Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מערכות העזר לנהיגה האקטיוויות (שמירת נתיב וכו') מפריעות לנהיגה "נמרצת"?

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 2301 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין לי ניסיון עם מערכות העזר לנהיגה (למעט "מוביל-איי" אך היא פאסיבית) אבל לפי מה שאני קורא הן יהיו חלק אינטגרלי מכל רכב בשנים הקרובות ולהבנתי לא ניתן לנטרל אותן.

מה קורה במצב של נהיגה "נמרצת"? נאמר כניסה מהירה לסיבוב, נהיגה "טכנית" (בקו הסיבוב ולא בנתיב המסומן על הכביש) בו ואז יציאה מהירה או לדוגמה פנייה לתוך השול בזמן הסיבוב. ממה שקראתי מערכות העזר האקטיוויות ירעידו לי את ההגה בידיים (מה שידפוק לי את תחושת ההגוי) ואאל"ט ינסו להחזיר אותי למקום ה"נכון".

-האם זה באמת קורה כך?

-האם ניתן לבצע נהיגה "נמרצת" עם מערכות שכאלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תחצה את קווי הנתיבים שמסומנים על הכיבש מערכת בקרת סטייה מהנתיב תנסה להחזיר את הרכב למרכז הנתיב. את המערכת אפשר לנתק בהגדרות נהג, היא לא חייבת להיות פעילה כל הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה עובר את הקווים בכביש אתה נוהג כמו מטומטם.

ומן הסתם תצפצף.

ככל הנראה גם תנהג מעל המהירות המותרת וגם זו סיבה

לצפצופים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קורה במצב של נהיגה "נמרצת"? נאמר כניסה מהירה לסיבוב, נהיגה "טכנית" (בקו הסיבוב ולא בנתיב המסומן על הכביש) בו ואז יציאה מהירה או לדוגמה פנייה לתוך השול בזמן הסיבוב.

נהיגה טכנית בכביש אמורה להתבצע בתוך הנתיב. יש מספיק רוחב בשביל לייצר את קו הנהיגה הרצוי, מבלי לרדת לשוליים ובוודאי מבלי לעבור לנתיב אחר.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה עובר את הקווים בכביש אתה נוהג כמו מטומטם.

גם להגיב תגובה כזאת מבלי להבין את השאלה

-האם זה באמת קורה כך?

כן ויש מערכות שגם יבלמו אותך, מניסיון כואב... :brickwall:

עריכה אחרונה על ידי T-Turbo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם להגיב תגובה כזאת מבלי להבין את השאלה

כן ויש מערכות שגם יבלמו אותך, מניסיון כואב... :brickwall:

הבנתי את השאלה.

אני לא רואה איך לחצות את הקווים בנהיגה "נמרצת" שככל הנאה תתבצע בכביש מפותל עם ראות לא טובה במיוחד היא מעשה חכם.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובות פה ממש משקפות את התנהגות הרחוב בישראל.

תענה לעניין ואל תקרא לאנשים מטומטמים.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי את השאלה.

אני לא רואה איך לחצות את הקווים בנהיגה "נמרצת" שככל הנאה תתבצע בכביש מפותל עם ראות לא טובה במיוחד היא מעשה חכם.

והנה כבר יצרת לעצמך את הסצינה בראש והחלטת שגם אין ראות...

התגובה מעלי ממצה את העיקרון, לא לחפש איפה אפשר להפגין כמה אתה צדיק אורגינל, ולענות לשאלה. בבקשה.

לעניין, המערכות האקטיביות כבר מתערבות (לטעמי מחרבות) נהיגה "נמרצת" כבר הרבה שנים. יחד עם ההגה המתוגבר חשמלית, הן החליפו את הפידבק בניהול עצמאי של התנהגות הרכב. למשל, ה-XDS של VAG. בנהיגה יומיומית מתרגלים פשוט לא לחשוב על מודולוציה של הגז. התוצאה רחוקה מאידיאלית, אבל כשאתה רק רוצה להגיע ממקום למקום, זה אחלה. תן גז והרכב כבר יווסת את הכוח לבד (דרך אגב, ככה שומכאר היה נוהג במכונית עם בקרת משיכה. דופק פול גז כל הזמן. רק שאצלו המערכת כנראה היתה יותר יעילה...).

כנ"ל לגבי תיקוני בלימה, שלא כוללים תפעול של כל הגלגלים, רק פמפום מהיר פה ושם של גלגל סורר.

פשוט רב הנהגים בפורום לא נהגו מעולם במכונית שמתנהגת "אורגנית", אז הם בכלל לא שמים לב מה המכונית עושה בשבילם. גם צלילם המוכר של "החראקות", פס הקול של ימי שישי של נעוריי, נעלם ופס מהעולם.

זו המגמה והיא תימשך, ונהיגה "נמרצת" היא עניין של העבר.

תתחילו למצוא תחביבים אחרים או לחסוך למכונית מסלול ייעודית.

הימים של "נהיגה נמרצת" בכביש צבורי (מה שנשאר ממנה) ספורים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2301 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...