Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עוד קניית רכב משומש נדיר ולא סחיר - לפחות זה מרצדס....

orankohn
שימו לב! השרשור הזה בן 2274 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כנראה יש לי הפרעה מוזרה שאני נמשך למכוניות משומשות מדגמים נדירים, לא סחירים ושכשלו מסחרית בהיותן חדשות (בישראל בעיקר). זה עושה לי משהו להתנייד ברכב שונה שהעדר...

בעבר היו בבעלותי מספר רכבי סאאב, כעת לנצ'יה איפסילון ידנית וכשחיפשתי עוד רכב משומש וזול מצאתי משהו די נדיר שנראה מעניין :

מרצדס בנץ A-CLASS מודל 2002. זו ה"סופר מיני" החדשני של מרצדס של סוף שנות ה - 90. רכב קצר וגבוה בתצורת מונובוקס עם רצפת סנדוויץ מהפכנית שתורמת לבטיחות בעת תאונה.

כחובב רכב וותיק זכרתי במעומעם שנכתב בשעתו שזו מרצדס כושלת וגרועה. דובר משהו על יציבות מחפירה, איכות חומרים לא כמצופה, אמינות מפוקפקת, נסיעה לא נוחה ועוד קטילות שונות.

כהרגלי לפני שהחלטתי על קנייה אימפולסיבית אני בכל זאת עורך מחקר אינטרנטי זריז כדי לא ליפול לגמרי בפח.

פה בפורום מצאתי מספר שרשורים - כולם ביקורתיים מאוד, ראו למשל:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?145080-%D7%96%D7%A7%D7%95%D7%96-%D7%9C%D7%9E%D7%99%D7%93%D7%A2-%D7%9C%D7%92%D7%91%D7%99-%D7%9E%D7%A8%D7%A6%D7%93%D7%A1-A-Class&p=1207957#post1207957

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?107343-%D7%9E%D7%A8%D7%A6%D7%93%D7%A1-A190-%D7%A9%D7%95%D7%95%D7%94-%D7%9C%D7%94%D7%AA%D7%A7%D7%A8%D7%91-%D7%90%D7%95-%D7%9C%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%97-%D7%9E%D7%94%D7%A8&p=882215#post882215

אולם דווקא באחד מהם מישהו שהיה בעל רכב כזה דווקא שיבח אותו מאוד.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?145080-%D7%96%D7%A7%D7%95%D7%96-%D7%9C%D7%9E%D7%99%D7%93%D7%A2-%D7%9C%D7%92%D7%91%D7%99-%D7%9E%D7%A8%D7%A6%D7%93%D7%A1-A-Class&p=1212906&viewfull=1#post1212906

חיפשתי מבחני דרכים בארץ - לא היו. חיפשתי באתרים בחו"ל וגיליתי נתונים וחוות דעת מעניינות.

בשנה הראשונה להשקת הרכב - 1997 - עיתונאי שבדי ערך מבחן התחמקות מאייל צפוני במהירות 60 קמ"ש והרכב התהפך וזכה לקטילה כלל עולמית. מרצדס ערכו מקצה שיפורים מקיף לשיפור היציבות, בין השאר שינוי מתלים, הוספת ESP לכל הדגמים (לפני 20 שנה!) ועוד. הרכב אכן השתפר. בתערוכת ז'נבה 2001 הוצגה מתיחת פנים עם שיפורים שונים ותוספת של גרסה LONG מוארכת.

הרכב היה פופולרי מאוד בגרמניה, אוסטרליה ואנגליה. מסתבר שהרכב יוצר בשנים 1997-2005. בסה"כ בכל העולם נמכרו מעל מליון יחידות. הרכב הוצע בעולם בארבע מנועי בנזין :

1.4 עם 82 כ"ס, 1.6 עם 102 כ"ס, 1.9 עם 125 כ"ס ואפילו דגם EVO 2.1 עם 140 כ"ס. בנוסף - שלושה טורבו דיזל 1.7 עם מגוון הספקים.

בחו"ל חוות דעת רוכשים דווקא חיוביות בד"כ. הרכב מגלה אמינות טובה.

בישראל היבואן הביא את ה A-CLASS בשנים 2000-2003. ההצלחה הייתה מינורית. היה דגם דיזל A170 CDI שהיה יחסית פופולרי כמונית בארץ. נמכרו כ-200 כאלו, היום לא נותרו כאלו על הכבישים. יובאו לארץ גם דגמי בנזין. הגיעו 70 דגמי A160 ו - 110 דגמי A190 . בדקתי כמה מהן נותרו על הכבישים היום לאחר כ-15 שנה - מסתבר שאחוז גבוה של 80%. (סימן טוב לאיכות ואמינות).

נתקלתי בלוח יד 2 באחת למכירה שמשכה תשומת ליבי. מדובר בדגם A190 מ- 2002 שעשה רק 122,000 ק"מ. זהו דגם ה LONG. הדגם הספציפי הינו ברמת איבזור גבוהה ELEGANCE וכולל גג נפתח חשמלי גדול וייחודי המורכב מתריסי בקליט.

זו הייתה המודעה:

ScreenShot_20171216131810.jpg

ScreenShot_20171216131836.jpg

ScreenShot_20171216131905.jpg

נסעתי להתרשם. חיצונית מצב יפה יחסית לשנתון. פנימית ממש שמורה נהדר. איכות מרצדסית הוכיחה את עצמה לאחר 15 שנים - הכל עובד, שלם, לא מקרקש, לא סדוק ולא דהוי. מכנית הרכב נסע יפה מאוד ונראה שמור.

הרכב, שכנראה מסתדר עם מנועי 1.4 ו- 1.6 לא רע, הרי בשילוב מנוע 1900 סמ"ק עם 125 כ"ס ומשקל רכב נמוך יחסית מספק ביצועים טובים בהחלט. (נתוני יצרן - 195 קמ"ש ו- 10.2 שנ' למיאוץ הקלאסי ל - 100.

הגיר, ששמעתי שאינו מהמשובחים, עושה רושם תקין לגמרי. (5 הילוכים פלנטרי עם הפעלה טיפטרוניק).

חששתי מאיכות נסיעה ירודה כי במבחנים נטען שהרכב קופצני ולא נוח.הפתעה ! איכות נסיעה משובחת ונוחה עם הרגשה של סולידיות מרצדסית גבוהה. איך זה יכול להיות?!

קראתי אח"כ באינטרנט ומה מסתבר? במתיחת הפנים של אמצע החיים בג'נבה 2001 מרצדס הכניסו שינויים במתלים בגלל הביקורות ובשילוב הצגת הדגם עם בסיס הגלגלים הארוך חל המהפך. הדגם הראשוני הרגיל היה באורך 3.60 מ' עם בסיס גלגלים של 242 ס"מ, דגם ה - LONG הוארך ב- 17 ס"מ, קיבל אורך של 3.78 עם בסיס גלגלים 260 ס"מ.

התוצאה מהצגת הדגם המוארך הייתה גם שיפור ניכר בנוחות (מצאתי מבחן יחיד לדגם זה של autocar המציין זאת) ובנוסף לנוסעים מאחור יש מרווח רגליים עצום - גדול אף מזה של מרצדס S CLASS מאותו שנתון (אבל לא מ S-LONG). לא נתקלתי ברכב כה קטן - 3.78 ס"מ - עם מרווח כזה לנוסעים מאחור שאין באף משפחתית או אף מנהלים. תורם להרגשת המרווח גובה הרכב - 160 ס"מ.

בנסיעות מגוונות בעיר ומחוצה לה הרכב מקנה הרגשה מאוד חיובית בהיבטי ביצועים, נוחות, אחיזה. להנעמת הנסיעה יש מערכת שמע מקורית של מרצדס עם 6 רמקולים באיכות מאוד גבוהה.

הרכב אמור להיות גם בטוח יחסית תודות למבנה שילדה מתוחכם, כריות אוויר ו ESP מלא (נדיר בשנתונים כאלו).

האם הכל ורוד?

ברור שלא.

הרכב לא סחיר - נו, לפחות קניתי בזול.

חלקי חילוף לא נפוצים - יחסית ניתן לפתרון. לפחות לפי אתרי חו"ל האמינות גבוהה למעט נקודת תורפה בגיר האוטומטי.

למצוא נותן שירות איכותי ולא יקרן גם לא פשוט - אם כי מצאתי תודות להמלצות פה בפורום.

מצד אחד זו מרצדס עם יתרונות טיפוסיים אבל לא חסרים מוזרויות או נקודות מציקות - למשל - אין מד חום מנוע, רק נורית אתרעה, 4 מתגי החלונות ממוקמים ליד בלם היד בין המושבים, קיים רק מנוף יחיד לתפעול רב תפקודי - איתות, החלפת אורות, מגבים , מתזים.

האם עשיתי קנייה טובה או רעה ימים יגידו.

עריכה אחרונה על ידי orankohn
תיקונים
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נראה רכב חמוד מאוד. פנסי זכוכית? צורם חסרונו של הסמל מאחורה, אני מניח שאתה מתכוון לטפל בנושא. בטח לא יזיק טיפול דיטיילינג מקיף.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, חייב לומר שתא הנוסעים נראה מעולה לרכב בן 15 בערך וגם המצב החיצוני לא רע בכלל.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש. התמורה טובה ביחס למחיר. הדגם הזה התחיל רע את המסע של מרצדס עם דגמים קומפקטיים. הטעם הרע של ה-168 המשיך גם ל-169 שלא הפך לסיפור הצלחה (וגם לא יובא ארצה). הדגמים הראשונים נכשלו ב moose test והייצור הופסק לזמן מה עד שהעניין תוקן. אמינות התיבה האוטומטית גרועה, האינטריור לא מזמין והפלסטיקה קשה, תקלות חשמל למיניהן, וכו'. בקרב נהגי המוניות הן היו כשלון, ובזמנו אפשר היה לקנות אחת אחרי מונית בכ-15-20 אלף ש"ח בלבד (לרכב בן 5). מוניות מהדגם הזה התאדו כמו נאד ברוח. בשנים מאוחרות יותר שווקו גם דגמי דיזל עם בסיס גלגלים ארוך, ומספר מועט מהן גם נמכר עם תיבה ידנית. לתקופה ההיא התפארו במרצדס בתכנון המיוחד של הדגם, לדוגמא המנוע בנוי כך שבעת תאונה הוא נמחץ אל תחתית הרכב ולא לעבר תא הנוסעים. גם תנוחת הישיבה נעימה ומעט גבוהה מהרגיל, והפרונט הקצרצר תורם לראות קדימה. ESP לא נדיר לשנתון זה. הוא הפך לסטנדרט בכל דגמי מרצדס עוד בשנת 2000 או 2001 עד כמה שזכור לי.

סע בכיף ותהנה מהרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי לקורא. תודה!

אני חייב לציין שאני מזדהה לגמרי אם החיבה למוזרים ונדירים. ורק אתמול ישבתי על כל מני חיפושים הזויים ביד-2.

האם הרכב ישמש אותך כדיילי?

בכל מקרה, הרכב שלך נראה מדהים ושמור בצורה חולנית פשוט. מקווה בשבילך שגם מבחינה מכאנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן תמונות להתרשמות :

[ATTACH=CONFIG]498223[/ATTACH]

אני חייב לציין שמרווח הברכיים נראה כמעט טוב מדיי מכדי להיות אמיתי. אפילו בג'אז שמכוונת למרווח פנימי גדול אין כזה. בהחלט מרשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו, שכאן העניינים מתחילים להסתבך.

אבא שלי בזמנו שקל לקנות אותה, בגלל המחיר והתמורה, אבל ממה שקראתי, ומוסכניק שאבא שלי מכיר טוב הזהירו אותו שזה רכב מאוד לא נוח ובעייתי לטיפול. כול כניסה למוסך, אפילו שגרתית, עולה לא מעט.

אולי המצב השתנה מעט עם השנים, אני לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכישה מעניינת.

נעמיד דברים בפרופורציה, שהרכב היה חדש בהחלט היה ניתן לדבר על כמה הרכב מפנק/נוח וכו' - כי הכל נאמר יחסית למחיר שהוא עלה.

ב-13 אלף שקל - אין מה לחשוב פעמיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש בהחלט קניה שלא נתקלים ביום יום ועוד באזמפלר שניראה שמור מאוד.

מרווח בירכים מאחור מאוד מאוד מרשים, המושבים הקדמים בצילומים הוזזו קדימה או שככה אתה נוהג?

בהחלט תעדכן בהמשך.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה. מרווח הרגליים מאחור נראה מרשים מאוד! זה בא על חשבון גודל תא המטען?

יש דרישה לאימובולייזר מהביטוח? במידה ולא אז אני הייתי בודק אם אפשר לנתק אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2274 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...