Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תכנון תשתית רשת בבית חדש

locus
שימו לב! השרשור הזה בן 1807 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זכותך לחלוק, לא אמרתי שזה לא יעבוד, הבנאדם ביקש המלצות אז נתתי לו את הצורה הכי טובה להקמת רשת, אתה לא יודע אם השימוש שלו ברשת יהיה כמו שלך

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש לי 2 בנים שלא מפסיקים לשחק ברשת, כך שהשימוש די אינטנסיבי. סה"כ העצות שלנו די דומות, ההבדל הוא שאני לא רואה צורך בהשקעה בנתבים יקרים כנקודות הגישה, נתבים בסיסיים עושים את העבודה (במיוחד בקטע האלחוטי, שמשרת בעיקר את הניידים ואת המחשב שלי, שאינו צרכן כבד).

אוד הערה לפות"ש -אפשר להתחיל עם AP בודד ולראות אם הוא מספק את הצרכים. אם לא - מוסיפים עוד אחד בקומה השניה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה!!!

מי מעביר את הכבלים עצמם בבית חדש?

אני מניח שאני אמור לעשות את זה (או להזמין בעל מקצוע?) - כבל אני עוד יודע להשחיל, אבל לא יודע ואין לי לוחץ סופיות.

מבחינת כבל CAT6a shilded אמור להספיק לי?

וראית שכתבו לי קשיח, לא יהיה קל יותר לתמרן עם גמיש?

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לראות גם את המלצות שלי השרשור לגבי הwifi שנפתח השבוע.

יש לי בית דו קומתי דיי גדול שהכל אלחוטי ושימוש דיי כבד ואינטרנט ג’יגה סימטרי.

במקרה שלך ההמלצה שלי לציוד (אורבי או Velop) זהה אבל הייתי מחבר אותם חוטית.

בימינו לא חושב שהייתי טורח לנקודה בכל חדר.

כל הציוד היום אלחוטי ועם ראוטרים טובים ופריסה טובה אתה מגיע ל300 מגה למכשיר דיי בקלות.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיבורי הרשת ליד הטלויזיה זה כדי לחבר את הטלויזיה לרשת כדי להשתמש בסמארט שלה, כמו כן גם לאפשר חיבור לap אם ידרש באותו המקום מסיבה כלשהיא, אם הממירים ישבו בצמוד לטלוזיות והם של יס אז הם גם ידרשו חיבור רשת כדי לאפשר vod

כמו כן אם זה רלונטי לבית אז יש לקחת בחשבון הכנות למצלמות אבטחה.

כיום הכיוון הוא מצלמות מבוססות רשת כך שגם להן צריך להכין הכנה שתגיע לריכוז התקשורת.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טלוויזיות - אלחוטיות ולא צריכות חיבור מעבר ל20-30 מגהביט

מצלמות אבטחה - כל הנוכחיות מהוססות רשת הן אלחוטיות (ביתיות כמו ארלו, נסט וכו וsmb)

ממירים זו נקודה מעניינת. אתה צודק לגבי זה האמת. החיבור רשת שלהם הוא לרוב אשפה אם זה אלחוטי ובמיוחד אם זה vod או מקליט בענן - זה דורש חיבור סביר.

כנראה הייתי דואג בימינו לקואקס , פייבר ורשת בחדרים שעלולים לשמש למחשב או טלוויזיה רק כדי לא להתעסק פעמיים - אם כסף לא מהווה מגבלה רצינית.

בארץ כנראה אפשר לוותר על הפייבר.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק מה שרציתי לכתוב - ליביו, אמריקה. אצלנו זה במקרה הטוב 100/2.5 מס"ש, ועם הפוליטיקה שלנו יקח עוד הרבה זמן עד שהסיבים יגיעו לכל מקום. בשכונה שלי בזק השחילה סיבים (FTTH) לפני 3 שנים - ומאז הם תלויים באויר.אבל דירה בונים לטווח ארוך, כך שהיתי מכין לפחות צנרת, גם אם לא משחיל בה דבר.

מעבר לכך, שיטת התמחור בארץ (לפי נקודה) יכולה להפוך פרוהיביטיבית לכל מה שהוצע.

לגבי קוי מול אלחוטי - עדיין קוי יותר מהיר ויותר יציב, ובודאי עדיף אם אתה חושש מ"קרינה". אבל אני לא רוצה לפתוח את תיבת הפנדורה הזו.

אצלי נקודות הטלויזיה מחוברות רק לקואקס, אם ארצה לעבור ל-IP כנראה אזקק למישהו שישחיל כבלים חדשים. בכל זאת המערכת שלי היא מלפני 5 שנים, והאמת היא שאני לא מצפה שמישהו יחפש טלויזיה חכמה. מכסימום יחבר את הטלויזיה למחשב באותו חדר.

פות"ש - לגבי ההשחלה, שאל את הקבלן. אני מניח שיציע לך הצעה, אבל יתכן שתמצא מישהו שיעשה זאת באופן פרטי יותר זול. אין לי ניסיון בכך.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי קוי מול אלחוטי - עדיין קוי יותר מהיר ויותר יציב

תעבור על השרשור שהתייחסתי אליו.

אני בצורה קבועה עם 300-400 מגה סימטרי בצורה אחידה על כל המכשירים שלי בבית. אלחוטי.

פשוט ראוטרים טובים.

(וכדי שלא יהיה ספק לגבי מה שנאמר בשרשור הקודם - אני לא מתכוון רק לספיד טסטים של 10 שניות , אני מתכוון גם להעברה של כמה שעות שעובדת רציף מאחד השרתים שלי במהירות של 30-40 מגהבייט (לא ביט) , 3 מצלמות אבטחה 1080P שמשדרות 24/7 , טלוויזיה עם סטרימר מחובר שמשדרת 4K חלק גדול של היום , 3 מחשבים , 3 אייפדים ועוד ...)

אין ספק - קווי יותר מהיר ויותר יציב ... אבל באמת הדרישות שלך כאלו גבוהות? ובנוסף כשתגיע לדרישות כאלו - גם הטכנולוגיה האלחוטית תתקדם בהתאם.

שוב - יש מכשירים עם WIFI חרא / שדורשים כבילה / כדאי להכין אם כבר מתעסקים בזה עכשיו. אבל להתעקש על זה שהמהירות של רשת אלחוטית היא מגבלה בימינו עם ציוד סביר ומעלה - במיוחד עם המהירויות אנטרנט שאנחנו מדברים - זה על גבול הלא רלוונטי.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק רוצה להוסיף כמה אנקדות במידה ולא צויין -

את ארונות התקשורת תתקין גבוה ככל האפשר בכדי למקסם את טווח הכיסוי האלחוטי.

אם יש שתי קומות אז בקומה אחת תתקין את הנתב\מודם ובאחרת תתקין את הACCESS POINT עם חיבור קווי לנתב.

הקומה בה רוב הזמן אתם שוהים ומשתמשים ברשת - בה תתקינו את הנתב\מודם ותשאירו את הAP לקומה אשר נמצאת בשימוש מופחת.

לחדרי ילדים אם אתה יכול לנטרל שימוש באלחוט אז תעדיף חיבור קווי לרשת אם כי - התקנה מרוחקת של המחשב מגוף הילד (מעבר לכמה עשרות ס"מ בודדים) ולא אמורה להיות סכנת חשיפה למוצרים אלו.

איפה כן ישנן סכנות - מישהו כאן הזכיר את זה -

מקררים, מאווררים, אינהלטורים, מייבשי שיער וגם מכונת כביסה ומייבש כביסה - להרחיק מחדרי ילדים! בטח שלא למקם ילד בחדר שגובל מצידו השני מקרר או מכונת כביסה.

מייבשי שיער ואינהלטורים בטווח המיידי שלהם (10 ס"מ) מייצרים הספק שיכול להגיע לאזור ה2000 מיליגאוס שניה - בשום פנים ואופן לא לתת לילד לגעת במכשירים האלה כשהם פועלים וגם אתם - אם זה מייבש שיער, להחזיק מהקצה של הידית ואם זה אינהלטור למתוח אותו כמה שיותר רחוק ומרגע ההפעלה לא לגעת בו עד לרגע הכיבוי.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתקינו איזו רשת קווית שבא לכם, בסופו של דבר הילד/נער ישוטט כל היום בנייד, ואם לא תהיה לו קליטה טובה, הוא יחפש מקום עם קליטה טובה, יענו קרינה חזקה יותר. בלתי מייננת ובלתי מזיקה, כמובן.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם גליטה יותר טובה הוא יספוג פחות קרינה - שכן עיקר הקרינה מגיע מהמכשיר הנייד, לא מהתחנה הקבועה.

חגבי "נזקי קרינה" - אישית לא נראה לי סביר שהקרינה הלא מייננת בכמויות קטנות מזיקה. אבל אין לי הוכחות, וגם למי שחושב אחרת יש בעיה עם הוכחות. תמיד יהיה איזה מחקר שיוכיח באותות ובמופתים שיש או אין נזק. כמובן שמי שלא קורא את האותיות הקטנות מקים קול זעקה ושורף את האנטנות הסלולריות, מי שקצת מתעמק שואל עוד ועוד שאלות על דרכי המחקר. אבל להגיד שיש מסקנה סופית? ממש אין. וגם התקדמות הטכנולוגיה תורמת לכךל - עד שטכנולוגיה הופכת נפוצה ומשפיעה מספיק זמן כדי שיהיה אפשר לחקור אותה מופיעה טכנולוגיה חדשה ומחליפה אותה, והמעגל מתחיל מחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

lanosforce

טיפ מעולה על הגובה של האקסס פוינט

ואני אבדוק לגבי מכשירי החשמל, לא אמורה להיות בעיה אבל אני אוודא

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

טוב אז התוכנית קורמת עור וגידים (צינורות וכבלים)

הקבלן מתחיל בקרוב להתקין את צינורות הרשת בהתאם לתוכנית שהגדרתי לו.

הוסכם ביננו שאני יספק את הכבל והוא גם ישחיל לי את הכבלים.

אני מתכנן לקנות כבל CAT6/6a

השאלות שלי הן כאלו:

כמה לאמר לו להשאיר ספייר בכל נקודה (צד אחד יהיה ארון תקשורת וצד שני שקע גוויס עתידי בכל נקודה שהגדרתי)? 10ס"מ 50? 100?

חשוב לי מאוד - האם הבנתי נכון ואני צריך לקנות כבל קשיח?

מבקש גם המלצה לכבל, הבנתי שטלדור טובים, אם אפשר לקנות פיסית באיזור מפרץ חיפה מעדיף.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, כבל קשיח עבור התשתית, טלדור אכן מומלצים מאוד. אני יכול להמליץ על מקום במרכז הארץ, אני לא יודע אם זה עוזר לך. בפורום המליצו עליהם:

http://www.cable.co.il/sg_product~370150~4~40.htm

ברר עם החנות שאכן מדובר על כבל מתוצרת טלדור.

בגדול יש את אותו הכבל אבל כפול (שני כבלים שמחוברים יחד על אותו הגליל) מחירו גם כפול בערך, אבל הוא מאפשר השחלה נוחה עבור נקודה כפולה.

לגבי הספייר תשאיר 20-30 ס"מ בצד של הנקודה (כדי שמי שיתקין יעבוד בנוחות) בצד של הארון תקשורת תשאיר יותר עבור הפאנל. אל תשכח לרכוש קיסטונים איכותיים עבור הכבל ( לא פשוטים של cat 5e), לפעמים יש לוחץ עבורם (נדמה לי שיש כאלו שמגיעים עם לוחץ פלסטיק פשוט), ופאנל עבור ארון התקשורת. נראה לי שעדיף לך לקנות פאנל "עיוור" וקיסטונים איכותיים ולמלא את הפנל בהתאם לצורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

אני אחפש חנות בצפון, אני משוכנע שניתן לקנות טלדור גם בצפון.

לא כ"כ ברור לי על איזה פאנל אתה מתכוון, לא תכננתי שיהיה פאנל בארון התקשורת.

בצד של החדרים תכננתי שהכבל יתחבר לשקע גוויס, ומשם ניתן להתחבר עם כבל רשת גמיש אחר לצרכן.

בצד של הארון תקשורת חשבתי שיהיה ניתן לחבר מחבר RJ45 זכר לקצה הכבל ואז לחבר ישר לסוויטש.

פיספסתי משהו? חייבים לחבר את קצה הכבל בארון התקשורת לפאנל ורק משם לסוויטש שבארון תקשורת?

אין לי שום כוונה בכל מקרה לעשות את זה לבד, לא מבין בזה ואצתרך להזמין בעל מקצוע שיעשה את החיבורים עצמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...