Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חישוב זכויות עובדת משק בית

פינדר
שימו לב! השרשור הזה בן 1913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז החלטנו לפטר את המנקה אחרי כשנתיים.

היא כמובן רוצה את כל הזכויות המגיעות לה וזה בסדר גמור.

במשך התקופה שילמתי ביטוח לאומי אבל לא פתחתי לה קרן פנסיה.

כמה שאלות למי שמצוי בעיניינים:

1. האם אני יכול לתת לה את הכסף של הפנסיה שתעשה איתו מה שהיא רוצה, או שאני חייב לפתוח קרן ולהפקיד רטרואקטיבית?

2. יש איזה אתר\מחשבון\רואה חשבון\סוכן ביטוח שיכול להגיד לי בדיוק מה מגיע לה? קיבלתי כאב ראש מכל הסעיפים והתת סעיפים שיש באתרים שחיפשתי בהם.

תודה

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מחשבונים ברשת, אין לי כרגע גישה, אבל כאשר אימי פיטרה את העוזרת אחרי כ-10 שנים המחשבון אפשר לחשוב הפיצויים בגין כל שנה, בהתאם לאחוז ההפרשה לפנסיה שעלו בהדרגה.

יהיה עליך לשלם פיצויי פיטורין לפי משך העבודה.

לגבי פנסיה - בעיה. אני מסופק אם תוכל לשלם רטרואקטיבית, בודאי לא יותר מחודשים בודדים. את העוזרת שלי אני מבין כבר די הרבה שנים באתר "פנסיה חובה", אבל בשנה - שנתיים האחרונות נוספו החברות שזכו במכרז של האוצר עם דמי ניהול מופחתים. חפש ברשת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הפקדתי בעבר דמי פנסיה ופיצוי פיטורין למטפלת דרך "מנורה פנסיה בקליק" (תגגל את זה). גם אני בספק שתוכל להפקיד שנתיים אחורה אבל תנסה לברר איתם.

בשום פנים ואופן על תתן לה את הכסף ביד וזהו. שלא תחתוף תביעה בהמשך על אי תשלום פנסיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי עם "פנסיה חובה" והפקידה נתנה לי טלפון של ההסתדרות.

אמרה שאי אפשר להפקיד רטרואקטיבית.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה - זכור לבטח את העוזרת הבאה שלך או המטפלת, או כל מי שתעסיק בביתך. מתחיל בביטוח לאומי וביטוח פנסיוני, אבל גם לודא ביטוח חבות מעביסים ושאר כיסויים שבדרך כלל נכללים בביטוח הדירה.

אם מדובר במטפלת העובדת בביתה כנראה שיש להתיחס אליה כעצמאית, אבל יצריך בירור על ידי מי שיתקל בשאלה.

לגבי "פנסיה חובה" - הם הגוף הותיק בעסק, למעשה הראשונים שאני יודע שמבטחים עוזרות בית (וגם הם החלו לפעול סביב 2011, לפני כן אף מבטח לא הסכים "להתעסק" בסכומים הזעירים של 100-300 ש"ח לחודש). אבל כמו שהיה מקובל באותם ימים הם גובים את דמי הניהול המכסימליים הארפשריים. בהחלט יש מקום לבצע סקר שוק לפני שמבטחים את העוזרת, וכמובן שגם לה יש מילה בעניין.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק...

יש לנו עוזרת חדשה מזה שבועיים. רצינו לשלם עבורה ביטוח לאומי, אבל היא ביקשה שלא, כדי שזה לא יפגע לה במזונות, שמשולמים ע"י בט"ל.

אני מניח שזה מציב אותנו בבעיה עתידית, במקרה של פציעה חו"ח. מה עושים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בציבים אותה לפני עובדה. לא רוצה תשלום בט"ל? לא מעסיק.

היה לי סיפור כזה לפני איה 12 שנה, כאשר בט"ל שינה מדיניות והפסיק לאפשר תשלום דמי בט"ל אנונימי. הגברת התפטרה אחרי 8 שנות עבודה בלי פיצויים.

אני מניח שמדובר לא במזונות אלא בדמי אבטלה או השלמת הכנסה כלשהי. אסור לוותר לה, זה עלול לעלות לך ביוקר רב. ותתחיל כבר כעת לטפל בנושא הפנסיה, אם כי מדובר בהליך פשוט מאד. ד"א, שליש מדמי הפנסיה הם על חשבון העובד, פעם בחודש אני מנכה לעוזרת את השליש הזה מהתשלום היומי.

עוד דבר מומלץ - לנהל יומן מדוייק של עבודת העוזרת והתשלומים שאתה משלם לה. לבט"ל ולפנסיה אתה משלם לפי התשלומים החודשיים (למשל, לפני פסח אני מעסיק את העוזרת שלי עוד כמה ימים, וזה מתבטא בתשלומי הפנסיה ובט"ל), מגיעים לה ימי חופש שנתי בתשלום ודמי הבראה - בהתאם להיקף העבודה שלה. אצלי הכל יושב בטבלת אקסל שמגובה ב-3 מקומות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה מעניינת אם המזונות תלויים בהכנסה שלה. מכל מקום, אי תשלום בט"ל זה עניין מסוכן, הן מבחינת בט"ל שיכול "לעלות עליך" ויותר חמור - אם היא נפגעת בעבודה זה יכול לעלות לך מאות אלפי שקלים. לכן חשוב גם לפתוח קרן פנסיה, חלק מהתשלום לקרן הוא ביטוח אבדן כושר עבודה וחלקוחסכון לפיצויי פיטורין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה לי את העוזרת שתהיה מוכנה לכל הווג'ראס של הנהלת חשבונות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שהבעיה המרכזית היא למצוא עוזרת אמינה.

הניהול הזה נראה מסובך, אבל למעשה מדובר בכמה דקות עבודה פעם בחודש על הרישום באקסל, עוד כמה דקות פעם בשלושה חודשים לתשלום בט"ל ורישום חד פעמי לקרן הפנסיה ומשם זה על טייס אוטומטי, אלא אם אתה מעדכן שכר חודשי (כניסה לאתר חברת הביטוח, הקלדת יוזר, סיסמא ושכר מעודכן).

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
דיברתי עם "פנסיה חובה" והפקידה נתנה לי טלפון של ההסתדרות.

אמרה שאי אפשר להפקיד רטרואקטיבית.

אז מה ניתן לעשות בכל זאת במקרה זה כדי להימנע מתביעה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני לא מוכן לכל הווגראס הזה, אז החלטתי לוותר על שירותיה של העוזרת.
יש חברות שמספקות עוזרות (לרוב לא משהי קבועה) ואתה משלם לחברה (לרוב יקר יותר מלהעסיק ישירות) תשלום אחד והן דואגות להכל.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...