Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יהיה עם המכונאים בארצנו? סיפור אמיתי!

pasparto
שימו לב! השרשור הזה בן 6974 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מידי פעם נחה עליי הרוח ואני מנסה את מזלי אצל מכונאי חדש שנראה מבטיח!

כמובן תמיד יש אכזבה גדולה מרמת הניצול והתיחמון ובסופה רוב הדברים מבוצעים לבד!

ולסיפור:

לפני כחודש החלפתי צמיגים לג'יקסר והמוסכניק שהחליף אותם היה בחור נחמד וראיתי גם שהוא מכונאי מצויין ומסודר(חשוב מאד לטעמי),חשבתי לעצמי למה לא אכניס את האופנוע לטיפול אצלו?!

בעקבות נסיון רב שנים עם מכונאים למיניהם החלטתי להכין רשימה מדוייקת של רצונותיי ולקבל הצעת מחיר מדוייקת לפני כניסת האופנוע למוסך.

להלן השיחה שהתנהלה ביני לבין המכונאי(לא פס קול מדוייק אבל רוח הדברים):

אני:אהלן מה שלומך? הייתי רוצה לקבל הצעת מחיר לטיפול.

מוסכניק:מה עניינים? מה תרצה לעשות?.

אני:טיפול גדול,כיווני מנוע(קרב' +שסתומים),מיסבי גלגל קדימה,החלפת פרונט(לפרונט הפוך של R91),החלפת נוזלים בפרונט+מחזירי שמן,כיוון מצמד.

מוסכניק:נותן הצעת מחיר לכל דבר (תפורט בהמשך) ושואל מה הבעייה במצמד?

אני:החלפתי לרפידות חדשות והמצמד לא מפריד כמו שצריך,כנראה לא כייונתי את החילזון כמו שצריך,אתה צריך לפתוח את המכסה ולראות מה לא מדוייק שם.

מוסכניק:זאת בעייה ידועה זה יעלה עבודה כ-500 ש"ח לא כולל חלקים,צריך לפרק ולראות מה צריך להחליף.

אני:מה הבעייה? אל תשכח שאני מכיר את האופנוע ואת המנוע כאת כף ידי ופירקתי לגורמים מספר מנועים כאלו בחיי.

מוסכניק:זה סוד מקצועי!

השיחה המשיכה ברוח הזאת של אי מתן תשובות מדוייקות והשארת פתח לתשלומים נוספים גם עם החלפת הפרונט,החלפת מיסבים קדימה וכ"ו.

המחירים שקיבלתי:

טיפול גדול:עבודה בין 700-900,חלקים כ-500

מיסבים לגלגל קידמי:כ-100 ש"ח עם פתח לתשלומים נוספים.

החלפת פרונט +שמן ומחזירי שמן:500-600 עבודה +300 חלקים,שוב עם פתח גדול לתשלומים נוספים.

פתיחה וכיוון מצמד:עבודה 500 ש"ח,חלקים-לא ידוע.

הגענו לכ-3000 ש"ח לפני בלתמ"ים!!!

המוסכניק יודע שיש לי הנחת מוסך בסוזוקי ולמרות זאת נתן לי מחירים מלאים על החלקים!

המוסכניק יודע שאני מכונאי בעצמי ובכל זאת לא רצה לתת לי הסברים !

בשלב זה למרות חוסר בזמן החלטתי לעשות את רוב הדברים לבד!!!

פשוט מעצבן(וזאת לא פעם ראשונה או רביעית בחיי שהמכונאים עושים את זה,יש לי דוגמאות מכאן ועד השמש).

1.מה דעתכם על המקרה?

2. מה דעתכם על המחירים?

3.האם בכל זאת יש איזשהו מכונאי טוב,מסודר,אמין ולא יקר(בכוונה לא רשמתי זול)?

אם יש המלצות מנומקות למישהו כזה באזור המרכז אשמח לקבל הודעה בפרטי!!!

תודה

ג'ורג'

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002
    נוכחים לא מושלמים: אלפאסוד TI, קטאנה 1100, 1987 GSXR750, טייפון.
    נוכחים בניכר: בימר F-850-GS, בימר 330i ידנית.
    בקרוב: 997 S, אלפאSZ, בימר E36 M3, דוקאטי 851,916,1098, בימוטה YB6.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא מבין מה הבעיה ... זוהי שיחה סטנדרטית, ודי הגיונית, עם כל מוסכניק באשר הוא, לאו דווקא רק של אופנועים

יש לך הנחה בסוזוקי לחלקים? תביא אותם בעצמך (במידה ולמוסכניק הנ"ל אין בעיה עם זה) - כעיקרון, זכותו להרוויח

או שלא?

הכרובלוג

מחירון אופנועים

מנהל תחום אופנועי הכביש בקבוצת "עופר-אבניר" - המותגים: Suzuki, Aprilia, Moto Guzzi, Husqvarna

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להתייחס רק לשני נושאים: הלגיטימיות של מכונאי לסודות המיקצועיים שלו

,אם יש יתרון יחסי למכונאי זה על אחר פרט לניסיון זה הידע שנצבר במשך השנים והסודות המקצועיים שלו אין לו שום סיבה לחלוק את הידע הזה עם מישהו אחר כשפרנסתו בין השאר מתבססת על כך

ונושא שני אמנם מרגיז אך כורח המציאות הוא הפתח לתשלומים נוספים

הוא לפחות לא ניסה לסבן אותך,ומה לעשות כשמתגלים במהלך העבודה לפעמים פגמים נוספים?

מה אז עוצרים הכול ? זה המציאות מה לעשות.

.I'm a blocked user

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין מה הבעיה ... זוהי שיחה סטנדרטית, ודי הגיונית, עם כל מוסכניק באשר הוא, לאו דווקא רק של אופנועים

יש לך הנחה בסוזוקי לחלקים? תביא אותם בעצמך (במידה ולמוסכניק הנ"ל אין בעיה עם זה) - כעיקרון, זכותו להרוויח

או שלא?

מהההההההההה?

ממתי יש למכונאי זכות להרויח?לכלכת קצת כרוב.

ג'ורג' לא חסר מכונאים טובים בארץ, אתה לא חייב לתקן אצל מי שלא נראה לך, זכותך לבחור מי שבא לך , הכסף שלך טוב אצל כולם,תתפלא.

ועוד דבר קטן, מכונאי זה עבודה שחורה וקשה, ולפעמים מתישה, אבל ברם, גם למכונאי מגיע כסף עבור עבודתו, ואם לא נראה לך המחיר, אתה תמיד יכול לנסות אצל מישהו אחר.

כמה פעמים ספרת עד 10 וכלום לא קרה?

סיני בעל מוסך ''מוטו-ספידי'' מנתח בכיר לקטנועים, ובכלל אלוף העולם בהכל,והכי חשוב? נורא צנוע.

שיפורים לקטנועים, קיטים,קרבורטורים, אגזוזי לחץ,וריאטורים,הצתות משופרות,רולים וקפיצי מצמד,שסתומי עלים,ועוד.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד והמיקצוע שלו

אף אחד לא מגלה סודות

לך תלמד ותדע

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים

אם לא הבנתם מדבריי אני אדגיש!

הבחור השאיר לעצמו בכוונה ובמודע פתח לעוד ג'ובות.

אני אולי האחרון שמחפש לחסוך על האופנוע שלי(לראייה שמתי עליו בתיקונים,שידרוגים ושיפורים סכום גדול פי 15 לפחות מהסכום המדובר!!!).

1000 ש"ח לכאן או לשם ממש לא מזיזים לי!

לא התכוונתי "לגנוב" סודות מקצועיים אבל הבחור השאיר את הדברים מעורפלים בכוונה כדי שיוכל לגבות אקסטרה תשלום על חלקים שיוחלפו או שלא! וגם זה כבר קרה לי!.

אני אפתח לבד את מכסה המצמד בימים הקרובים ואיידע אתכם בדיוק איזה סוד מקצועי הוסתר ממני!

לא רשמתי את כל השיחה אבל רוח השיחה הייתה התנהלות בדרכים עקלקלות וחוסר רצון להניח את דעתי(ואני נחשב אדם נח).

יש לציין שלא רבנו ולא התווכחנו והיינו רק בשלב של שיחה לא מחייבת.

בכוונה בסוף דבריי כאן כתבתי האם יש המלצות למכונאי לא יקר,ולא למכונאי זול!

לא מחפש לקבל עבודה ללא תשלום!

מבקש מקצוען שלא מחפש לעשוק אותי(ושוב פעם,לשמחתי הפרוטה מצוייה בכיסי!).

ג.

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד והמיקצוע שלו

אף אחד לא מגלה סודות

לך תלמד ותדע

ירון מאיר

תקרא שוב ובעיון!

לידיעתך אני הנדסאי רכב בהכשרתי!

עבדתי 5 שנים במוסך!

פירקתי ושיפצתי רכבים ואופנועים לא פעם בחיי!

לא ביקשתי סודות מדינה!

רציתי לדעת מה ברצונו להחליף במכלול המסויים(והפשוט)!

ג.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זתומרת סודות מקצועיים...? מכונאות זה סוד?

אם הוא לא מוכן להסביר את מהות העבודה שבגינה הוא דורש כסף, כאשר עומד מולו אדם עם ידע לא מועט במכונאות, הוא אכן משאיר לו פתחים לגבות ג'ובות נוספות.

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למכונאי מותר לדרוש כל סכום שהוא רוצה על התיקון וללקוח מותר להחליט אם הוא מוכן לשלם או לא....אבל למכונאי אין זכות להסתיר מידע על סוג חלקים ,טיפולים, או בעיות. אין דבר כזה סודות מקצוע כי לא מדובר פה באיזשהו פטנט רשום. תארו לעצמכם שהייתם מבקשים מהאינסטלטור שיספר מה הבעיה בצנרת של האמבטיה ובאיזה חלפים ושיטה הוא משתמש? ובמיוחד אם אתם מבינים דבר או שניים.......

אני דווקא תומך בפותח השרשור...אין פה עניין של להרויח או לא יש עניין של שקיפות מקצועית שלכאורה חסרה אצל המכונאי שדובר בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא לא במה ,אלא באיך. וזה כבר זכותו לא לספר איך הוא מכוון חילזון.

הרי ג'ורג אמר בעצמו שהבעיה היא בכיוון לא נכון של החילזון ,ואם צריך להחליף חלקים זה כבר

כשהמכונאי יפתח ויראה בעצמו ולא דרך הטלפון ,מה הבעיה פה?.

אי אפשר לדעת מה כן צריך להחליף ,ומה העלות של כל חלק, ואף מכונאי לא יטרח לפרט בשיחה

טלפונית כשהמתקשר בשלב הבירורים בלבד ,את כל העלויות.

.I'm a blocked user

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא לא במה ,אלא באיך. וזה כבר זכותו לא לספר איך הוא מכוון חילזון.

הרי ג'ורג אמר בעצמו שהבעיה היא בכיוון לא נכון של החילזון ,ואם צריך להחליף חלקים זה כבר

כשהמכונאי יפתח ויראה בעצמו ולא דרך הטלפון ,מה הבעיה פה?.

אי אפשר לדעת מה כן צריך להחליף ,ומה העלות של כל חלק, ואף מכונאי לא יטרח לפרט בשיחה

טלפונית כשהמתקשר בשלב הבירורים בלבד ,את כל העלויות.

אתה צודק ב-100%!

אבל היה פה מעבר לשיחה וחילזון -ואם לדייק המכונאי אמר שהבעייה היא לא בחלזון והוא יודע מה זה(בלי לראות את האופנוע) וזה אחד מ-2 חלקים שהוא לא רצה לומר לי איזה וכמה עולים!

לצורך העניין וההדגשה(וסיני יתקן אותי אם אני טועה) הבחור דרש על העבודה כ-500 ש"ח רק על המצמד, מי שלא יודע: פתיחת כ-15 ברגי אלן למכסה,עוד 6 ברגי 13(אם אני זוכר נכון) והקלאטצ' בחוץ!(וזה לאחר שיידעתי אותו שאני מפרק את הפרינגים והאופנוע יגיע אליו ערום והוא גם עושה טיפול לאופנוע ככה שהוא בכל מקרה מוריד שמן לפני פתיחת המכסה) 500 ש"ח רק עבור העבודה הזאת :shock:

לא נשמע מוגזם?

ג.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, זו מדינה חופשית, אתה יכול לבחור ללכת למי שאתה רוצה...

אם לא נראה לך, חפש מישהו אחר.

היה לי את אותו מקרה עם ווטרינר שהיה תוקע תרופות לכלב שלי בלי חשבון (ובלי הסבר מדוייק למה), ומכין אותנו לגרוע מכל, "הכלב יהיה חייב לעבור ניתוח כדי לפתור את הבעיה"...

עד שעברנו לווטרינר אחר, חצי שעה של ביקור (שלא ניגבה עליו כסף), ונמצא פתרון, ללא תרופות, ללא ניתוחים ועם הרבה הסברים (כולל תמונות מספרים שנישלפו מהמדף)...

בקיצור, אני בטוח שיש אנשים שיסכימו "לגלות" לך מה הם עשו. הרי אתה משלם על זה, לא?

ישנם כאילו שיתנו לך גם להסתובב להם בין הרגליים ולעזור...

אתה פשוט צריך למצא אותם...

מי שלא מגלה מה הוא עשה, סביר להניח שיש לו מה להסתיר...

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ורק בכדי לאזן את התמונה סקוטר מבקש להזכיר כי ישנם מכונאים אמינים וישרים המרווחים את לחמם בכבוד.

על כל מכונאי שמסרב לפרט בדיוק מה הוא מתכוון לעשות ישנם כמה לקוחות המחפשים קומבינות שיחסכו להם כמה גרושים, ואח"כ ישמיצו את המוסך כשיתברר לקומבינה יש מחיר.

גם כן פורום של אופנועים,

חצי מהאנשים כאן כשהם יוצאים לרכב עושים את זה במגרשי חניה, אופנוענים עלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק בהחלט אבל כשאתה מגיע למוסך תמיד המכונאי יסתכל עליך כאילו אתה לא יכול לעשות זאת לבד אי לכך תצטרך לעשות את העבודה אצלו או אצל מישהוא אחר

לכן לך יש את האפשרות ללכת לעוד מקום וליבדוק

וכמו שאני תמיד אומר :

מה שזול בסופו של דבר יוצא יקר

בהצלחה

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6974 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...