Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה נירו- רשמים תהיות והתלבטויות לאחר נסיעת מבחן

green
שימו לב! השרשור הזה בן 2093 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 419
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הנירו הגיע השבוע לתצוגה אצלינו בחברה ושם בדגם הליסינג היתה כניסה ללא מפתח.

מעולה תודה,

הזמנו היום אחרי 6 שנים עם 2 אוקטביות אחת אחרי השנייה

נקווה שלא יהיה מאכזב מידי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב נו, אני יכול להבין אותך - ככה אפשר להחליף רכב כל שבוע למשהו אחר כששלך במוסך, מוסיף קצת עניין לחיים.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?644397-קיה-נירו-רשמים-תהיות-והתלבטויות-לאחר-נסיעת-מבחן&p=5565539&viewfull=1#post5565539

בהמשך לשרשור הנ"ל שפתחתי, קיבלתי את הנירו לפני 3 ימים (המסירה התעכבה מסיבות מעצבנות ברמה האישית אבל לא מעניינות ברמה הפומבית).

אני מתכוון לעדכן מעת לעת בשרשור הזה לגבי אחזקת הנירו, למען הדורות הבאים :-)

נתחיל,

הנירו המתין לי בחנייה התת קרקעית בסוכנות המרכזית בחיפה. לידו ובצמידות גדולה מדי חנה ספורטא'ג. הלב כבר החל לדפוק בחשש. בדיקה מהירה של פרופיל הנירו ונשימה לרווחה, אין כל פגיעה שנואה מדלת הספורטג'.

סקירה מקיפה של הנירו ומתגלות שריטות קלות בקשתות הגלגלים המושחרות בצד שמאל של הרכב.

נציגת הסוכנות מנקה עם סמרטוט ולא יורד.

הנציגה מעבירה הדרכה בסיסית על מערכות הרכב ויוצאים מהחניון לאור טבעי.

אני מגלה נקודה זעירה בפגוש הקדמי שבה ישנו פגם בצבע כך שהפלסטיק השחור מתחת בולט כמו נקודת חן.

אני מסכם עם מנהל הסוכנות כי יברר לגבי פיצוי לגבי הנ"ל ובמקביל מנהל הסוכנות מפנה אותי למוסך קיה מורשה הנמצא בסמוך.

שיוף קטן של הפגם, ניגוב עם משחת פוליש וטיפת צבע קטן והפגם כבר לא בולט, אלא אם כן מסתכלים ממש מקרוב.

לא נעים אבל לא נורא.

נוהג ברכב, הנסיעה נוקשה, הרכב מקפץ. זכרתי שלחץ האוויר ברכב חדש הוא תמיד גבוה יותר מזה הרצוי לצורך ההובלה באונייה. מחפש בלוח המחוונים את המסך של לחץ האוויר בגלגלים, שזה פיצ'ר ייחודי מצויין שידעתי שיש בנירו.

לא מוצא. הסתכלות בספר הרכב והאסימון כיצד מתפעלים את הפונקציות בלוח המחוונים נופל. לחץ האוויר שרואים במסך בכל אחד מהגלגלים הוא 40, 41 psi. לחץ של משאית.

בקורת הרכב ליד הנהג רשום שהלחץ הנכון הוא 36 psi. לחץ אוויר נורמלי יותר אבל עדיין מאד גבוה (אולי לצורך חסכון בדלק?).

נוחות הנסיעה משתפרת אבל, עדיין נשארת על הצד הקשה. יחד עם זאת הנירו לא מתרסק אלא הרגשה היא שגומי בדחיסות גבוהה סופג את המכה. אני מקווה שתחול התרככות נוספת בהמשך כשהמתלים יעבדו קצת.

דרך אגב מהסתכלות במסך לחץ האוויר גיליתי שלחץ האוויר משתנה במשך הנסיעה. בבוקר ובתחילת הנסיעה לחץ האוויר הוא 34 psi בהמשך הנסיעה לחץ האוויר מגיע עד 37 psi ויש גם הבדלים לעיתים בין הצמיגים.

הנירו בצבע לבן פנינה, צבע יפה מאד לטעמי, כשהוא חדש ונקי ובצבע הזה, הוא נראה טוב יותר ממה שזכרתי, עדיין לא משהו לספר עליו לחברה.

אני לוקח מחר את הנירו לציפוי ננו של הצבע, טיפול יקר (2,500 ₪), אישתי לא רוצה אבל החלטתי שאני רוצה. ארחיב על כך בהמשך.

בתוך הרכב ישנה תחושת איכות טובה, החומרים ברובם טובים בהחלט, העיצוב נעים והארגונומיה טובה.

מערכת המולטימדיה החדשה נוחה לשימוש. יש כפתורים פיזיים בתחתית המסך של קיצורי דרך ל- map שמפעילה את הוייז, טלפון ועוד, מאד נוח.

את אפליקציית וייז ניתן להפעיל גם באמצעות מסך המגע, לרבות אפליקציית פנגו ועוד. ניתן לשמור אפליקציות במועדפים.

תפעול הטלפון נוח ובעברית. כל שמות אנשי הקשר הם בעברית, ניתן לחפש שם בעברית ולראות שיחות אחרונות בעברית.

ניתן לסגל תנוחת נהיגה טובה. מושב הנהג בעל נוחות רגילה ומספק יותר תמיכה לגב התחתון ממה שזכרתי (שזה משהו שהפריע לי בבדיקה לפני הרכישה).

מרווח הרגליים במושב האחורי טוב פלוס.

הישיבה ברכב מרגישה רק קצת יותר גבוהה מברכב רגיל.

מערכת הכניסה ויציאה ללא מפתח זה פיצ'ר מעולה, אני מגיע לרכב, מראות הצד נפתחות, אני לוחץ על כפתור על ידית הדלת החיצונית והרכב נפתח.

ביציאה סדר הפעולות הפוך, לוחץ על הכפתור החיצוני של הדלת, הרכב ננעל והמראות נסגרות.

המפתח נשאר בתיק. תענוג.

יש כפתור הנעה ואין קודן מעיק. ברכב הותקן איתוראן אבל חברת הביטוח שלי לא דורשת אותו ברכבים שעולים פחות מ- 140 אלף ₪. לכן לא הפעלתי את השירות החודשי (29 ₪ לחודש). מזל שלא קניתי רכב יקר יותר. :wink:

ישנה אפשרות לתכנת את נעילת הרכב, תיכנתתי שהרכב ינעל אוטומטית עם הכנסת מוט ההילוכים ל- "דרייב" וייפתח אוטומטית עם העברת מוט ההילוכים ל- פארקינג. מאד נוח ומונע את התזכורת האנושית של אישתי.

לעניין הנסיעה ברכב,

אני בינתיים נוסע כמו סבתא זקנה, במסגרת "הרצה". לכן ההתרשמות שלי מוגבלת. אבל בכל זאת יש כמה דברים שכבר בולטים (תרתי משמע):

כשהמנוע נכנס לפעולה הוא נשמע מעבר לרצוי כאמור מדובר עוד בסל"ד נמוך. חלק מהסיבה לכך היא שהמנוע פשוט נשאר קר תלוי בתוואי הנסיעה וכשהמנוע קר הוא מרעיש יותר.

לצורך ההמחשה, הדרך לעבודה שלי מהבית, מורכבת מעלייה באורך של ק"מ, שבה מנוע הבנזין עובד במרבית הזמן (ודי רועש כאמור) אבל אחר כך כל הדרך באורך של כ- 6 ק"מ מורכבת מירידה. מהסתכלות במסך שעון חום המנוע עולה כי חום המנוע נמצא בהתחלה בדרגה ההתחלתית של 50 מעלות ובהמשך בירידה אין כלל חום מנוע, אפס נאדה, המנוע לא עובד.

ואז אני מגיע לעבודה וחונה. המנוע בקושי עבד.

לצורך העניין אם הייתי ממשיך לנסוע בדרך מישורית או עלייה אחרת ולא עוצר בעבודה, הייתי נוסע שוב עם מנוע קר לחלוטין שהיה מתחמם מאפס.

לא נראה לי הכי בריא למנוע.

אני מעריך שמצב ספורט יפעיל יותר את המנוע אבל נראה לי אדיוטי להשתמש בו ללא צורך.

מעבר לכך המערכת ההיברידית לא מלוטשת לגמרי, המעבר בין פעולת מנוע החשמל למנוע הבנזין מורגשת, עיקר ההרגשה נובעת מההבדל בין רעש המנוע הנוכח לבין השקט של המנוע החשמלי אבל לעיתים גם מורגש ההבדל בין אופי הפעולה החלק של המנוע החשמלי לחספוס מסויים של מנוע הבנזין (חלק מזה כנראה נובע מהעניין של חום המנוע שציינתי).

בשני הפרמטרים הללו של הרעש ואופי פעולת המערכת ההיברידית מורגש שיפור הדרגתי, ייתכן שהסוללה הייתה מרוקנת מדי והמנוע חדש מדי וייתכן גם שאני פשוט נוסע לאט ועדין מדי. אעדכן בהמשך.

אעלה תמונות בהמשך.

יש כמה חברה בפורום שגם רכשו את הנירו לאחרונה ויש להם יותר "ניסיון" ממני. אתם מוזמנים להוסיף התרשמות שלכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה המפורטת.

תגיד, קיבלת את הנירו עם מיכל מלא?

יש לך מושג אם ניתן לקבל שובר להתקנת איתוראן? אני רוצה לשמור על הרכב נקי לעת עתה כי הביטוח לא דורש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! תודה על הסקירה המפורטת.

אריק, אין הבדל בעוצמת קירור כאשר נוסעים על מנוע חשמלי. המזגן הוא חשמלי ואין לו קשר לפעולת מנוע בנזין.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה. יש הבדל בעוצמת הקירור של המזגן בזמן נסיעה על מנוע חשמלי?

המדחס חשמלי ולוקח את המיץ לו הוא זקוק מהסוללה של המערכת ההיברידית (270 וולט). אני יכול לומר שבאיוניק לוקח לו זמן להגיע לתפוקה מלאה (אך כשמגיע, הוא מקפיא), בלי קשר לאם הרכב בתזוזה או לא ואם מנוע הבנזין פעיל או לא.

הויברציות והרעש של מנוע הבנזין מורגשות היטב במרכב (שוב, מדובר על האיוניק שאמורה להיות זהה מבחינת מכלולים), בלי קשר לטמפרטורת העבודה של המנוע. הוא פשוט רוטט ורועש וצריך ללמוד לחיות עם זה. סל"ד סרק כדרך קבע נע בין 1,100 ל 1,300, משער שבכדי לספק מיץ גם למצבר ה 12 וולט וגם לסוללה ההיברידית.

תתחדש פות"ש ושאלה לי אליך - האם גם אצלך כשאתה מלטף את דוושת הבלם במהירויות זחילה (בדגש על מלטף, ברמה של ללחוץ את הדוושה מילימטר, שניים פנימה) הדבר מניב תחושת בלימה "אגרסיבית"? בפקקים ובתמרוני חניה זה לא נעים ולא ממש מצאתי דרך להתמודד עם זה, מלבד להשאיר את הדוושה לחוצה במקצת ולא להרפות לחלוטין ולשוב ללחוץ. התופעה כאמור מתרחשת רק במהירויות נמוכות במיוחד. מקווה שזה משהו שיילך וישכך ככל שמטפסים הקילומטרים (כיום על 1,800).

באיוניק של ידידה שעברה כבר 10,000 ק"מ התופעה לא קיימת כלל, אך מנגד יש רעש מאוד חזק של חריקת בלמים.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדשו!

איך חוויית הנסיעה בהשוואה למאזדה CX5 (האקסית שלך)?

תודה!

ה- cx5 למרות התדמית הספורטיבית שלו, היה בפועל ספורטיבי רק לקטגורייה שלו, של ג'יפונים בינוניים.

בפועל ה- cx5 סבל מהתופעות הידועות של הקטגורייה, של התנהגות יחסית גמלונית ורכינת גוף מורגשת בסיבובים. דווקא לגבי תנודות בציר האורך המצב היה טוב. ההגה היה מצויין, בעל משקל טוב ותחושה טובה.

הגיר האוטומטי אצל ה- cx5 היה מהגירסה הראשונה (שנת 2012) שסבל מכיול לקוי לחלוטין, העביר הילוכים מהר מדי, לא הסתגל כלל לתנאי הדרך, הורדת קיק דאון הייתה משימה בלתי אפשרית כמעט מכיוון שהגיר הוריד הרבה פעמים שני הילוכים בבת אחת, פשוט פח. לאחר מכן הגיר שופר (וגם המנוע).

התפעול הידני של הגיר (בו השמשתי הרבה) תיקן את המצב לחלוטין.

המנוע הפיק בתנאי יום יום ביצועים ממוצעים ולא יותר מכך. תפעול ידני ונהיגה חזקה יותר הביאה לביצועים טובים, אבל לא יותר מרכבים משפחתיים רגילים בשימוש דומה. המנוע מאד שקט (לאחר ההתחממות הראשונית הרועשת האופיינית למנועי סקיי אקטיב).

המסקנות הללו התחדדו אצלי עוד יותר על רקע נהיגה בקיה פיקנטו ובטויוטה קורולה אותן שכרתי אחרי מכירת ה- cx5.

אני גולש אבל אציין שלקיה פיקנטו פשוט התנהגות כביש מצויינת לדעתי, זוית גלגול נמוכה מאד ויכולת גבוהה יחסית. הרבה יותר טובה מה- cx5. יחידת המנוע גיר המיושנת כמובן שלא בתמונה.

לטויוטה קורולה התנהגות כביש פחות טובה, רכה יותר, אבל עדיין טובה יותר מה- cx5. מההתרשמות הקצרה נראה שלנירו התנהגות כביש מוצקה, אין את הרגשת התנודתיות של הג'יפונים. עם ההגה התחושה לעיתים קצת מוזרה. אבל ההתרשמות כאמור ראשונית.

מה שאהבתי בקורולה במיוחד הם נוחות הנסיעה, יחידת ההנעה והמרווח לרגליים במושב האחורי. בפרמטרים הללו הקורולה פשוט מצויין, מאד אהבתי.

נוחות הנסיעה פשוט פנטסטית, הקורולה מגהץ הכל, שום דבר לא עובר לנוסעים, ממש כמעט נוחות צרפתית של פעם בלי תנודות הגוף המוגזמות.

יחידת ההנעה מאד חזקה ומאד עגולה, פשוט מוצלחת. הגיר הרציף מעולה לדעתי, אין את התנודות שיש בגיר אוטומטי או כפול מצמד, לוחצים על הגז והגיר מייד עובר ליחס ההעברה הנכון בצורה עגולה ואלגנטית. תמיד יש כוח זמין.

הבעיה עם הגיר הזה הוא זינוק עצל מאד מהמקום, גם בתפעול ידני. ממש מביך. לא יודע איך הגיעו לנתוני ההאצה הרשמיים. מעבר לכך בכל נהיגה עם רגל יותר כבדה על הגז מנהיגה מנהלתית נגרם רעש מנוע מעבר לרגיל עקב אופי פעולת הגיר הרציף והגיר בעצמו מתחיל להשמיע רעש ייללות וצועק שמספיק לו. החסרונות הללו היו פחות מהותיים בשבילי לאור היתרונות שציינתי.

מרווח הרגליים בקורולה במושב האחורי פשוט אדיר, הילדות שלי הבחינו בכך מייד וישר יישרו את הרגליים והילדה הגדולה רק נגעה במשענת מושב הנהג (בנות 7 ו- 9).

ועכשיו אני מגיע לנירו.

הוא פירוש פחות נוח ברמת המתלים מהקורולה, הרגשת הנוחות דומה ל- cx5.

לגבי הביצועים אני יכול לחוות את דעתי מנסיעת המבחן שעשיתי כי אני זוחל עכשיו, ואני זוכר שהם טובים מאד במצב ספורט ויותר טובים מהמאזדה ( לעומת הקורולה קשה לי לדעת) ובבל זאת מההתרשמות המאד קצרה שלי עכשיו, מערכת ההנעה פחות עגולה מהקורולה, מעברי ההילוכים בגיר כפול המצמד מורגשים קצת (העברת הילוכים עם תנודות דומות לגיר ידני בלי טלטלות כמובן) וחוסר הליטוש במערכת ההיברידית. גם ב- cx5 בתפעול ידני הגיר ממש חמאה יש הרגשה שההילוכים מתחברים ביניהם ברצף, תחושה דומה קצת לגיר רציף.

המרווח לרגליים בשורת המושבים האחורית פחות טוב מהקורולה אבל קצת יותר טוב מה- cx5. בסך הכל בגדול המרווח דומה ל- cx5.

הפנים בנירו מוצלח מאד כאמור, רמת איכות דומה ל- cx5 וכמובן שטובה בהרבה מהקורולה הפשוטה.

תנוחת הנהיגה בקורולה נמוכה יותר ופחות נוחה מהנירו וה- cx5.

הקורולה לא רלבנטי בשבילי לאור מבנה הסדאן אבל אני בהחלט מבין את הקסם שלו.

דרך אגב צריכת הדלק בנירו נעה בינתיים סביב 18 עד 20 ק"מ לליטר לפי שעון צריכה ממוצעת.

בנירו יש כמה אפשרויות לאיפוס מונה המרחק, אצלי בנירו היה מכוון ששעון מונה המרחק מתאפס אוטומטית לאחר כל תדלוק, דבר שמאפשר מדידת צריכת דלק בפועל באופן שוטף ונוח (מבלי לשכוח לאפס את מונה המרחק).

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2093 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...