Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי בC4 HDI בציר 2011, או צרפתיה שלישית גלידה

Igalz
שימו לב! השרשור הזה בן 255 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אולי המחירים במחירון לא מעודכנים, תרים אליהם טלפון או אם אתה רוצה אוכל לברר לך לפי מספר שלדה ביום ראשון.

אפשר להשוות בשביל הקטע..

סגרתי הרגע הזמנה, סט בושינגים לשני המשולשים (4 בושינגים) של TRW ותושבת תחתונה של SASIC יצא לי 92$ כולל משלוח.

תראה כמה אתה מצליח למצוא פה

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל ניקוז אוויר "לפי הספר" אפשר להשתמש בבקבוק פלסיק חתוך עם פיה רחבה כמו של נסטי.

הפיה כמעט מתאימה בקוטר למיכל עיבוי, צריך טיפה לשייף את ההברגה של הבקבוק ולהשתמש באיזה טבעת גומי (כמו של סיפון בכיור) לאטימה טובה.

אחרי ביצוע ניקוז, צריך לשאוב מהבקבוק את הנזול, להוריד את הבקבוק ואז לשאוב מהמכיל עד שיהיה בקו מקסימום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל ניקוז אוויר "לפי הספר" אפשר להשתמש בבקבוק פלסיק חתוך עם פיה רחבה כמו של נסטי.

היה לי בקבוק פריגת מונח על המושב הקידמי, מוכן לפעולה, אבל החלטתי לנסות בלי..

חבר דאג כל הזמן שהמיכל יהיה מלא עד הקצה, אני ישבתי ברכב והחזקתי את המנוע על 2000 סל"ד (הוראת יצרן) תוך כדי שאני מנטר טמפרטורה ומאוורר דרך הOBD. כאמור להערכתי התוצאה הסופית טובה. החבר דיווח על כמות יפה של בועות אויר שיצאו, ראו בבירור בקריאת הטמפרטורה מתי נפתח התרמוסטט (נפילה של 10 מעלות) וברגע הזה גם כן יצאה כמות מכובדת של אויר. כרגע אין שום רעשי ביעבוע ממערכת הקירור והטמפרטורה יציבה כפי שהייתה.

אגב, אפשר בפתיחת בורג אחד גם להרים את כל מיכל..

לשם הפרוטוקול יש לומר שאני ממליץ בחום לכולם לפעול על פי הוראת יצרן כלשונה.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הרעיון בבקבוק הגבהה הוא בכך שמיכל העיבוי נמצא באותו גובה בדיוק או אפילו קצת מתחת מגובה פתח ניקוז. הבקבוק מאפשר לבנות מפלס שהוא מעל גובה פתח ניקוז.

יכול להיות שאם המיכל מלא עד הסוף מעל קו המקסימום זה נותן את אותה תוצאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סיקור נהנה מאוד לקרוא על אנשים שמטפחים ככה את רכבם במיוחד שהוא צרפתי .

אפשר לדעת עוד על הפולני?

יש ברשותי רנו מגאן, הוא משווק גם לה חלפים?

יש צרפתיה שצריך להתחיל לדאוג לה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה.

[email protected]

בהחלט מחזיקים חלפים מקוריים לרנו במחירים טובים. מעבר לכך יש להם יתרון בדמות שילוח זול ובדואר רגיל.

אין להם אתר מסודר, הם מוכרים אונליין דרך פלטפורמת מסחר אלקטרוני דמויית איביי, למקרה שאתה שוחה בפולנית מדוברת. אחרת פשוט שלח מייל עם מק"טים והם יחזרו אלייך.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לדעת עוד על הפולני?

זו חנות אי שם בפרברי ורשה, שמוכרת חלפים מקוריים לרכבים צרפתים.

הם עובדים עם paypal ושולחים בכיף לישראל (לא בחינם).

התקשורת איתם מתבצעת באמצעות המייל הזה

[email protected]

רצויי לפנות אליהם כאשר אתה מצוייד במק"טים, או לכל הפחות מספר שילדה.

בהצלחה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין להם אתר מסודר, הם מוכרים אונליין דרך פלטפורמת מסחר אלקטרוני דמויית איביי, למקרה שאתה שוחה בפולנית מדוברת.

איזה פלטפורמה? ואיך הם נקראים שם? נראה לי שאני יכול להסתדר עם הפולנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://allegro.pl/uzytkownik/Drobiarska?order=m

בהצלחה.

למען האמת גוגל מתרגם לאנגלית באופן שקוף ולא רע בכלל אם עובדים בכרום.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

היום מזג האויר האיר פנים ואיפשר לי לסיים את הטיפול המתוכנן לרכב.

הוחלפו 4 נרות להט מקוריים, ופילטר סולר מקורי.

רבים הפחידו אותי לגבי החלפת נרות הלהט, אך בפועל השד לא נורא בכלל, אם לא מגיעים למצב שהנרות מתים לגמרי - מה שגורם לקצה שלהם להתנפח.

לצורך ההחלפה נדרש לפרק מצבר, תיבת אויר ופילטר סולר. לכן זו הזדמנות מצויינת להחליף פילטר סולר.

למרות שהנרות נמצאים בחלק האחורי של המנוע, לאחר פירוק הדברים הללו, הגישה אליהם די נוחה.

ישן מול חדש (אחד החדשים כבר מוברג במנוע):

20190119_120317.jpg 20190119_120325.jpg

ניתן לראות שבחלק מהנרות הישנים הקצה כבר התחיל להתנפח, אפשר לומר שתפסתי אותם בזמן.

מעניין גם לראות שלמרות המק"ט הזהה, מבנה הראש שונה קצת בין החדשים לישנים, לא שזה משפיע על משהו

20190119_120355.jpg 20190119_120358.jpg

עלות 4 נרות מקוריים אצל הפולני - 200 ש"ח.

לקח לי קצת זמן להתכונן להחלפה הזו בעיקר בגלל שהתקשיתי למצוא בוקסה מתאימה. לטובת ההחלפה נדרשת בוקסה 8 ממ עמוקה.

ברשותי סט בוקסות עמוקות בדרייב 3/8 אך בתוך הבוקסה ישנה מדרגה בעומק 16 ממ, מה שלא מאפשר לה להתלבש כמו שצריך על הראש המשושה של הנרות

20190110_204114.jpg

החלטתי להזמין מאיביי סט בוקסות יעודי לנרות חימום, ולתדהמתי גם שם קיימת אותה מדרגה בדיוק באותו עומק. WTF??

לבסוף הלוואתי מחבר בוקסה 8ממ עמוקה בדרייב 1/4 תוצרת king tools, שם המדרגה הייתה בעומק 21 ממ וזה הספיק בדיוק.

לא מבין מה הרעיון לייצר בוקסה עמוקה, ואז לייצר בה מדרגה שלא מאפשרת לה עומק :roll:

טיפ קטן לנושא החלפת פילטר סולר:

כחלק ממכסה הפילטר, ישנו מנגנון ניקוז מים מהפילטר, המאפשר לנקז ללא פירוק. המנגנון כולל מוט פלסטיק ממכסה הפילטר ועד הקצה התחתון שלו, ובקצה המוט o-ring גומי קטן. בזמן הרכבה קל מאוד לפגוע באורינג הזה, והתוצאה היא נזילת סולר מהפילטר. נתקעתי במצב הזה בהחלפה הקודמת, ונאלצתי לאלתר על מנת לסתום את פתח הניקוז.

למרבה ההפתעה אין לאורינג הזה מק"ט סיטרואן, וההוראה הטכנית אומרת להחליף את כל בית הפילטר (כ200 ש"ח בפולין, 450 בארץ הקודש) במקרה והאורינג ניזוק - מגוחך!

מדידה זריזה העלתה שנדרש אורינג במידות 7mm x 3mm x 2mm, מבעוד מועד רכשתי עשירייה של כאלו במחיר כולל של 10 שקלים, החלפתי את האורינג הפגוע ובא לציון גואל.

עוד נקודה קטנה שטופלה היום, החלק האחורי של תיבת האויר יושב על שני פיני מתכת, כאשר במקור היו שם בושינגים מגומי שבודדו בין תיבת האויר לפינים הללו. אחד הבושינגים היה חסר במקור, ואחד אני איבדתי בטיפול הקודם. כתוצאה מכך, נשמעו נקישות מכיוון תיבת האויר, בעיקר על מנוע קר, כאשר המנוע טיפה יותר רועד מהרגיל. הפעם נתתי תשומת לב גם לזה, ועל ידי חיתוך כמה פסי גומי מפנימית אופניים ישנה ונגיעות קלות של דבק חבלה, ייצרתי בושינגים חדשים וכעת תיבת האויר יושבת היטב במקומה ולא רועדת\מרעישה.

חלקי הגומי שדובר עליהם בפוסט הקודם כבר הגיעו אלי מלטביה, ובהזדמנות אני אתפנה להחליף גם אותם. לא בוער.

זהו,

עד הפעם הבאה..

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser
  • אהבתי 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תושבות תיבת האוויר מה שבתמונה?

אם כן אמורים להיות לי כאלה מהאוטו הקודם, תוכל לקחת בהזדמנות.

[ATTACH]515068[/ATTACH]

תודה אבל לדעתי לא כאלה, גדולים יותר וסימטרים בשני צידם. ניתן לתאר אותם כטבעת גומי עם חריץ בהיקף שלה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנועים האלו מנעים בסדר גמור גם בלי מצתי להט.

מצתי להט לא תקינים יבוא לידי ביטוי בפעולה מעט לא יציבה של המנוע ובזיהום אוויר מוגבר בשניות הראשונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 255 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...