Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ראשון עד 20 אלף ש"ח

coolguy
שימו לב! השרשור הזה בן 2279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן כולם,

אני מתכוון לרכוש רכב בשבוע-שבועיים הקרובים ואשמח מאוד לשמוע חוות דעת מאנשים מביני עניין בתחום.

חשוב לציין שזה יהיה רכב ראשון, שיש לי רישיון אוטומט בלבד ושאין לי יותר מדי ניסיון על הכביש. אחרי הרבה התלבטויות צמצמתי את הבחירה ל-2 רכבים:

1.מזדה 3, 1600 סמ"ק, 107 כ"ס, 2007-2008.

2. פיאט בראבו, 1.4 טורבו, 120 כ"ס, 2009-2010.

חשובים לי הפרמטרים הבאים (מהחשוב ביותר לחשוב פחות):

1. אחזקה שוטפת/טיפולים לא יקרים + אמינות (כמה שפחות מוסך ותקלות).

2. ביצועים וחווית נהיגה (לא מצפה לרכב מירוץ בתקציב הזה, אבל שלא יהיה עגלה).

3. חסכוניות בדלק.

מה לדעתכם תהיה האופציה הטובה ביותר עבורי?

תודה רבה לעוזרים ושנה טובה לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דייטסו סיריון 09-10 , אני יודע הרכב נראה כמו צורה בטטריס והוא לא בדיוק סוס מירוצים אבל הוא אמין ובהחלט חסכוני. וכנראה כרכב ראשון הוא יהיה בחירה טובה בתקציב שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דייטסו סיריון 09-10 , אני יודע הרכב נראה כמו צורה בטטריס והוא לא בדיוק סוס מירוצים אבל הוא אמין ובהחלט חסכוני. וכנראה כרכב ראשון הוא יהיה בחירה טובה בתקציב שלך.

לא התחברתי..

מבין המזדה והבראבו.. מה עדיף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מוסיף גם פוקוס 2 ליטר דור 2 (עד 2011, לא לבלבל עם דור 3 שהתחילה גם ב-2011).

המאזדה 3 1.6 לדעתי די חלשה, קשיחה ולא נותנת איזו חווית נהיגה משמעותית. היית כבר מעדיף סיריון חדשה יותר, שלפחות תהיה אמינה וחסכונית יותר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 3 הרבה יותר נפוצה ואם אתה לחוץ בזמן נראה לי שיותר קל למצוא אותה.

אל תצפה לחסכון בדלק . 1 ל10 בתוואי מעורב זו צריכה ריאלית

אני לא הכי מבין בנושא. כמה כסף ילך לי על דלק בנסיעה הלוך חזור כ-25 דקות כל כיוון?

בנוסף, אני רואה שאף אחד לא מתייחס לבראבו.. יש איתה איזושהי בעיה שאף אחד לא טורח אפילו לכתוב התייחסות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח את מרחק הנסיעה, חלק ב-10, והכפל במחיר ליטר דלק. אם הנסיעה עירונית בלבד, חלק ב-9 (במקום ב-10). אם בין עירונית בלבד, חלק ב-11 או 12 (במקום ב-10).

הבראבו בסדר, אבל מורכבת יותר משאר האלטרנטיבות (מנוע מוגדש וגיר רובוטי). אם יהיו בה תקלות, יש סיכוי שהן יהיו יקרות יותר לתיקון. מצד שני, היא באמת נותנת הרבה תמורה לשקל במחיר הזה. זה פשוט עניין של סיכון.

אם אתה מאוד רגיש למחיר הדלק והתיקונים, הייתי בוחר ברכב פשוט וחסכוני כמו הסיריון.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח את מרחק הנסיעה, חלק ב-10, והכפל במחיר ליטר דלק. אם הנסיעה עירונית בלבד, חלק ב-9 (במקום ב-10). אם בין עירונית בלבד, חלק ב-11 או 12 (במקום ב-10).

הבראבו בסדר, אבל מורכבת יותר משאר האלטרנטיבות (מנוע מוגדש וגיר רובוטי). אם יהיו בה תקלות, יש סיכוי שהן יהיו יקרות יותר לתיקון. מצד שני, היא באמת נותנת הרבה תמורה לשקל במחיר הזה. זה פשוט עניין של סיכון.

אם אתה מאוד רגיש למחיר הדלק והתיקונים, הייתי בוחר ברכב פשוט וחסכוני כמו הסיריון.

לפי החישוב הזה ייצא לי עם המזדה בסביבות 120 ש"ח בשבוע. זה לא נורא כמו שחשבתי.

אם זאת העלות עבור רכב שנחשב לא חסכוני אז הפקטור של דלק פחות משמעותי בעיניי. אם זה המצב, המזדה 3 היא האופציה הכי טובה בשבילי בתקציב?

על אילו תיקונים מדובר בבראבו ובאיזו עלות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את הבראבו לעומק, חפש סיכום אחזקה של מורזילקה שהחזיקה אחת כזו, ובטח יש עוד כמה.

אני אישית עדיין חושב שפוקוס 2 ליטר תהיה עדיפה על מאזדה 3 1.6.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי החישוב הזה ייצא לי עם המזדה בסביבות 120 ש"ח בשבוע. זה לא נורא כמו שחשבתי.

אם זאת העלות עבור רכב שנחשב לא חסכוני אז הפקטור של דלק פחות משמעותי בעיניי. אם זה המצב, המזדה 3 היא האופציה הכי טובה בשבילי בתקציב?

על אילו תיקונים מדובר בבראבו ובאיזו עלות?

החלפת קלאצ' בערך 4 אלף

טיימינג אלפיים

אתה צריך למצוא אחת שמורה ב2009 אין היל הולדר אם אתה גר בעיר הררית זה באסה

כמובן טיפולים שוטפים יותר יקרים בגלל הטורבו

כל כמה זמן הולכת התושבת גם להחליף לפעמים שים לב לדאשבורד אם לא שמור אז הוא מתנפח

שים לב גם שהיא מטופלת כל 15 אלף ולא 30 כמו המלצת היצרן אחרת הטורבו יהיה קרוב למותו

סיכום של מישהו אחר

http://www.carsforum.co.il/cars/%D7%9E%D7%92%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%A8%D7%9B%D7%91/2845/%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%AA-%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%A9%D7%99%D7%9D/%D7%9E%D7%A1%D7%9B%D7%9E%D7%99%D7%9D---%D7%A9%D7%A0%D7%AA%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%97%D7%A6%D7%99-%D7%A2%D7%9D-%D7%A4%D7%99%D7%90%D7%98-%D7%91%D7%A8%D7%90%D7%91%D7%95

עריכה אחרונה על ידי ilia1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את הבראבו לעומק, חפש סיכום אחזקה של מורזילקה שהחזיקה אחת כזו, ובטח יש עוד כמה.

אני אישית עדיין חושב שפוקוס 2 ליטר תהיה עדיפה על מאזדה 3 1.6.

ככל שאני קורא יותר על הגיר הרובוטי אני תוהה יותר ויותר אם כדאי לי בתור בעל רישיון על אוטומט בלבד ללכת על הבראבו. יש עליה ביקורות טובות מכל בחינה אבל אומרים שצריך לעזור לאוטו עם המצב הידני כדי לקבל חווית נהיגה טובה. יצא לי קצת לנסוע על ידני בשיעורי נהיגה אבל אני לא באמת יודע לנהוג על ידני.. אולי זו עובדה שמצדיקה לוותר וללכת עם המזדה/פוקוס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא באמת לנהוג על ידני, אין לך קלאץ' לשלוט עליו. במצב אוטומטי אתה סה"כ צריך למתן את הגז בהעברות הילוכים, או שתתרגל או שלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיאט מהנה יותר מהמאזדה אבל תהיה יקרה יותר לאחזקה, אני מחזיק באחת כבר 3 שנים, אומנם אין קלאץ' אבל אני לא נסעתי ברכב אפילו פעם אחת במצב אוטומטי זה די מעצבן, תחושה כאילו מישהו מעביר בשבילך הילוכים, לפני חודש החלפתי קלאץ' - 4500₪ אחרי מיקוח..

Ilia מה הקשר שאם הרכב לא שמור השאשבורד מתנפח, זה לא קשור לשמור או לא שמור, זו מחלה נפוצה בקרב הבראבואים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיאט מהנה יותר מהמאזדה אבל תהיה יקרה יותר לאחזקה, אני מחזיק באחת כבר 3 שנים, אומנם אין קלאץ' אבל אני לא נסעתי ברכב אפילו פעם אחת במצב אוטומטי זה די מעצבן, תחושה כאילו מישהו מעביר בשבילך הילוכים, לפני חודש החלפתי קלאץ' - 4500₪ אחרי מיקוח..

Ilia מה הקשר שאם הרכב לא שמור השאשבורד מתנפח, זה לא קשור לשמור או לא שמור, זו מחלה נפוצה בקרב הבראבואים..

כל כמה זמן צריך להחליף טיימינג וקלאץ'? מה עלות הטיפולים השוטפים ובאיזו תכיפות צריך לעשות? יקרה יותר ביחס למזדה לא ממש אומר לי משהו.. סה"כ הבראבו נחשבת אמינה?

הכיוון כרגע זה ללכת על הבראבו. היא נראית לי הרבה פחות משעממת וחרושה מהמזדה והחיסרון היחיד שלה מבחינתי זה הגיר, שגם זה נראה כמו עניין של פשוט להבין את העניין ולהתרגל. הבעיה היא שאין הרבה מודעות ביד 2 וגם המעט שיש הן לא באיזור המרכז.

הבנתי שיש קבוצת וואסטאפ פעילה של בעלי פיאט בראבו. מישהו יודע על מה מדובר? אם אנשים מפרסמים שם מודעות מכירה או בכלל מידע שימושי?

שוב תודה לאנשים שטורחים להגיב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב הזה אתה לא תמצא בראבו 2010 אלא אם כן תקנה אחת לא שמורה ואז ככל הנראה אתה תוציא עוד סכום יפה.

2009 אני יודע שקיימות במחירים האלה קח בחשבון שהיא מגיע עם אבזור בטיחות נחות לעומת ה 2010.

הבראבו ממה שאני הבנתי היא אמינה כל עוד טופלה כמו שצריך כלומר כל 15 אלף ולא כמו הוראות היצרן כל 30 אלף, וכמובן שהמנוע\טורבו רגיש לשמן לא טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...