Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לקנות ג'ימני נקי או משופר?

DArkIDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 2248 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי חבר'ה יוצא שאני די מקפיץ, אבל מעדכן:

קניתי בסוף ג'ימני 2010, ממוגנת גחון מלא (4 חלקים)+ מוגבהת 2.5+ שנורקל+גגון מסיבי.

בתור ג'יפאי מתחיל יש לי כמה שאלות, האם יש עוד שיפורים מומלצים? מתי כן צריך רדיאטור לגיר (והאם יכול לשפר גיר שמתפקד כשורה) ?

האם מגן יתושים זה דבר נחוץ?

איפה ניתן להשיג ארגונית לתלייה על הדלת האחורית?

ושאלה קצת ילדותית אבל חייב לשאול, הגדלת נפח מנוע בג'ימני (התקנת מנוע 1600 של בלנו) ו/או התקנת מגדש טורבו, מה ההליך ועלות מוערכת? השלכות בלאי וכד'?

ואם מכירים מקום טוב שעושה בנייה למערכות סטריאו, איכותי ואמין?

תודה מראש על ההיענות :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי חבר'ה יוצא שאני די מקפיץ, אבל מעדכן:

קניתי בסוף ג'ימני 2010, ממוגנת גחון מלא (4 חלקים)+ מוגבהת 2.5+ שנורקל+גגון מסיבי.

בתור ג'יפאי מתחיל יש לי כמה שאלות, האם יש עוד שיפורים מומלצים? מתי כן צריך רדיאטור לגיר (והאם יכול לשפר גיר שמתפקד כשורה) ?

האם מגן יתושים זה דבר נחוץ?

איפה ניתן להשיג ארגונית לתלייה על הדלת האחורית?

ושאלה קצת ילדותית אבל חייב לשאול, הגדלת נפח מנוע בג'ימני (התקנת מנוע 1600 של בלנו) ו/או התקנת מגדש טורבו, מה ההליך ועלות מוערכת? השלכות בלאי וכד'?

ואם מכירים מקום טוב שעושה בנייה למערכות סטריאו, איכותי ואמין?

תודה מראש על ההיענות :)

קולר גיר - אם אתה נוסע בשטח קשה בקיץ ונועל צמיגי 215 - לא יזיק. לשפר ביצועים זה לא.

ארגונית - חפש ״דה-וינצ׳י״ סדנאת דיגום, לא מצאתי משהו איכותי ברשת.

מגן יתושים הוא האח של מגן החזירים - מיותרים שניהם.

הגדלת נפח זה החלפת מנוע לM16A של ליאנה, נותן עוד איזה 20 כ״ס ועולה איזו עשיריה - כנראה שלא תוכל למכור את המנוע שלך כדי להתקזז מסיבות שלא ניתן לפרט פה.

מנוע של בלאנו מתאים לסמוראי, לא לג׳ימני.

התקנת סטריאו בג׳ימני - שמעתי דברים טובים על ניר סאונד בנתניה. מכיר היטב את הדגם ואת אילוצי המקום.

לגבי שיפורים - אצלי בג׳ימני יש התקופה שלפני הנעילת דיפ׳ האחורית ואת התקופה שאחרי - שינוי תהומי בשטח. מומלץ בחום אם אתה מודע לתופעות הלוואי (רעש, שחיקת צמיגים, התנהגות כביש מעט שונה)

אגב, הייתי מעיף את כל המיגונים ומשאיר רק מיגון טרנספר ואוזניים. כל שאר המיגונים מיותרים ולרוב הם אלה שתוקעים אותך על איזה אבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שקנית אוטומט? לכן קולר גיר חשוב אם אתה נוסע בשטח הרבה בקייץ. אם תסע ב- LOW ולא תאמץ את הגיר ב- HIGH בשטח, לא תהיה בעיה גם בלי קולר.

נעילת דפרנציאל זה השיפור הכי משמעותי שאתה יכול לעשות בשביל השטח. אם הפרוטה מצויה בכיסך, תוכל לשים נעילה נשלטת ובכך להתגבר על כל הבעיות שהזכירו מעלי שקיימות בנעילות זיקה הזולות יותר. (רעש, שחיקת צמיגים, התנהגות כביש מעט שונה).

לא כתבת איזה צמיגים יש לך.

הייתי מוסיף אוזני גרירה כדי שיהיה קל לעזור לך עם משיכות קלות כשריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קולר גיר - אם אתה נוסע בשטח קשה בקיץ ונועל צמיגי 215 - לא יזיק. לשפר ביצועים זה לא.

ארגונית - חפש ״דה-וינצ׳י״ סדנאת דיגום, לא מצאתי משהו איכותי ברשת.

מגן יתושים הוא האח של מגן החזירים - מיותרים שניהם.

הגדלת נפח זה החלפת מנוע לM16A של ליאנה, נותן עוד איזה 20 כ״ס ועולה איזו עשיריה - כנראה שלא תוכל למכור את המנוע שלך כדי להתקזז מסיבות שלא ניתן לפרט פה.

מנוע של בלאנו מתאים לסמוראי, לא לג׳ימני.

התקנת סטריאו בג׳ימני - שמעתי דברים טובים על ניר סאונד בנתניה. מכיר היטב את הדגם ואת אילוצי המקום.

לגבי שיפורים - אצלי בג׳ימני יש התקופה שלפני הנעילת דיפ׳ האחורית ואת התקופה שאחרי - שינוי תהומי בשטח. מומלץ בחום אם אתה מודע לתופעות הלוואי (רעש, שחיקת צמיגים, התנהגות כביש מעט שונה)

אגב, הייתי מעיף את כל המיגונים ומשאיר רק מיגון טרנספר ואוזניים. כל שאר המיגונים מיותרים ולרוב הם אלה שתוקעים אותך על איזה אבן.

אני מניח שקנית אוטומט? לכן קולר גיר חשוב אם אתה נוסע בשטח הרבה בקייץ. אם תסע ב- LOW ולא תאמץ את הגיר ב- HIGH בשטח, לא תהיה בעיה גם בלי קולר.

נעילת דפרנציאל זה השיפור הכי משמעותי שאתה יכול לעשות בשביל השטח. אם הפרוטה מצויה בכיסך, תוכל לשים נעילה נשלטת ובכך להתגבר על כל הבעיות שהזכירו מעלי שקיימות בנעילות זיקה הזולות יותר. (רעש, שחיקת צמיגים, התנהגות כביש מעט שונה).

לא כתבת איזה צמיגים יש לך.

הייתי מוסיף אוזני גרירה כדי שיהיה קל לעזור לך עם משיכות קלות כשריך.

תודה על ההיענות קודם כל, לגבי המנוע השינוי ניתן גם ברישיון? כי קראתי באינטרנט שזה לא חוקי לשנות נפח מנוע, חלק אומרים שכן, ומהאתר של משרד התחבורה לא מבינים כלום.

איזה נעילות מומלצות קיימות (שהן עם כפתור On/Off) ?

אוזני גרירה גם כבר מותקנות אצלי, שכחתי לציין.

ות'אמת אני רק לומד את השטח, אז בינתיים נראה לי אשאיר את המיגון המלא חחחחח.

לגבי הצמיגים שלי אעדכן יותר מאוחר כשאצא עם הרכב (בקור הזה בקושי מהחדר לשירותים אני יוצא).

ואשמח לדרך ליצירת קשר עם הניר סאונד הזה אם תוכלו לשלוח לי (גוגל ופייסבוק לא הצליחו לעזור) :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לנעילות תגגל את שתי הסדנאות הבאות:

1. זוקילנד

2. דר. מורי

יש עוד הרבה, אבל מכאן תוכל להתחיל. יש גם הרבה עמודי פייסבוק של ג'ימני, הגימינאים, גמדים בשטח ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת מנוע בישראל ל1.6אינה חוקית. זה לא סותר את העובדה שניתן לעשות זאת ולעבור טסט ללא מאכערים. תרצה קישור למישהו שיכול לעזור - רק בפרטי.

נעילות נשלטות יש לך או ARB שעלותה כולל התקנה וקומפרסור סביב 8 -10 אלפי ש״ח. יש חיקויים סיניים בחצי מחיר אבל ללא אבא ואמא כשמתקלקל משהו.

אפשרי לקנות נעילה אוטומטית של לוקרייט ב200 דולר, עולה התקנה סביב 800₪ וסגרת פינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעילות יש גם מכאניות, שנועלים ומשחררים במשיכת ידית (שמחוברת לכבל). תוצרת OX אם אני זוכר נכון.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'יפאי מתחיל, קנית רכב דיי משופר כבר, ואתה כבר רץ לשפר עוד? האוטו שלך כבר במצב שלו כיום מעולה בשטח, סע לשלום. עם הניסיון תבין אם חסר לך משהו.

ארגונית לדלת האחורית, אני מניח שאתה מתכוון לחלק הפנימי שלה, יש מוצר נפלא של סדנא בשם GadJeep, מזמינים ישירות מהאתר שלהם.

https://www.gadjeep.com/product-page/%D7%90%D7%A8%D7%92%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%AA-%D7%9C%D7%93%D7%9C%D7%AA-%D7%90%D7%97%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2248 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...