Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כלי עבודה HACKSAW: יקר או זבל סיני? (הכותרת נערכה)

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 2042 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול, באמצע (יותר כמו "סוף") פרוייקט, נשבר לי המשור ששימש אותי נאמנה מספר שנים. לא הלהב, המסגרת :lol:.

זו הייתה מסגרת שחלקה עשוייה פלסטיק, ומסתבר שלא היה לה חיזוק ממתכת בנקודה שבה יש הרבה עומס עליה, גם מהמתיחה של הלהב וגם בעת השימוש.

משור איכותי, מסגרת מתכת, של חברות ידועות כמו לנוקס עולה סביב 100 פלוס בארץ, 60 פלוס (לפני משלוח) באמאזון. זו גם רמת המחירים של סטנלי ודומיו.

הדילמה: האם לקנות אחד איכותי שיחזיק לי לכל (רוב?) החיים, או זבלון סיני שיעבוד ככה-ככה ויישבר תוך כמה שנים גם כן, בכמה גרושים (אמור להיות 30 ש"ח או משהו כזה סך הכל)?

איפה שאני יכול, אני מעדיף לרכוש כלים איכותיים. אבל, אני לא יכול כל כך להצדיק סכום כזה על כלי כזה... סך הכל משור פשוט שאני משתמש בו פעם במספר חודשים. מצד שני, עם כלי סיני אני צריך להיאבק כל הזמן.

מה אתם עשיתם? איזה משור אתם קניתם? איך הוא? כמה זמן הוא מחזיק\החזיק לכם? והאם אתם "מתעללים" בו? (אני סוג של מתעלל בשלי, אני משתמש בו בין היתר לנסר מסמרים בתוך משטח כדי לפרק אותו יותר בקלות, זו עבודה קשה מאד למשור)

תודה לעונים!

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כמו שכתבתי במקום אחר:

תחלק את המחיר בשנות השימוש.

יש לי מסור משנת 1940-1945, ומקצועה משנת 1894. שניהם מתפקדים היטב.

כמה הם עלו לי, בעצם? איך הם יתפקדו ב-2045? (רמז: בדיוק כמו לפני מאה שנים).

איך אתה מחשב את זה?

הסבל שלי עם כלים נגמר ביום שבו נגמלתי מהקמצנות.

נ.ב. תמיד יש סיכוי לנפילות, גם במוצרים יקרים, אבל זה סיכון שאין ברירה אלא לקחת.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קניתי לפני כשנתיים את דגם 317 של Bahco באיזו חנות ברמת גן שעברתי על ידה במיקרה.

עלה לי 80 ש"ח.

מרוצה עד היום ואגב, הוא מיוצר (כמובן) בסין.

אבל בנוי היטב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתפרץ לשרשור ברשותכם,

מישהו התנסה עם כלים מחברת ROHER TOOLS? בעיקר כלים ידנים כמו מברג,קטר, פלייר וכו.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתפרץ לשרשור ברשותכם,

מישהו התנסה עם כלים מחברת ROHER TOOLS? בעיקר כלים ידנים כמו מברג,קטר, פלייר וכו.

יש לי בוקסות 3/8, ראצ'ט 3/8, וכמה מפתחות רינג זויתי שלהם.. איכות סבירה למדי. תמורה מצויינת לכסף.

אגב לדעתי roher tools, king tools ועוד כמה חברות שמשווקות בל.כ. זה אותו יצרן שמשווק תחת מדבקות שונות.

לדעתי הכלים הללו מעולים לשימוש "לא מקצועי". אפילו שאני עובד על לא מעט רכבים, הם לא מראים סימני עייפות.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה:

14311357_2100419336849241_2889329111919058098_o.jpg

39355972192_ed7f315546_k.jpg

- מסור Disston D7 עם פלדה משובחת, קשה מאוד אך עדיין קפיצית, מחזיקה השחזה נהדר. בסביבות 1940-45.

- מקצועה מס׳ 71 Stanley, הגרסה הראשונה שהופסק ייצורה עם המעבר לגרסה השנייה ב-1894, שכללה גובל עומק מתוחכם עם הברגה. ייעודה - יישור חריצים קיימים לגובה זהה.

- יש לי עוד שלל מקצועות מעץ שהן בוודאות מהמאה ה-19 לפי המראה החיצוני,

אבל בניגוד לכלים האלה הם לא מופיעים בשום קטלוג ואין עליהם סימון של יצרן,

לכן אני מעדיף לא להפריז בפנטזיות על מידת עתיקותם.

לכל הכלים האלה קיימים רפליקות מדויקות ולפעמים משופרות של יצרנים קנדיים ואמריקניים,

במחירים שנראים מפחידים... עד שמחלקים באורך החיים המשוער.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתפרץ לשרשור ברשותכם,

אחלה תמורה לכסף.

גם אני לפני כמה שנים התחלתי לקנות כלים איכותיים. מבחינתי, ההפרש במחיר שווה את הנוחות בשימוש והאמינות שלהם.

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל.כ טוענים ש-ROHER TOOLS ברמה של SIGNET, IRWIN, NWS וכו,

ההפרש במחיר הוא כמעט חצי,

מהתגובות הבודדות שמצאתי ברשת דווקא טוענים ש-ROHER פשוט זבל סיני.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהתגובות הבודדות שמצאתי ברשת דווקא טוענים ש-ROHER פשוט זבל סיני.

היו לי גם כלים ברמה של זבל סיני, ROHER ממש לא ברמה הזו.

כאמור יש לי כמה סטים של roher, king tools ושות'. עושים עבודה מצויינת עבור המכונאי החובב שגם נובר עמוק בתוך המנוע.

אם הייתי מכונאי מקצועי והיו עוברות תחתי עשרות מכוניות ביום, אולי הייתי חושב על משהו איכותי יותר. אחרת, אני ממליץ בחום על הכלים שלהם.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- מסור Disston D7 עם פלדה משובחת, קשה מאוד אך עדיין קפיצית, מחזיקה השחזה נהדר. בסביבות 1940-45.

- מקצועה מס׳ 71 Stanley, הגרסה הראשונה שהופסק ייצורה עם המעבר לגרסה השנייה ב-1894, שכללה גובל עומק מתוחכם עם הברגה. ייעודה - יישור חריצים קיימים לגובה זהה.

- יש לי עוד שלל מקצועות מעץ שהן בוודאות מהמאה ה-19 לפי המראה החיצוני,

אבל בניגוד לכלים האלה הם לא מופיעים בשום קטלוג ואין עליהם סימון של יצרן,

לכן אני מעדיף לא להפריז בפנטזיות על מידת עתיקותם.

לכל הכלים האלה קיימים רפליקות מדויקות ולפעמים משופרות של יצרנים קנדיים ואמריקניים,

במחירים שנראים מפחידים... עד שמחלקים באורך החיים המשוער.

תודה רבה על השיתוף. כלים מרשימים וגם הילד מתוק.

היכן רכשת או היכן ניתן לרכוש כלים ברמה הזו?

הבן הצעיר שלי נגר חובב בשעות שהוא מבריז מהתיכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מתוק, לא מכחיש. :-)

יש כמה סוחרים בארה"ב שמוכרים כלים משומשים ברמה גבוהה, לא "מציאות" מאיביי ששכבו באיזה פח. כל כלי מנוקה ונבדק, ולעתים אפילו עובר השחזה ראשונית (לא ממש משנה, ההשחזה היא על אחריות המשתמש בכל מקרה).

כלים ידניים חדשים המבוססים על העתיקים יש למכביר! השמות שצצים מיד הם lee valley ו-veritas, אלה השחקנים הגדולים שמייצרים את כל מגוון כלי הנגרות, ואחריהם יש עשרות, אם לא מאות יצרנים קטנים יותר שמתמחים יותר בתחום ספציפי, כגון מסורים או מקצועות או איזמלים.

בעבר לא היה כמעט כלום בארץ, אז הזמנתי הישר מארץ הדוד סם, היום המצב שונה ואפשר להשיג כמעט הכול פה, במחירים הוגנים להפליא: https://www.tooleden.com/category/western_saws

יש עוד יבואנים זעירים בארץ לכל מיני כלי נגרות ידנית, אבל זכרוני בוגד בי. כמו כן, אצל לא מעט נגרים אומנים בארץ מוצעים קורסים (יקרים, לא להיבהל) הכוללים לעתים קרובות גם אפשרות לקנות סט כלים כחלק מהחבילה (יקר כמובן, אבל הסטים האלה תמיד כוללים כלים לכל החיים. אז בעצם זול...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל כמה שנים 'מרעננים' את המותגים עם שם חדש, אבל בגדול כולם מוצרי מדבקה באיכות סבירה, מספיקים לשימוש ביתי אך לא הרבה מעבר. סיגנט, פרוFקסן, קינג טולס, Whirlpower, רואר... אותה קטגוריה פחות או יותר. חיפוש קצר באינטרנט יראה שרובם לא קיימים מחוץ לישראל, כלומר המותגים נוצרו נטו ע"י היבואנים. הרעיון הזה עובד גם במדינות אחרות, באירופה ובארה"ב לכל רשת אספקה טכנית יש מותגים משלה, ולעיתים קרובות אני מזהה את אותם כלים בחנויות שונות, עם קצת הבדלים בצבע.

הקושי שלי ספציפית עם רואר זה שהם מטעים את הלקוח עם שם יעני גרמני, אבל גם זה כבר תעלול ישן שאף אחד לא מתרגש ממנו.

על חוות הדעת של המוכרים לא הייתי סומך - היבואנים מתגמלים אותם היטב על המכירות, וזה לא שהם עובדים עם הכלים האלה בשטח. הלקוחות של אותם מוכרים הם גם לא מדד לאיכות - אין להם מושג בארגונומיקה או איזון, מבחינתם אם זה עלה מעט ולא התפרק להם בידיים, זה כלי מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...