Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פג'ו 5008 דיזל או סקודה קודיאק דיזל.

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 2314 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן אנשים,

אני ממתין לגרסאת השני ליטר פרימיום של קודיאק אבל התחלתי לפזול לכיוון ה5008 בגרסא ההכי מאובזרת.

מחפש רכב 7 מקומות מאובזר ואמין לנסוע של 20,000-25,000 קילומטר בשנה.

הדגש העיקרי הוא אמינות ואני מאוד רוצה להתפנק לאחר כמה שנים טובות עם אוטלנדר עגלה.

אשמח לשמוע את חוות הדעת שלכם על שני הרכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההתרשמות הסטטית שלי מה5008.

דיי מרווח בשורה הראשונה ובשנייה, אפשר להגיע למצב סביר בשורה השלישית על חשבון השורה השנייה, לא יודע כמה זה יהיה נסבל בנסיעות ארוכות.

כניסה ויציאה מהמושב האחורי לא הכי נוחים.

למרות שהרכב גם סובל מהטרנד הנפוץ יותר של בסיסי מושבים קצרים, במושבים הקדמיים יש סוג של הארכה לבסיס המושב שנותנת עוד קצת תמיכה לרגליים.

המושבים נוחים ותא הנוסעים נעים לשהייה.

הגרסה הבכירה נהנית מפנסי לד מלאים, מסאז' במושבים הקדמיים (ניסיתי, דיי חביב), פתיחה וסגירה חשמלית לתא מטען ועוד נגיעות עיצוביות כאלה ואחרות.

לא יודע אם זו טעות אבל יחידת ההנעה היא כמו ב3008 (הייתי בטוח שיביאו את הדיזל החדש משודך לתיבת שמונה הילוכים והתבדיתי) , לא חושב שצפוי משהו מיוחד, הדיזלים של PSA דיי אמינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 הרכבים חדשים מאוד, ומוקדם לדעת מה תהיה האמינות שלהם, כך ששניהם יהיו הימור.

אם אתה לא רוצה להמתין לקודיאק 2 ליטר, אז במקומך הייתי פשוט עושה נסיעת מבחן ב5008 ובודק את כל התכונות החשובות בשבילי, אם כולן קיימות לשביעות רצוני, לא הייתי חושב פעמיים, מדובר על רכב פשוט מדהים ביופיו.

חשוב לשים לב לנושא הנוסעים מאחור, הבנתי שמרווח הראש לא הכי מוצלח, אך תבדוק את זה בעצמך, אני לא הייתי מאמין לכל מבחן מצולם שיש ברשת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן. גיר פלנטרי של אייסין. 6 הילוכים. כל מכלולי הליבה בפיזו דיזל מאד ותיקים (בשימוש 6+ שנים) . לא ידוע על בעיות . ההבדלים מינוריים בין השנים אבל הבסיס אותו בסיס.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הגירסא הזאת של הגיר חדשה למדי {שנה וחצי +-} אבל מכיוון שמדובר באייסין,גם שהרכב ימות הגיר ימשיך לעבוד,המנועי דיזל של פיגו מוצלחים מאד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

שלום,

אתה מוזמן לנסיעת מבחן על ה 5008.

שלח לנו פרטי יצירת קשר בהודעה פרטית, ונדאג לתיאום מולך.

בברכה,

צוות לובינסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי נסיון עם הקודיאק אבל החזקתי את הסופרב החדשה שנה וזה היה נסיון מאוד כואב ולא מוצלח.

אני בסדוקה לא הייתי נוגע, אמינות מאוד מאוד מפוקפקת (אני חוויתי המון תקלות במהלך השנה שהרכב היה אצלי) ושירות פשוט מזעזע.

היום מחזיק ב 3008 דיזל פרמיום, מרוצה מאוד.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן אנשים,

אני ממתין לגרסאת השני ליטר פרימיום של קודיאק אבל התחלתי לפזול לכיוון ה5008 בגרסא ההכי מאובזרת.

מחפש רכב 7 מקומות מאובזר ואמין לנסוע של 20,000-25,000 קילומטר בשנה.

הדגש העיקרי הוא אמינות ואני מאוד רוצה להתפנק לאחר כמה שנים טובות עם אוטלנדר עגלה.

אשמח לשמוע את חוות הדעת שלכם על שני הרכבים.

היי,

קודם כל, אתחיל בזה שאני הייתי באותה סיטואציה בדיוק כמוך ולבסוף הזדמנתי את ה- 5008.

להלן ההיתרונות והחסרונות של כל רכב - לדעתי כמובן:

1. כשכל המושבים מורמים (7 מקומות) הבגאז' של הקודיאק גדול משל ה- 5008. זאת אומרת, שאם יש לך משפחה מרובת ילדים ויש לך צורך בכל המושבים מורמים, קח בחשבון שיש לך פחות מקום ב- 5008 לבגאז'.

עם-זאת, ל- 5008 יש 3 מושבים עצמאיים בשורה השנייה ברוחב של 45 ס"מ לאחד. כך שאפשר (כמו במקרה שלי) להכניס 3 ילדים (עם בוסטרים) לשורה השניה.

ובמידה והשורה השלישית מקופלת - יש לך בגאז' גדול יותר ב- 5008 מאשר בקודיאק.

2. אם אתם משפחה גבוהה (נוסעים בשורה השניה שמגיעים ועוברים את ה- 1.80) קח בחשבון שב- 5008 הגג הפנורמי "מנמיך" את גובה התקרה ואנשים גבוהים יכולים לגעת בתקרה עם הראש שלהם. כך שנסיעות עם "קפיצות" יהיו מאד לא נעימות. אצלי מדובר במשפחה נמוכה יחסית (1.75 הגובה המקסימלי) - כך שאצלנו אין בעיה. אגב, בשורה השלישית יש יותר מקום לראש ב- 5008 מאשר בשורה השניה. בקודיאק, יש מרווח בין הראש לתקרה יותר נורמלי בכל השורות.

3. מבחינת חווית נסיעה, מדובר בטעם אישי, אבל ה- 5008 הרגישה הרבה יותר... מפנקת. 2 המכוניות נוסעות מצוין. המנועים חזקים וטובים, האוטו מרגיש יציב וחד למרות הגודל. אבל ה- 5008 הרגישה לי הרבה יותר נעימה לנסיעה.

4. מבחינת ראות, לעניות דעתי ודעת אשתי (שחשובה אף יותר) ה- 5008 משמעותית יותר סקסית. היא פשוט מדהימה ביופיה הן מבפנים והן מבחוץ.

5. על ה- 5008 אתה מקבל 3 שנות אחראיות על הרכב כולו. הקודיאק - רק שנתיים.

6. מבחינת נפילת ערך של רכב - קשה לדעת כי מדובר ברכבים חדשים גם לסקודה וגם לפיג'ו. עם-זאת, עשיתי דבר אחר, לקחתי 4 דגמים שונים לכל חברה, וביצעתי מעקב אחר שינוי בערך שלהם מ- 2014 ועד 2018 כדי להבין האם קיים הבדל בירידת הערך באחוזים בין החברות השונות. תתפלא לשמוע שיש דגמים בסקודה שהערך שלהם ירד בחלוף 4 שנים יותר מאשר דגמים מקבילים בפיג'ו. וכנ"ל הפוך. כך שירידת הערך (מבחינת אחוזים) הייתה פחות או יותר דומה בסופו של דבר - אז הניחוש המושכל שלי הוא, שככל הנראה גם במקרה הזה, ירידת הערך עם השנים תהיה דומה עבור 2 המכוניות.

7. הגיר של ה- 5008 מרשים מאד. מדובר בגיר יפני של אייסין שבבעלות טויוטה.

8. מבחינת שאר הנתונים (כמו רמת אבזור וכדומה), מדובר פחות או יותר בשיוויון - כך שלא ארחיב בנושאים אלו.

לסיכום, אני בספק אם "תיפול" ברכישת אחת מהמכוניות הנ"ל. אם אתה עדיין לא בטוח, קח נסיעת מבחן בשתי המכוניות.

אני בסופו של דבר התלהבתי יותר מה- 5008. אבל שוב... מדובר יותר בעניין של טעם מאשר בהחלטה מדעית על סמך יתרונות/חסרונות של כל רכב כי 2 הרכבים כאמור, מעולים!

עריכה אחרונה על ידי Yotam Lin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיוטה מחזיקה כמעט 30٪ מ aisin. עוד לא הבעלים אבל בדרך לשם....

בכל מקרה גם לאייסין היו סדרות גירים בעיתיות אבל לרוב המוצרים שלהם טובים מאד.גם במקרה של פיג'ו.

ה 5008 והסקודיאק באותו אורך אבל שורה 2 ו 3 ממוקמות אחרת. סידור אחר . נפח שאתה מרוויח בתא המטען אתה מפסיד אח"כ בשורה 2 ... עניין של טעם.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התרשמנו מאוד מה5008 בלובינסקי פלמחים. אני חושב שהיא המועדפת החדשה מה שגם סוגר לי את פינת הDSG המפחידה של הקודיאק.

מה שכן אי אפשר לעשות נסיעת מבחן על ה5008 GT מנוע 2000.

אפשר רק על מנוע 1600 בנזין, וזה לפי דעתי חבל מאוד ולא מקצועי.

עריכה אחרונה על ידי Alkash
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לא מקצועי בדיוק?

נראה לך שלכל דגם ספציפי יהיה רכב הדגמה? זה לא משתלם ואף אחד ובטח לא ללובינסקי והם צודקים,

נמאס לי לקרוא כל פעם תגובות עם הגישה השלילית הלא מוצדקת שלך.

פשוט תעשה נסיעת מבחן על הדגם שיש, אם מתאים לך, תחפש את הדגם המפואר ותתישב, מתאים לך אז תתחדש, אל תחנך אותם איך לעבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מצחיק לשמוע את זה ממישהו שכל תגובה שנייה שלו זה התבכיינות על לובינסקי.

רואים שכל חייך אתה נוסע על גרוטאות מיועדות לעולם השלישי כמו ה301 הרובוטית שלך שאתה מנסה למכור בכזה ממאמץ עילאי.

עוד יותר מצחיק כשאתה מציע לי לנסוע ברכב 1600 בנזין ואז להתישב בדגם הדיזל 2000 ללא אפשרות לסוע בו ועל סמך הישיבה בו לקנות אותו.

תפעיל קצת את הראש, מדובר על קניית של רכב שעולה מעל 240,000 ש"ח לא על קניית שידה באיקאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק לחלוטין, ולא הבנתי את התגובה ההיסטרית והלא הגיונית של boobleit. זה אותו סיפור מרגיז עם ה3008 GT. אני לא מצפה שיחזיקו צי של רכבי הדגמה כאלה אבל GT הדגמה אחד לפחות. אני מתפלא שהם הצליחו למכור כמה יחידות של ה3008 כך.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2314 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...