Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תכנון תשתית רשת בבית חדש

locus
שימו לב! השרשור הזה בן 1804 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל המומחים,

מבקש עזרה בתכנון תשתית רשת מחשבים בבית חדש.

תוכניות הבית עדיין נתונות לשינוי.

בגדול יש מגבלה אחת והיא שחדר העבודה שלי יהיה בממד ואליו אני מתכונן לחבר את המודם/ראוטר.

גם כיום אני בקונפיגורציה הזו, קניתי בזמנו ראוטר אלחוטי עם אנטנות נתיקות והוצאתי אנטנה אחת עם כבל מאריך מחוץ לממד, פיתרון שעבד אבל ממש לא אידאלי.

הבית הנוכחי וגם החדש הוא 2 קומות.

לא מבין גדול בתחום ולכן מבקש עזרה, לתכנן את העניין כמו שצריך מבעוד מועד מבחינת תשתית.

אני רוצה להגיע למצב שכל מחשב בבית וגם הPS4 יהיו מחוברים עם כבל רשת ובנוסף שיהיה WIFI בבית.

איך גורמים לזה לקרות?

הקבלן אמר לי שאין לו בעיה לשים נקודת רשת בכל חדר.

מה עוד אני צריך לבקש ממנו?

האם צריך ארון תקשורת?

ואם כן מה אמור לשבת בו?

תודה מראש

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

להתקין בכל קומה תיבת תקשורת שתהיה מספיק גדולה להכיל נתב אלחוטי או סויץ', ותכיל גם נקודת 220V להזנתם.

המבנה שהייתי בונה - כניסת בזק\כבלים מהחיבור החיצוני עד הממ"ד (עם שקעים מתאימים במקום אותה אתה מייעד למודם). משם יציאה לקתיבת תקשורת קומתית ובה סויץ' (שיכול להיות ייעודי זול, או נתב המוגדר כסויצ' + נקודת WiFi), ממנו חיבור לקופסת חיבורים בקומה השניה שבה שוב סויץ' (או נתב) שיפיץ את החיבורים לחדרים.

אם התיבות קטנות תסתפק בסויצ'ים בתוכן ואת הנתבים האלחוטיים התקן באחד החדרים בקומה.

עקרונית נתב אלחוטי יכול לכסות בקלות 2 קומות (ואפילו שלוש, אם הוא בסנדויץ'), אבל נתב המצוי בתוך ממד עלול להיות מוגבל. למעשה אתה יכול לנסות להסתפק בנתב אלחוטי אחד, אם הקליטה לא תהיה מספיק טובה להתקין אחד נוסף בקומה האחרת. ונתבים של 100-150 ש"ח בהחלט יכולים לעשות את העבודה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשו בכל חדר 2 נקודות רשת שהולכות לאיזה ריט נחמד בתוך ארון תקשורת קטן.

שם תמקם את הראוטר שלך עם אוורור.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שנים הייתי באותו המצב בדיוק.

בעצת האדריכלית החלטנו לעשות ארון תקשורת בקומת הכניסה, אליו מגיעות ההזנות מבחוץ (בזק, הוט). הארון תוכנן תחת גרם המדרגות, כך שהוא נבנה די גדול, ובדיעבד זו היתה החלטה נכונה, כי המח של האזעקה זה אוסף של 3 (!) קופסאות ענק שדי סותמות אותו גם במימדיו הנוכחיים. מהארון יוצא זוג כבלים CAT6 להרבה מאוד נקודות בבית - לכל חדר, לפינת האוכל, לממ"ד וכו', כדי לתת פתרון לאינטרנט קוי + טלפון קוי, בכל נקודה שצריך.

במבט לאחור ובמבחן התוצאה - זה היה אובר-קיל מטורף ובזבוז כסף. אנחנו מתגוררים בבית למעלה מ- 6 שנים (2 מבוגרים, 3 ילדים) ובשורה התחתונה - הכל מתחבר לוויפיי, חוץ מהדסקטופ שבממ"ד.

הקופסא של הוט (איכ שלא קוראים לה היום...) היא הראוטר של הקומה הראשונה. קו אחד יוצא ממנה לממ"ד וקו שני אל הקומה השנייה, שם משמש ראוטר ישן בתור הוט-ספוט, וזהו. יש אינטרנט מהגינה ועד דוד השמש, וכולם מרוצים.

אגב - אין לנו בכלל טלפון קוי בבית, והוא גם לא חסר לאף אחד... גם החשש שמא נזדקק לפקס התבדה.

Sperial צודק. אם הייתי בונה היום הייתי הולך בדיוק לפי ההמלצה שלו.

My 2 cents

שי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להתקין בכל קומה תיבת תקשורת שתהיה מספיק גדולה להכיל נתב אלחוטי או סויץ', ותכיל גם נקודת 220V להזנתם.

המבנה שהייתי בונה - כניסת בזק\כבלים מהחיבור החיצוני עד הממ"ד (עם שקעים מתאימים במקום אותה אתה מייעד למודם). משם יציאה לקתיבת תקשורת קומתית ובה סויץ' (שיכול להיות ייעודי זול, או נתב המוגדר כסויצ' + נקודת WiFi), ממנו חיבור לקופסת חיבורים בקומה השניה שבה שוב סויץ' (או נתב) שיפיץ את החיבורים לחדרים.

אם התיבות קטנות תסתפק בסויצ'ים בתוכן ואת הנתבים האלחוטיים התקן באחד החדרים בקומה.

עקרונית נתב אלחוטי יכול לכסות בקלות 2 קומות (ואפילו שלוש, אם הוא בסנדויץ'), אבל נתב המצוי בתוך ממד עלול להיות מוגבל. למעשה אתה יכול לנסות להסתפק בנתב אלחוטי אחד, אם הקליטה לא תהיה מספיק טובה להתקין אחד נוסף בקומה האחרת. ונתבים של 100-150 ש"ח בהחלט יכולים לעשות את העבודה.

ובנוסף בקש הכנה לנקודת רשת ליד כל טלויזיה, ממיר ושולחן מחשב , אני פחות חסיד של רשת אלחוטית הן מבחינת מהירות והן מבחינת השפעות לא ברורות על ילדים לאורך זמן, לכן ממליץ לא למקם אקסס פוינט בחדרים בהם ישנים או בקיר חיצוני של חדר כזה, אגב יש לי לקוחות שביקשו לנתק אינטרנט אלחוטי בבית בלילה, השיטה הפרימיטיבית והפשוטה היא לחבר שקע האקסס פוינט לשעון שבת - לא בטוח אם מועיל אבל וודאי שלא מזיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשורה התחתונה - הכל מתחבר לוויפיי, חוץ מהדסקטופ שבממ"ד.

...

יש אינטרנט מהגינה ועד דוד השמש, וכולם מרוצים.

...

אגב - אין לנו בכלל טלפון קוי בבית, והוא גם לא חסר לאף אחד... גם החשש שמא נזדקק לפקס התבדה

ההמלצה בשנים האחרונות להתקין הכנה לכל מיני רשתות פיזיות בבית הייתה בבחינת "על כל צרה שלא תבוא", לא ידעו איזה מכשיר חדש יצטרף לשוק עם דרישותיו בנוגע לרשת.

התפתחות האלחוט סגרה את הפינה הזאת לגמרי, אפילו טלפון קווי זה משהו שהולך ונעלם,

וחוץ מכיסוי אלחוטי אין צורך לטרוח.

אפילו הטלפון הקווי הנפוץ הוא בעצם אלחוטי, תחנה אחת מחוברת פיזית לקו ושאר השפופרות מדברות עם התחנה הראשית, בלי חיבור קווי בחדרים.

תכל'ס, מה שהולך במקומות עבודה מסוימים זה ראוטר אחד חזק עם משדר חזק, וכיסוי מושלם לעשרות או אפילו מאות מכשירים, כולל מדפסות וכיו"ב. אין סיבה שבבית יהיה שונה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון של מה שאי עשיתי (ואצלי הבית קצת יותר מורכב) הוא שכל המחשבים מחוברים קוית (חוץ מהמחשב שלי, בגלל איזו תקלה בקו לחדר השינה שאני מתעצל לתקן). יותר מהיר, יותר יציב ופחות השפעות קרינה שאף אחד לא יודע מה משמעותן.

העצה של איירסקס נכונה אם אתה מתכוון להשתמש בסטרימר (ועתידית כנראה שזה יקרה בשלב כלשהו), ואם העלות לא גבוהה מדי.

לי יש בכניסה לבית ארון גדול שבתוכו ארון חשמל, מערכות התקשורת (די פרטצ'יות, אבל עובדות) ואזעקה. כשנכנסנו היתה לנו רק הזנת בזק, לפני חודשיים התחברנו להוט (הסיור פורסם בפורום) אשר התחברו בצורה די מאולתרת למרתף, אבל כיון שיש שם נקודת רשת פשוט חיברנו את הקופסה שלהם לרשת והבית מוזן כמו שצריך.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשת קוית לכל חדר, צידי מיטה, פינת ישיבה, לכל טלויזיה ולמצא 2 נקודות באיזור ציבורי בכל קומה להכין בהם חיבור קוי ל ap וזה יכול להיות גם בהנמכת גבס של מזגן וכו.

ארון שיהיה ריכוז התקשורת שבו יהיה המודם/ראוטר.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב שההצעות שהעלינו עלולות לעלות אלפי שקלים - כמה מאות ש"ח לנקודה. פות"ש צריך לבדוק את התוכנית הקיימת ואת עלויות ההרחבות מול תקציבו.

אני הייתי בר מזל, הקבלן (שיפוצים, לא בניין) עבד גלובלית והוסיף לי נקודות כאוות נפשי, כולל עבודות גבס ועוד כל מיני שיפורים שעלו לי לא יותר מפרוטות. לא כל אחד בר מזל עד כדי כך.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה לכולם

מבין את הלוגיקה בתשתית המוצעת ע"י sperial רק צריך עוד כמה הבהרות (סליחה עם השאלות נראות לכם טיפשיות - רשתות הם לא החוזקה שלי):

"

כניסת בזק\כבלים מהחיבור החיצוני עד הממ"ד (עם שקעים מתאימים במקום אותה אתה מייעד למודם)"

אולי זו אי הבנה שלי, אבל הכוונה הייתה שארון התקשורת שכולל בזק וYES יהיה בממ"ד?

נשמע לי מוזר.

אני אנסה לתאר את מה שאני הבנתי כמומלץ:

1. כניסת בזק\כבלים מהחיבור החיצוני עד לתיבת התקשורת בקומה הראשונה, ומשם התפצלות לכל החדרים כולל לממד.

2. בממד משקע הטלפון מתחבר למודם שעל המחשב

3. היציאה של המודם הולכת עם כבל RJ45 לשקע בקיר הממ"ד ומשם חזרה לארון התקשורת

4. בארון התקשורת אני מתחבר לסויטש או ראוטר אלחוטי (שהוא גם סויטש)

5. מהסוטיש אני יוצא עם כבל רשת בחזרה לממד עבור המחשב שלי (כלומר בממד אני צריך 2 חיבורי רשת) וגם עם כבל אחד לסלון ליד הטלויזיה בשביל הPS4 ועוד כבל לארון תקשורת של הקומה העליונה.

6. בארון התקשורת של הקומה העליונה אני מתחבר לסויטש או ראוטר אלחוטי (שהוא גם סויטש) ומהיציאה שלו מושך כבל עבור כל חדר בקומה

כללי: בכל ארון תקשורת אני צריך 220V בכדי שאוכל לחבר ספקי מתח לסווטישים

לא הצלחתי להבין למה אני צריך כבל רשת ליד כל טלויזיה (בשביל סטרימר?)

ולמה צריך קו רשת בשביל ממיר? כיום כולם מחוברים לי בקוים הפנימיים בבית של יס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ארון התקשורת יכול להיות בכל מקום. קו הבזק\הוט יגיע לממד ושם יהיה המודם, ומשם קו הרשת יתחבר לארון התקשורת. הנתב יכול לשבת בממד או בארון התקשורת או בכל מקום אחר בקומה - ליד צמד של שקע רשת ושקע חשמל (בכלל - ליד כל שקע רשת צריך להיות לפחות שקע חשמל אחד. לי יש אשכולות שכוללים שקע רשת, שקע טלפון ו-4 שקעי חשמל).

4. אתה יכול להתקין בארון התקשורת סויץ' ואז נתב במקום כלשהו בקומה, או נתב שישמש גם כסויץ'. לדעתי תזקק רק לנקודה חמה אחת, ולא משנה היכן תמוקם ,היא תכסה את שתי הקומות (אלא אם כן יש לך דירה של 100 מ"ר בכל קומה). אם תזקק לקליטה אלחוטית בממ"ד והקליטה מהנקודה החמה החיצונית לא תספק הכנס לשם עוד נתב אלחוטי (מקונפג כ-AP) ושלום על ישראל.

5. - לא. לנתב בדרך כלל יותר מיציאת רשת אחת, כך שיציאה אחת תלך למחשב שלך ויציאה נוספת תלך לקיר ולתיבת התקשורת. אם יש רק יציאה אחת הצמד אליו גם סויץ'\נתב. שים לב שבכל מקרה את פונקציית הנתב ימלא המודם, והנתבים ישמשו כסויצ'ים קויים ונקודות חמות אלחוטיות. מארון התקשורת יצאו הקוים לחדרים בקומה ולקומה העליונה, או שתסתפק בארון תקשורת אחד שממנו יצאו כבלים לכל הדירה (שתי הקומות) אבל אז תזקק לסויץ' עם יותר מ-3-4 יציאות, שהוא קופסה יחסיתגדולה וצריך שיהיה לה מקום בתיבה, ובנוסף נתב אלחוטי שישמש כנקודה חמה ושיהיה מונח במקום פתוח כלשהו.

6. הבנת נכון.

עוד הערה חשובה - הנתבים לא חייבים להיות צמודים למחשבים. אצלי, למשל, אחד הנתבים יושב בסלון ליד הממיר של יס, מחובר לרשת ולחשמל וזהו. מחברים אליו מחשב (נייד) רק כאשר צריך לקנפג אותו, משהו שקורה לעתים רחוקות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקפיד על כבל קשיח מחברה נורמלית, טלרן/טייגר מן הסתם יש עוד חברות.

עד 40 מ' כבל רציף, סביר שזה מה שאצלך בעקרון מספיק 6 מעבר 6a.

אישית הייתי שם 6a.

תקפיד שהמחברים תואמים לסוג כבל, כי אם לא המהירות תהייה לפי המחבר.

גם במחברים הייתי קונה משהו נורמלי.

במידה ותהייה נקודה ראשית בקומה שאליה מתחברים הנקודות עם סוויטצ', רצוי בנקודה זאת 2 כבלים שאחד מהם גיבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב תודה!

לא הבנתי רק למה אמרת לא על סעיף 5.

הכוונה שלי הייתה שבארון התקשורת בקומה התחתונה יהיה ראוטר אלחוטי,

ראוטר אלחוטי עם כניסת רשת ו4 יציאות רשת - כך שהוא גם משמש כסויטש.

בהינתן הקונפיגורציה הזו האם גם אז מה שכתבתי ב5 לא נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה כבר מבצע הכל כמו שצריך אז עושים זאת עד הסוף.

מכשירי all in one פשוטים מהמדף בחנות (או מהספק אינטרנט) הם בעלי חומרה חלשה מאוד ועדיף לא להעמיס עליהם את כל רשימת הפיצרים שהם "תומכים בהם" (הקופסאות האלו מתאימות לדירה קטנה ולא להיקף רשת של בית גדול)

כל זאת ובכל אופן זו שיטת ההתקנה הכי מומלצת היא לבזר את הרשת

כלומר: בקופסא של הספק תשתמש רק כמודם או מקסימום כראוטר אך ללא האלחוט שלו ולא להעמיס לו על הסויטש.

משם הכל מתחבר דרך סויטש/סויטשים ולwifi להשתמש בap לפחות אחד טוב בכל קומה או יותר אם נדרש

כך שיתכן ויהיה לך בארון:

מודם

ראוטר

סויטש

אקסס פויינט

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי gsi16v

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי סעיף 5 - כוונתי היא לכך שאם המודם נמצא בממ"ד ליד המחשב משוך ממנו שתי יציאות - אחת למחשב והאחרת לסויץ'\AP שבארון התקשורת. אם יש לו רק יציאה אחת הוסף לו סויץ' (או נתב שישמש הסויץ' ו-AP אלחוטי לממ"ד) - כניסה מהמודם (שישמש גם כנתב) ויציאות למחשב ולקיר. מדובר בפריט זול - כמה עשרות ש"ח לסויץ'.

gsi16v - אני חולק עליך. הבית שלי יותר גדול ומורכב מזה של פות"ש וסידור הכולל שני נתבים בסיסיים המשמשים כסויץ\AP ועוד 2 סויצ'ים נותן בלי שום קושי יציאה ל-6 חיבורים קויים ולכיסוי אלחוטי טוב של כל הדירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...