Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צומת דרכים - קרירה בחשמל או אלקטרוניקה (בעיות של עשירים)

gbguy
שימו לב! השרשור הזה בן 2241 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי ששאלתי את כל מי שאני יכול, עדין אני בהתלבטות שאולי לימים הבאים, התלבטות תראה מצחיקה ואף שולית.

לפני הצבא למדתי הנדסאי מכטרוניקה. בצבא התעסקתי בבקרת והבטחת איכות מול ספקים של צה"ל. העבודה הייתה מעניינת, אך הרשתי שאני לא מספק את עצמי. תמיד חלמתי להיות מהנדס או מכונות או חשמל. הבנתי שאם אבחר במכונות, סיכוי שאמשיך להתעסק באיכות היא גבוה בגלל הניסיון שצברתי עם השנים. לכן החלטתי ללמוד חשמל: גם בגלל כמות המשרות, וגם בגלל שזה תחום שמעניין אותי.

במכללה שבה אני לומד, באמצע השנה שלישית (שזו השנה שאני כרגע נמצא), צריך לבחור באחד משני המסלולים: מתח גבוה (הספקים) או תקשורת.

התלבטות היא כזו:

תקשורת: בשביל זה הלכתי ללמוד, להיות בפיתוח הטכנולוגיה. "החלום הרטוב" שלי מבחינה קריירה.

הספקים: הלימודים יותר קלים, והעבודה היא יותר מסורתית: לתת שרות בתחום החשמל. אם אבחר בתחום הזה, הכיוון הוא לתכנן מערכות חשמל לפרויקט נדל"ן. עם עבודה כזו אני מרגיש "בבית", אני יודע איך להתאים את עצמי מול אנשים בשטח, ואני די אוהב את זה. אני לא מעונין לעבוד תחת השם "חשמלאי" ולמשוך כבלים.

השמועות אומרות שבתחום התקשורת מרוויחים יותר, ויש כאלה שאומרים שגם בתקשורת יכולים להרוויח טיפה.

מבחינת הלימודים הממוצע לא משהו: די זלזלתי בשנתים האחרונות, ואחרי שהמוסד הלימודים איים להוציא אותי מהתוכנית, הציונים קפצו קרוב ל-100. כלומר, אני מאמין שאני יכול לשפר משמעותית את הממוצע. בנוסף יש 4 קורסים שאצטרך להשלים אותם בסמסטר הבא ובשנה הבאה.

כרגע אני גר בדרום, אבל התוכנית היא לחזור לגור באזור המרכז.

בדרום לא חסר מקומות עבודה ראשונים לסטודנטים בתחום ההספקים, לעומת בתקשורת זו מלחמה רצינית.

אז לכן השאלה הכללית: מה אני לא רואה נכון? אשמח אם תאירו את עיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמתעסק בחשמל צריך מישהו שיאיר את עיניו.

לך על החלום הרטוב שלך ותפסיק לזלזל בלימודים.

זו לא כיתה ג' ביסודי.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לומד בסמי שמעון אם זה מעניין.

ריאלי, זאת השאלה שאני שואל את ההמונים. האם יש בארץ עבודה בתחום האלקטרוניקה במרכז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

: מה אני לא רואה נכון? אשמח אם תאירו את עיני.

שאלו לא בעיות של עשירים כפי שציינת בכותרת

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא יכול להחליט בשבילך מה מעניין אותך יותר ואיפה תרגיש יותר סיפוק.

נשמע שאתה חי בתחושה שיש המוני מעסיקים בכל תחום, שרק מחכים לסיום הלימודים שלך, כדי לחטוף אותך לעבודה.

בכל מקרה, כדאי שתפנים שאתה לומד במכללה שלא מדורגת גבוה ולפי מה שאתה אומר הממוצע שלך לא טוב.

אם אתה רוצה שבכלל תהיה לך עבודה כלשהי בתחום, כדאי שתשפר דחוף את הממוצע שלך ותנסה במקביל למצוא עבודת סטודנט בתחום שאתה רוצה לעסוק בו.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הממוצע: הפנתי והבנתי.

לגבי המעסיקים: התחושה היא הפוכה לגמרי, שאם אלך לתקשורת, לא אמצא עבודה.

שאם אלך לחשמל, יכול להיות שאמצא את עצמי בתוך מפעל שמושך בחוטים.

עריכה אחרונה על ידי gbguy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה לבאס אבל כן לתאם ציפיות. תפקידי פיתוח מעניינים ומאתגרים בד"כ מאויישים על ידי בוגרי אוניברסיטאות (אחרי סינון קפדני).

יכול להיות שתוכל להוכיח את עצמך ולהתקדם לתפקידי פיתוח, אבל כנראה תצטרך להתחיל בתפקידי בדיקות למיניהם.

כמו שאתה מבין - בחשמל יש לך סיכוי טוב יותר למצוא עבודה, ובתקשורת סיכוי למצוא עבודה מעניינת יותר.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן, זו הסוגיה: האם ללכת על המעניין יותר או על הבטוח?

שוב, הבטוח זו לא אופציה רעה: מהנדס בשטח, לבדוק ולראות שהכל תקין - זו כמו העבודה שלי היום (רק עם פחות אחריות ולא בתחום). לכן זו אופציה שאני לא שולל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים יש לי לומר לך בתור מהנדס חומרה עם 9 שנות נסיון בשוק..

1. שוק פיתוח החומרה בארץ גוסס. הוא עוד לא מת לחלוטין, עדיין יש חברות שמפתחות חומרות יעודיות, אפילו יש חברות שמפתחות סיליוקן (חוץ מאינטל), אבל הרוב המוחץ עברו לחומרות גנריות מהמזרח. אם בנוסף לכל הצרות אתה גם נועל את עצמך בתחום הצר של תקשורת, אני לא מאוד אופטימי. אם בכל זאת אתה בוחר במסלול הזה, נסה במקביל למצוא משרת סטודנט בתחום פיתוח חומרה אחר על מנת להרחיב אופקים ואפשרויות.

2. מהנדסי מתח גבוה לא בדיוק מותחים כבלים ממקום למקום (אלא אם מדובר בכבל של העכבר). אמנם מדובר בתחום יחסית שמרני, לא חזית הטכנולוגיה ולא ממציאים שם את הגלגל מחדש על בסיס יומי, אבל התחום סובל קשות מחוסר אטרקטיביות ויש ביקוש לאנשים טובים. בנוסף, ניתן לשלב את התחום הזה עם תחומים קרובים דוגמת תכנון מערכות בקרה, רובוטיקה וכל מכונה אחרת שכוללת מנועים חשמליים.

3. בהמשך ל1, הגסיסה של עולם החומרה עומדת בקורלציה הפוכה לפריחה של עולם התוכנה. לבסוף נמאס לי להלחם ואחרי 9 שנים בפיתוח חומרה עברתי לפיתוח תוכנה. בוגרי הנדסת חשמל רבים (ולא רק) בוחרים במסלול הזה.

לפתע גיליתי שהעולם ורוד, מעסיקים רודפים אחריך, המשכורות גבוהות יותר, יש בונוסים, הלינקדאין לא מפסיק לצלצל ושלל קלישאות אחרות. בראייה שלי זה העולם של ימינו, אפשר להתכחש לזה אבל כניראה שלשוק התוכנה עתיד טוב אצל אומת ההיטק מאשר התעשיות האחרות. תכניס את זה למערך השיקולים שלך.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל,

לא יודע לאיזה תחום חומרה אתה מתכוון.

אני יודע שבתחום הvlsi יש ביקוש גבוה, בייחוד מכיוון של חברות גדולות כמו אפל, אמזון, אינטל ועוד, שמעלות את השכר בשוק לרמות שלא היו בעבר.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר, כתבתי בפוסט הקודם שלי שיש בארץ חברות שעושות סיליקון. זה לא הופך את השוק הזה לפורח ויחס המשרות הפתוחות \ מועמדים לא מאוד מעודד, לפחות מההיכרות שלי.

אני עבדתי בתחום FPGA DESIGN, וגם BOARD DESIGN לכרטיסי עיבוד וידיאו וכרטיסי RF. אני לא אומר שלא ניתן למצוא עבודה בתחום, הרי כתבתי שהתחום לא מת, רק גוסס. אני אומר שצריך להתאמץ למצוא עבודה וזה עשוי לקחת כמה שבועות אם לא חודשים, אפילו לאדם עם נסיון רלוונטי מוכח, אבל כמובן כל אחד והמזל שלו.

לפני 4.5 שנים חיפשתי עבודה במקביל לחבר אחר, פיסיקאי, שצבר נסיון בתחום התוכנה. אני עשיתי ראיון אחד בכמה ימים, הוא עשה 3 ראיונות ליום. השכר והתנאים שהוצעו לו לבסוף היו בהתאם ועוד שמחו להתמקח איתו עליהם. אז עוד נפל לי האסימון שאני בתחום הלא נכון, לקח לי עוד כמה שנים לעשות את הצעד, היום אני מברך על כך.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להוסיף על מה שכבר כתבו:

1. ההתמחות היא מערכות הספק, לא מתח גבוה. בעבר קראו לזה זרם חזק. ודווקא במתח גבוה לא תוכל להתעסק ללא הכשרה ייעודית שהיא מעבר לתואר.

2. שוק החומרה בארץ אכן הצטמצם מאד ובכל מקרה ללא ניסיון קודם בפיתוח או הצטיינות באוניברסיטה מכובדת לפיתוח לא תתקבל. בחברות מסויימות תוכל להתחיל מצב"ד, בדיקות, אינטגרציה וכאלה ואם תהיה עילוי סיכוי קטן שיקדמו אותך לפיתוח. לא הייתי בונה על זה.

3. אם עבודת שטח ותחום החשמל קוסמים לך, לך על מערכות הספק (זרם חזק).

4. אין שום מניעה שתעשה התמחות בתחום אחר של אלקטרוניקה ובמקביל או אח"כ תיקח גם את קורסי החובה של מערכות הספק שיזכו אותך ברישום בפנקס המהנסים במדור חשמל וברישיון חשמלאי. תצטרך לעשות גם פרויקט תכנון ומנחה שיחתום לך אבל זה ממש לא סיפור.

דבר אחרון- אל תקנה את הסיפורים שאתה שומע במכללה. אם אתה רוצה מידע מהימן דבר עם בוגרים שכבר נמצאים שנה שנתיים בחוץ.

עריכה אחרונה על ידי אביב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתחום התקשורת אתה בא עם נחיתות מסויימת, בסופו של יום ברוב המשרות של עולם התקשורת ניסיון וקורסים מקצועיים(סטייל CCNA ודומיו) משחק יותר משמעותית מאשר תואר אקדמאי.

הכרתי חבר'ה בצבא שהם עתודאים שבו מתואר בחשמל ותקשורת - והגיעו לעשות עבודה שגם חיילים ללא תואר עשו(מצד שני, אותו דבר קורה עם עתודאים של תוכנה מול תוכניתנים עם קורס צבאי), כן קיבלו תיעדוף במשרות פיקוד והנדסה בשלבים מאוחרים יותר(בכפוף להשלמת קצונה כמובן), מבחינת שכר המצב לא רע ולדעתי בעולם תוכן מעניין.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...