Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עד 35K ידני, עם ערך מוסף. מיטו? פונטו איבו? 208? פאביה ספורט?

dj_dani
שימו לב! השרשור הזה בן 1845 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כיום נוהג ב206XS, מרוצה מאוד וחושב על שדרוג עתידי.

עקרונית הרכב משמש כרכב שני, לרוב נוסע רק בסופי שבוע או בערב (ללא פקקים) ממוצע של 5 אלף ק"מ בשנה.

לא מחפש גרסת קצה, אבל בהחלט מחפש רכב עם ערך מוסף, של כוח ואבזור, וכמובן התנהגות כביש טובה (ואם לא תיפול מזו של הXS אז מעולה)

הרכב יגרור אחריו גם עגלה ככה שחייב רכב עם אופציה להתקנת וו גרירה, ורצוי שיוכל גם לסחוב אותה בלי להתאמץ יתר על המידה.

האופציות שעלו:

פונטו איבו 1.4 טורבו 135 כ"ס (מולטי אייר) על פניו חושש מאמינות. (וזה בא ממישהו שבעברו 2 פיג'ו זקנות ופיאט קשישה)

סקודה פאביה ספורט 1.2 TSI 105 כ"ס (על פניו החלשה ביותר)

פיג'ו 208 דגם אקסס עם 120 כ"ס (על פניו המאובזרת פחות)

מיטו, אפשר גם למצוא 155 כ"ס בתקציב אבל ה120 יהיה נפוץ יותר

על פניו הפיאט מציעה את החבילה המשתלמת ביותר.

אשמח לשמוע דעות מבעלי ניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

208 אקסס אתה מתכוון ל1.6 אוטומט? לדעתי עדיף שלא, אם כי ה208 דיי חביבה מבחינת התנהגות..

אופציה נדירה יותר היא פורד פוקוס ברמת גימור ספורט, אמנם לא ממש חזקה אבל מאובזרת ומתנהגת.

ואולי גם מגאן 1.2 ידנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיטו מגיעה עם השלדה של הפונטו אבל מנועי tjet אמינים יותר.

אם אין לך בעיה להתפשר על הפרקטיות (ולדעתי גם המראה) של הפיאט, המיטו יכולה להתאים לך.

יצא לי לנהוג ב208 הקודמת עם מנוע 1.6 אטמוספרי, לא חושבת שיש לך מה לחפש שם עם הדרישות הנ"ל.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

208 ידנית אני לא חושב שנמכרה עם מנוע 120 כ"ס. לא מצאתי לזה עדויות בחיפוש קצר. מה שמשאיר אותך (אם אתה נשאר בידני) רק עם גרסת ה-82 שתהיה אחלה, אבל לא תתן ערך מוסף בפן הדינמי.

פאביה, אופציה לא רעה, אבל תבדוק שבוצעו בה כל ענייני המותחנים/טיימינגים/ירקות אחרים.

פונטו/מיטו - ברור מה הבחירה שאני עשיתי. מבחינתי, הפרקטיות, המראה, כיול המתלים, תא הנוסעים ולא פחות מזה המחיר העדיפים של הפונטו הטו את הכף לטובתה. באשר למולטיאייר מול טיג'ט אני אגיד את מה שאני אומר תמיד, אם מטפלים כמו שצריך, נוסעים כמו שצריך (נותנים למנוע לעבוד כמו שצריך מדי פעם) ומחליפים שמנים (איכותיים) בתדירות נורמלית (כל 10KKM) אין בעיה עם המולטיאייר. הבעיה היא פיח שמצטבר על מרימי השסתומים במולטיאייר (יחידה שמורכבת על ראש המנוע - לא המנוע) כשלא מחליפים שמן וכשנוהגים באוטו כמו זקנים. זאת בעיה נפוצה מאוד לא רק במנועי מולטיאייר אלא גם בהרבה מנועי הזרקה ישירה, הפתרון - גם שם - זהה.

יחד עם זאת, עלות המולטיאייר עצמו עומדת על סביב ה-6-7K. לפני עבודה. שזה פחות מההפרש בין מיטו לפונטו מאותה שנה. כך שגם אם תצטרך להחליף פעם אחת, מה שיש סיכוי גדול שלא יקרה כי מי שהחליף, כנראה החליף לדגם משופר, וגם ככל שיוצאים עוד ועוד רכבים שמשתמשים במנוע הזה (1.4 מולטיאייר) העלות של המולטיאייר יורדת כי הוא הופך להיות נפוץ יותר. לצורך העניין - קיט טיימינג למנוע הזה הוא לפי מה שאמר לי המוסכניק (לא סתם "מוסכניק", מיכאל), הזול ביותר בכל הקונצרן. יותר זול אפילו מה-1.2 של ה-500.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק ידני.
עד כמה שידוע לי אין בארץ 208 ידנית עם מנוע 1.6, אשמח לדעת אם אני טועה. היא קיימת בחיפוש של יד 2, אבל לא נתקלתי ברכב שכזה בפועל.

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי 208 ידנית 1.6, נתקלתי באחת והייתה לי 207 ידנית 1.6 והיא הייתה מעולה פרט לאמינות לא מופתית של מנוע פרינס (תריץ חיפוש).

האמת? תבדוק לגבי פיאט בראבו ידנית, חפש אחת שמורה שטופלה היטב כל 15k ויהיה לך רכב מעולה, גם פרקטי מבחינת מרחב וגם מנוע אמין ועמיד מאוד 1.4 tjet כמו במיטו(גם לשיפורים בעתיד אם תרצה, מניסיון)

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באשר למולטיאייר מול טיג'ט אני אגיד את מה שאני אומר תמיד, אם מטפלים כמו שצריך, נוסעים כמו שצריך (נותנים למנוע לעבוד כמו שצריך מדי פעם) ומחליפים שמנים (איכותיים) בתדירות נורמלית (כל 10KKM) אין בעיה עם המולטיאייר. הבעיה היא פיח שמצטבר על מרימי השסתומים במולטיאייר (יחידה שמורכבת על ראש המנוע - לא המנוע) כשלא מחליפים שמן וכשנוהגים באוטו כמו זקנים. זאת בעיה נפוצה מאוד לא רק במנועי מולטיאייר אלא גם בהרבה מנועי הזרקה ישירה, הפתרון - גם שם - זהה.

אני חושבת שאני הבן אדם האחרון בפורום הזה שצריך לשכנע אותו לגבי העדיפות של הפונטו לעומת המיטו.

אבל מהפונטו הנ"ל נכמרו כ-12 רכבים? למצוא רכב שיענה על כל הפרמטרים הנ"ל תהיה משימה לא פשוטה, במיוחד כשהוראות היצרן ליברליות הרבה יותר. אני אישית מכירה שניים ועד כמה שידוע לי אף אחד מהם לא מכירה :wink:. לכן, לדעתי, לא כדאי להנעל ספציפית על הדגם הנ"ל.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"לא צריך להנעל ספציפית" אמרה זו שחיכתה לקופרS איזה 200 שנה :lol:

אני לא חושב שצריך להינעל, אבל כן חושב ששווה לחפש ולהמתין בשביל רכב טוב.

ומה ז"א לא למכירה? הכל למכירה בשביל המחיר הנכון.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לחכות? (אני לא מכיר את הרכב הספציפי, לפחות בתמונות הוא נראה נפלא, ולמיטב זכרוני כבר הוחלף לו המולטיאייר):

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=616188

גם לפוקוס אקובוסט יש מנוע קצת רגיש, יש מספיק שהוחלפו להן מנוע וטורבו, כדאי לקחת את זה בחשבון (זה לא אמור למנוע מלרכוש אחת כזו, רק ריסק שצריך להילקח בחשבון, ובין כה וכה הן מעל התקציב)

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוותר על ה-208. המנוע 1.6 ביום טוב עושה את העבודה. זה לא כיפי ולא ספורטיבי בשום צורה.

http://www.carsforum.co.il/cars/%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%9F-%D7%A8%D7%9B%D7%91/1335/%D7%A4%D7%99%D7%92%D7%95/208

הפאביה אחלה. והייתי בהחלט שוקל אותה ברצינות.

אבל, יש לך הזדמנות לקנות פונטו עם נתונים טובים שפורסמה כאן בפורום, הייתי מנסה אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה208 אחרי חיפוש מעמיק אכן לוקה בחסר.

הפאביה לא הכי חזקה או מאובזרת

והאיטלקיות... הפיאט עדיפה על הנייר אבל חושש מתקלות יקרות שעלולות להגיע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1845 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...