Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מד טמפרטורה חיצוני לא עובד - קורולה 2000

chaimb
שימו לב! השרשור הזה בן 2303 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

הרכב שלי הוא מדגם sun, ובלוח שעונים אין מד סל"ד.

החלפתי את הלוח שעונים ללוח של דגם gli, הכולל מד סל"ד, וזה עובד מצוין. מצורפים תמונות לשתי סוגי השעונים.

אבל בלוח שעונים מתחת לסל"ד יש מסך דיגיטלי שאמור להראות את הטמפרטורה בחוץ.

משום מה הוא לא מראה. מופיע שם e או מינוס 30 מעלות.

הבנתי שחסר החיישן שמודד.

האם מישהו יודע היכן החיישן נמצא, איך הוא נראה ומה המק"ט שלו?

תודה רבה

לפני.jpg

אחרי.jpg

עריכה אחרונה על ידי chaimb
הוספת תמונות
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב המקרים המידע מחיישן טמפ' חיצונית עובר עיבוד על-ידי מחשב מסויים ברכב ורק לאחר מכן המידע נשלח להצגה ללוח השעונים כלומר חיבור של חיישן ללא תוכנה מתאימה במחשב הרכב או מחשב בקרת אקלים מיותרת.

ברכבים מסויימים עיבוד והצגת המידע נעשה בלוח השעונים עצמו ככה שייתכן שאם תרכוש חיישן מתאים ותמקם אותו במיקום נכון ייתכן שתקבל הצגה של טמפ' נכונה או קרובה לטמפ' החיצונית.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיש לו מחשב ורק חסר החיישן, מכיוון שלפעמים הטמפרטורה יורדת למינוס 30 או מינוס 26.

השאלה איפה החיישן נמצא ואיך נראה. יש לי אפשרות להביא מפירוק ואם לא מתאים אני יכול להחזיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני רואה קיים חיישן טמפרטורה גם בדגם ה TERRA הפשוט וגם בדגם ה SOL המאובזר יותר (שבארץ בשנתונים מסויימים תרגמו אותם ל GLI וכו').

החיישן אכן ממוקם בפח החזית בקורולה שלך ועכשיו נשאלת השאלה למה אתה מקבל חיווי שגוי. כדי לענות על זה אתה חייב להיעזר בספרות יצרן מקורית כדי להבין האם החיישן תקול, האם החיישן אכן מחווט ללוח המחוונים ו/או האם נדרשת או נדרשות פעולות אחרות כדי להפעיל את התצוגה בלוח

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיש לו מחשב ורק חסר החיישן, מכיוון שלפעמים הטמפרטורה יורדת למינוס 30 או מינוס 26.

השאלה איפה החיישן נמצא ואיך נראה. יש לי אפשרות להביא מפירוק ואם לא מתאים אני יכול להחזיר.

חיישן טמפ' או בשם המקובל שלו טרמיסטור (NTC) הינו רכיב שההתנגדות שלו משתנה בתלות הטמפ' החיצונית כלומר עם הטמפ' עולה ההתנגדות של החיישן יורדת ולהיפך.

תחילה עלייך לדעת בוודאות מהי ההתנגדות הנומינלית של החיישן המקורי המותקן ברכבך ואז לבדוק את התנגדות החיישן המותקן ברכבך (במידה ומותקן).

ממידע שמצאתי ברשת התנגדות החיישן צריכה להיות בסביבות 1.5-2 קילואוהם בטמפ' של 25 מעלות צלזיוס. שים לב בזמן הבדיקה לא לגעת בחיישן עצמו ולא לחשוף את החיישן לאוויר זורם וגם לא לגעת בחלק המתכתי של פרובים של רב המודד בזמן הבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשתי את החיישן ולא מצאתי.

מצ"ב צילום תא המנוע, האם תוכלו לסמן לי היכן הוא?

[ATTACH=CONFIG]498704[/ATTACH]

לדעתי אם קיים חיישן כזה ברכבך או חיווט הוא צריך להסתתר מאחורי הפגוש הקידמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קונקטור בעל 2 פינים ?

תבדוק את ההתנגדות של החיישן לפני ההתקנה. חיישני NTC משנים את ההתנגדות שלהם במשך השנים בגלל תהליך 'הזדקנות' מסיבה זו הקריאה לא תהייה מדוייקת או החיישן עלול להיות תקול.

היכן אתה מתגורר ? יש לי כמה חיישנים.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2303 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...