Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה נירו- רשמים תהיות והתלבטויות לאחר נסיעת מבחן

green
שימו לב! השרשור הזה בן 2099 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תתחדש!

יצא לי לנהוג בנירו ולא התרגשתי כלל בלשון המעטה.

גם אצלי בסיד סטיישן הלחץ ע"פ הוראות יצרן 36 בגלגלים (במידת הצמיגים הליסינגומטיים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 419
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יהיה מעניין לדעת. האיוניק מגיעה עם ה Primacy 3 של מישלין וכל קשר ביניהם לשקט הינו מקרי בהחלט, אם כי יש תלות מאוד גבוהה בסוג האספלט. יש כבישים עליהם הם סבירים בהחלט. מתחיל לקרוץ לחלופות, אך מנגד תוהה אם לא יהיה חכם יותר להשקיע בבידוד קודם-לכן.

אם מבודדים כמו שצריך זאת תוספת משקל רצינית ! צמיגים איכותיים , זה שקט , נוחות והכי חשוב יציבות ומרחק בלימה לשיקולך .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל התתחדש :-)

עד עכשיו נהגתי בנירו בנסיעות קצרות בתוואי הררי בעיקר.

היום בבוקר נהגתי בנירו במשך כשעה בסביבה פרברית מגוונת יותר, המנוע התחמם במהירות לטמפרטורת עבודה של 85 מעלות, הנסיעה הייתה שקטה ועגולה באופן משביע רצון, בחלק גדול הנסיעה הייתה על חשמל בלבד ואז אין יותר טוב מזה ובחלק בו מנוע הבנזין עבד הוא נשמע ברקע כמו ברכב עממי רגיל ולא משהו יוצא דופן (הצליל של המנוע עצמו, בשלב התחלתי זה לפחות, לא תענוג דרך אגב- גס ומחוספס). אני עדיין נוהג מאד מתון, נראה אם המגמה תימשך גם בנהיגה נורמלית.

דרך אגב העברתי לזמן קצר את מוט ההילוכים למצב ספורט. הנירו מקבל הרבה כוח במצב הזה. בזינוק קצר שביצעתי מהמקום הרגשתי ממש הבדל רציני, הזינוק התבצע על כוח מנוע החשמל בלבד ללא שמנוע הבנזין עובד (לפחות בטווח הקצר שבו זינקתי), כלומר תוספת הכוח מגיעה ממיצוי נוסף של הסוללה עצמה ולא מהמנוע וזאת תחושה נעימה.

שמתי לב שיש רעש כביש מסוים שמלווה את הנסיעה בחלל הרכב מאחורה, קשה לי להעריך אם זה משהו יוצא דופן לרכב עממי.

הנסיעה עדיין על הצד הקשה והשיכוך לא מיטבי.

יתכן שכל הנ"ל נובע מהצמיגים, אני לא יודע אלו צמיגים יש לי.

בכל אופן אני מעריך שיחול שיפור בנושא זה בכל מקרה גם ללא החלפת צמיגים עם "התרככות" הצמיגים והמתלים, לאחר נסיעה ממושכת יותר (כך זה גם היה אצלי ברכב הקודם שלי שרכשתי אותו גם חדש).

הכנסתי את הרכב לציפוי ננו, מחר הוא יהיה מוכן. הנירו לא התאים לרכבי הפאר שנמצאים שם :-). נראה לי שהנירו שלי הוא היחיד בישראל שיעבור טיפול כזה.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה המפורטת.

תגיד, קיבלת את הנירו עם מיכל מלא?

יש לך מושג אם ניתן לקבל שובר להתקנת איתוראן? אני רוצה לשמור על הרכב נקי לעת עתה כי הביטוח לא דורש.

אתה מכיר יבואן שמשחרר רכב חדש עם מיכל מלא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחום הזה לחץ האוויר בצמיגים הגיע ל- 38 psi, הורדתי את לחץ האוויר ומילאתי ל- 36 psi. בלוח המחוונים רואים רק 35 psi.

כדי שהנסיעה תהיה נוחה יותר, אני מעדיף שלחץ האוויר המקסימלי יהיה לכל היותר לחץ האוויר עליו ממליץ היצרן ולא יותר מכך, גם במזג אוויר חם.

הנירו יצא מטיפול ננו, הוא נראה מצויין. אדם אחד שעבר ליד הנירו כשמילאתי את האוויר בצמיגים, ממש לטש בו מבטים והביט אפילו לאחור, כן על נירו :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מברוק על השלמת הציפוי!

על אספלט רותח אתה יכול להגיע גם ל 40-42. אם ה tpms ברכבים האלו אכן מדוייקת, אז לפחות אפשר להתנחם בכך שגם המשאבה בתחנת הדלק הקבועה שלי מדוייקת.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהצמיג מתחמם לחץ האוויר עולה, כך שבזמן הנסיעה לחץ האוויר אמור להיות גבוה יותר מהלחץ המומלץ על ידי היצרן.

ממליץ לך למלא אוויר בשעות הערב כשעוד קריר, לאחר נסיעה של כמה דקות לכל היותר ולהיצמד ללחץ המומלץ על ידי היצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים אם מה שמייק אמר, מומלץ למלא אוויר שהצמיג קר (רצוי אחרי לילה) כאשר לא עוברים מהירות נסיעה עירונית.

ממלאים לפי הוראות יצרן ובהתאם למצב הצמיג מתחמם והלחץ עולה בזמן הנסיעה וככה זה צריך להיות.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון קראתי עכשיו שאכן צריך לבדוק לחץ אוויר בבוקר כשהצמיגים קרים והרכב לא נסע.

בינתיים נסעתי ארוכה יחסית בכביש ביעירוני ברובו לנופש והלחץ עלה מ- 35 psi ל- 37 psi, זה אומר שלפני שהורדתי את האוויר היום מ- 38 psi ל- 35 psi, הלחץ היה אמור להיות עכשיו 40 psi בנסיעה הזאת. בבוקר לחץ האוויר התחיל ב- 34 psi. כלומר לחץ האוויר בצמיגים משתנה הרבה מאד.

תא המטען של הנירו קטן יותר בפועל באופן די משמעותי מזה של ה- cx5 שהיה לי (למרות נתוני יצרן דומים). ב- cx5 נכנסו 4 מזוודות גדולות באורך תא המטען, 2 מזוודות בכל צד שכובות אחת על השנייה ועוד נשאר מקום באורך לעוד כמה דברים. בנירו אורך תא המטען קצר יותר ולא ניתן להכניס את המזוודות לאורך.

בנירו הכנסתי רק 3 מזוודות גדולות לרוחב תא המטען, 2 מזוודות צמודות אחת ליד השניה עומדות על צידן והמזוודה השלישית שכובה עליהן. (בשני הרכבים הורדתי את כיסוי הגלילה שהפריע). בנירו נשאר עוד די הרבה מקום ליד המזוודות אבל מזוודה רביעית גדולה לא נכנסת.

מזל שבנירו מדובר בתצורת האצ'בק ושהחלון האחורי כמעט אנכי כך שניתן להערים דברים לגובה עד התקרה למעשה, כך שהמזוודה השלישית נכנסה ודלת תא המטען נסגרה בלי לגעת בה.

מעבר לכך אני מתרגל לנירו, והנירו מתרגל בעצמו לעולמנו, הנסיעה עגולה ונעימה, חלק גדול מהנסיעה רק על חשמל וזה שקט ונעים. לא נתקלתי שוב ברעש המנוע החזק שהיה בהתחלה ובחוסר הליטוש במערכת ההיברידית. כנראה שאלו היו חבלי לידה ראשוניים.

נוחות הנסיעה גם השתפרה, אבל כנראה חלק מזה בגלל שהורדתי את לחץ האוויר.

אבל התחדד אצלי משהו חדש ישן אותו ציינתי :-) אכן קיים רעש תהודה מסויים בחלל הרכב, מחלקו האחורי של הרכב מאזור תא המטען בנסיעה בינעירונית. עם תא מטען מלא הרעש נעלם. הרעש חלש אבל אני לא זוכר שב- cx5 הוא היה קיים. כנראה שניתן לפטור את זה בקלות על ידי בידוד נוסף על ריצפת תא המטען. בסופו של דבר זה מטרד קטן ואני נוסע מעט בנסיעות ביעירוניות אז בינתיים אין לי כוונה לעשות זאת.

20180323_134825.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רואים שלא שיחקת טטריס בילדות

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רואים שלא שיחקת טטריס בילדות

דווקא שיחקתי :-)

אם אתה מתכוון שאפשר להכניס מזוודה עומדת במקום שנשאר בתא המטען ליד המזוודות בתמונה, אז ניסיתי את זה וחלון דלת תא המטען נגע במזוודה ולא ניתן היה לסגור את דלת תא המטען.

ייתכן שאם הייתי הופך את המזוודה עם הגלגלים למעלה זה היה מצליח (בנסיעה בחו״ל גיליתי שהפיכת המזוודה לפעמים עוזרת מאחר והגלגלים לא תמיד נוגעים בחלק שמפריע לדלת תא המטען להיסגר).

אולי הייתי יכול גם להטות לת את המזוודה העומדת וזה היה מצליח.

אבל למעשה במקרה הספיציפי לא הייתי צריך להכניס מזוודה רביעית אלא אלו היו ניסיונות להכניס את המזוודה השלישית לפני שבסוף שמתי אותה על שתי המזוודות האחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2099 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...