Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפים לשיפוץ - איך מתעדים את כל החלקים הקטנים שמפרקים?

Fazer
שימו לב! השרשור הזה בן 2305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני אומנם עדיין לא בשלב הזה של שיפוץ האופנוע, אבל אני מנסה לבנות תוכנית פעולה לשלב הפרדת המנוע מהשלדה וטיפול יסודי בכל אחד מהם (ובשאר עשרות החלקים מסביב), ומעבר ללצלם כמה שיותר תמונות אני תוהה איך לקטלג/לשמור על סדר בכל החלקים הקטנים/ברגים/תושבות שאני אפרק ואשלח לצביעה או לציפוי כזה או אחר.

דוגמה קונקרטית שמטרידה אותי: לאחר הפירוק יהיו לי עשרות (ואולי מאות) ברגים ותושבות בגדלים שונים שארצה לשלוח לציפוי, ובמצב שרק בקייס של המנוע יש 10 ברגי אלן עם ראש זהה אבל באורכים שונים, אני תוהה איך גורמים לכך שכל בורג יחזור בדיוק למקום שהוא יצא ממנו.

ובאופן כללי יותר, כך טיפ לגבי פירוק ותיעוד יתקבל בברכה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצלם כל בורג עם מטר ליד ופתק מהיכן ירד.

לשמור שני גיבויים של התמונות

כאשר הברגים חוזרים מציפוי/ ניקוי, למיין אותם שוב, כמה שיותר מהר לקופסא עם המון תאים ולהחזיר להם את הפתקים.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי YaronNahum

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצלם סרטון בנוסף לתמונות.

צלם את עצמך מפרק חלק מסויים, עם קריינות והסברים בעל פה. לדעתי מקל מאוד על התהליך.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צלם את עצמך מפרק חלק מסויים

זה מה שאף פעם לא הצלחתי לעשות - אף פעם לא יצא לי צילום טוב, גם אם מצאתי איזו מקום להניח עליו את הטלפון הוא תמיד נפל באמצע, ואם הוא לא נפל אז הסתרתי למצלמה את העבודה. כל אלו שמתעדים בצורה ברורה, מדויקת, ובפוקוס את העבודה שלהם הם אלילים בעיני, אני לא הצלחתי :-)

נשמע לי שמה שירון הציע זו הדרך, אבל רק התעוד הזה נראה לי כמו פרויקט שיקח שנים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להזמין מסין כמות של רב-תא מפלסטיק זול, ולסדר בפנים כל בורג, לצלם, לתעד ולערוך רשימה מסודרת.

קלי קלות.

עכשיו תספר לנו איזה אופנוע, ובכדי שגם נאמין לך, תצרף גם כמה תמונות.

טיפ קטן: תיקנה גם ב- איביי או דומיו טוש לא-מחיק, כזה נגד הפצצות, ואיתו תרשום על כל חלק או שקית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעיון שלך בעייתי ירחמיאל.

כחלק מתהליך השיפוץ שולחים את הברגים לניקוי וגילוון.

בחזרה מקבלים קופסת ברגים נקיה ויפה.

כעת צריך למיין.

ואת זה חשוב לעשות מהר ומייד עם הקבלה כי הפרויקטים הללו נוטים להתארך. ויש ברגים עם אורכים דומים שצילום תמונה לא תמיד מספיק.

איך תבדיל בתמונה בין בורג באורך 2סמ לאחר שהוא 2.5. בשביל זה אמרתי לצרף סרגל לתמונה.

ואז תרכיב את הקצר, ואחרי שלוש שעות עבודה תגלה שנשאר בורג קצת ארוך.

חיפוש מגלה שאתה צריך לפרק את כל מה שהרכבת בשלוש השעות האחרונות בכדי להחליף בורג.

מניסיון.

Sent from ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שאף פעם לא הצלחתי לעשות - אף פעם לא יצא לי צילום טוב, גם אם מצאתי איזו מקום להניח עליו את הטלפון הוא תמיד נפל באמצע, ואם הוא לא נפל אז הסתרתי למצלמה את העבודה. כל אלו שמתעדים בצורה ברורה, מדויקת, ובפוקוס את העבודה שלהם הם אלילים בעיני, אני לא הצלחתי :-)

נשמע לי שמה שירון הציע זו הדרך, אבל רק התעוד הזה נראה לי כמו פרויקט שיקח שנים...

לא יקח שנים.

תכין מראש הרבה פתקיות, טוש, סרגל, וכל בורג או קבוצה של ברגים זהה, מצלמים ליד הסרגל עם הפתק המתאים. לוקח עוד כמה דקות בפירוק. חוסך שנים בהרכבה.

Sent from ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו תספר לנו איזה אופנוע, ובכדי שגם נאמין לך, תצרף גם כמה תמונות.

זה לא סוד - דוקאטי מונסטר 600 שנת 94 - יש אפילו שרשור מתעדכן על זה.

:-)

שולחים את הברגים לניקוי וגילוון.

אני מקדים את המאוחר - אבל יש לך המלצה על מקום ספציפי, כזה שמוכן להתעסק עם לקוחות פרטיים כמונו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף פעם לא יצא לי צילום טוב, גם אם מצאתי איזו מקום להניח עליו את הטלפון הוא תמיד נפל באמצע, ואם הוא לא נפל אז הסתרתי למצלמה את העבודה.

תיעזר באישתך :mm_tongue:mm_tongue:mm_tongue

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיעזר באישתך :mm_tongue:mm_tongue:mm_tongue

השתגעת?

אני גם כך עובד קשה על לשכנע אותה לא לזרוק אותי מהבית אחרי שהפקעתי חלק מארון הבגדים שלנו לטובת חלקים של האופנוע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שיפצתי אף פעם אז קח את דברי בעירבון מוגבל,

אבל יכול להיות שיותר קל מלכתוב עשרות פתקים וכו',

זה לקחת דף אחד ולהכין רשימת קודים,

דהיינו, נניח יש לך 40 ברגים שונים, אתה מסמן על דף -

בורג מס' 1 - אורך X ראש X אמור להיכנס למקום X.

מס' 2 - וכו' וכו'

כשתקבל את כל הברגים פשוט תעמיד אותם במסדר לפי המספרים שלהם,

כל פעם שתצטרך משהו ספציפי תסתכל בדף איזה בורג מהשורה אתה אמור לקחת ולהיכן בדיוק הוא צריך להיכנס.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תכין לך סכמה של האופנוע על דף A4.

תקנה כמה טושים צבעוניים שכותבים על ניילון, ושקיות ניילון כאלה של ראיות משטרה.

תסמן מספרים או צבעים על הציור של האופנוע במקומות שבהם פירקת, ואת אותו דבר תכתוב על השקיות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא סוד - דוקאטי מונסטר 600 שנת 94 - יש אפילו שרשור מתעדכן על זה.

:-)

אני מקדים את המאוחר - אבל יש לך המלצה על מקום ספציפי, כזה שמוכן להתעסק עם לקוחות פרטיים כמונו?

תרשיש בחולון.

Sent from ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ודבר נוסף, בבקשה אל תחפש קיצורי דרך ברישום בזמן הפירוק. תשלם על זה בריבית בזמן ההרכבה.

לך לתיעוד הכי פשוט, הכי ברור. תחסוך שעות בהרכבה.(ואולי גם נזקים )

Sent from ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...