Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תכנון תשתית רשת בבית חדש

locus
שימו לב! השרשור הזה בן 1785 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבל קשיח לא מחברים למחברי rj45 אלא אם כן צויין בפירוש שאלו מחברים שמתאימים לכבל קשיח (נדיר), יש שוני במוליכים שנמצאים בתוך המחבר, השיניים שלהם לא ישרות.

לכן משתמשים בקיסטונים/מחבר קרונה

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נכון מאוד, לא מומלץ ללחוץ rj45 לכבל קשיח. זה גם פחות "מקצועי" לחבר בצורה הזו. כדאי לחבר בשני הצדדים קיסטונים, בקיר זה יתחבר לך לשקע על מתאם גוויס או קופסא מתאימה, בארון תקשורת אתה מחבר את הקיסטון לפאנל עיוור. ככה יש לך תשתית מוכנה ואתה "מחמם" את הנקודות בהתאם לצורך ע"י חיבור כבל רשת מגשר (כבל גמיש זכר זכר) בין הראוטר לבין הנקודה, בהתאם לצורך.

המהדרים גם ישתמשו בתשתית אחודה, פאנל רשת נוסף גם עבור הטלפונים, אבל זה לא חובה.

צילמתי לך תמונות של פאנל, באחת מהם יש קיסטון וכבל מגשר מעל הפאנל. שים לב שפאנל וקיסטון כאלו לא מתאמים לך, כיוון שהם בתקן cat5e.

panel.jpg

panel2.jpg

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי

תודה שאתם עושים לי סדר

אז אני אקנה כבל קשיח 100 מטר CAT6 או CAT6a של טלדור ומתאם קיסטון מתאים לכל צד של הכבל, לדוגמא:

http://www.daganm.co.il/rec/1757-%D7%A9%D7%A7%D7%A2-RJ45-CAT6a-%D7%9E%D7%A1%D7%95%D7%9B%D7%9A-%D7%90%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%AA%D7%99

או

http://www.afik2.co.il/%D7%A9%D7%A7%D7%A2-%D7%A7%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%9F-3M-Volition-RJ45-STP-Jack-Category-6A.html

אז בצד של שקעי הגוויס בחדרים הקיסטון הזה אני מבין שפשוט מתחבר

ובצד של ארון התקשורת, אני מבין שפנל הוא אפשרות אבל לא חובה, אני תמיד יכול לחבר בין הקיסטון לסווטיש עם כבל גמיש זכר-זכר, נכון?

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה. נכון, רק שלגוויס יש מסגרת פלסטיק פשוטה שמתחברת לקיסטון :

http://www.daganm.co.il/rec/2163-%D7%A9%D7%A7%D7%A2-%D7%92%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A1-GEWISS-%D7%A2%D7%9D-%D7%97%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8-%D7%A8%D7%99%D7%A7-%D7%9C%D7%A7%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%9F,-%D7%A6

אגב, המחיר של הכבל באתר נראה לי יקר קצת, אבל אני לא מעודכן במחירים.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה הכל cat6 זה משמעותית זול מ a ועד 55 מטר תומך באותה מהירות

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי

תודה שאתם עושים לי סדר

אז אני אקנה כבל קשיח 100 מטר CAT6 או CAT6a של טלדור ומתאם קיסטון מתאים לכל צד של הכבל, לדוגמא:

http://www.daganm.co.il/rec/1757-%D7%A9%D7%A7%D7%A2-RJ45-CAT6a-%D7%9E%D7%A1%D7%95%D7%9B%D7%9A-%D7%90%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%AA%D7%99

או

http://www.afik2.co.il/%D7%A9%D7%A7%D7%A2-%D7%A7%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%9F-3M-Volition-RJ45-STP-Jack-Category-6A.html

אז בצד של שקעי הגוויס בחדרים הקיסטון הזה אני מבין שפשוט מתחבר

ובצד של ארון התקשורת, אני מבין שפנל הוא אפשרות אבל לא חובה, אני תמיד יכול לחבר בין הקיסטון לסווטיש עם כבל גמיש זכר-זכר, נכון?

המוצרי רשת של 3M נחשבים לאיכותיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

חוזר לעדכן

נכנסנו בשעה טובה לאחר 5 חודשי איחור של היזם לבית.

הכבל שנקנה בסוף היה 100 מטר טלדור CAT6a

כל מחברי הקיסטון 3M

סויטשים של CISCO

הראוטר של Linksys

קצת צפוף בארונות, אבל נכנס.

כל הבית עובד עכשיו מעולה, הסוני של הילדים בלי לגים, הטלויזיה מזרימה מיוטיוב תכנים של 4K חלק.

תודה לכם על כל ההכוונה!

Net1.jpg

Net2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי.

מושקע ונראה מקצועי.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה מעולה,

אשמח לשמוע מדוע לא חיברת ישירות את הכבלי רשת שמגיעים מהחדרים לתוך הראוטר?

נראה שהם מספיק ארוכים להתחבר ישירות.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה היא כפי שהסבירו מקודם בשרשור זה - לא לוחצים RJ45 על כבל קשיח

לכן צריך לחבר בקצה לכבל הקשיח קיסטון, וממנו מגשרים לציוד הקצה עם כבל קשת גמיש (הכבלים הצבעוניים בתמונות)

עריכה אחרונה על ידי locus

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

הארונות של ניסקו

הגודל בערך 50X30X10 ס"מ

זה מה שביקשתי מהקבלן להתקין (מבחינת מידות).

בארון בקומה למטה צפוף כי יש גם בזק וגם 2 פיצולים של YES

למעלה די מרווח.

את הראוטר משום מה בתכנון המקורי תכננתי לשים בממ"ד, אבל הבנתי שאני לא אהנה מהWIFI בגלל קירות הממ"ד,

אז שיניתי תוכנית והראוטר ממוקם בסלון - מקבל הזנה מבזק והיציאה שלו הולכת בעצם לארון בקומה הראשונה ומשם עם הסוויטשים לשאר הבית.

וצדקת...ראיתי שאין כיסוי טוב כלפי מעלה...רק כלפי מטה. מישהו כתב את זה בשרשור הזה, שWIFI עובד מצויין כלפי מטה ולא ההפך.

אני בקומה חמישית, ומקבל אות בחניה :shock:, אבל בקומה למעלה כמעט ולא, אז כן, הוספתי לאחת הנקודות למעלה ראוטר ישן שקינפגתי אותו להיות AP ועכשיו כל הקומה למעלה כולל מרפסת מכוסה 100%.

עריכה אחרונה על ידי locus

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי זה עובד בצורה הזאת. אאל"ט כל הראוטרים (כולל שניים המקונפגים כ-AP) מוגדרים עם אותו SSID, אבל על ערוצים שונים. המעבר ביניהם שקוף לגמרי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הראוטר משום מה בתכנון המקורי תכננתי לשים בממ"ד, אבל הבנתי שאני לא אהנה מהWIFI בגלל קירות הממ"ד,

אז שיניתי תוכנית והראוטר ממוקם בסלון - מקבל הזנה מבזק והיציאה שלו הולכת בעצם לארון בקומה הראשונה ומשם עם הסוויטשים לשאר הבית.

וצדקת...ראיתי שאין כיסוי טוב כלפי מעלה...רק כלפי מטה. מישהו כתב את זה בשרשור הזה, שWIFI עובד מצויין כלפי מטה ולא ההפך.

אני בקומה חמישית, ומקבל אות בחניה :shock:, אבל בקומה למעלה כמעט ולא, אז כן, הוספתי לאחת הנקודות למעלה ראוטר ישן שקינפגתי אותו להיות AP ועכשיו כל הקומה למעלה כולל מרפסת מכוסה 100%.

למה לקחת את ההזנה הראשית מבזק ישירות לסלון - אי אפשר להביא אותה ללוח ואז לשרשר אותה לכבל שיגיע לסלון (בלי קשר לכבל נוסף שחוזר מהסלון)?

עשית נקודה במסדרון/מבואה בקומה השנייה ששם ממקום ה-AP, או שהוא באחת הנקודות בחדרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...