Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לגור עם ההורים VS לגור לבד

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1258 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתי שמח לשמוע מכם ממקור ראשון, איך השפיע עליכם מעבר ממגורים עם ההורים למגורים באופן עצמאי בשכירות.

היתרונות שאני רואה במצב הנוכחי -

חיסכון כספי ניכר ונוחות מסויימת.

חסרונות

- אין עצמאות, לא נוח לארח ולהביא בחורה הביתה במצב כזה.

במצב של מעבר לבד, ככל הנראה שלא אוכל לחסוך יותר או שאוכל באופן גבולי ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הענין הכספי הוא שולי, כי היית מבזבז אותו על משהו אחר.

איך שאני רואה את המצב שלי.

יתרונות: פחות כאב ראש מההורים, אם זה מריבות או התערבות בחיים האישיים.

חסרונות: להכין הכל לבד אם זה כביסה, אוכל או ניקיון הבית. אמא ואבא לא יבואו ויסדרו לך את החדר כמו בניעורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שולי בכלל -

אני כרגע חוסך את רוב ההכנסה, רוב ההוצאות הם על אוכל בחוץ (מדי פעם) והוצאות על אחזקת רכב.

בסה"כ אני לא חסכן הכי גדול, אבל גם לא בזבזן ומחושב בהוצאות שלי.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמעבר למגורים עצמאיים הוא מהלך מבגר כלשעצמו. פתאום אתה אדון לעצמך, לא חייב דין וחשבון לאף אחד חוץ מלעצמך.

מעבר לכך אני כשהייתי עם ההורים הייתי כל הזמן רב עם אמא שלי, היינו ממש חתול ועכבר, היום היחסים שונים לגמרי. גם כי אני כבר לא רב איתה, וגם כי החיים גרמו לי לראות דברים בצורה שונה.

לדוגמא, הייתי חוזר הביתה וזורק תיק על השולחן בסלון ומקבל צעקות.

היום אני חוטף עצבים כשאני רואה תיק זרוק על השולחן, פתאום אני מבין ורואה את מה שהיא ראתה אז.

אני כן רואה בהישארות עם ההורים מהלך חכם כאשר יש לך תוכנית שלשמה אתה צריך להיות שם.

לדוגמא, יש לך יעד לקנות דירה ואתה צריך לחסוך ולהיות עם ההורים X זמן. אבל אם ה X הוא נעלם, ואין לך ממש מטרה, אז אתה תשאר באותה קוביה.

אתה צריך לנקות, אתה צריך לבשל, אתה צריך לכבס, פתאום הרבה אסימונים נופלים לך, ואם אתה לא ילד ח*א שמעביר את הכביסה לאמא, זה מבגר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתרונות: עצמאות מוחלטת.

חסרונות: עצמאות מוחלטת.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להתרגל לגור לבד,אבל,

קרוב להורים. לפני הנישואין הייתי נעזר בהם,אפילו לא ידעתי לכבס לבד,

שלא לדבר על לבשל.

(היום העזרה היא הדדית)

לאט לאט תתרגל להיות עצמאי וזה חשוב .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אספר את הפאדיחה של האישה ביום שהחלטנו לעבור לגור יחד: נוצרה כביסה, שנינו לא ידענו איך להפעיל את המכונה (על כמה מעלות וכמות הסיבובים). פתחתי גוגל ושאלתי אותו. תוך מספר דקות נהייתי ד"ר לכביסה. עד שאני עשיתי את הפאשלה הראשונה (ולא קשור למכונה, אלא לתלייה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי, עבור מרבית האוכלוסיה - עדיף להשאר אצל ההורים כל עוד הם מאפשרים לך.

החשיבות של חסכון כספי היא אדירה ותתן לך קפיצה גדולה בעתיד. תתחיל לחשוב על לעבור מההורים ברגע שזה יתחיל להפריע לך באמת. נניח מגורים רחוק מהעבודה או מהלימודים, נניח חברה קבועה ורצון לעבור לגור ביחד, נניח כשההורים שלך רומזים לך שהגיע הזמן לעוף מהבית...

זכור גם שאתה ממש לא חייב לעבור לגור לבד - מגורים עם שותפים יאפשרו לך חסכון כספי משמעותי.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיי המין שלך ישתפרו פלאים. מניסיון.

קשקוש סליחה. אם יש לך חדר משלך אצל ההורים, עם אפשרות לנעול את הדלת ולשים מוזיקה לטשטש את הרעש, אז הכל טוב.

מי ישמע לגור לבד יש לך פרטיות, לרוב לגור לבד בגיל שלנו = יחידת דיור או שותפים, ושם פרטיות זה פיקציה.

“Mastering others is strength. Mastering oneself makes you fearless.”

Lao tzu

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שטעם משתי העולמות - תישאר אצל ההורים כל עוד אתה יכול. עזוב אותך כל רעשי הרקע במעגלים החברתיים שלך. הם עם חור בכיס בשם "העצמאות" ואתה לעומת זאת, אשכרה חוסך כסף משמעותי לבניית העתיד שלך, בזמן שכל הכסף שלהם נזרק על דירת שותפים מתפוררת בתל אביב.

“Mastering others is strength. Mastering oneself makes you fearless.”

Lao tzu

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתרונות: עצמאות מוחלטת.

חסרונות: עצמאות מוחלטת.

איך נאמר.. הכל תלוי בטיב המילוי, כדי שזה יעבוד צריך לבצע תרגולות..:wink: קשה בתרגולות, קל בחדר.

דאג בבית ההורים, לחדר עם שתי דלתות.. וכאשר אתה עם בחורה.. ואחרת מגיעה בהפתעה.

הושב אותה במטבח עם אחד ההורים, או בחדר של אחד האחים שיעסיקו אותה.

ועם השנייה צא בדלת הרחוקה והחוצה.

אח"כ כנס בדלת הכניסה.. ועשה רעש כי הרגע הגעתה ואיזו הפתעה שאת כאן.

אבל-שוב כדי שזה יעבוד צריך לבצע תרגולות.. ולשחד את האחים בכסף ואיומים.

ואת אימא בלקחת לקניות ולחברות.

נ.ב, כאשר זה עובד - עם הזמן הבחורות מתנדבות גם להסתובב איתה, לקניות ולסידורים.

ויש יותר חופש.

( פעם אימא שלי התחרפנה - זה לא הגיוני, אני אומרת ערב טוב לאחת, לילה טוב לשנייה

ולקום בבוקר, ובחורה שלישית מכינה לנו ארוחת בוקר -

לפחות אתה מתקלח בין אחת לשנייה.. ולשלישית )

השאר בבית כמה שאפשר.. חסוך כסף והתנהג יפה ובכבוד.. עם קטעים, אתה עוד תתגעגע לזה.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...