Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש מתח אבל מתנע לא מסתובב - פיז'ו 307 1,6 2004

מיכה שטיינמן
שימו לב! השרשור הזה בן 2279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התופעה די מוזרה: לפני שנה בדיוק, בחורף, הייתי על הכרמל. החניתי הרכב ולאחר כעשר דקות חזרתי אליו. ניסיתי להניע - וכלום. יש אורות, יש מתח מלא אבל בסיבוב המפתח אני שומע נקישה חלשה וזהו. המתנע כלל לא מנסה להסתובב או להשמיע קולות. כלום. היות וקצת מיהרתי לחזור למרכז, הפעלתי את מנוי הגרירה שלי. לאחר כשעה של טיולים רגליים על הכרמל חזרתי לרכב וניסיתי להניע - והוא מיד הניע ללא גמגום. בטלתי את הגרר ונסעתי חזרה הביתה למרכז. למחרת נסעתי למוסך שלי (גבע בתל אביב, אחד המוסכים הטובים שראיתי בחיי) והוא לא כל כך ידע לעזור מבלי שהתופעה תתרחש מולו (אני מבין אותו). היה די עמוס באותו היום במוסך, וסיכמנו שאם התופעה תחזור אבוא אליו שוב ואשאיר שם הרכב לטובת קריאת תקלות וכו'. חלפה שנה ללא שום בעיות והנה, שוב בחורף אגב, התופעה התרחשה אמש בלילה, לאישתי. חברים שהיו עימה הסיעו אותה הביתה והבוקר נסעתי למקום הרכב והוא הניע בנגיעה. הנסיעה הביתה הייתה ללא רבב.

כמובן שאגש אל החברים בגבע, אבל אשמח לשמוע רעיונות או האם התופעה המסתורית הזו כבר התרחשה למישהו כאן בעבר? חיפוש לא העלה שום כלום.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהרכב חושב שהוא בהילוך ולא מאפשר הנעה. בפעם הבאה שזה קורה תנסה לשחק מעט עם ידית ההילוכים ולנסות להניע בN אם הרכב מאפשר.יש חיישן שנותן אינדיקציה האם הרכב בהילוך וייתכן והוא מזייף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יכול להיות, כי הוא שומע 'טיק' של שילוב המתנע בזמן ניסיון להתניע.

אגב, מומלץת לבדוק מצב וחיזוק קוטבי מצבר, למרות שאני די בטוח שבמוסך בדקו את זה דבר ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להתקדם בהתאם למה?

עדיף לתת מכה קטנה על המתנע לשחרר אותו (אם הוא נגיש) זה אינדיקציה יותר ברורה.

להתקדם בהתאם לכך שאם הוא מניע עם כבלים שהתופעה קורית אז לא צריך לפתוח סטרטר ובטח לא לתת לו מכות מיותרות. מה גם שלא כל אחד יידע להבחין היכן ממוקם הסטרטר ואם ייתן מכות במקום שאסור לתת עלול להיגרם נזק. לחבר כבלים קצת יותר פשוט לאינדיקציה ראשונית לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יש טעם בדברייך. גם אני הייתי מנסה קודם כול לנסות להניע עם מצבר נוסף בכדי לשלול בעיית מצבר או בעיית מפלי מתח לאחר בדיקה נוספת בעזרת רב מודד.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי היתה תקלה זהה ב-307 שהיתה לי פעם.

לא היה מניע ולאחר התנעה עם רכב אחר, הכל היה בסדר כאילו לא קרה כלום.

לבסוף המצבר שבק חיים.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל העונים.

אולי לא הסברתי מספיק טוב: הנקישה הקלה נשמעת מכיוון לוח המחוונים/מתג, ולא מלמטה מאזור המתנע. ניסו להניע עם כבלים מאוטו אחר אבל זה לא עזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה להניע את הרכב כאשר הידית ב N.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבלים לא נותנים אינדקציה לכלום במקרה הזה ועלולים להטעות במידה והרכב כן מניע, אבל כאן זה כבר לא רלוונטי כי ניסית.

עדיין אני חושש שהתופעה היא של מתנע תפוס כאשר הוא חם.

אולי גם בעיה מתג מצבים של תיבת ההילוכים, אז לנסות לשחק קצת עם ידית הילוכים בזמן שמנסים להניע או כמו שאיציק הציע, לנסות להניע ב N.

לגבי הרעש, רעשים באזור לוח השעונים הם לפעמים למעשה רעשים מתא המנוע.

צלם את התופעה ואת הרעש כאשר זה קורה מתוך תא הנוסעים (צלם את לוח השעונים).

אם אפשר אז גם, בזמן שאתה מנסה להניע תצלם את תא המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

תופעה מאוד מוכרת ונפוצה במנוע NFU, מתנע לא תקין, כמו שדניאל כתב לפני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו תקלת מתנע, עוגן תפוס כאשר המתנע חם.

מצריך שיפוץ מתנע.

האירוע קרה לאחר שהאוטו עמד כל הלילה.

כלומר היה קר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...