Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הייתם מאמינים שהיא בת 17?

FARM
שימו לב! השרשור הזה בן 2266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

[פורסם במקור בפייסבוק האישי שלי - משתף עם קוראי CARSFORUM]

הייתם מאמינים שהיא בת 17?

הרומן בנינו התחיל לפני הרבה שנים בתחילת המילניום - היא עוד לא ידעה על זה...

הייתי אז סגן בן 21 בחיל הרפואה. באחת מנסיעותי מהבסיס הביתה באחד מכבישי הדרום ראיתי אותה לראשונה.

היא הייתה צעירה ויפה, עולה חדשה מארץ המגף. היה לה מראה מיוחד, כזה שלא ראיתי קודם. גוף חטוב, קווים חלקים ומבנה קומפקטי כזה - Petite כמו שמכנים זאת הצרפתים. האמת היא שתמיד העדפתי אותן Petite. הן קטנות, גמישות ואפשר לתמרן איתן איך שרוצים - והכי חשוב חסכוניות. אבל מה שכבש אותי בעיקר היו העיניים – עיניים מבריקות כאלו כך שגם אם מביטים עליה מקילומטר אי אפשר לטעות...

בגיל 23 לפני שהתחלתי ללמוד, הרומן ביננו בא לידי מימוש. חברים הזהירו אותי: "עזוב אותך מאיטלקיות, הן לא אמינות, בוגדניות והן יקרעו לך את הכיס". "יום אחד תקום בבוקר והיא לא תהיה שם בשבילך" אמרו לי. התעלמתי מהאזהרות והחלטתי ללכת על זה.

לצערי לא הייתי הראשון שלה. היה כבר אחר לפני, אבל אני מתנחם בכך שהוא היה פנסיונר. אני בטוח שהוא לא נהנה איתה כפי שאני נהניתי.

היא נולדה בטורינו בינואר 2001. הורכבה ע"י עובדי פס היצור ג'ובאני ופבריציו, בסיוע של כמה רובוטים. היא לא חיכתה שם הרבה זמן, התגלגלה לאונייה ועשתה עלייה לארץ הקודש. היא יחד איתי מספטמבר 2002.

המציאות הוכיחה שכל האזהרות שהזהירו אותי היו אזהרות שווא. אני טיפלתי בה לפי הספר ואף מעבר לכך, אפילו דאגתי לכסות אותה בשמש שלא תיצרב, והיא החזירה לי אהבה.

היו לי איתה הרבה חוויות. זו שזכורה לי במיוחד היא שחורף אחד, שהייתה בת 6, נכנסתי איתה לשלולית עמוקה והייתי צריך לפרק אותה לגמרי ולייבש אותה מבפנים כמה ימים... היה "תענוג".

עם השנים הילדה הפכה לקשישה, והאמת היא שזה כבר לא כמו פעם. לפעמים שחם לה, קשה לה להניע, ולא נוח לי איתה כמו שהיה, אבל באמצעותה למדתי הרבה על חלקים ומק"טים וכלי עבודה. בזכותה אני גם שומר על יחסים מצויינים עם חברי המכונאים ומוכרים שונים ב- eBay.

הכיף הגדול שמחזיקים קשישה במצב מעולה הוא שכל הזמן מחזרים אחריה. קורה לי הרבה שעוצרים לידי נהגים תפרנים ברמזור ושואלים אותי "מוכר? מוכר?", ובמוסך אני כל הזמן מקבל מחמאות....

אני חושב שאולי הגיע הזמן להתקדם, אבל היא עדיין נותנת עבודה וכבר התרגלתי לצרות שהיא עושה לי. אני מכיר כל צליל וכל ציקצוק שהיא מוציאה וקשה לי להפרד...

הביטו עליה, הייתם מאמינים שהיא בת 17?

גלעד - FIAT Punto Mk2 16v 2001

דצמבר 2017

קרדיטים

תודה גדולה לראובן שניידר על צילום התמונות באלבום

זקנה בת 17

FRONT 17.jpg

H20

DROPS.jpg

עצרו, באמאשלכם!

BAGGING.jpg

במטווח של ראובן שניידר

במטווח של ראובן.jpg

WTF?! באיזו שנה אנחנו?

TAPE.jpg

התנ"ך ע"פ Haynes

חובה בכל Punto מזדקנת

HAYNES.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב מקסים

מעניין לקרוא איך הזדקנה אצלך

החזקתי כזו בדיוק 4 שנים ו100,000 ק''מ (מ140,000 עד 243,000)

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

דבר אחד אני לא מבין, למה בחלק מהתמונות יש מכנסיים ונעליים שחורים ליד האוטו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לספר ככה על הקורולה:

בשנת 2013 היא הורכבה בפס ייצור אי שם בטורקיה, על ידי מוחמד ומוסטפא, אחר כך הגיעה לארץ, עברה התעללות מצד לקוח ליסינג, והשבחה בעזרת רגל שמאלית של עובד אופרייט ליס, משם הגיעה אליי.

אומנם בת 4 כיום, אבל ניראית עשר (בת עשר), וננהגת במצב גז ברצפה כשאפשר. שבוע אחרי רכישה הודבקה מדבקת Vault Boy וקיבלה שריטה מעמוד בחניון, כאשר זה ניסה לחנות עקום.

נקנתה עם 67 אלף ק"מ, וכעבור שנה וחודשיים יש 105 אלף, כאשר נורות אזהרה יחידות שנדלקו זה לחץ אוויר בצמיגים, נורת דלק פעם אחת ונורת בקרת אחיזה בזמן יציאה מרמזור בגשם.

ניסע בה בכבישים, בהרים ובגבעות,

עד שתתחיל לעשות בעיות,

ואחר כך היא

תוחלף בליסינג תפעולי,

כי אין לי עצבים יותר לשחק במכוניות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

שלום חברים.

אמנם כבר אין כאלו הרבה על הכבישים והמצב של המכונית שלי לא יכול להיות אינדיקציה לאמינות צפויה לפונטו מהשנתון הזה (אם יש ביניכם איזה סטודנט תפרן שמתכוון לרכוש) אבל למי שמעניין, אני מפרט את כל התיקונים שנדרשו למכונית מאז יום לידתה. אני לא מציין כאן טיפולים שוטפים - רק תקלות והחלפות חלקים יזומות.

יוני 2005 39K ק"מ - הוספת גז מזגן

נובמבר 2005 - החלפת מצבר שנפ דגם 63 (מצבר מקורי החזיק 4 שנים ו - 10 חודשים)

פברואר 2006 43K ק"מ - החלפת שמן גיר - לטובת העברת הילוכים חלקה יותר (עבודה עצמית)

אפריל 2006 45K ק"מ - החלפת חוטי הצתה למקוריים (בעקבות גמגומים. בהמשך יסתבר שזו בעייה כרונית ברכב הזה)

אוקטובר 2007 54K ק"מ - החלפת טרמוסטט (תרמוסטט תקול שנשאר על מצב פתוח - עבודה עצמית)

אפריל 2009 66K ק"מ - החלפת משאבת מים - (טיפול מנוע כחלק מהחלפת טיימינג במוסך)

ינואר 2010 - החלפת מצבר למצבר ורטא שחור 45Ah (מצבר שנפ 63 החזיק 4 שנים וחודשיים)

נובמבר 2011 84K ק"מ - החלפת מנוע הגה חשמלי (עוד מחלה ידועה של הדגם הזה)

אפריל 2012 90K ק"מ - החלפת מדחס מזגן למדחס איכות DENSO (חור גדול בכיס!, אבל מכיוון שלא רציתי מלהתעסק עם חלפים מפירוק, שמי יודע כמה זמן יחזיקו, העדפתי ללכת על מדחס איכותי שיחזיק תקופה ארוכה)

דצמבר 2012 - החלפת מצבר לשנפ דגם 63 (מצבר ורטא שחור החזיק שנתיים ו- 11 חודשים)

אפריל 2013 101K ק"מ - החלפת תושבת מנוע תחתונה

אפריל 2013 101K ק"מ - החלפת חוטי הצתה למקוריים (החלפה שנייה), החלפת סליל הצתה (בעקבות רעידות בסרק ובנסיעה)

יוני 2013 - החלפת רמקולים קדמיים (אחד מהם התחיל לצייץ - עבודה עצמית)

יולי 2013 - גירוז ציר דוושת המצמד (נסיון לתת מענה לקולות חריקה בלחיצה ובשחרור הדוושה - עזר חלקית)

דצמבר 2013 109K ק"מ - החלפת טרמוסטט (תקול)

ינואר 2015 120K - החלפת משאבת דלק בעקבות בעייה של ריק דלק בתא הנוסעים (עובדה עצמית עם משאבה איכותית של בוש שהוזמנה ב EBAY)

מרץ 2015 122K ק"מ - החלפת תושבת מנוע אחורית (גיר)

דצמבר 2015 128K ק"מ - החלפת נשם מנוע (עבודה עצמית)

מאי 2016 133K ק"מ - החלפת קלאץ + גומיית ציריה צד שמאל (עקרונית הקלאץ הפריד בסדר פשוט הפך להיות קשה ובלתי נסבל בפקקים - בדיעבד הייתי צריך להחליפו הרבה קודם, הייתי סובל פחות. החלפת הקלאץ פתרה גם את בעיית החריקות בעת לחיצה ושחרור הדוושה)

נובמבר 2016 137K ק"מ - החלפת מצבר למצבר שנפ 63 (מצבר שנפ 63 החזיק 3 שנים ו- 11 חודשים)

יוני 2017 143K ק"מ - החלפת חוטי הצתה לחוטים של Bosch (החלפה שלישית) (בעקבות גמגומים)

יוני 2017 - החלפת חוטים בפנס ראשי צד שמאל (החוטים היו כבר אכולים וגרמו לכך שמנורות נשרפו בקצב גבוהה)

דצמבר 2017 148K ק"מ - החלפת משאבת מים (טיפול מונע כחלק מטיפול טיימינג), החלפת גומייה צינור חימום.

עריכה אחרונה על ידי FARM
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מעולה לזמנו. פרקטי בלי בלבולי מוח.

חוץ מהקטע של סלילים (3 החלפות? אאוץ') הרשימה סבירה עבור רכב בן 17. במידה מסוימת, בהפוך על הפוך, יש יתרון לתקלות כרוניות ידועות מראש שכל מוסכניק של פיאט יכיר, האבחון והתיקון יהיו זריזים יותר בהשוואה לתקלות רנדומליות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי מעניין רק איך הצבע נשמר ככה, יש לי כזו בדיוק שנתון 2003, אמינה והכל אבל הצבע שרוף כולו.

Sent from my SM-N9500 using Tapatalk

הסיבה העיקרית היא שאני דואג בצורה פדנטית לכסות את הרכב כאשר אני חונה בשמש (מצויין גם לשמירה על הדשבורד וחלקי פלסטיק בפנים הרכב). בטח עזרה גם העובדה שיישמתי וקס כל מספר חודשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשימת התקלות זהה למה שהיה אצלי.

חוטי הצתה מקוריים 3 פעמים, מנוע הגה חשמלי פעם אחת, נשם שמן מנוע, תושבות, וחיווטים לנורות.

אצלי מה שהכריע על פרידה היה ראש מנוע בסביבות 167,000 שבוצע בצורה הכי מקצועית בעולם אצל שמשון ביהוד - והוא טען שזה "בלאי סביר" בק''מ הזה (האוטו לא התחמם), ושוב בוצע ראש ב214,000. פה כבר הבנתי שהראשים האלה פריכים ופגיעים.

הקפדתי על פארפלו, טיפולים כל 15 (למרות שהיצרן המליץ 20), וטיפולים במורשה ומקצוען בלבד (כאמור, שמשון ביהוד).

משם כבר עברתי לפולו דיזל, שכל פעם מחדש נהניתי שאני לא צריך לנהוג עם עין אחת על שעון החום ועין שניה על הכביש.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי מה שהכריע על פרידה היה ראש מנוע בסביבות 167,000 שבוצע בצורה הכי מקצועית בעולם אצל שמשון ביהוד - והוא טען שזה "בלאי סביר" בק''מ הזה (האוטו לא התחמם), ושוב בוצע ראש ב214,000. פה כבר הבנתי שהראשים האלה פריכים ופגיעים.

הקפדתי על פארפלו, טיפולים כל 15 (למרות שהיצרן המליץ 20), וטיפולים במורשה ומקצוען בלבד (כאמור, שמשון ביהוד).

גם אני מטפל אצל שמשון ביהוד. מקווה שלא אחווה בעיות בראש המנוע בקרוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...