאטם של ויקטור ריינז (מקט 71-40903-00).

העבודה לא נעימה המיוחד, כשעתיים של פירוק והרכבה של המון צינורות, צמות וחלקים מסביב, ניתן להתרשם ממנה כאן.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

לפני 4 ימים חגגנו את השנה החדשה, ואני חגגתי גם שנה עם הרכב.

במהלך השנה נצברו 33K קילומטרים צנועים. בוצעו שני טיפולים, הוחלפו שני צמיגים אחוריים ועוד כמה קטנות מסביב.

צריכת הדלק ממשיכה לעמוד בצורה די יציבה סביב ה21קמ לליטר, טיפה יותר בחורף, טיפה פחות בקיץ.

היום באיחור אופנתי של 800ק"מ בוצע טיפול 260K.

הוחלפו פילטר שמן מקורי + שמן 0-30 של ולווליין, פילטר אויר מקורי, ונוזל קירור גם הוא מקורי.

בקרוב מאוד יוחלפו גם פילטר סולר ונרות חימום מקוריים, אני פשוט מחכה לבוקסה יעודית לנרות חימום שנמצאת בדרך אלי מאיביי.

מרבית החלפים נרכשו מהפולני, חוץ מהנוזל קירור והשמן שנרכשו בארץ. המחירים? אירופה :)

חייב לציין לרעה את המורכבות בפירוק המצבר ברכב הזה. בזמן החלפת נוזל קירור יש לפתוח פטמת ניקוז אויר על צינור רדיאטור החימום, לשם כך יש לפרק מצבר. המצבר עטוף בכמה שכבות של מכסי פלסטיק, עם שיכבה של כבלים ופיוזים. לקח לי 10 דקות של גירודים בראש עד שהפשטתי אותו לגמרי. די הזוי, במיוחד בהתחשב בזה שניתוק הקוטב החיובי של המצבר לא דורש כלים כלל :-D. זה כלכך מסורבל שבמקום אחד היצרן מצא לנכון להדביק מדבקה על אום, על מנת שלא יפתחו אותו בטעות, ובאותה הזדמנות מפנה את הקורבן ללכת לספרות ולראות כיצד מפרקים את הזוועה הזו (ראה תמונה למטה). ניתן לראות את תיאור התהליך כאן.

תהליך ניקוז האויר ממערכת הקירור גם הוא די מתיש ודורש שני אנשים. כניראה בגלל שלא השתמשתי בכלי הגבהה (לדוגמא כזה) שעליו אמא סיטרואן ממליצה, אבל עדיין ניראה שהתוצאה טובה. ניתן להתרשם מהתהליך כאן.

כמה דברים ששמתי לב אליהם היום ויטופלו במהלך השנה הקרובה:

-בוקסות המשולשים מתחילים להראות סימני עייפות.

-תושבת מנוע תחתונה מראה סימני עייפות מתקדמים גם היא. שני הדברים הללו בנתיים לא מורגשים בנסיעה אבל נראים לעין.

-הברגת אגן שמן הרימה ידיים והיום יצאו כמה כריכות עם הבורג. הבורג הוחלף בחדש אבל המצב לא מזהיר. בנתיים הבורג החדש אוטם בצורה סבירה (עם שני ליפופי טפלון בקצה) אבל בטיפול הבא חייבים לטפל בזה. ניתן לייבא אגן שמן חליפי ממזרח אירופה בעלות של 170 שקל, אני שוקל את זה ברצינות.

c4_batt01.jpg

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל דבר הכי פשוט הוא סרט ברכבים האלה.

ראית את הפלטת ברזל שהמצבר יושב עלייה? היא מעוגנת עם 5 ברגים ועוד בורג הפוך שמגיעים אליו רק אחרי שמסירים ביטנת גלגל!

תבדוק בוקסות מקוריות למשולשים בארץ, אתה תופתע מהמחיר.

תושבת תחתונה- אפשר להחליף רק את הבוקסה (בכל מקרה זה דורש פירוק צירייה, ריקון שמן גיר :/ )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המצבר:

לפחות הם פתרו לנו את השאלה הקלאסית שעלתה פה לדיון הרבה פעמים:

מה מנתקים קודם, את הפלוס או את המינוס? -:)

וכן, בהחלט בהרבה דברים המכוניות האלו רחוקות מלהיות Mechanic friendly.

אני בכלל לא מדבר על זה שב C4 דיזל דור קודם בשביל פעולה בסיסית כמו החלפת פילטר אוויר ופילטר סולר צריך לפרק מגבים ואת הפלסטיק שמתחת למגבים.

• מבאס 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק בוקסות מקוריות למשולשים בארץ, אתה תופתע מהמחיר.

השוואתי את המחירים במחירון של לובינסקי עם מחירים באיביי לתוצרת של TRW/SASIC/LEMFÖRDER כולל משלוח. היחס הוא פי 2.

אני אבקש הצעת מחיר מהפולני לחלפים מקוריים וניראה.

עריכה: סתם מתוך סקרנות המשכתי את הבדיקה גם לתושבות מנוע, שם היחס עלה ל2.5-3

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 255 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...