Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טסט לרכב: נסיעה על הרמפות במכון הבדיקה

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 6934 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

מכיוון שאני נהג חדש ואף פעם לא נסעתי לבד להעביר את הרכב טסט, ואני יצטרך לעשות זאת בעוד 3 חודשים יש לי שאלה:

נכון בטסט צריכים לנסוע לפני הבור ואז הבוחן בודק את האורות הקדמיים עם מכשיר מיוחד ואז הוא בודק את שאר האורות מאחורה, אח"כ הוא מבקש לפתוח מכסה מנוע ובודק שם אלוהים יודע מה, אח"כ הוא מבקש לעלות על הבור כדי שיוכלו לבדוק מתחת לרכב ואח"כ יש את הקטע הבעייתי של המתקן לבדיקת בלמים! עכשיו אני נוסע ברכב ידני על המתקן ומעלה את הגלגלים הקדמיים. שמבקשים ממני להמשיך לנסוע קדימה איך אני נוסע?! נניח שדוושת הקלאץ' לחוצה, דוושת הבלם לחוצה ובלם היד למטה ואני על הילוך ראשון, ברגע שאני עוזב את הבלם הרכב יעוף אחורה! צריכים לבצע זינוק בעלייה בעזרת בלם היד כדי לא לעוף אחורה?!

חוץ מזה מה הבוחן בודק שהוא מבקש לפתוח את מכסה המנוע בטסט? ומה בודקים מתחת לרכב כאשר הרכב נמצא על הבור?

תודה מראש וסליחה על השאלות המוזרות האלו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתחת למכסה המנוע משווים את מספר המנוע שיש לך ברשיון עם מספר המנוע שיש לך ברכב.

לגבי הבלמים: המתקן מופעל רק עבור בדיקת הבלמים, כלומר- אתה עולה עליו עם הגלגלים הקדמיים, הם מפעילים אותו ומבקשים שתלחץ ברקס (נראה לי שמשהו שם מודד את ההתנגדות של הגלגלים שלך). אח"כ אותו הדבר עם האחוריים ובלם היד.

כשהם אומרים שאתה יכול להמשיך לנסוע, המתקן לא עובד (לא מסתובב), ולכן אתה צריך לנסוע רגיל - הילוך ראשון רגיל וכן הלאה. שום דבר לא יעיף אותך אחורה.

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הבלמים: המתקן מופעל רק עבור בדיקת הבלמים, כלומר- אתה עולה עליו עם הגלגלים הקדמיים, הם מפעילים אותו ומבקשים שתלחץ ברקס .

לא נכון זה בודק גם את זוית האופן

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

QUOTE=XKnight]מתחת למכסה המנוע משווים את מספר המנוע שיש לך ברשיון עם מספר המנוע שיש לך ברכב.

לגבי הבלמים: המתקן מופעל רק עבור בדיקת הבלמים, כלומר- אתה עולה עליו עם הגלגלים הקדמיים, הם מפעילים אותו ומבקשים שתלחץ ברקס (נראה לי שמשהו שם מודד את ההתנגדות של הגלגלים שלך). אח"כ אותו הדבר עם האחוריים ובלם היד.

כשהם אומרים שאתה יכול להמשיך לנסוע, המתקן לא עובד (לא מסתובב), ולכן אתה צריך לנסוע רגיל - הילוך ראשון רגיל וכן הלאה. שום דבר לא יעיף אותך אחורה.

בשנה שעברה אמא שלי לקחה את הרכב לטסט ואני ישבתי לידה והרכב עף אחורה ברגע שהיא נסתה להתקדם אז לא הבנתי מה הולך שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירון מאיר

אוקיי, אחלה... אבל התכוונתי להסביר שזה מופעל רק עבור הבדיקה, ולא מופעל (מסתובב) כשאתה אמור לנסוע קדימה.

תודה על המידע, בכל מקרה.

ולשואל המקורי: זה לא היה אמור להיות ככה, מה שקרה עם אמא שלך. או שהם לא כיבו את המתקן, או שהיא שיחררה קלאץ' מוקדם מדי ועפה אחורה.

בכל מקרה, כשאתה שם- תפתח את החלונות הקדמיים עד הסוף ופשוט תקשיב. המכונה הזו עושה המון רעש כשהיא עובדת, אז תוכל לדעת מתי היא מופסקת.

וגם אם נכבה לך המנוע או שאתה עף אחורה, לא קרה כלום...

בנוגע לבור- אני לא יודעת מה בדיוק כל הדברים שהם בודקים, אבל אני יודעת שהם בודקים ציריות, נזילות שמן, בלמים, מסרק הגה וכאלה.

בעקרון, כשבוע לפני הטסט אני הולכת למוסכניק שלי שיבדוק ויתקן את כל מה שדורש תיקון, ואז אני הולכת לטסט בלב שקט.

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנה שעברה אמא שלי לקחה את הרכב לטסט ואני ישבתי לידה והרכב עף אחורה ברגע שהיא נסתה להתקדם אז לא הבנתי מה הולך שם.

יש סיכוי שהרכב יעוף אחורה, כאשר בודקים את בלם היד.

אל תבהל. גם אני נלחצתי טיפה לפני שלקחתי את הרכב בפעם הראשונה לטסט. מדובר במסלול קצר מאוד של בדיקות, שכולו מלא בעובדים שכבר יסבירו לך מה לעשות. רק תיהיה קשוב להוראות, ואל תעשה מה שלא אומרים לך מפורשות לעשות.

ואם כבר שאלות טסט - שעשיתי טסט לאיביזה הרימו את החלק הקידמי של הרכב על מן מעליות שכזאת, ונדנדו אותו מעלה-מטה. שהגעתי, לאוטו מכון ולאותו מסלול בדיוק עם הפיג'ו, לא הרימו כך את הרכב. למה?

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירון מאיר

בשביל לצאת ממכשיר הבלמים אכן יש לבצע זינוק בעליה.

אל תתביש לומר שזו הפעם הראשונה שאתה עושה טסט לכל בוחן. זה ישנה את היחס אליך והבוחן יהיה יותר סובלני. מלבד זאת בזמן הטסט מבקשים ממך לעשות פעולות שאתה עושה בזמן נהיגה לא סיפור מיוחד.

אל תשכח לכבות את הרדיו כדי שתוכל לשמוע מה אומרים לך.

כאשר פותחים מכסה מנוע בודקים מספרי מנוע ושלדה והתאמתם לרשיון הרכב. בנוסף בודקים שהמצבר מקובע למקומו. שהמשאבת בלם המרכזית ומגבר הבלימה (מורכב כיחידה אחת.) לא נוזלים.ועוד...

(גלגל חילופי לדוגמה בסובארו.)

מכשיר לבדיקת בלמים בודק את כוח ההתנגדות של גלגלי הרכב בזמן לחיצה על דוושת הבלם מול משקל הרכב.

היחס הוא כוח בלימה מינימום 50% ממשקל הרכב ועד 30% הפרש בין הגלגלים על אותו סרן.

ולתגובתו של ירון:

מכשיר לבדיקת התכנסות גלגלים (כיוון גלגלים) לפעמים מופיע בצמוד למכשיר בדיקת הבלמים ולפעמים בסוף המסלול (כמו בדינמומטר ת"א). כך שמכשיר לבדיקת בלמים בודק רק בלמים (ואת משקל הרכב לצורך חישוב יעילות הבלימה) היתכנסות גלגלים בודק מכשיר אחר שיכול להופיע בצמוד.

בעמדה ראשונה לאחר בדיקת התאמת מספרי מנוע ושלדה לרשיון רכב בודקים:

צמיגים. מידה + איכות הצמיג יבש\ שחוק\ עצמים לא מזוהים בצמיג ועוד...

אורות חניה. וניקרים, אורות בלימה, אור לנסיעה אחורנית.שכל הפנסים שלמים ומקובעים וכל פנס יאיר באור הנכון, מראות תקינות. חלונות ושמשות שלמים וללא הדבקת חלונות כהים (ברכב משא אסור חלונות מראה!!!) .שהגלגלים לא בולטים ממרכב הרכב ומרכב הרכב שלם ולא יפגע עובר אורח . שהפגושים שלמים ומחוזקים לרכב. שלמות חגורות בטיחות ותקינותן, משולש אזהרה, גלגל חילופי,סל אשפה, (מטף כיבוי אש ברכב משאבלבד) שלמות ריפודים. גומיות לדוושות ועוד...

מכשיר לבדיקת ערך CO בודק את רמת הCO הנפלטת מהרכב.

על בדיקת הבלמים נכתב בהתחלת תגובה זו.

מכשיר לבדיקת התכנסות גלגלים עד סטיה של 4 מעלות.

בדיקת אורות בודקים בעזרת מכשיר לבדיקת אורות.

אור מעבר (רגיל) מינימום 1LUX (= לתאורת 1000 נרות דולקים ביחד)

אור דרך (גבוה) מינימום 16LUX

שלמות הפנסים ובורג הכיוון. שהפנסים מכוונים ומקובעים. ושהמנורה תקינה (קו ישר ועולה 45 מעלות ימינה) ושהמנורה לא מפזרת .

בעמדת הבור בודקים:

חופשים במערכת היגוי.נזילות שמנים מהגיר\מנוע. נזילות נוזל בלמים ממערכת הבלמים. שלמות גומיות הגה,ציריות ועוד (תלוי בסוג הרכב 4*4 או משא). שלמות ותקינות מערכת פליטת גזים ואטימותה ואם המערכת לפי תקנות משרד התחבורה.את הצמיגים מצידם הפנימי.תקינות קפיצים, בולמי זעזועים. רקבונות ברכב. ועוד...

איפה אתה גר ובאיזה מכון אתה מתכון לבצע את הטסט?

יש בפורום כמה בוחנים שאולי יעזרו לך בפעם הראשונה.

אל תצפה מהם שיסכנו את מקום עבודתם בשביל שתוכל לסיים טסט בהצלחה!!!

בהצלחה

משה אזולאי.

אני בקושי נכנס לפה. אפשר למצוא אותי בפייס ביוזר:

Moshe Azulay

משה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין אתכם, מה יותר פשוט מלקחת את הרכב למוסכניק, שיתן עליו בדיקה, ויסע לטסט, בנתיים יושבים ושותים כוס קפה :)

יש יותר פשוט וקל ?

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין אתכם, מה יותר פשוט מלקחת את הרכב למוסכניק, שיתן עליו בדיקה, ויסע לטסט, בנתיים יושבים ושותים כוס קפה :)

יש יותר פשוט וקל ?

כי אני רוצה לקחת את האוטו בעצמי, זו לא חוכמה לתת למישהו את האוטו שיעביר אותו.. הגיע הזמן שאני ידע איך מעברים את האוטו טסט במיוחד אם יש לי כבר שנה רישיון..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שאלה בנוגע לחגורות.

פרקתי את החגורה האחורית ימנית שלי לטובת הנהג (שלי לא חזרה מעצמה)

וזרקתי את הישנה היינו, חסרה לי חגורה מאחורה.

תקין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה בנוגע לחגורות.

פרקתי את החגורה האחורית ימנית שלי לטובת הנהג (שלי לא חזרה מעצמה)

וזרקתי את הישנה היינו, חסרה לי חגורה מאחורה.

תקין?

למה להקפיץ הודעה ישנה?

בכל מקרה זה לא תקין, בודקים את זה בטסט! אם רכבך מעל שנת 87' התקן חגורה אחורית חדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע,בינתיים העברתי 2 רכבים טסט...בשניהם היו בעיות עם חגורות מאחורה (בראשונה לא היו בכלל,בשנייה רק שניים) ולא בדקו בכלל,שלא לדבר שלא פתחו מכסה מנוע ולא כלום,רק הדברים הבאמת חשובים לבטיחות (בלמים,גומיות,ציריות וכולי...)

Fiat Tipo Media 1.4Ei 1994

Citroen Xsara 2001 1900 Diesel

Opel Corsa 2000 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה:

איך בודקים רכבי 4X4 על מתקן כזה? או שהם מקבלים פטור אוטומטי מהבדיקה?

סתם לידע כללי,

עשיתי טסט במכון אלן בחולון ביום חמישי האחרון, משום מה הייתי בטוח שיכשילו אותו על הדוד האחורי ("זרימה חופשית") כמו שנה שעברה אך הפלא ופלא עברתי ללא שום בעיה.. רק הייתי צריך להחליף מגבים.

מוזר.. סוג של מזל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע,בינתיים העברתי 2 רכבים טסט...בשניהם היו בעיות עם חגורות מאחורה (בראשונה לא היו בכלל,בשנייה רק שניים) ולא בדקו בכלל,שלא לדבר שלא פתחו מכסה מנוע ולא כלום,רק הדברים הבאמת חשובים לבטיחות (בלמים,גומיות,ציריות וכולי...)

אני לא יודע איך זה אצלך, אבל כשאני מסיע אנשים מאחור אני מוודא שהם חגורים. אז צריך חגורות בטיחות תקינות.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6934 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...