Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חישוב זכויות עובדת משק בית

פינדר
שימו לב! השרשור הזה בן 1914 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מניסיוני אתה יכול לפתור את העיניין בקלות ע''י פניה להסתדרות,

אם אתה או בת זוגך חברים שם - מאד מומלץ,

אם לאו אז אחד מכם לפחות ירשם שם ותקבלו מידע ועזרה מקצועית שאין

לה אח ורע מגורמים מקצועיים ואדיבים.

אפשרות ב' שיתכן שכבר עלתה פה זה לפנות לקבלן שמספק שירותי ניקיון, אתה תשלם מעט יותר שכר שעה

והקבלן דואג לשאר, בנוסף לכספים ישנו עוד יתרון שתוכל להחליף עובדת אם לא תימצא מתאימה.

הניהול הזה נראה מסובך, אבל למעשה מדובר בכמה דקות עבודה פעם בחודש על הרישום באקסל, עוד כמה דקות פעם בשלושה חודשים לתשלום בט"ל ורישום חד פעמי לקרן הפנסיה ומשם זה על טייס אוטומטי, אלא אם אתה מעדכן שכר חודשי (כניסה לאתר חברת הביטוח, הקלדת יוזר, סיסמא ושכר מעודכן).

זה לא כ''כ פשוט במיוחד שחוקי/זכויות עבודה משתנים חדשות לבקרים, ונדרש להזין לאקס אל שזו תוכנה שלא כ''א יודע

את לשלוט בה ואיך להזין פרמטרים (חוקי עבודה)חדשים שמשתנים כל הזמן עם השנים.

למי יש סובלנות לזה.

עריכה אחרונה על ידי yossy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, זה פשוט מאד: אתה מזין את ימי ושעות העבודה (או החופשה) והשכר ששולם.

לביטוח הלאומי מדווחים מדי 3 חודשים באתר האינטרנט (והמתקשים עושים זאות בטופס תשלום בדואר) - פרטים אישיים של העובד\ת, מספר ימי העבודה וסה"כ השכר לכל אחד מחודשי הרבעון, והאתר מחשב את דמי הביטוח הלאומי אותם משלמים בכ"א. צריך רק לפתוח תיק מעסיק (גם זה נעשה באתר - לאשתי יש תיק מלפני 10 שנה, כאשר זה נעשה ידנית).

לגבי הפנסיה - אותו סיפור. פותחים תיק בסוכנות המתאימה, יש הוראת קבע בכ"א, אפשר לדווח כל חודש על שינוי בשכר (נניח אם העובדת יצאה לשבועיים חופש). העיסוק בכך דרוש לכל היותר 5 דקות בחודש.

המקרה שהזכרתי בתחילת השרשור אכן היה קצת יותר מורכב - מצאתי מחשבון שבו הזנתי את השכר בכל שנה, והמחשבון חישב את הפיצויים המגיעים בגין אותה שנה וקיזז את הסכמומים (לפי אחוזים מהשכר) שנמוכו לטובת פיצויים בקרן הפנסיה לפי הנדרש באותה שנה. הסיפור לקח לי פחות משעה ל-כ-12-15 שנות העסקה. לצערי איני מוצא את אותו אתר כעת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה ניתן לעשות בכל זאת במקרה זה כדי להימנע מתביעה?

אין מה לעשות. סוף מעשה במחשבה תחילה.

אני קיבלתי מההסתדרות את התחשיב של מה שמגיע לעוזרת, כולל הכספים שהייתי אמור להפקיד.

שילמתי לה את כל הסכום ונפרדנו לדרכינו. מקווה שלא תצוץ לי תביעה בעתיד.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לעשות. סוף מעשה במחשבה תחילה.

אני קיבלתי מההסתדרות את התחשיב של מה שמגיע לעוזרת, כולל הכספים שהייתי אמור להפקיד.

שילמתי לה את כל הסכום ונפרדנו לדרכינו. מקווה שלא תצוץ לי תביעה בעתיד.

לא תצוץ שום תביעה ואם כן אז לא מוצדקת.

אין מצב שאנשי מקצוע בהסתדרות יטעו בעינייני זכויות עובדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור מההסתדרות, חישב כמה הייתי אמור להפקיד לפנסיה. את הסכום הזה שילמתי לה.

עדיין, יש אובדן של תשואה וותק, לו הכסף היה מופקד לפנסיה.

Sent from my SM-A730F using Tapatalk

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אובדן התשואה על פיצויי פיטורין של עובדת בנקיון לשנתיים הוא זניח.

במיוחד תודות לרבעון האחרון של 2018 שמחק את רוב התשואה בתיקי ההשקעות לשנת 2018 .

כך שמזה לא הייתי דואג במיוחד.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...