Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כוחות סוס בבדיקה נמוכים משמעותית מטענת יצרן - סוזוקי סויפט 2012

yonyz
שימו לב! השרשור הזה בן 2257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

לפני כשנה וחצי קניתי סוזוקי סויפט 2012 (ידנית), ובבדיקה שנערכה במכון קומפיוטסט נמצא שהמנוע מפיק כ-75 כוחות סוס, בעוד שהיצרן טוען שהמנוע הוא 94 כ"ח.

נאמר לי ע"י הבוחן שזה תקין, אבל בדיוק ראיתי סרטון של Fifth Gear שמציג "שחזור של כוח שאבד" ע"י שימוש ב"תוסף דלק" של REDEX, מ-173 ל-181 כ"ס ב-VW ישנה.

בכל אופן, ההאצה של הרכב שלי נורא איטית וכמעט תמיד נהגים "מתייאשים" די מהר ועוקפים יותר, שזה גם קצת מלחיץ. אני רואה אחרים עם סויפט ופיקנטו ורכבים קטנים אחרים ונראה שהרכבים שלהם זריזים במידה מסוימת.

בקיצור, מה דעתכם? האם האפשר בכ"ס בין המדידה לטענת היצרן, הגיוני?

והאם חומרים לניקוי מערכת הדלק יכולים לעזור, או שזו סתם פרסומת? נראה שבאמזון יש המון מוצרים כאלה עם ביקורות טובות מאוד.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, הנתון של ה94 כ"ס זה מה שהמנוע מוציא, וה75 זה הכו שנמדד בגלגלים.
אמת,

איבוד של 20% בתמסורת נחשב סביר..

עזוב את השמן נחשים הזה שראית בתוכנית טלויזיה כלשהי.. שמור על רכב תקין וסע לשלום

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שעוקף אותך עם פיקנטו אוטומטית זה מי שלוחץ גז עד הסוף ומאיץ ב 5000 - 6000 סל"ד, אתה כנראה כמו הרבה נהגים רגועים מעלה הילוכים מוקדם ונותן רק 40%-50% גז.

בכל מקרה, 75 כ"ס זה הפרש די גדול מנתוני היצרן אבל עדיין לא אמור להשפיע על הסחיבה באופן מורגש. האם האוטו מטופל? האם הוחלפו פילטר אוויר ומצתים במועד שהיה צריך להחליף אותם? כמה ק"מ יש לאוטו? יכול להיות שהקלאץ' מתחיל להחליק ואתה מרגיש את זה כחוסר סחיבה בהאצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שאני לא לוחץ על הגז עד הסוף אף פעם, ומעביר הילוך באזור 2000 סל"ד.

האוטו עבר טיפול שנתי לפני כ-4 חודשים, ואצל הבעלים הקודם עבר טיפול לפי הוראות היצרן אצל מוסך רשמי כל 15 אלף ק"מ. הטיפול האחרון היה ב-45 אלף ק"מ ועכשיו אני על 59 אלף ק"מ. לפי הוראות היצרן צריך לעשות טיפול כל שנה או 15K, מה שבא קודם, וכבר עברה שנה וחצי מאז הטיפול האחרון - האם טיפול שנתי זה בעצם כמו הטיפול של כל 15K או שמדובר בדברים שונים?

אני זוכר שראיתי שהמוסך החליף פילטר אוויר, די בטוח שלא החלפו פלאגים כי הבנתי שזה די יקר והטיפול עלה כ-800 ש"ח (החלפת שמנים וכאלה).

אין לי מושג איך מרגיש קלאץ' מחליק כדי להגיד אם זה קורה ברכב שלי או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שאני לא לוחץ על הגז עד הסוף אף פעם, ומעביר הילוך באזור 2000 סל"ד.

נו אז הנה, זו התשובה.

מנוע ב 2000 סל"ד לא מפתח רבע מההספק שלו, אם אתה מעביר הילוך ב 2000, בהילוך הבא אתה ב 1200-1500 סל"ד, שם אין בכלל למנוע כוח לסחוב.

רוצה להתקדם מהר - תמשוך כל הילוך לפחות עד 3500-4000 ותן יותר גז, לא עד הסוף כמובן אבל קצת יותר, כדי שיהיה למנוע מספיק דלק להאיץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו אז הנה, זו התשובה.

מנוע ב 2000 סל"ד לא מפתח רבע מההספק שלו, אם אתה מעביר הילוך ב 2000, בהילוך הבא אתה ב 1200-1500 סל"ד, שם אין בכלל למנוע כוח לסחוב.

רוצה להתקדם מהר - תמשוך כל הילוך לפחות עד 3500-4000 ותן יותר גז, לא עד הסוף כמובן אבל קצת יותר, כדי שיהיה למנוע מספיק דלק להאיץ.

תודה, זה נשמע הגיוני. האם זה בריא למנוע למשוך עד 3500? ומה לגבי צריכת דלק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח, אם מנסים להאיץ ב 1500 סל"ד, האצה נמשכת יותר זמן ומנוע פועל לא בתחום פעולה יעיל שלו.

זה מנוע אטמוספרי קטן, הוא צריך סל"ד יחסית גבוה כלי להאיץ ביעילות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, זה נשמע הגיוני. האם זה בריא למנוע למשוך עד 3500? ומה לגבי צריכת דלק?

לא סתם יש לך קו אדום ב 6+ אלף סל"ד, נכון?

אין בריא או לא בריא, אתה צריך להאיץ והמנוע בנוי להאצה ומן הסתם, עלייך להעלות לסל"ד גבוה 3500-4500 לכל הפחות לקבל האצה תקינה ובריאה.

אם תמשיך לנהוג על 2000 סל"ד ולעכב את התנועה, ברור שיעקפו אותך ולעיתים גם בצורה מסוכנת.

נהגים שלא מעוניינים להאיץ נורמלי, לעולם יישארו בצד ימין ולא יצאו לשמאל, כי זה באמת מציק ועדיף לתת לילדים "הגדולים" לעקוף בביטחה.

מנועי טורבו, מוציאים הספקים ומומנט גבוה בסל"ד נמוך, מה שלך אין (טורבו) ולכן, אתה לא "סוחב".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

מצטער על ההקפצה, לא קיבלתי התראות מייל ושכחתי מהת'רד.

אתה אומר לפחות 3500-4500, אבל המנוע נשמע צועק כבר ב-2500.

אגב, אשמח למידע לגבי טיפול לרכב. הוא כבר חצה את ה-60K - האם יש טיפול מיוחד ל-60K או שזה טיפול שנתי רגיל?

בנוסף, יש רעשי נקישה כשהאוטו עוצר, ממש לקראת העצירה עצמה. זה אומר שצריך להחליף רפידות ברקסים או משהו כזה?

עריכה אחרונה על ידי yonyz
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער על ההקפצה, לא קיבלתי התראות מייל ושכחתי מהת'רד.

אתה אומר לפחות 3500-4500, אבל המנוע נשמע צועק כבר ב-2500.

אגב, אשמח למידע לגבי טיפול לרכב. הוא כבר חצה את ה-60K - האם יש טיפול מיוחד ל-60K או שזה טיפול שנתי רגיל?

בנוסף, יש רעשי נקישה כשהאוטו עוצר, ממש לקראת העצירה עצמה. זה אומר שצריך להחליף רפידות ברקסים או משהו כזה?

אני לא "אומר", המנוע שלך תוכנן לעבוד עד 6-6.5 אלף סל"ד מהיצרן :-D.

כל דבר שעובד מהר יותר, מרעיש יותר - כך פועל המנוע.

בנוגע לבעיה, כפי שרשמו, גש למוסך היות ובמידה ואין לך את הכלים או הידע או האפשרות לבצע בדיקות מתקדמות ולספק דיאגנוסטיקה יותר ממוקדמת, חבל על המאמצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב כזה, עם מעט כוח, ללא טורבו, אתה צריך למשוך עד 3000-3500 סל"ד כדי לנסוע "עם כולם".

מעבר לסל"ד הזה, רק אם אתה בעליות לירושליים אפשר להגיע גם ליותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...