Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצבר לסיוויק 2005 כמה אמפר צריך?

ABSULUTT
שימו לב! השרשור הזה בן 2309 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

46 אמפר שעה, זה מצבר צר ושים לב למיקום הקטבים אם אתה מגיע לקנות מצבר ללא הרכב. קיים מצבר זהה עם קטבים הפוכים. קיים גם מצבר זהה עם קטבים דקים. אם אצלך הם עבים אין בעיה לקנות מצבר עם הקטבים הדקים ולהרכיב עליהם בוקסות מתאמות (תבקש אותן בחנות מצברים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד 60 אמפר זה אותו מחיר, מבחינת מקום ברכב יש מקום, השאלה אם מצבר יותר גדול קצת זה פלוס או מינוס מה עדיף?

גם בזמן האחרון פחות נוסע, אז אם הוא יותר גדול, הוא יפרוק פחות כמות חשמל במנוחה?

עכשיו הוא מתרוקן לי כל 3 ימים, וכן זה 46 אמפר שנפ, אין זליגה או משהו כזה, הוא כבר חלש צריך להחליף אותו בהקדם.

עריכה אחרונה על ידי ABSULUTT
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכבר נכתב אכן אין שום בעיה להתקין מצבר בעל קיבולת גדולה יותר.

1. ההיתרון של מצבר בעל קיבולת גדולה יותר הוא כושר התנעה גבוה יותר (בדרך כלל).

2. אם אתה שומע מוסיקה כאשר המנוע כבוי מצבר בעל קיבולת גדולה יותר מאפשר לשמוע מוסיקה לזמן ארוך יותר עד אשר המצבר יתרוקן (לא מומלץ להגיע למצב זה).

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שרשמתי לא נוסע הרבה, אז אני מנתק את המינוס, אני כל פעם מרכיב ומחזק אותו, אם אני מניח את המינוס ככה בלי לחזק, והייתה איזה קפיצה בכביש והוא התנתק מהמצבר, הרכב יכבה? יכול להיות נזק כלשהו?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב תקין שאין לו ואביזרים עם צריכת זרם חריגה ב stand by מספיק לנסוע חצי שעה פעם בשבועיים כדי שהמצבר ישאר טעון, ניתוק מצבר מיותר לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק אבל המצבר חלש(מתרוקן לי כל 3 ימים), ואני מנצל אותו עוד קצת, עד שיגמור נקנה חדש.

אם המינוס מתנתק שהרכב מונע הרכב יכבה? יכולה להיגרם תקלה כתוצאה מזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב תקין שאין לו ואביזרים עם צריכת זרם חריגה ב stand by מספיק לנסוע חצי שעה פעם בשבועיים כדי שהמצבר ישאר טעון, ניתוק מצבר מיותר לחלוטין.

לידיעתך הרבה. מערכת הטעינה של הרכב לא מיועדת למלא מצברים. התפקיד של המערכת הוא לספק את צריכת הזרם של המערכות השונות ואת העודף לזרוק למצבר או בשעת הצורך כאשר נוסעים לאט ובסל"ד נמוך "למשוך" זרם מהמצבר.

ברגע שאתה נוסע עם מצבר שמתרוקן לך המערכת צריכה לעבוד בכדי למלא אותו. בשלב מסוים הדבר יגרום לבלאי של המערכת.

הדרך הטובה ביותר היא לחבר את המצבר כשהוא מורכב ברכב למטען חכם. זה ידאג שהמצבר תמיד יהיה מלא.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממליץ בכלל לנסוע עם בורג לא מהודק על נעל הכבל. יכול להיות שבכלל לא תצליח להניע וגם אם כן זה יכול לגרום לקפיצות מתח ולשגע את המערכות האלקטרונית.

יש מתג יעודי לניתוק מינוס מהיר, רק לא בטוח שאפשר לקנות בארץ.

rps20171230_234445.jpg

לידיעתך הרבה. מערכת הטעינה של הרכב לא מיועדת למלא מצברים. התפקיד של המערכת הוא לספק את צריכת הזרם של המערכות השונות ואת העודף לזרוק למצבר או בשעת הצורך כאשר נוסעים לאט ובסל"ד נמוך "למשוך" זרם מהמצבר.

ברגע שאתה נוסע עם מצבר שמתרוקן לך המערכת צריכה לעבוד בכדי למלא אותו. בשלב מסוים הדבר יגרום לבלאי של המערכת.

הדרך הטובה ביותר היא לחבר את המצבר כשהוא מורכב ברכב למטען חכם. זה ידאג שהמצבר תמיד יהיה מלא.

שוב פעם, ברכב תקין עם מערכת חשמל תקינה ללא אזעקה או מערכת אחרת שצורכת זרם גבוה, לאחר שבוע וגם אחרי שבועיים המצבר לא אמור להתרוקן לגמרי. נסיעה פעם בשבועיים של כחצי שעה - שעה בכביש מהיר מספיקה בשביל לשמור אותו במצב טעון, לא מדובר בכלל בטעינת מצבר פרוק לחלוטין שכבר לא מצליח להניע, מדובר בהשלמת טעינה.

חיבור מטען חיצוני לרכב בחניה לא מעשי למי שלא גר בבית פרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שרשמתי לא נוסע הרבה, אז אני מנתק את המינוס, אני כל פעם מרכיב ומחזק אותו, אם אני מניח את המינוס ככה בלי לחזק, והייתה איזה קפיצה בכביש והוא התנתק מהמצבר, הרכב יכבה? יכול להיות נזק כלשהו?

תודה.

בהחלט עלול להגרם נזק למערכות החשמל או לאלטרנטור. אלטרנטור תמיד צריך להיות מחובר למצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת הטעינה בכול ברכב מתוכננת להטעין את המצבר ככה שהמצבר ישאר תמיד טעון ב-100 אחוז. מצבר אשר התרוקן לחלוטין כלומר אינו מסוגל להניע את הרכב בהחלט מומלץ להטעין בעזרת מטען חיצוני אבל לא יקרה שום נזק מידי לאלטרנטור אם תטעין מצבר ריק בזמן נסיעה גם 10 פעמים אבל לא מומלץ בכדי לא לגרום להתחממות ייתר של ווסת המתח וכשל שלו.

בנסיעה איטית האלטרנטור מסוגל לספק את כול צריכת הזרם של מערכות החשמל ברכב וגם להטעין את המצבר אלא אם אתה מדליק מזגן ואת המפוח במהירות מקסימלית+מפשיר אדים אחורי+אורות גבוהים+ווישרים+מערכת שמע בעוצמה גבוהה והנסיעה מלווה בעצירות רבות.

מספיק שהסל"ד בנסיעה איטית עולה 1000-1200 סיבובים לדקה בכדי שהאלטרנטור יספק את כול צריכת הזרם של מערכות החשמל ברכב.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת הטעינה בכול ברכב מתוכננת להטעין את המצבר ככה שהמצבר ישאר תמיד טעון ב-100 אחוז.

אז אם שמים מצבר קצת יותר גדול ממה שהגדיר היצרן, המערכת תדע לזהות אותו, או שכל הזמן היא תעבוד? והאם היא תטעין אותו ל-100 או שתעצור ב-80 אחוז לדוגמה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2309 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...