Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לגור עם ההורים VS לגור לבד

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רוצה להוסיף להמלצת החסכון לאנשים שגרים בעיר ואין להם אפשרות לאכסן אופניים: להשתמש בתחבורה ציבורית. יש ערים מסוימות עם תנאי תחבורה די טובים ותשלום כרטיס של נסיעה בודדת היא גם נסיעה חופשית ברחבי העיר למשך שעה וחצי.

לימי סידורים, או נסיעות בתוך העיר, לדעתי עדיף להשאיר את הרכב בבית ולהשתמש בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה500 ש" ח האלה נראים לא משמעותיים.

צריך להסתכל גם על הlong run

בשנה הם 6000 שח. גם לא הרבה?

5 שנים 30000 ש"ח.

כספים שאפשר בתיאוריה, להשקיע אותם ולצבור עליהם ריבית דריבית.

השנה עשיתי טיפול לבד לרכב. שמן+ פילטר יצא לי כ240 ש"ח.

במוסך אני מניח שהיה יוצא לי פי 2.5.

התקלקל המתג של החלון - פתחתי וניקיתי אותו מניח שזה כבר חסך לי יותר מ100-200 ש"ח.

אין לי כאלה ידיים טובות, אבל לשמחתי גדלתי בבית עם אבא שיש לו הרבה כלים והוא בסה"כ יודע לתקן הרבה דברים בעצמו.

לא הייתי צריך לקנות שום דבר, חוץ ממתאם לפילטר שמן.

בעבר שנהגתי על פיאט ישנה עשיתי מספר טיפולים לבד, אבל החסכון לא היה שווה את הטרחה. עבודה שמוסכניק היה עושה בשעה אני עשיתי ביום שלם. רכשתי כלים למטרת טיפולים ובסופו של דבר הכלים העלו אבק במחסן. המון טרחה בתמורה לחסכון של מה? 400 שקל בשנה? צריך לדעת להפעיל שיקול דעת מתי עדיף לעשות לבד ומתי עדיף לשלם לאיש מקצוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עשית החלטה שצריכה להפוך להרגל חיים והיא לא כזו באופן מעשי - ברור כי אין בזה טעם.

המטרה היא לקחת עליך החלטות ולהפוך אותן להרגל, דרך חיים חדשה.

השנה עשיתי טיפול בלמים כולל על הרכב של אשתי, החלפתי לה מים במערכת הקירור, ביטלתי את הממסר הפיזי של הקודנית, החלפתי שמן - פילטר שמן - פילטר מזגן ותכלס חסכתי לדעתי באזור ה2000-2500 שקלים

נכון - היתה התחמשות בכלים שכרגע נגסה בזה כמעט את כל התקציב - אבל אם זה יהפוך להרגל לשנים ארוכות - זה יחסוך לי אלפים ואולי עשרות אלפים במהלך החיים.

מה גם שזה גרם לי לשנות את ההרגל שלי מ"הכל במוסך מורשה" ללעשות את הרב בעצמי ומה שלא - במוסך זול בהשגחה שלי ורק מה שממש קריטי במוסך מורשה - זו התנהלות הרבה יותר חסכונית לאורך זמן.

שני סטים צלחות - קידמי ברמבו, אחורי סיני, שני סטים רפידות של רמסה, 1.5 ליטר נוזל בלמים עלו סה"כ 900 שקלים כולל מע"מ

עבודה - חינם ובחלקים - כל פעם שעה שעתיים של עבודה לא יותר.

ובסוף לאחר מדידת הצלחות הקידמיות - נשארתי איתן כי הן במצב טוב ובעובי יותר ממספק לעוד זוג רפידות - אז כבר יש לי זוג צלחות לפעם הבאה שאחליף רפידות ועם הנסועה של הרכב השני בבית כרגע - לפחות שנתיים שלוש לפני שזה יקרה.

שמן מקורי של מיצובישי, סנן שמן ופילטר מזגן - 200 שקלים כולל מע"מ

4 ליטר מים של פרסטון ביחד עם 5 ליטר מים ירוקים פשוטים ו 1 ליטר נוזל שטיפה של פרסטון -> נשארתי עם עודף מ200 שהספיק לי לקניית ירקות. עבודה - חינם לקח לי שעתיים כשחלק מהן בכלל הייתי בבית וחיכיתי שהמנוע יתקרר.

היה לי קצת קשה לעשות חלק מהדברים אבל בסופו של דבר הפקתי מזה הנעה ותהליך למידה והנה - עוד משהו שאני יודע לעשות במידה ויום אחד זה מה שיציל את הפרנסה שלי. גם זה שווה משהו לך תדע אולי זה יהיה שווה המון - ידע זה דבר שאסור לזלזל בו.

עוד מעט טיפול קטן בסובארו - אם לא יהיה לי כוח לעשות בעצמי - מוסך זול בכפר - את השמן והפילטר שמן והדיסקיות כבר רכשתי ועלה לי סה"כ 200 שקלים ומדובר על פילטר סובארו מקורי ושמן איכותי מאוד - אז נגיד שאשלם עוד 100-150 שקלים למוסך בכפר - זה הרבה פחות מ700 שהייתי משלם במוסך מורשה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר שנהגתי על פיאט ישנה עשיתי מספר טיפולים לבד, אבל החסכון לא היה שווה את הטרחה. עבודה שמוסכניק היה עושה בשעה אני עשיתי ביום שלם. רכשתי כלים למטרת טיפולים ובסופו של דבר הכלים העלו אבק במחסן. המון טרחה בתמורה לחסכון של מה? 400 שקל בשנה? צריך לדעת להפעיל שיקול דעת מתי עדיף לעשות לבד ומתי עדיף לשלם לאיש מקצוע.

זה לא היה רק למטרת חסכון, אלא גם למטרת לימוד...

1. אני שונא להכניס את הרכב למוסך וככה נמנעתי מזה.

2. קבלתי סיפוק מעצם זה שטפלתי ברכב לבד.

האם אחזור על זה בהמשך? לא בטוח, אולי...

מה שכן, פילטר אוויר ופילטר מזגן אני יכול להחליף אצלי ברכב לבד בקלי קלות ועם 0 מאמץ.

זה באמת לא נוח, אח"כ צריך למצוא מוסך לרוקן אליו את השמן המשומש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

500 שקלים. אנסח את זה אחרת. אני לא מזלזל גם ב 200 שקל בחודש אבל לא זה העניין. בן אדם שמרוויח 6500 נטו לא בדיוק יקפוץ מדרגה באיכות החיים אם הוא ירוויח 7000 נטו. עכשיו זה יותר ברור? הוא תא יתקדם בחיים בגלל לעומת 6500.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה אני מסכים, זה כמו שהממשלה/X מתגאים בהעלאת שכר המינימום ב- 200-300 ש"ח.

ולרוב האנשים זה חסר משמעות, אולי סוגר איזו פינה בחודש ותו-לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

500 שקלים. אנסח את זה אחרת. אני לא מזלזל גם ב 200 שקל בחודש אבל לא זה העניין. בן אדם שמרוויח 6500 נטו לא בדיוק יקפוץ מדרגה באיכות החיים אם הוא ירוויח 7000 נטו. עכשיו זה יותר ברור? הוא תא יתקדם בחיים בגלל לעומת 6500.

500 ש"ח זה כלום?

אז תחסוך אותם.

500 ש"ח בקופת גמל להשקעה ל-30 שנה בתשואה ריאלית של 4% זה כ- 350,000 ש"ח.

זה יכול לשמש ללימודים של הילדים, חתונה, מקדמה לדירה. הרבה כסף.

במקרה זה גם הסכום שאני חוסך כל חודש לכל אחד מהילדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להעלות אותך במדרגה באיכות החיים זה כנראה לא.

יחד עם זאת דווקא כשהמשכורות קטנות - כל שקל נחשב.

ההבדל בין 6.5 ל7 אלף שקל בחודש יכול להיות עוד נופש אחד בשנה שאתה ממש אבל ממש היית רוצה לצאת אליו, יכול להיות מנוי לקאנטרי - בריאות ועוד חמודה בחדר כושר לפטפט איתה (ככה קוראים לזה היום?) או אולי זה יכול להיות כסף לדלק כשאתה ממש לא רוצה לחכות לאוטובוס בבוקר קר.

שוב - זה לא הכסף זה מה אתה עושה איתו.

אם אתה לוקח מישהו שמכניס כל חודש 30,000 שקלים ואתה תגיד לו שבפעולה X הוא יחסוך 500 - הוא עלול גם להביט עליך במבט מאוד מוזר שאומר מה אתה רוצה מהחיים שלי שאני צריך עכשיו להקריב נוחות בשביל עוד כסף לחטיפים.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משכורת מינימום זו הגדרה של המדינה איך בן אדם יכול לחיות ממינימום. האם 300₪ יכול לגרום לו לאושר? אני מאמין שכן.

משכורת מינימום זה ממש לא הגדרה של המדינה לסכום מינימאלי לקיום. אתה חושב שאיזשהי ועדה ממשלתית/פקיד שקר כלשהו מרכיבים סל הוצאות חודשי מינימאלי מייצג ולפי זה קובעים שכר מינימום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משכורת מינימום זה ממש לא הגדרה של המדינה לסכום מינימאלי לקיום. אתה חושב שאיזשהי ועדה ממשלתית/פקיד שקר כלשהו מרכיבים סל הוצאות חודשי מינימאלי מייצג ולפי זה קובעים שכר מינימום?

כן. גם בצבא אם תבקש יתנו לך רשימה של מה המשכורת שלך אמורה לכסות

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדינה קובעת את שכר המינימום. המעסיק יכול לתת משכורת גבוה יותר ממינימום אם הוא ירצה או לא.

עם המשכורת הזו, הבן אדם צריך להתקיים. אם המדינה רוצה או לא רוצה. היא עושה את השיקולים שלה אם אותו עובד (אזרח ישראלי) יצליח לשרוד או לא (אני יכול לשאול על כמה מוצרים אם הם מותרות או לא). האם המדינה מגזימה בבחירה הזו? אולי, ואולי לא. אבל בטוח ביום שיעלו את המינימום לרף גבוה מדי, תעשיות מסוימות יברחו מכאן. דוגמה מהזמן האחרון היא טבע: עשתה טעויות (אם השקיעה לא נכון, או בקשה ממשקיעים עוד כסף או פזרה יותר מדי כסף, זה לא משנה). העיקר החברה הבינה שיש מדינות לא יותר רחוקות מישראל (מזרח אירופה) עם אפשרות לשלם לעובדים פחות. המנכ"ל הגיע ואמר: עד כאן, אני לא יכול יותר לממן את המשכורות של הישראלים.

אז שיעור המינימום הוא אכן פרמטר שהמדינה שוקלת כל פעם מחדש. אי אפשר מצד אחד לעלות אותו גבוה, ומצד שני כל הזמן להשאיר אותו נמוך. לכן, אני מאמין שיש אנשים באוצר ומשרד הכלכלה שכן מחשבים בצורה קרה (לא פריט פריט) את חישובי מש"ק הבית ובהתאם חושבים אם לעלות או לא. לא מאמין שיש שרים שלא היו רוצים לעלות את המשכורת מינימום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכר המינימום למשרה מלאה ל2018 על פי ההסתדרות הינו 5300 שח, נטו כמובן כי אין מה להוריד מזה מיסים למעט אולי ביטוח לאומי?

מ5 נטו מה כבר בן אדם יכול לעשות?

נגיד מצאת דיור ב2500 שקלים לחודש, איזה הנחות כבר אדם בשכר כזה שהוא לא סיעודי או תושב וותיק יקבבל בארנונה?

נגיד ארנונה ממוצעת לארץ 450 שקלים לחודש, חודש לא חודשיים.

נגיד הבן אדם בקושי מפעיל מזגנים או תנורים ומצליח לסגור כל חודשיים 400 שקלים חשבון חשמל, תוסיפו לזה 100 שקלים מים ועוד 50 גז

זה משאיר לבן אדם מה? 2k שקלים לתחבורה, אוכל, ביגוד?

לשחק כדורגל, ללכת לים, לשבת עם חברים זה חינם עד זול מאוד, נזרוק גם בקבוק בירה.

אפשר לחיות ככה, אבל כמה מאיתנו באמת יצליחו להנות מחיים כאלו ולאורך כמה זמן? ויש הוצאות בחיים ויש הפתעות בחיים, בריאות ובלאי ומה לא.

זוג כבר אולי אולי אפשר לשקול רכב לסופי שבוע בלבד שיכרסם את רוב הסיכוי לחסוך.

ככה נראה חיים במינימום, בלי ילדים!!!

אתם מבינים כמה זה עצוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^כבר דיברנו על זה לפני מס' העמודים, השאלה על מי כאן מתגלגלת האחריות.

האם האדם כפרט צריך לעשות את המקסימום בשביל עצמו, על מנת להרוויח יותר ממינימום/להשתכר בכבוד.

או שהמדינה צריכה לאפשר לאנשים המשתכרים נמוך/מינימום לחיות ולהתקיים בכבוד.

ניקח לדוג' את צ'כיה - המשכורות שם דיי נמוכות ביחס לישראל, אבל כל מיני הוצאות כולל דיור הרבה יותר זולות...

אין לי מושג לגבי אמינות האתר הזה:

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Czech+Republic&city1=Prague&country2=Israel&city2=Hadera&displayCurrency=ILS

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...