Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה CX5 החדש - רשמים של 3 חודשים הראשונים

hi1983
שימו לב! השרשור הזה בן 2127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל קוראי הפורום הנהדר הזה,

אני מעין קורא סמוי – נהנה לקרוא, אך מגיב פחות.

הפוסטים המעניינים ביותר בעיניי הם אלו, שבו בעלי הרכבים מספרים ומשתפים אודות הרכב שלהם בהתאם לתחושותיהם וניסיונם וזה הכי אותנטי ומסקרן בעיניי ובעקבות כך, החלטתי גם לתרום במעט לפורום זה תוך כדי שיתוף בנוגע לרכב שלי.

הקדמה בנוגע לרכישה

אנו זוג צעיר עם ילדה, רצינו לאחר כשש שנים עם מאזדה 3 2008 להשתדרג ברכב חדש, מוגבה, שימושי ומהנה.

לאחר חיפושים נרחבים שהתפרסו למספר חודשים – הגענו לשלושה פיינליסטים: CX5, 3008 וטיגואן.

גם אני וגם אשתי התחברנו הכי הרבה ל-CX5 החדש, אשר עשה קפיצת מדרגה ניכרת מבחינת האיכות מהסדרה הקודמת וענה על דרישותינו.

וכך רכשנו את ה-CX5 לקצ'ורי, הרגע הכי קשה לבטח היה לשלם בתשלום אחד את הסכום שחסכנו לא מעט זמן (רכשנו ללא הלוואה/מימון), אך לשמחתנו גם ה-3 נמכר תוך ימים ספורים מעט מעל המחירון וגם הרכב החדש התעלה מעל לציפיותינו.

פרטים יבשים

הרכב אצלי 3 חודשים ושבוע.

עבר כ-3500 ק"מ.

רוב הנסיעות בכבישים עירוניים בגוש דן – 9.5-10 ק"מ לליטר.

בבינעירוני – כ12.5-13 ק"מ למטר.

הרכב לרוב בחנייה תת קרקעית פרטית (בית + עבודה) ומתוחזק (ניקיון) היטב על בסיס שבועי.

מראה חיצוני ופנימי

כמובן נושא זה עניין הטעם האישי, אך בעיניי הרכב נראה נהדר מכל זווית וגם אחרי 3 חודשים נהנה תמיד להביט בו ולעברו.

פנימית הרכב משדר אלגנטיות וקו מאוד נקי ונאה – החומרים מצוינים, רמת ההרכבה משובחת, מצד שני כסאות העור הבהירים מעט רגישים, סופגים לכלוך ודורשים תחזוקה לא מועטה, אך מרגיש שהחומר טוב ומתנקה באופן מיטבי עד כה (בעזרת סונקס).

מבחינה פונקציונאלית ניכר שמהנדסי החברה עשו עבודה לא רעה בכלל – החל ממיקומים נוחים של כניסות USB ועד לשימושיות נפלאה בשליטה על המולטימדיה על כל מעלותיה דרך גלגל התפעול, שמאפשר לבצע כל פעולה רצויה (חיוג, שירים, מפות) בלי להוריד עיניים מהכביש, גם בעזרת מיקום המולטימדיה הממוקמת גבוה (חשוב להדגיש שכשהרכב בנסיעה, הטאצ' במולטימדיה לא עובדת לשם בטיחות וגלגל התפעול ממוקם בקרבת תיבת ההילוכים, במקום מאוד נוח לתפעול).

יש גם לציין, שלמרות שהמולטימדיה באמת איכותית ומוצלחת, גודלה "7 ברכב גדול זה מעט הולך לאיבוד.

האצה וביצועי המנוע

חסרונות: למרות שנתוני הרכב לא רעים (10 שניות ל100 מטר), אין האצה מידית ביציאה מן הרמזור (יש לציין שאני נוהג עם רגל קלה/סבירה בלבד) – לא שזה קריטי, אך כן כדאי לציין עבור אלו שמחפשים זאת.

יתרונות: הכוח של הרכב ועבודת תיבת ההילוכים באים בעיקר לידי ביטוי החל מ-60/80 -120 ק"מ, במרווח הזה הרכב מאיץ בצורה נהדרת וחלקה מאוד (בלי לחיצה כבדה!) וקל למדי לעקוף ולהשתלב בכל תנועה מהירה ללא מאמץ כלשהו.

נסיעה – חוויה אמתית

קטגוריה זאת אתקשה לחלק לפי יתרונות/חסרונות, כי עד כה, למשך 3 חודשים יש לי בעיקר שבחים אל הרכב.

אציין בעיקר לטובה מספר נושאים שבהם הרכב מצטיין: הנהיגה מאוד מהנה, פניות מדויקות ויציבות ללא תנודות למרות גודל הרכב, בידוד רעשים נהדר (גם במהירויות גבוהות).

הנסיעה עצמה מאוד חלקה, גם בכבישים משובשים, אמנם לעיתים במעבר על פסי האטה נוקשים, כן מרגישים את העלייה, אך זה מועבר אל תא הנוסעים בצורה סבירה בהחלט.

בנוגע לעליות ונסיעות ארוכות – ביקרנו עם הרכב בחיפה וגם בצענו נסיעה ארוכה אחת לטבריה – ביצועיים ללא טענות, טובים למדי.

יתרונות נוספים

בלם יד חשמלי, כסאות עור נוחים, כיוונון כיסא חשמלי, וילון של הבגאז' העולה יחד עם הדלת האחורית.

תקלות

לצערי הרכב כבר הספיק להגיע למוסך כעבור כחודש מהרכישה, לאחר שהייתה התראה על כך שמערכת הבלימה האוטונומית יצאה מן השימוש.

קיבלו אותי בצורה טובה ומהירה במוסך, תוך כחצי שעה ביצעו בדיקה והתברר שהמצלמה של מערכת הבלימה לא פועלת כנדרש.

הזמינו מצלמה חדשה והבטיחו לחזור במהרה.

כעבור כמה ימים צלצלו וזימנו אותי אליהם – תוך כשעתיים לאחר התקנת המצלמה והבדיקות שהכל עובד, שחררו אותי הביתה.

עד כה הכל תקין.

לסיכום

מאוד התחברנו אל הרכב, הוא נותן מענה מלא לכל דרישותינו ואין לי אלא להמליץ על הרכב האלגנטי והנהדר הזה.

לילה טוב.

רכב 1.jpg

רכב 2.jpg

עריכה אחרונה על ידי hi1983
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

האמת שעשינו נסיעה גם על CX5 הקודם לפני הכניסה של החדש והוא לא כבש אותי במיוחד.

החדש למרות שלא עבר מהפכה מבחינת המנוע, מרגיש איכותי ונוח הרבה יותר.

בנוגע ל-3008, אני מניח שזה עניין של טעם אישי, כשלראשונה ראיתי אותו - אמרתי "וואו, מיוחד", כשיצא לי לנסוע בו, כבר פחות התחברתי וגם עברה תחושת ה-"וואו".

האלגנטיות של המאזדה הרבה יותר דיברה אליי ולהפתעתי גם אל אשתי.

נסיעת המבחן הוכיחה לי שהמאזדה הרבה יותר מדבר אליי - היה פשוט כיף לנסוע בו, לבצע פניות חלקות וגם תפעול הרכב עצמו היה לי הרבה יותר נוח ומהנה.

לסיכומו של דבר העדפנו אותו על פני 3008, שהוא רכב נהדר בפני עצמו, בצורה משמעותית שלא הותירה ספק כלשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן נושא זה עניין הטעם האישי, אך בעיניי הרכב נראה נהדר מכל זווית וגם אחרי 3 חודשים נהנה תמיד להביט בו ולעברו.

תאכלס, זה הכי חשוב.

תודה על הסיכום

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב אלגנטי זה באמת תואר שהולם את ה- cx5 החדש.

לגבי ההאצה מהמקום ניסית את מצב הספורט בתיבת ההילוכים?

ב- cx5 שלי (הדגם הישן) אין מצב ספורט ואולם שימוש בתפעול הידני בתיבת ההילוכים משפר פלאות את הביצועים בכל מצבי הנהיגה.

לגבי האצה מהמקום ספיציפית, כשאני רוצה להאיץ חזק, אני לוחץ על דוושת הבלם עם רגל שמאל או שמרים בלם יד ועם רגל ימין אני מוכן ללחוץ על דוושת התאוצה. בשילוב עם תפעול ידני של הגיר, מתקבלת בפועל האצה חזקה מאד מהמקום.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שייקה, בשמחה.

ירוק, שאלתך במקום בהחלט, בייחוד לאור ניסיונך עם הגרסה הקודמת.

מצב ספורט אכן משנה את התאוצה וסגנון הנהיגה ברכב, אני פחות משתמש בו האמת - הרכב אכן הופך לזריז ומהיר למדי, אך זה בא על חשבון תחושת היציבות וההגה, שהופך לקל יותר גם כן.

עד כה, רק פעמים ספורות השתמשתי במצב ספורט,כשנדרשתי לעקיפה מעט מורכבת יותר.

בדרך כלל, אני אוהב תחושת היציבות שהרכב מקנה במצב הרגיל, בעיקר בפניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אנחנו רכשנו אותו והרכב ברשותנו מאוגוסט. הגרסה הרגילה.

לנו הייתה בעיה לאחר מספר ימים עם מצלמת הרוורס שהוחלפה בחדשה.

לדעתי פגעו בה בהתקנת החיישנים, קצת מבאס וגם לא הייתי הכי מבסוט מהטיפול.

דיי לכלכו את הרכב כשבדקו, לא שמו ניילון על המושבים עד שאני שמתי.

גם התקנת החיישנים לא הייתה מקצועית, הקידוח היה גס וסביב החיישן היה סימן שחור.(הרכב לבן)

תיקנו את זה בזמן המסירה על ידי צביעה נקודתית.

אני ציפיתי ליותר מבחינת החוויה עצמה ודי התאכזבתי ממנה.

לגבי הרכב, רכב מצויין, נוח שקט, יפה.

לנו הוא צורך 1:13 בנסיעה יומית לתל אביב מראשון לציון וחזרה כשיש קצת עומסים בכביש.

לצורך השוואה ה b4 2007 עשתה לנו 1:10 באותם תנאים.

הגברת נוסעת מאוד רגוע.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי D1winner

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אנחנו מתניידים באזור דומה - ראשון-בת ים-חולון-ת"א.

לצערי לא הצלחתי להגיע עדיין לממוצע שלכם מבחינת הליטר לק"מ, בקווה בעתיד כן להגיע.

היכן טיפלת ברכב?

אנו טיפלנו במוסך "תכלת" בראשון לציון ויצאתי די מרוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצב ספורט אכן משנה את התאוצה וסגנון הנהיגה ברכב, אני פחות משתמש בו האמת - הרכב אכן הופך לזריז ומהיר למדי, אך זה בא על חשבון תחושת היציבות וההגה, שהופך לקל יותר גם כן..

מצב ספורט עושה את ההגה קל יותר? זה אמור להיות בדיוק ההיפך.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה ממנו.

הזמנתי לאימא שלי אחד כזה בדיוק לאחר שהמאזדה 6 שלה הלכה לעולמה. מרגישים שמאזדה עשו עליית מדרגה באיכות החומרים ובבידוד (נוקדת חולשה ב6 שהייתה מאוד רועשת).

מאכזב שהמון דברים שהיו לה ב 6 2013 אין אותם ב CX-5 2018. אבל בכל מקרה לא הצלחתי למצוא חבילה עדיפה אז היא תצטרך להתרגל למחסור באבזור.

השירות באולם התצוגה במאזדה היה מביש. הם מכירים אותנו מהרכישה הקודמת אבל הסוכן היה גס רוח גרם לחוויה להיות לא נעימה כך שיצאתי מהאולם ללא הזמנה (למרות שבאתי מוכן להזמין וידעתי איזה דגם וצבע אני רוצה) והיום הזמנתי דרך אולם אחר.

לקחת תוספות מעבר לחבילת אבזור?

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח לשמוע שאתה עדיין מתרשם ממנו כל בוקר - זה הכי חשוב :-)

אבל לגבי מראה... אלגנטי? ליד חוף ראשון אולי ;-) [עניין של טעם, אני יודע]

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאכזב שהמון דברים שהיו לה ב 6 2013 אין אותם ב CX-5 2018. אבל בכל מקרה לא הצלחתי למצוא חבילה עדיפה אז היא תצטרך להתרגל למחסור באבזור.

ההשוואה בין הפרימיום פלוס של ה-6 ל"פרימיום" או שמא ל"לקשורי" של ה- CX-5? בהנחה ואתה משווה בין 2 הגרסאות הבכירות, תוכל לפרט בבקשה מה היה ב-6 שאין ב-CX-5?

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי משמעותי זה התראה במראות לרכב בשטח מת - שאין את זה בשום גירסה ב CX5.

המנוע יותר קטן.

אין זכרונות במושבים.

אין KEYLESS.

חיישנים לא מקוריים.

משענת יד לא זזה קדימה.

זה מה שאני זוכר כרגע.

מה שהיה לה זה 6 פרמיום פלוס 2.5 והזמנתי CX5 לקשורי. גרסת אחת מעל לא היה בה תוספות מעניינות אז ויתרתי.

אגב, מישהו יודע באיזה אולם תצוגה יש CX5 בצבע אפור? אני רוצה לראות את הצבע לפני התשלום הסופי.

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, הוספנו חיישנים קדמיים ואחוריים.

עלה כמה מאות שקלים בלבד, בשונה מהמחירון הגבוה שמגיע לאלפי שקלים - זה נסגר במהלך מו"מ על הרכב עצמו, לא אחרי הסגירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...