Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה בהתקנת מצלמת רוורס באאודי A1

shlomi_e11
שימו לב! השרשור הזה בן 2312 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב - אאודי A1, שנת 2011, דגם סטייל, מערכת מולטימדיה מקורית MMI 3G, אוטומט (DSG).

קניתי את המוצר הבא מאליאקספרס:

https://www.aliexpress.com/item/CE-RoHS-Automobile-View-Camera-System-IPAS-Car-Video-Interface-For-AUDI-3G-MMI-A1-Q3/32801741282.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.xVv4z5

לפני כמה ימים התקנתי את הכל כמו ההוראות של המוכר:

מצלמת רוורס:

GND -מחובר לנקודת מינוס חדשה שעשיתי

+12V - מחובר ל+ של האור רוורס

Yellow plug -(video)- מחובר לחיבור המתאים בקופסה.

הכבל הראשון בא במקור מהרכב ומתחבר למערכת המקורית. ניתקתי אותו מהמערכת המקורית וחיברתי אותו לקופסה, מהקופסה יוצא כבל שמתחבר למערכת המקורית.

כבל שני, יוצא מהקופסה - יש בו המון חוטים:

Gnd - מחובר לנקודת מינוס חדשה שעשיתי

Cam out- מחובר ל+ של האור רוורס, ממנו לקחתי + למצלמת רוורס.

Rear cam (video, yellow)- מחובר לבננה הצהובה שהעברתי מהמצלמת רוורס

ACC out - מחובר לנקודת ACC חדשה שהעברתי מתיבת הפיוזים

+B out - לא חיברתי

Right turn out - לא חיברתי

Left turn out - לא חיברתי

Trig in - לא חיברתי

Front cam (בננה צהובה)- לא חיברתי

כבל שלישי, יוצא מהקופסה - 4 חוטים.

Can h- חיברתי לנקודה שלקחתי מהמערכת המקורית, לפי הסכמה שלה

Can l- חיברתי לנקודה שלקחתי מהמערכת המקורית, לפי הסכמה שלה

Gnd- מחובר לנקודת מינוס חדשה שעשיתי

Acc- מחובר לנקודת ACC חדשה שהעברתי מתיבת הפיוזים

על הקופסה יש סוויצ', שמתי את כל המפסקים הקטנים שלן לפי ההוראות שיש עליו, לפי דגם הרכב.

הרדיו/מערכת - הכל עובד רגיל, המסך עובד רגיל.

הבעיה היא שכשאני משלב לרוורס - לא קורה כלום.. לא רואים את המצלמה במסך.

בדקתי את כל הנקודות ACC, שיש מתח כשהסוויצ' פועל, גם הנקודה של הרוורס - יש מתח כשאני משלב לרוורס, גם הנקודות מינוס GND - הן תקינות.

שאלתי את המוכר, הוא אמר לי שאין צורך לעשות AVTICATE מה VAG-COM.

רעיונות? למה זה לא עובד?

5.jpg3.jpg2.jpg1.jpg

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שלומי - הDIP סוויצ'

מהPDF לA1 רשום ש1 ו2 ו3 צריכים להיות בOFF ו1 אצלך בON מהתמונות

בנוסף לכך סוויצ' 4 זה רזולוציה - ניסית את שני המצבים?

המצלמות מקבלות מתח? נדלקות?

תשאל את המוכר מה הTRIG IN ומה הB OUT אמורים לעשות כי זה לא ברור ממה שרשמת.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל- A1, כתוב:

ON OFF OFF

וככה שמתי בסוויצ'ים.

ואת הDIP, ניסיתי בשני המצבים.. לא עובד.

אשאל את המוכר מה ה TRIG IN וה- B OUT אמורים לעשות..

בקשר למצלמה, היא בוודאות מקבלת +-

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאל את המוכר אם יש דרך בסיסית לבדוק את המערכת הזו מחוץ לרכב על ספק כוח של מחשב (12V)

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שחיברת את הכל תקין..

המסך ברכב עובר לך למצב וידאו שאתה משלב לרוורס?

Sent from my iPhone using Tapatalk

לא..

המסך עובד רגיל על הרדיו לדוגמה,

כשמשלב לרוורס לא קורה כלום- המסך נשאר על רדיו.

נראה כאילו אין משהו שגורם לו לעבור למצב הזה של וידאו.. מחר אנסה לחבר +12v לחוט TRIG-IN ולראטת אם זה יעביר אותו למצב וידאו.

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוכר אמר לי שהנורה הירוקה לא מהבהבת, וזה סימן לזה שהחיבורים can l/can h לא מחוברים טוב.

לא יודע אם הוא סתם מחרטט אותי.

לדעתי חיברתי טוב, לא היו לי יותר מידי אופציות.. פשוט לקחתי מהמערכת can l/can h וחיברתי אליהם את החוטים מצמת החשמל של הקופסה הזו, החיבורים נראים טוב ויציבים.

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב הבנתי אתה צריך לחבר את Trig in לאור רוורס. לא את Cam out.

את Cam out אל תחבר לכלום בנתיים.

הייתי מנסה לנתק גם את ACC out (מה תפקידו?) קצת מוזר לי שצריך לחבר מתח לקופסה משתי נקודות שונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה כללית:

מה תפקיד ה can h/can l באבזור כזה?

למה צריך לחבר אותם?

הבנתי שזה הקשר של המכשיר לקנבוס של הרכב. אבל למה אני צריך פה קשר, אם יש רק מצלמה-מסך-אור רוורס?

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלומי - תן לTRIG IN מתח 12V בזמן שהרכב עובד ותראה מה קורה ואחרי זה תעשה את אותו הדבר כשאתה משולב לרוורס עם רגל על הבלם.

גם לי זה נשמע הזוי בשביל מה צריך לזה קנבס

אני מתאר לעצמי שזה HIGH וLOW - כנראה אות מתח מהקנבס או סוג הפיקוד - לא מבין בזה יותר מידי אבל בדרך כלל H וL כשהם באים בייחד מצביעים על גבוה ונמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנסה לחבר TRIG IN ואעדכן אתכם.

לגבי הקנבס - יש מצב שיש את הפיצ'ר הזה שהקווים שרואים במסך זזים עם הסיבוב של ההגה, ובשביל זה אולי צריך חיבור לקנבס.

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

ניסיתי לחבר את ה TRIG-IN ל12v מהאור רוורס- נשמע קליק קטן מהקופסה והמסך עובר למצב וידאו (סוג של), הבעיה היא שלא רואים כלום, וזה ממש מטושטש, לא רואים תמונה אלא מסך שחור עם פסים אפורים שזזים (כמו הטלויזיות האחרונות כשלא היתה קליטה).

ניסיתי גם לחבר את הTRIG-IN ל12v קבוע ועדיין זה אותו דבר- המסך עובר למצב וידאו אבל לא רואים כלום, רק מסך שחור עם פסים אפורים שזזים.

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז עכשיו תשנה את הDIP של הרזולוציה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2312 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...