Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ב DSG7 יש פונקציית נסיעה בניוטרל ללא בלימת מנוע?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 2281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מי שנוהג על אוטו עם DSG7, מודלים חדשים יחסית:

האם כשעוזבים את דוושת הגז אחרי האצה, הגיר נשאר משולב להילוך ועובר מיד למצב בלימת מנוע או שהוא עובר לניוטרל וממשיך לנסוע ללא בלימת מנוע, ורק אחרי לחיצה על הבלם משלב הילוך ומבצע בלימת מנוע?

מה מופיע בתצוגת צריכת דלק במחשב דרך בשני המצבים?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כן יש מצב כזה אך רק במוד אקו, בפועל ברגע שמורידים את הרגל מהגז התיבה עוברת לניוטרל.

שוב זה קורה אך ורק במוד אקו בכל השאר התיבה נשארת בהילוך ויש בלימת מנוע.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה מתאר נקרא Coasting, נתקלתי בזה לראשונה אם אני לא טועה במרצדס C מהדור האחרון. ב-DSG לא זכור לי שנתקלתי בכזה דבר, מצד שני אני לא ממש מחסידי האקו... בכל מקרה, גם אם זה לא קיים, בלימת המנוע בכל המנועים של פולקסווגן היא משום מה ממש מינורית, ככה שגם אם אין קואסטינג, אין הרבה הבדל בתחושה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ( DSG7 ,A1, 2011) בירידות לים המלח בכביש 1 מירושלים עד לכביש 90,

שמתי לב שהרכב ממש נוסע בלי בלימת מנוע (מורגש), אז אני מניח שזה היה משולב לניוטרל.בלוח היה מוצג D7, אבל בפועל הורגש שהרכב לא משולב בהילוך.

אחרי שלחצתי קצת על דוושת הברקס, שולב הילוך נמוך (הילוך 4).

מיד לאחר ששולב ההילוך, עזבתי את דוושת הברקס.

הרכב המשיך בשילוב הילוך 4.

ברגע שנגעתי טיפה בדוושת הגז - הוא ישר שילב להילוך 6/7, כך היה מוצג בלוח וכך היה מורגש.

ד"א - גם כששולב ההילוך, הרגשתי ש"בלימת המנוע" לא באמת חזקה כמו בשילוב של הילוך בגיר ידני/שילוב הילוך בטיפטרוניק.

בשני המקרים, צריכת הדלק במחשב הרכב הופיעה על 0.0 L/100KM

אולם, בשילוב יזום של ידית ההילוכים ל-N (בעמידה במקום/בנסיעה) -מחשב הרכב מראה על צריכה של 0.6/0.8/1.1 ליטר לשעה.

אבדוק שוב את העניין בנסיעה הבאה שלי לים המלח (קורה די הרבה) ואתעד לך הכל.

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, גם אם זה לא קיים, בלימת המנוע בכל המנועים של פולקסווגן היא משום מה ממש מינורית, ככה שגם אם אין קואסטינג, אין הרבה הבדל בתחושה.

וואו כמה שאתה צודק,

גם כשהיה משולב הילוך 4 בירידה, הורגשה בלימת מנוע ממש חלשה, יחסית לתחושה ברכבים אחרים עם שילוב הילוך בגיר ידני/פלנטרי.

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה מתאר נקרא Coasting, נתקלתי בזה לראשונה אם אני לא טועה במרצדס C מהדור האחרון. ב-DSG לא זכור לי שנתקלתי בכזה דבר, מצד שני אני לא ממש מחסידי האקו... בכל מקרה, גם אם זה לא קיים, בלימת המנוע בכל המנועים של פולקסווגן היא משום מה ממש מינורית, ככה שגם אם אין קואסטינג, אין הרבה הבדל בתחושה.

זה בוודאות קיים בגירסאות קושחה (firmware) מתקדמות של DSG7, יכול להיות שלא מגיע במפרט ישראלי בחלק מהדגמים, מה שרצתי לשאל בעצם, האם זה קיים בדגמים שמגיעים לארץ.

בדיזל בלימת מנוע מורשת יותר, הפיצ'ר הנ"ל קיים גם בגירסאות דיזל.

כשזה פועל, בתצוגת צריכת דלק אמורה להופיעה הודעה Coasting או משהו כזה, כשלוחצים על הבלם התיבה משלבת להילוך ואז מופיעה צריכת דלק באותו רגע.

הפיציר הזה נועד לחסוך דלק כנראה ניצול כוח תנופה שנצבר מאושר לחסוך יותר.

שלומי, למייטב הבנתי ב 2011 אין את זה, רק בדגמים חדשים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי, איך המצב הזה חוסך בדלק? הרי בניוטרל המנוע צריך דלק בכדי לעבוד, ובשילוב של הילוך הוא יכול להסתובב מהתנופה גם מבלי שיוזרק דלק. אני טועה?

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי, איך המצב הזה חוסך בדלק? הרי בניוטרל המנוע צריך דלק בכדי לעבוד, ובשילוב של הילוך הוא יכול להסתובב מהתנופה גם מבלי שיוזרק דלק. אני טועה?

בוא נדבר על נסיעה במישור, לא בירידה.

עם הפונקציה אני ב 100 קמ"ש, עוזב את דוושת הגז, הגיר עובר לניוטרל, נסעתי 1 ק"מ עד שעצרתי. מנוע צרך קצת דלק בשביל שמירה על סל"ד סרק.

ללא הפונקציה, נסעתי 200 מטר עד שעצרתי. מנוע לא צרך דלק בכלל, אבל בשביל לנסוע 1 ק"מ צריך ללחוץ על הגז ולשרוף דלק יותר מהמצב הראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשזה פועל, בתצוגת צריכת דלק אמורה להופיעה הודעה Coasting או משהו כזה, כשלוחצים על הבלם התיבה משלבת להילוך ואז מופיעה צריכת דלק באותו רגע.

כן, מרצדס החליטו להיות אקסטרה מאגניבים ובמקום המילה יש ציור של ספינת מפרש. חבורה של אינפנטילים...

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Coasting קיים גם ב DSG6 במצב Economy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, מרצדס החליטו להיות אקסטרה מאגניבים ובמקום המילה יש ציור של ספינת מפרש. חבורה של אינפנטילים...
שימו לב לאן הגיעו עם הטירוף לחיסכון בדלק.

כל הזמן בכל קורס אפשרי תמיד אמרו לנו שאסור להיות בניוטרל בכל שלב של נסיעה, תמיד התיבה צריכה להיות משולבת להילוך. ניוטרל רק בעת החלפת הילוך או עצירה.

ועכשיו זה כבר לא תופס :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי לנהג אנושי יקח זמן לשלב הילוך בעת הצורך, בעוד תיבה רובוטית תשלב להילוך המתאים ברגע שהנהג יחזור לגז.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בוודאות קיים בגירסאות קושחה (firmware) מתקדמות של DSG7, יכול להיות שלא מגיע במפרט ישראלי בחלק מהדגמים, מה שרצתי לשאל בעצם, האם זה קיים בדגמים שמגיעים לארץ.

בדיזל בלימת מנוע מורשת יותר, הפיצ'ר הנ"ל קיים גם בגירסאות דיזל.

שלומי, למייטב הבנתי ב 2011 אין את זה, רק בדגמים חדשים יותר.

מעולם לא היתה לי את ההודעה הזו (Coasting),

כנראה שמה שהרגשתי נובע מבלימת מנוע אפסית..

ד"א - למה בלימת המנוע לא מורגשת? ביחס לרכבים אחרים?

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...